Podatek od nieruchomości

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Podatek od nieruchomości

Postprzez Sołtys MWC » N wrz 11, 2011 12:05 pm

Szanowni Państwo
Zbliża się termin zapłacenia III raty podatku - do 15 września. \
Wychodząc naprzeciw internetowemu społeczeństwu utworzyłam specjalne konto,na które można przesyłać należne kwoty:
50-1020-5558-1111-1559-0140-0755
W tytule proszę podawać:
Imię i Nazwisko
adres osoby, która figuruje na decyzji podatkowej (często są to inne adresy niż Opypy)
rata III za 2011
Od zebranych w ten sposób pieniędzy otrzymam prowizję - jest to jedyny zarobek sołtysa.
Można również wpłacać tradycyjnie - bezpośrednio u mnie - 11.września także na zawodach na PP.
Potwierdzenie wpłaty będę zostawiała w sklepie u GJD, chyba, że ktoś zażyczy sobie inaczej.
Od pieniędzy wpłacanych bezpośrednio w kasie gminy sołtys nie otrzymuje prowizji.
Specjalne podziękowania za pomysł dla p. Marcina Kotlarczuka :))
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Dariusz Kuzma » Pn wrz 12, 2011 1:55 pm

super!.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 22, 2011 10:59 am

Na sesji Rady Miejskiej została podjęta uchwała w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na 2012r. Na komisji budżetowej oraz na sesji przekonywałam radnych, aby nie zwiększać stawek podatku od nieruchomości ze względu na to, że coraz więcej osób ma problemy z jego zapłaceniem i składa podania o zwolnienie z płacenia podatku. W konsekwencji wpływy do budżetu nie zwiększają się, a nam płacącym podatki co roku zwiększają się obciążenia finansowe . Załączam artykuł z Bogorii, w którym jest moja wypowiedź na ten temat.
Niestety w gazecie jest też nieprawdziwa informacja jakobym wnioskowała o zwiększenie opłaty od posiadanych psów.
Rzeczywiście zadałam pytanie skarbnikowi jaki jest koszt poboru podatku od posiadanych psów, ponieważ jeżeli przewyższa on wpływy do budżetu z tego tytułu to może w ogóle nie warto go pobierać.
Właśnie domagam się od gazety Bogoria umieszczenia sprostowania w następnym numerze.
Załączniki
podatki2012-n.jpg
bogoria_podatki.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Joanna Biegała » Wt sty 31, 2012 6:39 pm

W poprzednim poście napisałam:
Joanna Biegała napisał(a):Niestety w gazecie jest też nieprawdziwa informacja jakobym wnioskowała o zwiększenie opłaty od posiadanych psów.
Rzeczywiście zadałam pytanie skarbnikowi jaki jest koszt poboru podatku od posiadanych psów, ponieważ jeżeli przewyższa on wpływy do budżetu z tego tytułu to może w ogóle nie warto go pobierać.
Właśnie domagam się od gazety Bogoria umieszczenia sprostowania w następnym numerze.

W najnowszym numerze Bogorii ukazało się sprostowanie.
Załączniki
Bogoria_sprostowanie_samo.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr maja 16, 2012 3:58 pm

dla zabieganych - wczoraj minął termin płatności drugiej raty podatku od nieruchomości.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Joanna Biegała » Pt sie 31, 2012 6:15 pm

Mam dobrą wiadomość dla naszej Pani Sołtys.
Rada Miejska uwaliła na sesji w dniu 29 sierpnia 2012r podwyżkę dla sołtysów sołectw, gdzie zameldowanych jest więcej niż 501 mieszkańców. Dotychczasowo wszyscy sołtysi otrzymywali nie mniej niż 650zł, obecnie dla naszego sołectwa będzie to kwota 750zł.
Załączniki
soltysi-wynagr.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt gru 11, 2012 6:03 pm

Wiadomym jest , że podwyżki podatków zostały praktycznie uchwalone.
Są one znaczne i myślę że wszyscy odczujemy ich skutki.

Moje pytania do przedstawicieli samorządowych naszej wsi i sołtysa są następujące :
1.podatek od nieruchomości:
jakie są przesłanki i zasadność podwyższenia podatków od nieruchomości w gminie ? Z mojego punktu widzenia podatki te nie
powinny wzrosnąć. No bo dlaczego?

2 . podatek śmieciowy uchwalono na 20 zł śmieci niesegregowane i 12 segregowane.
Czym kierowano się i co składa się na taką cenę ?
w jaki sposób będą te opłaty egzekwowane? Jaka będzie częstotliwość odbioru? Czy wielkość pojemnika odgrywa rolę przy cenie?
Czy płacąc 20 zł od osoby będę mógł wyprodukować określoną ilość śmieci? Czy nie ma limitu?
3. opłata i kontrola wywozu nieczystości płynnych z rejonów nieobjętych kanalizacją.
kto i w jaki sposób egzekwuje częstotliwość wywozu tych nieczystości.
Czy prawdą jest, że z budżetu gminy dopłaca się do ścieków odbieranych systemem kanalizacyjnym?

Jeżeli planowane są tak drastyczne podwyżki opłat i podatków to czy radnym przedłożono program oszczędnościowy gminy ?
Analizując projekt budżetu , trudno jest to dostrzec.
Jakie istotne cele /inwestycje będą realizowane dla mieszkańców z tytułu tych podwyżek ?
I powtórzę pytanie: jakie inwestycje gminne zaplanowano na 2013r w naszym sołectwie?
Myślę, że mieszkańcy Opyp płacą uczciwie wszelkie podatki i należą nam się nowe inwestycje typu oświetlenie, utwardzenie dróg i w końcu upragniona kanalizacja.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Joanna Biegała » Wt gru 11, 2012 9:08 pm

Cena 20 zł miesięcznie na mieszkańca, gdy mieszkaniec nie będzie segregował śmieci i 12 zł miesięcznie na mieszkańca przy segregacji ( cena łącznie za segregowane i niesegregowane śmieci ) jest prognozowana.
Ustawodawca zmusza samorządy gminne do ustalenia tych kwot przed przetargiem a więc są to kwoty, które mogą się jeszcze zmienić po rozstrzygnięciu przetargu.
Przy tych cenach nie ma limitu ilości śmieci a więc tyle samo zapłacimy gdy wystawimy jeden worek jak również np 100 worków ( jaką logiką kierował się ustawodawca zmuszając do wprowadzenia tych przepisów trudno zgadnąć).
Mieszkańcy będą wypełniali deklarację, w której podadzą ile osób zamieszkuje daną nieruchomość i na tej podstawie będzie wyliczana opłata. Egzekwowanie opłaty za śmieci będzie analogiczne jak egzekwowane podatków od nieruchomości
To prawda, że do ścieków odprowadzanych przez kanalizację Gmina dopłaca.
Wielokrotnie zabierałam głos w tej sprawie na sesjach Rady Miejskiej ( pisałam też o tym na forum, a także wypowiadałam się na ten temat w wywiadzie dla gazety Bogoria ), że jest to krzywdzące dla osób mających szamba, którzy nie dość, że płacą bardzo dużo za ścieki to jeszcze dopłacają do tych, którzy mają kanalizację.
Jakie inwestycje gminne będą realizowane w sołectwie będzie wiadome po uchwaleniu budżetu na 2013r
Obecnie w projekcie jest dofinansowanie ścieżki rowerowej z Grodziska do Książenic, która przechodzi przez nasze sołectwo. Także planowane są wykupy pod budowę ul.Polnej Róży. Zgłosiłam poprawkę do budżetu o dopisanie budowy ul.Polnej Róży do budżetu i mam nadzieję, że zostanie ona uwzględniona.
Kanalizacja jest finansowana z budżetu ZWiK'u a nie z budżetu Gminy.
Odnośnie budowy oświetlenia to zostanie oświetlona ul.Polnej Róży.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Joanna Biegała » Wt gru 11, 2012 9:13 pm

marek zdunkiewicz napisał(a):Wiadomym jest , że podwyżki podatków zostały praktycznie uchwalone.
Są one znaczne i myślę że wszyscy odczujemy ich skutki.

Moje pytania do przedstawicieli samorządowych naszej wsi i sołtysa są następujące :
1.podatek od nieruchomości:
jakie są przesłanki i zasadność podwyższenia podatków od nieruchomości w gminie ? Z mojego punktu widzenia podatki te nie
powinny wzrosnąć. No bo dlaczego?


To pytanie należy zadać Burmistrzowi, na sesji Rady Miejskiej nie głosowałam za podwyżką podatków.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Podatek od nieruchomości

Postprzez Dariusz Kuzma » Pn mar 18, 2013 12:48 pm

Dzisiaj dowiedziałem się, że p. Sołtys zlikwidowała konto.
Niestety ja o tym nie wiedziałem i pieniądze podatku od nieruchomości uwięzły w próżni....

Proszę panią Sołtys o potwierdzenie publiczne tej informacji, oraz o podanie innego numeru konta.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz


Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości