Sesje Rady Miejskiej

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » Cz wrz 22, 2011 9:17 am

"Rence" opadają (te "rence" to tak specjalnie :) )
Pani Joanno,
proszę mnie poprawić, ale z tego co pamiętam to skarga na pracę Burmistrza trafia do Rady ?
Czy jest jeszcze jakieś inne miejsce, gdzie może taka skarga trafić (oprócz gazet itp), gdzie musiałaby zostać rozpatrzona ?
Specjalnie posłuchałem przed chwilą wywiadu w radio i w sierpniu (lub wrześniu) miał być ogłoszony przetarg. Odpowiedź nie daje już żadnych złudzeń...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Cz wrz 22, 2011 11:11 am

Skargi na pracę Burmistrza trafiają najpierw na Komisję Rewizyjną a potem na sesje Rady Miejskiej.
Od 5 lat jestem radną i nie pamiętam aby jakakolwiek skarga nie została odrzucona przez Radę.
Decyduje wynik głosowania, a jest 21 radnych.
Nie wiem czy jeszcze gdzie indziej można skargę napisać.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Michał Sobolewski » Cz wrz 22, 2011 12:15 pm

Poskarżyć to się można co najwyżej do mediów ale skutków prawnych nie przynosi to żadnych. Jedyną skuteczna formą ukarania może byc referendum za odwołaniem Burmistrza
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez mariusz » Cz wrz 22, 2011 2:49 pm

Jeśli decyduje wynik głosowania, a wymaganą większością do odrzucenia skargi dysponują np znajomi króliczka, to nic dziwnego, że od co najmniej 5 lat kończą się one stwierdzeniem "W świetle powyższych wyjaśnień skargę należy uznać za bezzasadną i odrzucić ją."
Zapewne nie jest tak, że na tym kończy sie możliwość dochodzenia swoich racji - jest przecież np Samorządowe Kolegium Odwoławcze czy Sądy Administracyjne. Do którejś z tych instytucji na pewno można się odwołać.
MS
Mariusz Śliwka
http://www.estimare.pl
mariusz
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 6:36 pm
Imię: Mariusz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz wrz 22, 2011 3:07 pm

Witam,
w kwestii przypomnienia dla zainteresowanych oczywiście mieszkańców OPYP kolejnymi niespełnionymi obietnicami :-)
Jeżeli również Ciebie dotyka ta sprawa, wiesz gdzie i kiedy trzeba się zjawić


Obrazek

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 27, 2011 1:17 pm

Joanna Biegała napisał(a):Skargi na pracę Burmistrza trafiają najpierw na Komisję Rewizyjną a potem na sesje Rady Miejskiej.
Od 5 lat jestem radną i nie pamiętam aby jakakolwiek skarga nie została odrzucona przez Radę.
Decyduje wynik głosowania, a jest 21 radnych. Nie wiem czy jeszcze gdzie indziej można skargę napisać.

Pani Joasiu, w związku z powyższym mam pytanie.
Czy prawdą jest, że po Naszym Zebraniu Wiejskim 19 maja w OSP Książenice, kiedy to wybieraliśmy Sołtysa na kolejna kadencję, wpłynęło pismo, czy tez skarga właśnie na Pana Burmistrza? Jeżeli wpłynęło, to czy w dniu jutrzejszym na Sesji Rady Gminy będziecie jako Radni właśnie to głosować? I czy w związku z tym, że Gmina przystąpiła do projektu PRZEJRZYSTA POLSKA jako jawność i przejrzystość dokumentów, to czy można się zapoznać z takim protestem? No i ostatnie pytanie, jeżeli można się zapoznać, to gdzie? Czy może to Pani wkleić na forum? Powiem szczerze, że chętnie zapoznałbym się kto tak chętnie pisze protesty i co chce osiągnąć? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Wt wrz 27, 2011 1:31 pm

Jutro na sesji Rady Miejskiej będzie rozpatrywana skarga na działalność Burmistrza Grodziska Maz. złożona przez p.Tomasza Kostkę i p.Grażynę Jałgos-Dębską
Załączniki
skarga1.jpg
skarga2.jpg
skarga3.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Wt wrz 27, 2011 1:40 pm

Pan Tomasz Kostka oraz p.Grażyna Jałgos-Dębska złożyli skargę w imieniu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Grodziskiej. Mam też dokument, który temu zaprzecza.
Załączniki
skarga_stow.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 27, 2011 1:53 pm

Ło matko i wszyscy święci, że tak powiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przecież to się w głowie nie mieści. Dla mnie sytuacja jest klarowna i przejrzysta. Osobiście życzę dalszego tak zawziętego pisania protestów przez byłą Panią Sołtys Opyp we wszystkich sprawach związanych z Naszą WSIĄ.

Również popieram temat i pomysł jak najszybszego zwołania Zebrania Wiejskiego. Trzeba skończyć z tajemnicami. trzeba jak najszybciej powiadomić sąsiadów.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Wt wrz 27, 2011 1:55 pm

Treść uchwały wraz z uzasadnieniem.
Załączniki
skarga_uchwala.jpg
skarga_uzasad.jpg
skarga_uzasad1.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości