Sesje Rady Miejskiej

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 19, 2013 8:04 pm

Złożyłam interpelację w sprawie przepustu pod ul.Oliwkową.
Załączniki
PrzepustOliwkowa.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz gru 19, 2013 8:49 pm

Widzę Pani Joasiu, że stara się Pani interweniować w wielu sprawach. Odniosłem jednak wrażenie, że odpowiedzi jakie Pani otrzymuje odnośnie składanych niektórych interpelacji, są delikatnie mówiąc bez sensu.
Sprawa parkowania w pobliżu Targowiska. Parking przy Spokojnej po przebudowie znacznie zmniejszył swoją pojemność. A na parkingu przed samą bramą w najlepsze (w środy) kwitnie handel. Kolejne zablokowane miejsca parkingowe. Jedyny pożytek z tego parkingu to taki, że nie ma tam teraz błota. Niestety na okolicznych ulicach postawiono zakazy i parkować nie wolno. Jeżeli mogę podpowiedzieć, to ja już kilka razy parkowałem prawie pod samym domem burmistrza. Jest dalej do targowiska, ale tam jeszcze można.
Kolejna sprawa przepustu pod Mazowiecką. To jakaś kpina, a ileż to czasu potrzeba aby uzyskać stosowne mapy. O ile się orientuję, sprawa tego przepustu ciągnie się już kilka …. lat. A dalsza część odpowiedzi, uśmiałem się do łez. Następnym etapem działań będzie przeanalizowanie uzbrojenia terenu, ewidencji gruntów itd. Czyli co, nikt do tej pory nawet się nad tym nie pochylił. Trzeba sprawdzić, czyj to jest grunt, czyja woda itp. Niezła zabawa. Powiem tak, sprawa tego przepustu zostanie rozwiązana, jak dojdzie tam do tragedii w którąś zimę. Dobrze, że mam zachowane stosowne filmiki z tych jezior, co po każdym deszczu tam występują.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 19, 2013 9:24 pm

Panie Romku,
w tym co Pan napisał jest wiele racji.
W sprawie parkingu nie musi mnie Pan przekonywać.
Zabierałam dwukrotnie głos w tej sprawie na 2 sesjach rady.
Nie udało się, no cóż nie zawsze wszystko się udaje ...
Natomiast w sprawie przepustu nie zamierzam odpuszczać.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Pt sty 31, 2014 1:11 pm

Otrzymałam odpowiedź na interpelację w sprawie przepustu pod ulicą Oliwkową.
Załączniki
Przepust Oliwkowa.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Pt sty 31, 2014 1:17 pm

Otrzymałam odpowiedź na interpelację w sprawie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej.
Załączniki
Rozklady jazdy.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Śr mar 26, 2014 10:48 pm

Dzisiaj został wykonany przepust pod ul.Oliwkową.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Śr mar 26, 2014 11:22 pm

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej została podjęta uchwała w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki.
Podjęcie uchwały było konieczne w związku z wejściem w życie 20 marca 2014r nowej ustawy o funduszu sołeckim.
Do tej pory Rada Miejska podejmowała uchwałę co roku, obecnie podjęta uchwała będzie obowiązywać aż do jej uchylenia.
"Najważniejsze zmiany:
Większe będzie wsparcie budżetu państwa: zwrot wydatków na projekt, o którym mieszkańcy zdecydowali wspólnie, byłby o 10 pkt proc. większy. Powinno to przyczynić się do większego zainteresowania tworzeniem funduszu sołeckiego w gminach, a co za tym idzie – do wzrostu aktywności obywateli w życiu lokalnej społeczności;
Doprecyzowane zostaną sformułowania, które budzą wątpliwości interpretacyjne i tworzą barierę dla rozwoju funduszy sołeckich. Na przykład do tej pory rada gminy musiała corocznie podejmować uchwałę o utworzeniu funduszu sołeckiego. Po zmianie taka decyzja będzie obowiązywała na stałe – do czasu, aż rada ją zmieni. Za to uchwała odmawiająca wyodrębnienia funduszu sołeckiego będzie stosowana tylko do jednego roku budżetowego. ;
Rada gminy będzie mogła zwiększyć pulę środków funduszu sołeckiego ponad limit określony ustawą. Rozstrzygnięcie o wysokości środków określi rada gminy w terminie do dnia 30 czerwca roku poprzedzającego rok budżetowy, w drodze uchwały,
Kilka sołectw z danej gminy będzie mogło realizować razem wspólny projekt. Umożliwi to kumulowanie środków funduszu na realizację przedsięwzięć, które są istotne z punktu widzenia co najmniej dwóch sołectw
."
http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy- ... u-soleckim
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron