DZIAŁANIA RADNYCH

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Joanna Biegała » Wt cze 19, 2012 9:46 am

W sobotę 16 czerwca uczestniczyłam w tzw "objeździe gminy" zorganizowanym przez Burmistrza w celu pokazania inwestycji gminnych.
Obejrzeliśmy szkołę w Książenicach, która ma zostać otwarta 1 września 2012r
Byliśmy w kościele na ul.Piaskowej - tam w 3 salkach parafialnych będą dzieci z przedszkola na ul.Górnej.
Zwiedziliśmy willę Radogoszcz, która prawie jest już gotowa, jednakże otwarcie będzie dopiero 11 listopada, ponieważ trwa gromadzenie eksponatów do przyszłego muzeum Grodziska, które tam ma się mieścić.
Byliśmy na Stawach Goliana i w Parku Skarbków - otwarcie planowane jest na 22 lipca, a festyn na 18 sierpnia.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie obiektywu http://www.obiektyw.info/index.php/arti ... /full/3620
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr cze 20, 2012 3:16 pm

Joanna Biegała napisał(a):W sobotę 16 czerwca uczestniczyłam w tzw "objeździe gminy" zorganizowanym przez Burmistrza w celu pokazania inwestycji gminnych. Obejrzeliśmy szkołę w Książenicach, która ma zostać otwarta 1 września 2012r


Byłem w niedzielę na spacerze w Książenicach. Obszedłem tą szkołę dookoła. W/g mnie to tam wiatr hula, że hej. Nie ma okien jeszcze wszędzie, tynków wewnątrz, nie mówiąc oczywiście o zagospodarowaniu terenu na zewnątrz oczywiście...zostały dwa miesiące do 1 dzwonka...
Gorąco kibicuję tej inwestycji, ale nie wierzę do końca, że to się uda, a musi przecież...

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn lip 30, 2012 10:48 am

W związku z brakiem reakcji na zgłaszane przeze mnie na Sesjach Rady kwestie bezpieczeństwa przy drodze Grodzisk-Siestrzeń zamieszczam do wiadomości czytelników forum http://www.opypy.waw.pl treść maila jakiego wysłałem Panu Staroście.

Panie Starosto.

Znak ograniczający prędkość do 40km/h przed przystankiem w Opypach jadąc od strony Grodziska służby PZD odsłoniły z krzaków a dalej co ? Na odcinku ul.Nadarzyńskiej vis a vis przystanku komunikacji miejskiej (pomiędzy ulicami Zacisze i Wiejską) stoi w krzakach znak D-1. Znaku kompletnie nie widać. Krzaki zasłaniają wyjazd z Brevitera na Mazowiecką w Książenicach. Ja sam tych krzaków nie wyrwę jak sugerowała Pani Dyrektor PZD. Mam przysyłać kolejne zdjęcia?.Niech zarządca drogi powiatowej weźmie się za robotę zamiast szukać paragrafów i pokrętnych odpowiedzi po to aby czegoś nie namalować? Nadal oczekuję od inżyniera ruchu i zarządcy drogi działań w celu poprawy bezpieczeństwa poprzez np.poprawne oznakowanie. Od powiatowego Komendanta Policji oczekuję egzekwowania przepisów ruchu drogowego. W Opypach oczekujemy zakazu wyprzedzania i podwójnej ciągłej.Oczekuję propozycji ze strony zatrudnianych przez Pana FACHOWCÓW.

Z wyrazami szacunku Jurek Kopeć radny
Załączniki
ul.Nadarzyńska pomiędzy ul.Zacisze a Wiejską.jpg
wis a vis przystanku.jpg
znak w krzakach
znak D1.jpg
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt lip 31, 2012 7:20 pm

Panie Jurku.
Zadziałał Pan błyskawicznie. Dzisiaj jadąc rano do pracy (godz.5.30) widziałem ekipę przy Nadarzyńskiej jak wycinała gałęzie z drzew i krzaków, a po południu wracając od strony Książenic na Mazowieckiej, znaki drogowe są już widoczne i też oczyszczone z gałęzi.
Dzięki za zaangażowanie.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt kwi 12, 2013 4:36 pm

http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10972

zachęcam do lektury relacji z ostatnich Sesji Rady Powiatu. Pozdrawiam Jurek Kopeć
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt kwi 12, 2013 4:45 pm

A oto odpowiedź jaką dziś otrzymałem z Powiatowego Zarządu Dróg w sprawie postępu prac przy budowie ścieżki rowerowej w Opypach i Książenicach.

"Witam!
w bieżącym roku planowana jest budowa chodnika w m. Opypy na odc. od ul. Polnych Kwiatów do przedszkola na granicy Opyp i Książenic po str. północnej oraz w m. Książenice po str. północnej na odc. od przychodni do istniejącego przystanku autobusowego w rejonie ul. Sadowej oraz część ciągu pieszo-rowerowego w m Książęnice-Marynin począwszy od przystanku autobusowego w rejonie ul. Marylskiego. Obecnie Wydział Gospodarki Nieruchomościami jest na etapie realizacji podziałów gruntów w celu ich pozyskania ( umowa z firmą geodezyjną zostanie zawarta z dniem 11.04.2013). Po pozyskaniu gruntów będzie możliwe przeprowadzenie przetargu i realizacja robót budowlanych.
pozdrawiam M.Podleśna"

JK
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz sie 15, 2013 7:38 am

zamieszczam poniżej wyciąg z protokołu posiedzenia Komisji Budżetu Rady Powiatu dotyczący mojego wystąpienia w sprawie ostatnich podtopień

BRP.0012.6.2013
Protokół nr 6/2013
z posiedzenia Komisja Budżetu i Finansów Publicznych

w dniu 26 czerwca 2013 roku

(wyciąg fragment)
……………….

Ad 9. Sprawy różne i zamknięcie posiedzenia.
Radny Jerzy Kopeć nawiązując do intensywnych opadów deszcze, które spowodowały liczne podtopienia poinformował, że droga Grodzisk Maz. Józefina na odcinku od firmy Budokrusz do granicy z Grodziskiem Maz. została zalana, woda rozmyła pobocze. Przyczyną takiego stanu były przepełnione wodą przydrożne rowy. Radny przypomniał, że kilka lat temu Powiat opracował stan gospodarki wodnej, ponadto Powiat przekazuje środki finansowe Spółkom Wodnym, gminy wykonują różne odwodnienia, powstają nowe spółki wodne wpuszczając wodę do wybudowanych i konserwowanych przez powiat rowów melioracyjnych. Wg opinii wielu osób sprawą uporządkowania wszelkich ujętych w opracowaniu zagadnień gospodarki wodnej powinien zająć się Powiat ponieważ ma największe kompetencje w gospodarce wodnej. Radny zwrócił uwagę, że powinna powstać koncepcja odwodnienia większego terenu np. całego powiatu, z której powinny wynikać koncepcje uporządkowania gospodarki wodnej (deszczówki) w gminach, wsiach, rejonach ulic a następnie posesji. Bez takiego ukierunkowanego działania w dalszym ciągu będzie dochodzić do bezmyślnego kierowania nadmiaru wody do rowów nieprzygotowanych na ich odbiór (np. rów grudowski) i zalewania coraz to większych obszarów zabudowanych i niezabudowanych. Radny zwrócił się do Zarządu o przeanalizowanie sprawy i rozważenie możliwości zlecenia takiego opracowania np. wspólnie z gminami.
Ponadto Radny przytoczył zapis artykułu 171 prawa wodnego „ Art. 171. 1. Jeżeli osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące członkami spółki wodnej oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej odnoszą korzyści z urządzeń spółki lub przyczyniają się do zanieczyszczenia wody, dla której ochrony spółka została utworzona, obowiązane są do ponoszenia świadczeń na rzecz spółki. 2. Wysokość i rodzaj świadczeń, o których mowa w ust. 1, ustala, w drodze decyzji, starosta „ jako przykład pozyskania dodatkowych środków przez Spółki Wodne.
……………….
Protokółowała D. Siwicka

Przewodnicząca Komisji
Zofia Lipińska
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz wrz 12, 2013 7:40 am

zamieszczam fragment protokołu z ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Rady Powiatu Grodziskiego w sprawie finansowania budowy ul.Polnych Kwiatów w Opypach. Odpowiedź Zarządu na ten wniosek Starosta przedstawi na najbliższej Sesji.

Jurek Kopeć

BRP.0012.7.2013
Protokół nr 7/2013
z posiedzenia Komisji Komisja Budżetu i Finansów Publicznych
w dniu 28 sierpnia 2013 roku

(wyciąg)
….....

Ad 4. Przyjęcie sprawozdania z pracy Komisji w I półroczu 2013 roku,
Przewodnicząca Komisji przedstawiła sprawozdanie z pracy komisji w I półroczu 2013 roku. Radni nie wnieśli żadnych uwag, sprawozdanie zostało jednomyślnie przyjęte przez Komisję.
Ad 5. Sprawy różne.
Radny Jerzy Kopeć nawiązując do często poruszanego tematu budowy drogi Milanówek – Opypy zwrócił się z prośbą do Zarządu aby przy konstruowaniu budżetu na 2014 rok pomyśleć o sfinansowaniu chociaż części tej inwestycji. Stan drogi jest bardzo zły, część drogi osunęła się do przydrożnego rowu, do naprawy użyto płyt betonowych.
Starosta Grodziski w odpowiedzi na zgłoszoną przez radnego Kopcia sprawę ( tu chodzi o to że zgłaszałem na Komisji wniosek aby powiat prowadząc gospodarkę nieruchomościami wchodził w posiadanie potrzebnych powiatowi gruntów w czasie kiedy jest dobra koniunktura aby kupować tanio podobnie jak to robi gmina Grodzisk. Jako przykład podałem możliwość zakupu stawu w Opypach z uszkodzoną groblą aby można tam było zrobić małą retencję wody Starej Rokitnicy na gruncie pozyskanym dla Skarbu Państwa a teren użytkowałaby wieś Opypy - przypis mój Jerzego Kopcia, nie jest to część protokołu, Danusia to pominęła) pozyskiwania gruntów poinformował, że Zarząd działa w tym kierunku, przykładem jest np. wygaszenie roszczeń do gruntu przy Szpitalu Zachodnim, Zarząd przedstawi propozycję jego zagospodarowania. Część gruntu zostanie sprzedana, część będzie przeznaczona na parking.
Radni nie zgłosili więcej spraw.
Wobec zrealizowania porządku przewodnicząca Zofia Lipińska zamknęła o godz. 17.30 posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych.

Protokółowała D. Siwicka

Przewodnicząca Komisji
Zofia Lipińska
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt wrz 13, 2013 7:48 am

Dla jasności zamieszczam cały protokół i uzasadnienie do projektu jednej z podejmowanych w sierpniu uchwał. Proszę zwrócić uwagę na stawki wykupu gruntów pod poszerzenie dróg powiatowych. Jednakowa stawka zaproponowana wszystkim na pozyskanie gruntu pod ścieżkę rowerową przy Mazowieckiej jest 3 razy wyższa niż w Żabiej Woli. Pomimo to nie wszyscy wyrazili zgodę na wykupy i kwotę odszkodowań. Negocjacje trwają, są trudne ale znaczna większość mieszkańców wyraziła już zgodę. Ja jestem dobrej myśli. Wykupy w Opypach pod poszerzenie Polnych Kwiatów mamy już za sobą. W Opypch jest lepiej niż w Maryninie, Kadach i Książenicach. Ścieżka jest w budowie i mamy tylko jeden sprzeciw pomiędzy Gilewicza a granicą z Kadami na odcinku w stronę Grodziska.

Jurek
Załączniki
wykupy.odt
wykupy w Żabiej Woli
(1.4 MiB) Pobrane 797 razy
protokół z Komisji Budetowej sierpień.odt
całość protokołu sierpniowego.
(23.93 KiB) Pobrane 898 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz paź 03, 2013 11:41 am

Minęło kilka dni od wstrząsającej tragedii na przejeździe kolejowym w Kozerkach pod Grodziskiem. Trwa ustalanie przyczyn tego strasznego wypadku. Z racji pełnionej funkcji jako radny zwracam uwagę władzom powiatu i podległym im służbom , strażom i inspekcjom na zagrożenia bezpieczeństwa. Wielokrotnie mieszkańcy informują mnie o zagrożeniach. To smutne ale głos radnego w ważnych sprawach nie jest brany pod uwagę. Poniżej zamieszczam (w formacie MP3) moje wystąpienie w interpelacjach na XXII Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 30 sierpnia 2012 r. w sprawie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w czasie remontu grodziskiego wiaduktu. Często na sesjach i komisjach poruszam kwestie bezpieczeństwa. Jestem ponadto członkiem komisji bezpieczeństwa przy Staroście Grodziskim powołanej w trybie art. 38 ustawy o samorządzie powiatowym. W komisji tej zasiada również Starosta, Prokurator, Prezes Sądu, Komendanci Policji i Staży Pożarnej oraz szefowie służb, inspekcji i straży z terenu powiatu. Biorę udział w pracach tej komisji jako wybrany przedstawiciel Rady Powiatu. Czasami zwykłe metalowe biało-czerwone słupki przed sklepem mogą ograniczyć ryzyko kolizji czy wypadku. Czuję się w obowiązku poinformować Państwa o moim wystąpieniu w tej konkretnej sprawie mając świadomość, że to był wypadek na który mógł mieć wpływ splot wielu okoliczności. Wkrótce poznamy przyczyny tej tragedii.
Załączniki
feralny wąski przejazd w Kozerkach.JPG
feralny przejazd dzień po wypadku
przejazdy kolejowe i organizacja ruchu.mp3
fragment stenogramu z XXII Sesji RPG
(2.75 MiB) Pobrane 816 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron