ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Łukasz Zemka » Wt cze 21, 2011 1:20 pm

Wiesz, to jest tak, jak z łańcuchem - jego wytrzymałość wyznacza najsłabsze ogniwo. W przypadku dróg, to nawet jakby Rajskiej Jabłoni, czy Jabłoniowa miała nawierzchnię asfaltową, to cały czas jest to najsłabsze ogniwo, które w moim przypadku to Polnej Róży. Fakt, Gilewicza będzie cała w płytach, ale w stronę Mazowieckiej to raczej rzadko jeżdżę. Oczywiście nie chcę narzekać, fajnie, że coraz więcej dróg można zakwalifikować do kategorii "przejezdne w okresie jesiennym i wiosennym". Jednakże boli mnie cały czas brak asfaltu na Polnej Róży. Co jest bardziej dołujące, to nawet jak ten asfalt powstanie, to cały czas jest jeszcze odcinek pt: "Łąkowa", który na razie ciągle będzie drogą 10 kategorii, dopóki w końcu nie powstanie obwodnica.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lip 14, 2011 4:41 pm

Dzisiaj drogowcy z gminy bardzo ładnie wyrównali ulicę Jabłoniową. Zaraz za stawem chyba robili przepust na Aroniowej. Oj się dzieje..... oby tak dalej.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 14, 2011 5:49 pm

A tego to już kompletnie nie rozumiem. Jeżeli to faktycznie Gmina, to to już jest chore. Byl przeciez przetarg na modernizacje Jabloniowej (korytowanie, kuszywo + wykonanie rowu), przepust pod Aroniowa już byl, tak wiec nie rozumiem tych dzialan. Szczegolnie, że Jabloniowa nie byla obecnie w zlym stanie i mogla jeszcze poczekac na wykonawce. No chyba że uniewazniono przetarg...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lip 14, 2011 6:10 pm

Panie Łukaszu, może to taka kosmetyka przed tą modernizacją. Równają przecież inne ulice, dlaczego by i Jabłoniowej nie mieli zrobić. Od nadmiaru głowa nie powinna boleć.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 14, 2011 6:17 pm

No chyba że to tylko delikatna kosmetyka, chociaż wolalbym, żeby skoncentrowano się na ulicach, ktore wymagaja napraw. Akurat zaraz bede jechal to spojrze.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 14, 2011 6:50 pm

Panie Romku, jak dla mnie te prace to nie jest robota gminnych drogowcow, tylko firmy, ktora wygrala przetarg. Droga jest korytowana, a row wykonywany zgodnie z przetargiem.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lip 14, 2011 7:00 pm

OK. Piękna sprawa, że to nie kosmetyka. Nareszcie ulica będzie wyglądała o niebo lepiej. Ta równiarka co stoi obok mego sąsiada, to chyba z gminy, jakoś mi facet z jej obsługi wyglądał znajomo.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 14, 2011 7:06 pm

W pierwszej chwili, jak zobaczyłem równiarkę, to też pomyślałem, że to z Gminy, ale w sumie nie zdziwiłbym się, gdyby wykonawca wziął Gminę jako podwykonawcę na korytowanie. Wszystko jest możliwe. Idę za chwilę ocenić postępy.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz lip 14, 2011 11:15 pm

Max1966 napisał(a):OK. Piękna sprawa, że to nie kosmetyka. Nareszcie ulica będzie wyglądała o niebo lepiej. Ta równiarka co stoi obok mego sąsiada, to chyba z gminy, jakoś mi facet z jej obsługi wyglądał znajomo.


Dla mnie to operator koparki tej żółtej, co wykonuje Gilewicza teraz w płytach, to też powiem szczerze wydaje się jakiś znajomy. Gdzieś na pewno go widziałem. Jak go spotkam, to na pewno się zapytam.hmmm.

Grunt, że robota idzie w Opypach do przodu, bo jak wiemy, przez "x" lat nie działo się nic :-) I tego dalej się trzymajmy.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: ul. Jabłoniowa - przetarg na utwardzanie

Postprzez Łukasz Zemka » Pt lip 15, 2011 7:49 am

Spostrzezenia po moim obchodzie sa takie, że korytowanie jest troche plytkie. Z tego co pamietam, wykonawca ma do ulozenia dwie warstwy kruszywa - 15 cm a potem 5 cm. Mam nadzieje, że dzisiaj dalej droga bedzie korytowana. Co do wykonanego rowu - poczatek jest dosyc plytki, ale mozliwe, że tak wychodzi z rzednych i że wzgledu na glebokosc rowu przy Aroniowej, glebszego już się nie da wykonac.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron