Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Łukasz Zemka » Śr sie 17, 2011 9:33 pm

Łukasz Zemka napisał(a):
Co sądzą Państwo na temat obecności patroli straży miejskiej/policji w Opypach. Powiem szczerze, że chyba tylko raz widziałem, a myślę, że nie zaszkodziłby, gdyby w ramach swoich wycieczek krajobrazowych, przejechali się chociaż raz dziennie/raz na dwa dni w porze nocnej po Opypach


Takie pytanko - czy ktoś może w ostatnim czasie widział może jakiś patrol Straży Miejskiej w Opypach ?
Pytam, ponieważ jakiś czas temu Pani Maja i chyba Pani Joanna rozmawiały z Burmistrzem na ten temat i Burmistrz obiecał rozmowę z Komendantem Straży Miejskiej. No i nie wiem, czy ta rozmowa dała jakiś skutek - ja żadnego patrolu nie widziałem, ale mogłem po prostu na niego nie trafić.

pzdr. Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Sołtys MWC » Cz sie 18, 2011 9:15 am

Ja widziałam jeden patrol przejeżdżający ul. Letnią - czyżby chcieli się pokazać sołtysowi?
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Łukasz Zemka » Cz sie 18, 2011 9:45 am

No zawsze coś :)
Ktoś jeszcze może widział w innych rejonach ?

Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Dariusz Mastalerski » Cz sie 18, 2011 12:35 pm

W rejony drugiej strony Opyp (Jesienna, Pałacowa) Panowie raczej się nie zapuszczają - ostatnio widziałem patrol około 2 miesięcy temu, ale ta obecność była najprawdopodobniej spowodowana wezwaniem do interwencji.
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Łukasz Zemka » Cz wrz 15, 2011 10:43 am

Kontynuując wątek o Zebraniu Wiejskim...
Widać, że mamy problemy z lokum. Ponieważ temat świetlicy na Różanej Polanie to temat odległy, to moją propozycją, którą przy odpowiednim poparciu z Państwa strony, chciałbym przedstawić Gminie. Mianowicie do czasu wybudowania świetlicy może rozwiązaniem byłoby postawienie np 10 kontenerów połączonych ze sobą.
Powierzchnia takiego "zestawu" to ok. 150 m2. Koszty - zakup to ok. 10'000 sztuka za nowy kontener, 8'000 za używany, w dobrym stanie bardzo dobrej jakości, ok 5'000 PLN za używany w normalnym stanie. Zalety to brak konieczności robienia projektów, uzyskiwania pozwolenia na budowę itp oraz możliwość późniejszej odsprzedaży.
Tak w ramach "marzeń" - może warto pogadać z Burmistrzem na temat takiego rozwiązania - deklaruję się, że mogę uczestniczyć na rozmowie z Burmistrzem (lub Jego pełnomocnikiem) i przedstawić temat a w razie zgody - pomocą w jego organizacji.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Sołtys MWC » Cz wrz 15, 2011 9:33 pm

Łukasz - super pomysł. Moja obawa dotyczy tylko tego, że jak już staną to po wieki wieków...
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Łukasz Zemka » Cz wrz 15, 2011 11:01 pm

Dokładnie to samo powiedziała moja Małżowina.
Niestety znając realia, świetlica wcale nie dużo wcześniej się pojawi... Może więc prowadzić sprawę "dwutorowo" - tzn. prowadzić rozmowy z Gminą nt. kontenerów i przyłączy (woda, prąd, szambo) oraz docelowej świetlicy. Widzę to jako pisma od Sołtysa i Rady Sołeckiej, wizyta u Burmistrza (zgodnie z wcześniejszą deklaracją - mogę się przejść i przedstawić naszą propozycję) oraz interpelacje (tak to się chyba fachowo nazywa).
To o co mi chodzi to pisemna deklaracja ze strony Gminy na temat terminu wykonania docelowej świetlicy (nie mam problemu, jeżeli byłoby to np. za 3 lata, pod warunkiem że do tego czasu byłoby rozwiązanie tymczasowe).
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Romuald Niedźwiedź » N gru 04, 2011 11:31 am

Proszę Panią Sołtys o zainteresowanie się następującym problemem. Na części ulicy Gilewicza są wykopane rowy, rowki. Zauważyłem, że przy niektórych posesjach są one pełne liści. Czy może by tak w ramach gimnastyki, sąsiadujący z tymi rowami mieszkańcy wygrabili je. Myślę, że rozmowa Pani Sołtys z tymi mieszkańcami, przyniosłaby pozytywny efekt. Jak spadnie śnieg, liście te po prostu zgniją a i zapach dla samych sąsiadów będzie spory. Prosta robota a na prawdę przydatna.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Śr kwi 11, 2012 6:51 pm

Pani Joanno proszę o informacje w sprawie oświetlenia ulicy Gilewicza i prawidłowo rozmieszczonych lamp, kiedy zostanie to wykonane?A może ktoś może mi podać jakis kontakt do osób zajmujących się tym zaprojektowanym oświetleniem??
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Joanna Biegała » Śr kwi 11, 2012 7:46 pm

Pani Marzeno,
na sesji 28 marca zgłosiłam interpelację w sprawie oświetlenia zakrętów na ul.Gilewicza.
Jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi ale powinnam otrzymać ją przed 25 kwietnia.
Projekt oświetlenia jest do wglądu w Urzędzie Miejskim - pokój 104 p.Teresa Marcinkowska
Załączniki
Gilewicza_lampy.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron