Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Mariusz Jakubiak » Pt lip 01, 2011 8:55 am

Marcin Kotlarczuk napisał(a):
Mariusz Jakubiak napisał(a):Z tego co wiem to Pani Sołtys jest do 20.06 na urlopie.


Witam,
czy Pani Sołtys MWC wróciła już z "wywczasów" ? Pani Maju, czas nie ubłagalnie leci do przodu, więc jak chcemy mieć drogi w płytach bez błota w nadchodzącej jesieni, to należałoby jak najszybciej zająć się sprawą trzech ulic i ułożeniem ich płytami. We wrześniu może październiku, Gmina zrobiła by Nam dobrze, potem może już być za późno. Moja propozycja w poście viewtopic.php?f=14&p=1392#p1392 . Oczekując na pilne zajęcie się tym tematem, pozostaję z poważaniem.
Pozdrawiam


Czy Rada Sołecka wyznaczyła już te trzy ulice do naprawy, czy może zostawiła to na "po wakacjach" czyli gdzieś na grudzień?
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Sołtys MWC » Pt lip 01, 2011 9:14 am

p. Marcin Kotlarczuk już zamieścił protokół z zebrania ale dla Pana podaję link
http://www.opypki.com.pl/wp-content/uplo ... .06.11.pdf
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Mariusz Jakubiak » Pt lip 01, 2011 9:49 am

Dziękuję. Przepraszam. Przeoczyłem.
Bardzo się cieszę, że udało się podjąć tą uchwałę tym bardziej, że ulicą Figową jestem "żywo" zainteresowany.
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lip 01, 2011 11:13 am

Mariusz Jakubiak napisał(a):Dziękuję. Przepraszam. Przeoczyłem.
Bardzo się cieszę, że udało się podjąć tą uchwałę tym bardziej, że ulicą Figową jestem "żywo" zainteresowany.


Mariusz,
zamieściłem na Forum link w temacie Zebrań z Rady Sołeckiej, bo czekaliśmy długo, a dużo osób było zainteresowanych. http://www.opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=14&t=198&start=20#p1520
Choć na prywatnej stronie również się pojawiła ta informacja.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Łukasz Zemka » So lip 02, 2011 12:13 am

Wrzucę tutaj, bo nie wiem gdzie:
http://www.gazetawpr.pl/gmina_buduje_i_remontuje
Marcin, teraz jesteś Tomaszem ? ;)
Czy może WPR faktycznie dorwała jakiegoś Pana Tomasza (chyba że, co jest najbardziej prawdopodobne, nikogo nie pytała)
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lip 15, 2011 11:37 am

Witam,
raczej Agentem Tomkiem, choć tak bujnych włosów nie mam :-)

W związku z tym, że nie było tej informacji wcześniej przekazanej Mieszkańcom, to ja
za pomocą FORUM dziękuję Pani MWC za napisanie pisma dnia ( no tu właśnie mam problem, ale najważniejsze, że jest data stempla ze Starostwa 2011-07-11 ) dotyczącego ustawienia luster przy wyjazdach na Mazowiecką. Mam nadzieję, że Pan Starosta również tą sprawę będzie "posuwał do przodu", tylko z lepszym skutkiem niż sprawę drogi 1504 Polnych Kwiatów.

P.S.
dobrze, aby skonsultowała Pani może kierunek ustawienia tych luster. Pisałem we wcześniejszych postach o tym.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lip 21, 2011 9:02 pm

Nie od dziś wiadomo, że każdy szuka pieniędzy aby poprawić swój byt. W ubiegłym miesiącu, w firmie, której pracuję, zaproponowałem pracownikom, aby każdy z nich przyniósł lub przywiózł do pracy makulaturę i różnego rodzaju złom. Zaproponowałem, aby za sprzedaż tego wszystkiego, zakupić jakieś dobra dla nich, dla poprawy pracy i życia w firmie. Oczywiście, zaraz usłyszę głosy, że firma powinna inwestować w pracowników. Tak, tylko co zrobić jak się tnie koszty. Moje zdziwienie było tym większe, że makulatury zebraliśmy ponad 500kg. A złomu różnego rodzaju, stal, aluminium, żeliwo 2200kg. Ogółem zebraliśmy ponad 2500 zł. Nasza akcja spodobała się na tyle, że obiecaliśmy sobie, iż będziemy ją powtarzać co roku. Wszystkich pracowników jest 45 osób.
Chciałbym zaproponować Pani Sołtys, aby przemyślała Pani ww. akcję. Każdy z nas na pewno posiada sporo niepotrzebnych gazet, czasopism czy chociażby złomu. Z całej wsi to naprawdę może być spora ilość. Jeden nie zbiednieje jak to odda, a ogółem będzie wiele.. Wiem, że czasami jeżdżą złomiarze i zbierają ten złom. Możemy przecież wszystko zebrać i wykorzystać dla dobra wsi. Chociażby np. na zakup siatki, piłek czy słupków do siatkówki na Różaną Polanę. (Na Paprociową Polanę, został wykorzystany fundusz sołecki, więc równowaga jak najbardziej wskazana) ale to tylko moja sugestia. Widzę to tak:
Na początek informacja o zbiórce „ kiedy” w skrzynki na ulicach.
Potem przyczepiona kartka, wstążka (zależy jaką formę wybierze się w informacji) na bramie posesji właściciela, gdzie można zabrać makulaturę, złom.
Jeżeli tego będzie mało to od razu do skupu, a jeżeli dużo, to trzeba zwieźć to w jakieś bezpieczne miejsce ,na dzień dwa. Potem sprzedaż.
Następnie, informacja jaka kwota została zebrana.
Potem propozycja, chociażby na forum co trzeba kupić.
Pan Darek robi sondaż (największa liczba zgłoszeń) zakup wybranego asortymentu.
I po kłopocie.
Problem, polega tylko na zorganizowaniu 2, 3 osób i auta do podwózki na skup.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Wt sie 09, 2011 6:39 pm

Pani Joanno
może Pani wie,
kiedy zostało zaprojektowane oświetlenie na ulicy Daktylowej?I czym się kierowano przy rozmieszczeniu lamp?



Joanna Biegała napisał(a):
Łukasz Zemka napisał(a):Super. Oprocz zakretow brakuje jeszcze odcinka pomiedzy ul. Jabloniowa a Polnej Rozy. Pani Joanno, do kogo nalezy się zwrocic, żeby zaprojektowane oswietlenie zostalo wykonane, a brakujace zaprojektowane?



W budżecie gminy na 2011r zostało przeznaczone tylko 150 tyś na budowę oświetlenia w gminie.
Jeśli nie uda się gminie pozyskać wszystkich zaplanowanych dotacji z UE to wówczas jest szansa na przeznaczenie większych środków na budowę oświetlenia. Do tego czasu wstrzymane jest ich wykonywanie.
Na następnym spotkaniu Rady Sołeckiej, będę wnioskowała aby określić priorytety budowy oświetlenia we wsi.
Obecnie gotowe są projekty ulic:
Daktylowa, Gajowa, Polnej Róży i zakrętu ul.Gilewicza.
Mimo wszystko uważam, że warto pisać pisma w tej sprawie, aby p.Burmistrz widział, że dla nas ważne jest oświetlenie tych dróg.
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Joanna Biegała » Pt sie 12, 2011 10:36 am

Marzena Grzegrzółka napisał(a):Pani Joanno
może Pani wie,
kiedy zostało zaprojektowane oświetlenie na ulicy Daktylowej?I czym się kierowano przy rozmieszczeniu lamp?


Na mój wniosek z 16 listopada 2009r powstał projekt oświetlenia ul.Daktylowej.
Oświetlenie zaprojektowano na istniejących słupach elektrycznych.
27.10.2010r wydano pozwolenie na budowę.
W załącznikach mój wniosek oraz projekt oświetlenia.
Ponieważ budowa oświetlenia ulicy jest przewidziana dopiero w 2012 roku tymczasowo zostało powieszonych kilka lamp.
Załączniki
daktylowa.jpg
dakt_proj1.jpg
dakt_proj2.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Pt sie 12, 2011 1:50 pm

Pani Asiu dziękuje za odp.

zastanawia mnie czemu lampy na Daktylowej rozmieszczone są przy wszystkich posesjach za Nami a na samym wjezdzie z Gilewicza na Daktylowa nie ma lampy.
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości