Sesje Rady Miejskiej

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Cz mar 31, 2011 9:22 am

Wczoraj na sesji Rady Miejskiej zostało podjętych 15 uchwał.
Napiszę o 3 uchwałach ponieważ pośrednio nas dotyczą.
1.Przyjęcie regulaminu przyznawania dotacji celowej osobom fizycznym, wspólnotom.... na usuwanie i utylizację wyrobów zawierających azbest.
W celu uzyskania dotacji należy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim, do którego należy dołączyć: zgodę współwłaścicieli, kopię zgłoszenia zamiaru usunięcia azbestu, informację o wyrobach zawierających azbest , faktury VAT za usunięcie i utylizację azbestu.
Niestety trochę jest do wypełnienia dokumentów ale myślę, że warto ponieważ stawka dotacji celowej wynosi:
- 16 zł/m2 pokrycia dachowego
- 10 zł/m2 odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest.
A więc łącznie można uzyskać 26 zł/m2 powierzchni dachu.
Limit dla jednego wnioskodawcy 250 m2.
Namawiam abyśmy rozejrzeli się po wsi i jeśli zauważymy gdzieś eternit, poinformowali jego właściciela o możliwości uzyskania dopłaty na jego zdjęcie i utylizację.

2.Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2012.
Od kilku lat co roku jest podejmowana tego typu uchwała.
Dzięki podjęciu tej uchwały będziemy mogli podjąć decyzję na co przeznaczyć fundusz sołecki w 2012 roku.
Stosowne zebranie wiejskie odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.

3.Uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania niestrzeżonego przy Centrum Kultury w Grodzisku Maz.
Dotyczy to parkingu bezpośrednio przylegającego do budynku Centrum Kultury.
Opłaty będą pobierane od pn-pt w godzinach od 6.00 do 16.00, w soboty od 6.00 do 14.00.
Wysokość opłat:
pierwsze 15 min bez opłat
pierwsza i druga godzina po 1 zł
trzecia godzina i każda następna 3zł

Głosowałam przeciw podjęciu tej uchwały ponieważ uważam, że może to zniechęcić mieszkańców do korzystania z oferty Centrum Kultury
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Cz wrz 01, 2011 1:03 pm

W dniu 31.08.2011r na sesji Rady Miejskiej zostały podjęte uchwały dotyczące wsi Opypy:

1. w sprawie nabycia gruntów w drodze darowizny przeznaczonych na cele drogowe we wsi Opypy.
Powstanie droga odchodząca od ul.Bratkowej w części Opyp położonych blisko miejscowości Szczęsne.
Treść uchwały - viewtopic.php?f=2&t=232

2. w sprawie nadania nazwy ul.Peoniowa drodze prywatnej odchodzącej od ul. Jabłoniowej.
Dzięki temu, że zamieściłam skan uchwały nadania nazwy ul.Peoniowa w wątku Komisja Gospodarki Gminnej p. Sylwia Juchniewicz zauważyła błąd w uchwale, ponieważ droga ta jest prywatna a w uchwale było "drodze gminnej". Dzięki temu, że mnie o tym poinformowała, udało się sprawę wyjaśnić i na wczorajszej sesji podjąć już poprawioną uchwałę.

Na sesji złożyłam interpelację dotyczącą wyłożenia 3 dróg w Opypach płytami betonowymi.
W trakcie składania interpelacji przedstawiłam Radzie Miejskiej naszą p.Sołtys,
która reprezentowała mieszkańców Opyp na sesji.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt wrz 09, 2011 3:17 pm

Witam,
proszę o podanie konkretnej informacji, kiedy w 2011 roku zgodnie z obietnicami Burmistrza i zaakceptowanym wnioskiem z Rady Sołeckiej podpisanym przez wszystkich członków i przedstawiciela WSI - Sołtysa - rozpocznie się układanie płyt na trzech wytypowanych ulicach.
Do końca roku zostało 3,5 miesiąca, wiec czasu co raz mniej! :-)
Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Pt wrz 09, 2011 4:15 pm

Panie Marcinie,
aby uzyskać odpowiedź na Pana powyższe pytania złożyłam interpelację.
Na sesji nie otrzymałam żadnej konkretnej ustnej odpowiedzi, a więc trzeba będzie poczekać na odpowiedź pisemną.
Załączniki
3-drogi-inter.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez mariusz » Pt wrz 09, 2011 9:56 pm

Burmistrz pewnie będzie zwlekał z udzieleniem pisemnej odpowiedzi tak długo, jak to tylko możliwe, po czym poinformuje nas...że w tym roku już nie da rady ze względu na jesienne deszcze i nadchodzącą zimę. Czy tylko ja się czuję "olany"?
MS
Mariusz Śliwka
http://www.estimare.pl
mariusz
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 6:36 pm
Imię: Mariusz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Pn wrz 19, 2011 3:15 pm

Zamieszczam interpelację wraz z odpowiedzią dotyczącą planu zagospodarowania wsi Opypy
Załączniki
planOpyp2.jpg
planOpyp-odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Cz wrz 22, 2011 8:15 am

Zamieszczam odpowiedź na interpelację w sprawie wyłożenia 3 dróg gminnych w Opypach.
Załączniki
3-drogi-inter1-odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz wrz 22, 2011 8:24 am

i co? niby sprawa załatwiona przez p. Burmistrza? ...
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez mariusz » Cz wrz 22, 2011 8:27 am

Hehe, no to pięknie burmistrz nas załatwił. Nie ma co!
brak mi słów...
Mariusz Śliwka
http://www.estimare.pl
mariusz
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 6:36 pm
Imię: Mariusz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz wrz 22, 2011 8:37 am

A ja powtórzę.O jakim kruszywie jest mowa, jeśli chodzi o ulicę Figową? Czy ktoś go widział ?
Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron