Sesje Rady Miejskiej

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » So gru 01, 2012 11:52 pm

Uważam, że ustawa jest delikatnie mówiąc nieprzemyślana dobrze do końca.
Rady Gmin niestety muszą podjąć uchwały, które dostosują do niej gospodarkę odpadami, a nie jest to łatwe.
Dokładnie takie same wątpliwości jak Pan, mieli radni na Komisji Gospodarki Gminnej.
Uzyskaliśmy odpowiedź, że będą przeprowadzane kontrole segregacji śmieci.
Jeśli znajdzie się np butelka w śmieciach pozostałych to wtedy Gmina pobierze opłatę jak za śmieci zmieszane czyli 20zł.
Jak to w praktyce będzie wyglądało? Na pewno nie będą wszystkie śmieci kontrolowane ponieważ takie kontrole to dodatkowy koszt dla firmy. Jeśli kontrole będą sporadyczne to zapłacenie jednorazowo 20zł (kontrola) bardziej się będzie opłacało niż płacenie 20zł stale.
Z porządku obrad został zdjęty regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy.
Możliwe, że takie sytuacje będą doprecyzowane w regulaminie.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » N gru 02, 2012 12:03 am

Dziękuję za odpowiedź.
Tak więc wiadomo, że nic nie wiadomo. No cóż, trzeba poczekać na regulamin.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Dariusz Mastalerski » N gru 02, 2012 12:58 pm

Po przeliczeniu kosztów, okazuje się że w moim przypadku opłata wzrośnie około 5 krotnie. To jest nie do przyjęcia.
A przecież tak jak i teraz w dalszym ciągu pewnie będzie u mnie odbierał ZGK Grodzisk Mazowiecki......będzie ta sama ekipa i ta sama śmieciarka - tylko 5 x drożej. Chyba czas się wymeldować ;)
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » N gru 02, 2012 7:06 pm

Gmina Grodzisk Maz. została podzielona na 2 sektory: Północy i Południowy. Granica przebiega mniej więcej ulicami Królewska, Sienkiewicza i Żyrardowska, a więc Opypy są w sektorze Południowym
Zostaną ogłoszone 2 przetargi na zagospodarowanie odpadów w tych sektorach.
Po rozstrzygnięciu przetargów ceny 12zł i 20zł mogą ulec zmianie. Mam nadzieję, że w dół.
Na sesji Rady Miejskiej zabierałam głos w sprawie nieuzasadnionej podwyżki za wywóz śmieci.
W cenie będziemy mieli obecnie darmowy odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych a także odpadów zielonych ( skoszonej trawy ) oraz zużyte opony i odpady budowlane
ale przybędzie klientów ponieważ obecnie wszyscy mieszkańcy będą musieli wnosić tą opłatę a więc
podwyżka nie powinna być tak znaczna, ponieważ koszty stałe firmy będą rozkładały na większą ilość osób.
Niestety najbardziej podwyżkę odczują rodziny wieloosobowe ( wielodzietne i wielopokoleniowe ).
Przykładowo dla rodziny czteroosobowej, która ma umowę na opróżnianie pojemnika 120l co 2 tygodnie plus płaci za worki na segregację śmieci, podwyżka wyniesie około 25% ( po podwyżce będzie płacić 48zł/miesięcznie).
Natomiast już dla rodziny 5 osobowej, podwyżka będzie rzędu 35-40%
Panie Dariuszu, muszę Pana zmartwić - przeprowadzka nic Panu nie da.
Analizowaliśmy opłaty w sąsiednich gminach i w innych jest albo tak samo albo nawet jeszcze drożej.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Pt gru 21, 2012 9:43 am

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 19 grudnia został uchwalony budżet na 2013r.
W budżecie została uwzględniona budowa ul.Polnej Róży.
Wcześniej zgłosiłam poprawkę do budżetu, aby została dopisana do zadań inwestycyjnych budowa tej drogi.
Załączniki
budżet_popr2013.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » Pt gru 21, 2012 1:19 pm

Na sesji zgłosiłam też interpelację w sprawie naprawy nawierzchni ul.Jabłoniowej.
Załączniki
Jabłoniowa.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » N gru 23, 2012 11:03 pm

Joanna Biegała napisał(a):Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 19 grudnia został uchwalony budżet na 2013r.
W budżecie została uwzględniona budowa ul.Polnej Róży.
Wcześniej zgłosiłam poprawkę do budżetu, aby została dopisana do zadań inwestycyjnych budowa tej drogi.


Jeszcze parę lat i stanie się to coroczną tradycją świąteczną, jak choinka.
Czyli propozycja budżetu, poprawka do niego aby została dopisana Polnej Róży, potem brak budowy ulicy - i tak co roku...
I jeszcze nasze wnuki będą opowiadały swoim wnukom, jak to ich przodkowie co roku wierzyli, że ich marzenia się spełnią i powstanie kawałek asfaltu na drodze gminnej w Opypach...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » N gru 23, 2012 11:04 pm

Joanna Biegała napisał(a):Na sesji zgłosiłam też interpelację w sprawie naprawy nawierzchni ul.Jabłoniowej.


Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców ul. Jabłoniowej i przyległych.
Moje prośby, jak Pani wie, niestety nie skutkują.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr sty 02, 2013 5:48 pm

http://www.grodzisk.pl/komunikaty/pokaz/979.html

Może jakby ktoś z Opyp się zatrudnił, to Polnej Róży w końcu mielibyśmy. Kto teraz odpowiada za drogi w Opypach z Rady Sołeckiej????

"saw you s - deep loma - next award" - the best there ever was, the best there ever will be???
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » N sty 27, 2013 1:15 pm

Otrzymałam odpowiedź na interpelację w sprawie naprawy nawierzchni ul.Jabłoniowej (treść interpelacji kilka postów wyżej).
Załączniki
Jabłoniowa_odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron