Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Sołtys MWC » Cz kwi 12, 2012 8:52 am

[quote="Max1966"]Proszę Panią Sołtys o zainteresowanie się następującym problemem. Na części ulicy Gilewicza są wykopane rowy, rowki. Zauważyłem, że przy niektórych posesjach są one pełne liści. Czy może by tak w ramach gimnastyki, sąsiadujący z tymi rowami mieszkańcy wygrabili je.
Panie Romku - mieszka Pan przy Gilewicza, to są Pańscy sąsiedzi a chce Pan się wyręczyć Sołtysem? wiem że w niewygodnych sprawach to najlepsza opcja. Jeżeli ktos nie ma wszczepionego "ordnungu" to rozmowa tego nie zmieni - to nie mój rów bo za posesją przy drodze gminnej - ja już to słyszałam... o ten co jest za moim płotem przy drodze powiatowej dbam
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz kwi 12, 2012 5:50 pm

Pani Sołtys.
Dziękuję, że po 4 miesiącach doczekałem się odpowiedzi. Co prawda zupełnie mnie ona nie satysfakcjonuje. Nikt nie chce się Panią wyręczać. Prosiłem jedynie, aby postarała się Pani wpłynąć, poprzez rozmowę z nimi, do uprzątnięcia tych liści. Moi sąsiedzi, grabią, porządkują pobocze, koszą trawę przy nim. Jest czysto i schludnie. Jeżeli jest tak jak Pani pisze, że rów znajduje się za posesją przy drodze gminnej, to może trzeba wyciąć te drzewa i po kłopocie? Przecież te drzewa też są za posesją. Śmiechu to wszystko warte. Kto ma rozmawiać z tymi mieszkańcami przy Gilewicza, jak nie Pani? Oczywiście do niczego nikogo się nie zmusi, ale szczera rozmowa, to chyba nie jest zbyt dużo. W dyskusji ma Pani przecież doświadczenie, udowodnione niektórym mieszkańcom, zarówno przed wyborami na Sołtysa jak i już po. Problem polega na tym, że moje i Pani spojrzenie na tzw. „sołtysowanie” zupełnie się różnią. Ja preferuję, rozmowę z mieszkańcami, przekazywanie informacji, organizowanie częstych zebrań, poruszanie ważnych tematów, wspólne rozwiązywanie problemów, natomiast Pani uważa, że najlepiej rozdysponować obowiązki, chociażby Radzie Sołeckiej i po sprawie. Korzystając z okazji, zadam pani Sołtys, proste pytanie. Kiedy odbędzie się zebranie wiejskie? Pewnie poczekam, kolejne 4 miesiące. Może zdążę się wybrać.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Sołtys MWC » Pt kwi 13, 2012 2:07 pm

zebranie wiejskie jest raz w roku w dniu głosowania nad funduszem sołeckim
będzie małe spotkanie mieszkańców osiedla 4 pory roku w sprawie kanalizacji ale to zapewne w maju
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Łukasz Zemka » Pt kwi 13, 2012 5:36 pm

Ja na spotkania wiejskie widzę jeden rozsądny termin - Wielka Sobota na PP.
Prawdę mówiąc byłem zaskoczony ilością osób które się pojawiły, szczególnie że wielu osób, które z kolei były na spotkaniu wiejskim, nie zauważyłem. Sumując te wszystkie osoby byłaby już pokaźna ilość.
Żeby było jasne - nie byłem mile zaskoczony. Pokazało to niestety ile osób ma głęboko w d... przyszłość naszej wsi i nie przychodzi na zebrania wiejskie.

A jak już poruszam takie tematy - nie chcę bronić Mai, tylko stwierdzić fakty oraz jak ja to widzę (bo się ostatnio trochę wpisów pojawiło na forum):

Sołtys to funkcja społeczna, która nie jest dodatkowo wynagradzana i jeżeli ma się czas to występuje w imieniu Sołectwa, jeżeli nie - no to od tego jest jeszcze Rada Sołecka i mieszkańcy.
Są sytuacje, kiedy musi coś zrobić Sołtys i nikt inny, ale raczej są to, wydaje mi się, rzadkie sytuacje.
Jednakże uważam też że Sołtys o działaniach swoich czy Rady Sołeckiej powinien informować mieszkańców, najchętniej równocześnie na opypy.com.pl oraz na forum (na forum koniecznie bo tutaj są głównie ludzie, którzy chcą coś zrobić dla Opyp, niestety większość mieszkańców ma to wszystko głęboko w poważaniu).
Jeżeli ktoś prosi o jakąś konkretną, ważną dla mieszkańców, interwencję Sołtysa, to Sołtys powinien to spróbować załatwić i poinformować czy się udało czy nie, a jeżeli nie to z jakiego powodu.
Jeżeli nie jest w stanie się tym zająć - delegacja zadania do członka Rady Sołeckiej.
Jeżeli ktoś o coś pyta na forum - odpowiedź powinna się pojawić (Maja, sprawa terminu sprzątania Opyp to była jakaś paranoja, nie wiem o co chodziło z tym brakiem odpowiedzi).
Generalnie to chciałbym zauważyć, że mieszkańców Opyp jest coś koło chyba 1000. Tylko garstka osób z tego tysiąca chce coś zrobić i w tej garstce jest też Maja.

Z tego co pamiętam to na funkcję Sołtysa były tylko 2 kandydatury, zarówno ostatnio jak i poprzednio (czyli 0,5 % mieszkańców :)). Tak więc przystopujmy nasze ataki bo w sumie i tak sporo się u nas dzieje biorąc pod uwagę ile osób chce coś zrobić dla Wsi, a ile olewa to wiadomo czym.
Oczywiście nie mówię, że nie można zrobić więcej, ale tu rachunek sumienia niech sobie sama Maja zrobi, a mieszkańcy będą głosowali za 3 lata - ciekawe czy będzie ktoś chętny na tę funkcję...

A ja na tę chwilę mam tylko jedno pytanie, na które proszę o konkretną odpowiedź - co z chatką trolla. Maja, w czym jest problem ???

Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt kwi 13, 2012 8:05 pm

Jeżeli chodzi o zebrania wiejskie. Zgodnie ze statutem naszej wsi cytuję „Zebrania wiejskie zwoływane są w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz w roku” Pani Sołtys, potrzeby zwołania takiego zebrania są i to ogromne. Bardzo dużo spraw jest do omówienia, między innymi, Pani współpraca z mieszkańcami, drogi, oświetlenie, czy dalsza kanalizacja. Tych spraw jest znacznie więcej.
Ale jeżeli nie chce Pani zwołać tego zebrania, to tez zgodnie z naszym statutem wsi, cytuję” Zebranie Wiejskie zwołuje Sołtys lub Rada Sołecka W razie nieobecności Sołtysa Zebranie Wiejskie zwołuje Przewodniczący Rady Miejskiej lub Burmistrz” Być może, trzeba będzie takie zebranie zwołać. Poważnie się nad tym zastanowię.
Panie Łukaszu, proszę niech Pan nie patrzy na innych, ważne co Pan, Ja, i niech to będzie również garstka osób, chcemy dla tej wsi zrobić. Być może z czasem, kiedy inni zauważą, że „coś” robimy, też się przyłączą. Od czegoś trzeba zacząć. Ja również przyłączam się do Pańskiego pytania odnośnie chatki.
Pozdrawiam
Romek
Ostatnio edytowano Pt kwi 13, 2012 10:05 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt kwi 13, 2012 10:00 pm

no właśnie , co z tą chatką Maju ?
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Jerzy Kopeć » So kwi 14, 2012 9:07 am

maju a ja mogę przyjść na to spotkanie w maju ?

Ps. i jeszcze też chciałaby przyjść Joanna wiesz ta co jest odpowiedzialna w Radzie Sołeckiej za kanalizację na osiedlu 4 pór roku, ona mieszka na osiedlu "Miłośników Forum"
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Joanna Biegała » Pn kwi 16, 2012 9:29 am

Pani Maju,
chętnie przyjdę na zebranie dotyczące kanalizacji.
Gdy już będzie ustalony termin, proszę o informację kiedy i gdzie się ono odbędzie.
Uważam, że na to zebranie mogłyby też przyjść osoby spoza osiedla "4 pory roku", chociaż projekt nie obejmuje przyłączy do ich domów to chciałyby w przyszłości mieć kanalizację.
Na zebraniu ma być obecny prezes ZWiK'u, któremu pewnie chętnie zadałyby kilka pytań.

Panie Jurku,
dziękuję za wstawienie się za mną.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn kwi 16, 2012 2:52 pm

...a czy ja tez mógłbym przyjść i posłuchac o planowanej kanalizacji i problemach Mieszkańców tegoż "osiedla"?
Bardzo proszę o wydanie pozwolenia, nie musi byc na papierze, wystarczy napisać lub smsem...

A czy w kalendarzyku opypskim jest termin spotkania, może to tez będzie jakaś niedziela. W sumie to przecież najlepszy termin..

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Propozycje, aby żyło się wszystkim lepiej.

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Pn kwi 16, 2012 5:12 pm

czytam czytam i na myśl przychodzi mi jedno słowo no moze dwa... ale jaja...

Od niedawna mieszkam w tych pięknych Opypach i zielonego pojecia nie miałam ze są jakieś nazwy osiedla czy może ktoś mi powiedzieć na jakim mieszkam osiedlu (ul.Daktylowa) bo niestety nie wiem:(
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron