Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr cze 01, 2011 3:23 pm

Odpowiedź starosty jest żenująca... wykręcanie się statystyką w nieodpowiedni sposób prowadzi do wypaczeń.

np.
- latajmy samolotami a nie wolno jeździć samochodami - bo statystycznie jest więcej wypadków samochodowych
- nie używajmy ostrych maszyn oraz noży tylko kamieni - bo statystycznie sobie robimy więcej krzywdy nożem

no i na koniec to statystycznie mamy po jednym jaju i jednej piersi...
przejście dla pieszych przy szkole jest podstawowym obowiązkiem, jeszcze dodatkowo informacja-znak dla kierowców o wybiegających dzieciach

Panie Jurku, popieram Pańskie interwencje w tych sprawach.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 02, 2011 3:06 pm

W różnych miastach przy przejściach dla pieszych ( dzieci ), jeżeli są w obrębie szkoły, to Gmina, czy inny Zarządca stawia osobę w odblaskowym stroju ze znakiem STOP na patyku i to Ona odpowiada za bezpieczeństwo. W Grodzisku też widziałem takie zaangażowanie. Nie rozumiem, dlaczego nie mogło by to być w Książenicach....????????????? Wydaje mi się, że osoby decydujące m.in. o bezpieczeństwie, nie mają pojęcia tak naprawdę o realnych zagrożeniach. Kolejna sprawa, to brak możliwości dojścia na pieszo do Przedszkola Tosi i Franka. Podziwiam tatusiów i mamusie, którzy decydują się na taki krok narażając siebie i dzieci na wypadek. O tej sprawie w ogóle się nigdzie nie mówi.
I co, może znowu mam napisać kolejne pismo, albo może powinniśmy się zebrać i rzeczywiście zablokować Mazowiecką.
Napiszmy postulaty np. 10 konkretów, wyślijmy wszędzie gdzie się da i oczekujmy rychłych zmian i konkretnych działań, bo na tą chwile wygląda to tak:
Nie mamy żadnej drogi, nie mamy latarni, nie mamy kanalizacji, nie mamy, gdzie się spotkać we wsi - musimy korzystać z łaskawości innych, o wszystko musimy walczyć sami, pisać pisma i czekać, a widząc jak wykonuje się teraz drogę układając płyty na Gilewicza, jaki to materiał itd, to nóż się w kieszeni otwiera.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt cze 07, 2011 4:54 pm

W związku z zapytaniami mieszkanców na naszym forum, zamieszczam poniżej odpowiedź Pana Starosty na pytanie dotyczące budowy ul. Polnych Kwiatów. Odpowiedź otrzymałem podczas 8 Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 26 maja 2011r.
Załączniki
interpelacja Paprociowa i Polnych Kwiatów.mp3
odpowiedż Pana Starosty w sprawie budowy ul. Polnych Kwiatów
(2.19 MiB) Pobrane 565 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr cze 08, 2011 6:10 pm

Może będzie porodówka w grodziskim szpitalu a wtedy nasze dzieci jako miejsce urodzenia będą w dokumentach miały wpisywane "GRODZISK MAZOWIECKI". Ostatni rocznik osób urodzonych w Grodzisku to 1975. Może czas to zmienić skoro mamy szpital.
Załączniki
porodówka w grodziskim Szpitalu.mp3
skrót moich wypowiedzi na 8 Sesji w sprawie uruchomienia Oddziału Ginekologiczno-Położniczego
(635.94 KiB) Pobrane 511 razy
Protokół VIII- 26 maja 11.doc
protokół z majowej Sesji Rady Powiatu (2011)
(95 KiB) Pobrane 556 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt cze 10, 2011 1:04 am

Jerzy Kopeć napisał(a):W związku z zapytaniami mieszkanców na naszym forum, zamieszczam poniżej odpowiedź Pana Starosty na pytanie dotyczące budowy ul. Polnych Kwiatów. Odpowiedź otrzymałem podczas 8 Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 26 maja 2011r.



buahahahahahahah :-) :-) :-)

Ale się uśmiałem po wysłuchaniu tej MP3-ki. Wojewoda utrzymał w Mocy decyzję, to na PLUS of kors, ale druga część odpowiedzi to już.......

..."możemy przystępować do wykupów gruntów, na co JAKIEŚ środki w budżecie są przewidziane"... - niezły Joke, szkoda tylko, że chyba już zapomnieli, że sami OBCIELI KASĘ NA TEN CEL. ..." a na wykonanie tych pieniędzy jeszcze nie mamy, ale możemy, że tak powiem sprawę POSUWAĆ do przodu"...

W załączniku, który załączam do pobrania TU (jak się otworzy strona, to po prawej stronie jest Przycisk FREE DOWNLOAD. Należy go nacisnąć i poczekać około 5 minut, następnie przycisk zamieni się na kolor zielony i należy go nacisnąć i wskazać miejsce na swoim komputerze)
serdecznie polecam lekturę w sprawie właśnie tej drogi POLNYCH KWIATÓW -drogi 1504 Powiatowej do Milanówka - W pliku tym właśnie na stronie 24 PDF wiersz (LP.5) jest 5000 złotych (słownie 5 tysięcy złotych)

Porażka i lekceważenie Nas - mieszkańców w sprawie tej drogi.

Obrazek

...a może czas napisać pismo podpisane przez wszystkich mieszkańców Wsi OPYPY na poniższy adres z kopią do Marszałka ( mamy już w tym wprawę ) biuro.rady@powiat-grodziski.pl

Dodatkowo wklejam uchwały ze strony bip.grodzisk Mazowiecki, z których wynika, że w 2009 roku uchwałą 547 z 16 grudnia przyjęto Kwotę 600.000 złotych na modernizację dróg powiatowych w Grodzisku Mazowieckim - ul. Montwiłła, droga Opypy-Milanówek oraz na budowę ścieżki rowerowej do Książenic, a następnie w II dokumencie uchwałą 633 z 26 maja 2010 roku § 2. Uchyla się Uchwałę nr 547/2009 Rady Miejskiej W Grodzisku Mazowieckim z dnia 16 grudnia 2009 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Grodziskiego.
Oba dokumenty podpisane przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Alicje Pytlińską, która w liście zamieszczonym na PRYWATNEJ STRONIE Pani byłej Sołtys wyraża słowa poparcia. DODATKOWO załączam bardzo ważny PLIK AUDIO, który naprawdę POLECAM PRZESŁUCHAĆ. Jest tam wypowiedź Pani Joasi -Naszej Radnej, jak również Pana Burmistrza Benedykcińskiego, który mówi, że już rozmawiał ze Starosta i ta drogą Powiatową właśnie 1504 , to On by się już nie martwił, bo do września to muszą już zapłacić ludziom za Grunty, bo maja na to 3 miesiące......
Ciekawe tylko z czego zapłacą, jeżeli w planowanym Budżecie na 2011 rok na ta drogę przyznali TYLKO 5000 PLN (PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH).
Zapoznajmy się wszyscy z tymi załącznikami. Zajmują mało miejsca i są naprawdę krótkie aczkolwiek bardzo treściwe.

Trochę już to wszystko zaczyna mi się mącić.
Z jednej strony Pełne Poparcie Rady Miejskiej co do Inwestycji w Opypach i Pani Sołtys i pełna walka i nieustające staranie się przez dwie kadencję Pani byłej Sołtys o poprawę jakości życia i walkę o drogi i inne rzeczy;
Z drugiej strony wycofywanie się z wcześniejszych pomysłów i zabieranie funduszy.

REASUMUJĄC:
w 2009 roku było 600 tysięcy między innymi na Opypy na drogę 1504
w 2010 roku zostało zabrane i pozostało 200 + to lądowisko ( to akurat uważam za plus )
w 2011 roku nasza WŁADZA rzuciła ochłap na tą drogę W WYSOKOŚCI 5000 PLN ( PIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH )
...o co tu chodzi, może byśmy się zainteresowali i zbadali tą sprawę dogłębnie....co myślicie.....Zapraszam do dyskusji...

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt cze 10, 2011 6:07 pm

Brawo Panie Marcinie.
Jestem za propozycjami które Pan złożył. Jeszcze żadnemu radnemu poparcie lokalnej społeczności w dążeniu do realizacji ważnych potrzeb mieszkańców nie zaszkodziło. Widzę , że jest Pan doskonale zorientowany w sprawie
ul. Polnych Kwiatów i nie tylko a prawdy dochodzi Pan nie gorzej niż sam Sherlock Holmes.
O cofnięciu dofinansowania przez Gminę Grodzisk pisała też nasza radna Joanna Biegała na książnickim forum.

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.p ... 9&start=15

W budżecie Starostwa na 2011 r. którego fragment na czerwono Pan zaznaczył jedna pozycja wyżej to „Budowa mostu w Skułach” obok tej pozycji widnieje kwota 750 000 zł (słownie: 750 tysięcy złotych to prawie bańka !) na 2011r. Na sam projekt mostu przewidziano w tamtym roku 45 000 zł (słownie: 45 tysięcy złotych). Zachęcam do wyjazdu do Skuł i obejrzenia tego mostu i nie jest to bynajmniej mostek na Karczunku (tam gdzie był stary młyn) ale ten następny na tym rowku pomiędzy rondem koło szkoły a OSP. Ja bym tego mostkiem nawet nie nazwał. Jako jedyny radny powiatowy głosowałem przeciw takiemu budżetowi i swoje stanowisko uzasadniłem na Komisji Budżetowej.
Mówiłem o tym wielokrotnie na sesjach Rady Powiatu i komisjach ale jak „grochem o ścianę” do radnych to nie dociera. Dyscyplina klubowa zabrania im rozsądnie myśleć. Radna z terenu Skuł na ostatniej majowej sesji straszy mnie komisją etyczną za to co mówię w imieniu mieszkańców (odsyłam do załączników które zamieściłem na naszym forum). No cóż ale to są uroki bycia w opozycji, w której to wyborcy wskazali mi miejsce. Demokratyczną wolę mieszkańców należy uszanować. Ale nie zaszkodzi pomysłami, które Pan wielokrotnie podaje włączyć myślenie grodziskich urzędników i mieszkańców. Ludzie widzą i słyszą, kto i co robi lub próbuje robić dla swojej okolicy i nie chodzi mi tutaj tylko o „walenie w klawiaturę” i puste słowa, ale właśnie poprzez Pana postawę, daje Pan przykład, jak naprawdę powinno się uczestniczyć w problemach i w jaki sposób je nagłaśniać.
Panie Marcinie,
Ja przez długi czas czytałem tylko forum Opyp i Książenic i nie zamierzałem nic pisać. Uważam, że forum jest po to, żeby radny czerpał informacje o problemach mieszkańców. Podobnie zachowuję się na zebraniach wiejskich, osiedlowych, konferencjach etc. Raczej słucham niż mówię. Od mówienia to ja jestem na forum Rady Powiatu na komisjach. Jeżeli ktoś bywa na sesjach, komisjach, czyta lokalną prasę, interesuje się życiem lokalnego samorządu, łatwo zauważy, że jestem jednym z najbardziej aktywnych o ile nie najaktywniejszym radnym, często artykułującym wolę mieszkańców. Nie chciałbym aby ktokolwiek uznał, że swoją aktywność na forum używam do promocji własnej skromnej osoby. Przed wyborami milczałem na forum jak „grób”.
Jeszcze raz proszę aby mieszkańcy na naszym forum pisali o problemach będących w kompetencji powiatu a ja obiecuję, że żadnej sprawy nie potraktuję obojętnie. Jest jeszcze jedna kwestia widziana przez pryzmat moich kilkunastoletnich doświadczeń w samorządzie. Na ile to, co pisze się na forum, to o czym mówi się na zebraniach wiejskich jest reprezentatywne dla danej społeczności, inaczej mówiąc – jak wielu ludzi tak myśli? Jak zawsze „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Tu chodzi o optykę widzenia problemu. Proszę brać pod uwagę, że Nasz Powiat to 75 tyś mieszkańców i 75 tysięcy problemów. Ja wiem, że Opypy, Książenice i Kady to najważniejsze miejscowości w powiecie bo tu mieszkają moi wyborcy ale proszę mi czasem wybaczyć, że będę myślał w kategoriach powiatowych a nie gminnych. Mamy wspaniałą radną gminną Joasię Biegałę, która udowodniła, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Nie zamierzam wchodzić w kogokolwiek kompetencje. Niech każdy (mieszkańcy, stowarzyszenia, Sołtys, Rada Sołecka, Spółka Wodna, radni) robi swoje i nie zapomina o dobrej współpracy. Mniej jadu a więcej uśmiechu i życzliwości. Prześcigajmy się na forum w pomysłach na skuteczność naszych działań.

Pozdrawiam Jurek Kopeć
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt cze 10, 2011 8:24 pm

Bardzo ładna wypowiedż panie Jurku.Super,że pan się tak stara.
Zastanawia mnie jednak, dlaczego nie ma namacalnych owoców tych zabiegów.
Tak jak pan Marcin K. pisał, że pani Radna A. Pytlińska popierała działania byłej pani Sołtys w zabieganiu o lepsze jutro naszego sołectwa jak również słyszeliśmy to samo z ust samej Radnej na zebraniu wyborczym. Mówiła ,że wszystkie starania dla Opyp są popierane przez Radnych. Tylko co z tego wynika? Wszyscy popierają,zabiegają,przeznaczają,akceptują etc. a my nadal mamy problemy z którymi musimy borykać się sami.
Prawda jest taka. Jak nie będziemy działać razem -nic z tego nie wyniknie.
Pamiętajmy - działania w grupie dają lepsze efekty.
Może panie Jurku warto wystosować odpowiednią petycję do Starosty podpisaną przez mieszkańców Opyp a może Książenic i Radoń ? Może warto pójść na sesję w grupie?
Doświadczenie już mamy. Może to przyniesie oczekiwane efekty?
Pozdrawiam
M.Z
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Joanna Biegała » Pn cze 13, 2011 10:28 am

Panie Marku,
popieram Pana pomysł napisania petycji, którą podpisaliby zarówno mieszkańcy Opyp jak i Książenic.
Wiem, że na pewno petycję podpisaliby mieszkańcy Pieniek Książenickich, którzy tej wiosny byli odcięci od świata właśnie przez fatalny stan ul.Polnych Kwiatów.
Niestety są też przeciwnicy położenia tam asfaltu.
Byłam światkiem rozmowy jak radna Milanówka przekonywała radnego powiatowego p.Andrzeja Olizarowicza, że ul.Polnych Kwiatów będzie miała fatalny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ przebiega przez tereny leśne.
Szczęśliwie p.Olizarowicz nie dał się przekonać, może dzięki moim wypowiedziom jak ważna jest to droga dla mieszkańców, a obecny pas drogowy jest na tyle szeroki, że prawdopodobnie nie będzie tam wielkiego wycinania drzew.
Piszę o tym, abyśmy zdawali sobie sprawę, że na p.Starostę są też naciski aby drogi tej nie robić.
Musimy więc pokazać, że więcej osób jest za zrobieniem jej, niż jej przeciwników.

Panie Jurku,
dziękuję za miłe słowa pod moim adresem.
Cieszę się, że jest Pan skłonny pomóc, aby przyspieszyć wybudowanie ul.Polnych Kwiatów.
Proszę nam podpowiedzieć jaka forma wywierania nacisku na p.Starostę byłaby najskuteczniejsza.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt cze 17, 2011 4:13 pm

Powiązany temat w innym wątku

viewtopic.php?f=2&t=174&p=1376#p1376
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Powiatu Grodziskiego

Postprzez Jerzy Kopeć » N sie 21, 2011 10:27 am

Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z treścią protokołu z X Sesji Rady Powiatu Grodziskiego.

Z wyrazami szacunku. Państwa Radny powiatowy.
Załączniki
Protokół z X sesji-lipiec 11.doc
protokół z lipcowej Sesji Powiatu
(95.5 KiB) Pobrane 575 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron