Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » N kwi 03, 2011 4:43 pm

Szanowni Państwo
Poniżej zamieszczam informacje dotyczące przebiegu ostatniej Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 31 marca 2011 r. W załączonym pliku w formacie MP3 znajdą Państwo moje wypowiedzi na ostatniej Sesji.
Poruszone tematy:

- niedrożne rowy przy drodze powiatowej Grodzisk - Siestrzeń
- udział mieszkańców w otwartych posiedzeniach organów Rady Powiatu
- stan dróg powiatowych w Opypach
- bezpieczna droga do szkół powiatowych
- Biblioteka Powiatowa w Grodzisku
- dostęp do usług medycznych w Szpitalu Zachodnim
- kondycja finansowa i prywatyzacja Szpitala

Zachęcam Państawa do udziału w posiedzeniach komisji problemowych Rady , sesjach Rady oraz do komentowania wątku i zgłaszania problemów pozostających w kompetencjach Powiatu.

Radny Rady Powiatu Grodziskiego Jerzy Kopeć
Załączniki
Skrót wypowiedzi na Sesji Rady Powiatu 03-2011.mp3
(11.98 MiB) Pobrane 895 razy
TERMINY SESJI I POSIEDZEŃ KOMISJI RADY POWIATU GRODZISKIEGO NA 2011 ROK.doc
(49.5 KiB) Pobrane 733 razy
Porządek marcowej Sesji Powiatu.doc
(1.08 MiB) Pobrane 672 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt kwi 05, 2011 8:10 am

Witam,
Panie Jerzy, fajnie, że Pan poruszył temat rowów i dróg w Opypach na Sesji. Dobrze Pan sformułował brak działań i zaproszenie do dyskusji przez Starostę. Do tej pory nikt z Nami się nie spotkał a wszystko, co wiemy to z własnych śledztw i telefonów do UM. Wszyscy wiemy, że od min. 8 lat w Opypach nic się nie dzieje. Przesłuchałem 3 razy cały ten plik i niestety żaden z Radnych nie odniósł się do powyższego tematu. ( oprócz rowów w Ul. Mazowieckiej ). Głos zabierany był w kwestii pasów przy szkole, Biblioteki i szpitala. Co roku są pieniądze w budżecie, co roku się mówi, że już, już, zaraz będzie zrobione i niestety nic z tego nie wychodzi
Kontynuując dalej chciałbym wiedzieć, co to za jedna osoba, która się nie zgadza ( mowa w tej chwili o Drodze Polnych kwiatów od "krzyża" do Arki ). Czy nie można również tutaj porozmawiać. Dlaczego to wszystko trwa tak długo? Ostatnio jakieś służby jeździły i wycinały po obu stronach tejże drogi jakieś krzaczory czy inne chwasty... Czy wiadomo, w jakim celu? Czy to początek realizacji inwestycji Drogi Powiatowej....?
Uważam, że zarówno MY-Mieszkańcy, jak również Włodarze Gminni czy Starostwo jesteśmy przeciwni podjęcia tak drastycznych kroków, jak blokada Ul. Mazowieckiej. Ale jeżeli stwierdzimy, że będzie to jedyne słuszne rozwiązanie, to powinniśmy to zrealizować. W moim przekonaniu, jak zapewne większości z Nas, pismo, które Pan roznosił, jako odpowiedź na NASZĄ PETYCJĘ OSTATNIEJ SZANSY, jest po prostu zwykłą informacją a treści tam zawarte znane są wszystkim. Pismo to zostało, jak Pan słusznie przypomniał na Sesji, dostarczone również do Starostwa. Niestety z tej strony również nikt nie poinformował Nas, co i jak....
Adres do odpowiedzi na powyższe pismo został zapisany przez Radnych, więc nie rozumiem, dlaczego do tej pory nie ma odpowiedzi na postulaty, które tam zawarliśmy. Śmiech na sali po Naszym wyjściu i komentarze na pewno nie prowadzą do polubownego zakończenia tej sprawy. W odpowiedziach na stronie Grodziska są zapewnienia dotyczące różnych tematów. Co zostało zrealizowane, każdy po przeczytaniu sam sobie odpowie.

P.S.
to, że Radny wyprosił jakąś Panią z Sesji również jest czymś niebywałym, ale pozostawiam tą kwestię bez komentarza...

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz kwi 07, 2011 9:15 am

Witam,
serdecznie zapraszam do jakże ciekawej lektury na bliźniaczym forum Książenic. Jako, że temat, który tyczy się DROGI POWIATOWEJ łączącej Nasze OPYPY przy Książenicach do Milanówka przy Arce, ma na tym forum tylko 2 strony- zajmie zainteresowanym 5 minut. Są tam bardzo bardzo ciekawe informacje dotyczące właśnie tej drogi i osób piszących blokujące petycje, jak również zmniejszenie kwot przez Władzę.

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=269

...ciekawe jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa tejże drogi, w jakim punkcie znajduje się jej stan roboczy i jaki jest harmonogram prac? ( jeżeli w ogóle jest), no i co z pozwoleniem na budowę.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Łukasz Zemka » Cz kwi 07, 2011 9:57 am

Trochę już ma ten wątek... :)
Sprawa ul. Polnych Kwiatów opisana jest na stronie internetowej Pani Sołtys: http://www.opypy.com.pl/?page_id=92
Co do obwodnicy południowej - Milanówek swoją postawą niesamowicie podnosi mi ciśnienie.
Mój wybór Opyp jako lokalizacji domu był poprzedzony rozległymi badaniami :) Działkę zakupiłem, ponieważ
1. jest WKD (jak widzę teraz bardzo ułomna, no ale miał być wybudowany drugi tor - cały czas go brak)
2. autostrada (kupując działkę chyba w 2004 roku harmonogram przewidywał, że autostrada powstanie do 2008 roku - dopiero teraz się ruszyło)
3. będzie obwodnica wzdłuż wukadki (cały czas brak i jakoś w najbliższej przyszłości jej nie widzę)
4. będzie kanalizacja (miałem projekt koncepcyjny kanalizacji w Opypach, zakładałem pesymistycznie, że do 2012 roku zostanie wybudowana - wiadomo, teraz, że to nierealne)

Efekt jest taki, że obecnie do pracy dojeżdżam ok. 55 min (Warszawa), a gdyby punkty 2 i 3 były zrealizowane, to szacuję, że byłoby to ok. 25-30 min.
Do WKD'ki nawet nie mam ochoty wsiadać, bo to strata czasu (jak już w innym miejscu pisałem, wybieram KM).
Na temat kanalizacji to już nawet nie chce mi się pisać... no ale jakoś to nie wpływa negatywnie na codzienne dojazdy do pracy.
Autostrada jak wiemy się produkuje, ale brak obwodnicy bardzo doskwiera (obecnie mój czas przejazdu od domu do granicy Milanówka od strony Brwinowa to ponad 10 min).

No nic, to tylko takie moje przemyślenia :D
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz kwi 07, 2011 10:25 am

Hej, czyli jak wszystko jest w porządku i nikt nie blokuje i się nie sprzeciwia, to jednak jest to dziwne, dlaczego nie ma tej inwestycji.

Z roku na rok, tak samo jak Polnej Róży jest planowana, są pieniądze i jak pisaliśmy w Petycji Ostatniej Szansy, że pomimo realizacji budżetu, nadal jaj nie ma. Jak tak wszyscy będą bardzo wnikliwie pisać to ani jednej drogi normalnej mieć nie będziemy. Łukasz, jest w internecie wiele stron, na których można poczytać o Ulicy Polnych kwiatów w Opypach. Ja jestem po protu ciekawy bardzo jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa tejże drogi.

...10 minut do Brwinowa z Opyp to uważam za bardzo dobry czas... :D
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Łukasz Zemka » Cz kwi 07, 2011 10:30 am

10 minut jadąc przez Podkowę (czyli w moim przypadku Polnej Róży, Szyszkową, Średnią a potem w prawo w Podkowę), ale droga kiepska (dziurawa).
A przez Milanówek to z 15 minut w porannym szczycie (niestety nie stać mnie na te dodatkowe minuty, dlatego kombinuję w Milanówku jeżdżąc ulicą Cichą a potem Szkolną, ale to niestety dużo nie daje :(

A co do Polnych Kwiatów - przecież nie ma chyba jeszcze pozwolenia. Z tego co pamiętam, w tym roku mają być wykupy gruntów.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz kwi 07, 2011 10:46 am

ja kiedyś tak jeździłem i albo zostawiałem auto w Brwinowie albo jechałem wzdłuż torów PKP do WKDki do Pruszkowa. Ale nie ma to sensu, szkoda czasu i paliwa. Teraz wybieram PKP w Grodzisku lub do WKD Podkowy
Jak nie znasz tej drogi to może też warto ją wypróbować
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Łukasz Zemka » Cz kwi 07, 2011 4:59 pm

Dzięki wielkie, zaraz wypróbuję.
A co do PKP - w Brwinowie jest P&R za 20 PLN/miesięcznie lub 40 PLN/kwartał :) Zresztą czasowo Brwinów jest chyba najkorzystniejszy.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » So maja 07, 2011 11:29 am

Załączam poniżej w formacie MP3 zapis interpelacj dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i uczniów w rejonie przedszkola, szkoły i przystanków w Książenicach złożonej przez radnego Kopcia na kwietniowej Sesji Rady Powiatu. Materiał zawiera także odpowiedź Pana Starosty na złożoną interpelację.
Wartym zauważenia jest fakt, że plan organizacji ruchu zarówno przy drogach powiatowych jaki gminnych zatwierdza Starosta.
Załączniki
interpelacja Książenice.mp3
kwietniowa Sesja Rady Powiatu
(3.49 MiB) Pobrane 688 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » So maja 28, 2011 11:58 am

http://www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=7306

poniżej zamieszczam odpowiedzi Pana Starosty na dwie interpelacje dotyczące:

- bezpieczeństwa uczniów w rejonie szkół powiatowych w Grodzisku Mazowieckim
- bezpieczeństwa dzieci i uczniów w rejonie przystanku w Książenicach

Na ostatniej Sesji Rady Powiatu (26-go maja 2011 r), Pan Starosta poinformował Radnych, że do dnia dzisiejszego nie otrzymał odpowiedzi Burmistrza Grodziska Mazowieckiego i PKS-u na pisma które wystosował do nich w październiku 2010 roku w sprawie bezpieczeństwa w rejonie przystanku w Książenicach.
Załączniki
odpowiedz_Ksiazenice.pdf
(88.29 KiB) Pobrane 738 razy
odpowiedz_szkoly_powiatowe.pdf
(198.96 KiB) Pobrane 736 razy
Ostatnio edytowano Wt cze 14, 2011 5:23 pm przez Dariusz Kuzma, łącznie edytowano 4 razy
Powód: poprawka załączników - błąd administracji.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron