działka gminna przy Polnej Róży

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr cze 29, 2011 9:39 pm

Nie wiem, czy wiecie, ale dzisiaj na Różanej Polanie pojawił się ciężki sprzęt i wyrównał całą tą działkę. Widać, że Gminie zaczyna zależeć po latach zastoju na Naszej Wsi. Strasznie się cieszę z takiego obrotu spraw. Jakby ktoś mógł, to proszę o zamieszczenie z dwóch zdjęć na Forum, jak teraz wygląda to miejsce...

P.S.
Resztę dobrych wiadomości dla naszej Wsi (niespodzianki) napiszę jutro, jeżeli wszystko pójdzie dobrze....ale to już w innym temacie.... :-)

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Cz cze 30, 2011 10:49 am

Wyrównanie działki przy ul.Polnej Róży jest efektem spotkania Rady Sołeckiej z p.Burmistrzem, które odbyło się we wtorek 28 czerwca. Po zgłoszeniu przez Radę potrzeby niwelacji terenu od razu przy nas p.Burmistrz wydał polecenie pracownikowi wykonania tych prac.

Dobrze byłoby poprawić baner. Próbowałam to zrobić razem z Panem, który mieszka naprzeciwko Różanej Polany ale nam się nie udało.
Dowiedziałam się, że nie jest On przeciwny aby została wybudowana świetlica pod warunkiem, że nie będą odbywały się tam wesela i inne huczne imprezy.
Natomiast po negocjacjach zgodził się, aby kilka razy w roku mogły odbyć się zabawy wiejskie.
Ponieważ większość mieszkańców, którzy mają domy w okolicy nie życzy sobie nocnych hałasów proponuję zmianę statutu sołectwa Opypy. Dopisanie zakazu odbywania się wesel i innych głośnych imprez w świetlicy. Zakaz nie dotyczy zabaw wiejskich wsi Opypy.
Załączniki
CIMG1668.JPG
CIMG1667.JPG
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 30, 2011 12:19 pm

Dziękuję Pani Joasiu. Teraz to robi wrażenie. Ależ ta działka wielka. Wspaniale, że Gmina zainwestowała w ta lokalizację. Miejsce przepiękne.
Fajnie, że jako Rada Sołecka znaleźliście czas na spotkanie i konstruktywne wnioski, choć nie w każdej sprawie jednogłośne.
Najważniejsze, że sprawy "posuwane są do przodu".

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz cze 30, 2011 3:52 pm

Pani Joanno, dzisiaj pójdę z synem i poprawię ten baner. Zamieszczę później zdjęcie.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez irena świechowska » Cz cze 30, 2011 6:52 pm

Witam.
Spotkanie z Panami Burmistrzami/p.Benedykciński,p.Galiński/przebiegało w bardzo miłej i konstruktywnej atmosferze,trwało ok.45 min. i mieliśmy możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.Ja pytałam między innymi o postepy w przygotowaniach do budowy szkoły w Książenicach.
Otrzymałam odpowiedż,że przetarg na wykonawcę został już zakończony,wygrała firma z Białegostoku i że we wrześniu powinny już być fundamenty!Pan Burmistrz wyraził swoje wysokie wymagania wobec tej placówki jaką ma spełniać w naszym środowisku,podkreślił,że szczególnie mu zależy na wyjątkowo dobrym poziomie tej szkoły,ma to być szkoła o dużych możliwościach i silnym potencjale pedagogicznym.Takie zapowiedzi są bardzo optymistyczne.
Rozmawialiśmy o drogach,kanalizacji,bezpieczeństwie,o obwodnicy południowej,o działce gminnej na Różanej Polanie,o działaniach integrujących mieszkańców Opyp.Niestety Pan Burmistrz nie będzie mógł uczestniczyć w pikniku integracyjnym z powodu zaplanowanego już wcześniej na ten czas wyjazdu urlopowego,za co z góry nie omieszkał przeprosić mieszkańców Opyp.
Pani sołtys zadała wiele bardzo szczegółowych pytań,złożyła w imieniu rady sołeckiej pismo do UMiG
w sprawie poprawy dróg wiejskich.Stąd też moja ocena tegoż spotkania wzbudza optymizm.Oby tylko uzasadniony,czekamy więc na spełnienie obietnic.-:}Z pozdrowieniami,irena
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Łukasz Zemka » Cz cze 30, 2011 7:17 pm

irena zielińska napisał(a):Otrzymałam odpowiedż,że przetarg na wykonawcę został już zakończony,wygrała firma z Białegostoku i że we wrześniu powinny już być fundamenty!


Z Białegostoku?
Na mysl przychodzi mi firma Budbaum, ale pewnie jest wiele innych. Zreszta nie jest to takie istotne, jeżeli beda porzadni inspektorzy nadzoru inwestorskiego.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz cze 30, 2011 7:22 pm

Pani Joanno, baner poprawiłem wspólnie z synem i żoną. Oczka wzmocniłem drutem wiązałkowym a w środku wstawiłem kantówkę aby wzmocnić konstrukcję. Wymieniłem , także kantówki do naciągu linek.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie ramy (nawet drewnianej) i wstawienie go w środek, wtedy konstrukcja byłaby mocniejsza. Nie obiecuję, że zrobię to zaraz, ale pomyślę nad tym.
Pozdrawiam
Romek
Załączniki
DSC01711.JPG
DSC01712.JPG
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 30, 2011 7:57 pm

:-)
Panie Romku, rewelacja. Podziękowania za dobrą robotę. Teraz baner super się prezentuje na tej działce, no i działka samo w sobie również.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt lip 01, 2011 7:37 am

Panie Romku,
Dziękuję za zajęcie się banerem.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: działka gminna przy Polnej Róży

Postprzez Mariusz Jakubiak » Pt lip 01, 2011 8:53 am

Taki ładny to on nawet od "nowości" nie był. Pozdrawiam.
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron