Zebrania wiejskie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt wrz 16, 2011 10:58 am

Sołtys MWC napisał(a):nie będę zmieniała miejsca, bo musiałabym zmieniać termin zebrania - zostanie za mało czasu, żeby przygotować wniosek do Burmistrza


Pani Maju, odpowiada Pani w czwartek na to pytanie, chociaż już mówiliśmy o tym temacie 3 dni temu. Spokojnie można to zmienić jakby Pani chciała. Wczoraj Zabrała Pani głos i nic Pani nie napisała w tej sprawie, nie wiem dlaczego? Proponuję się zastanowić raz jeszcze.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Pt wrz 16, 2011 11:14 am

Marcin - zgodnie ze Statutem jest to niemożliwe w terminie 19.09
Albo zostajemy przy PP albo zmieniamy termin Zebrania.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt wrz 16, 2011 11:26 am

Nasze propozycje i tak nie będą wzięte pod uwagę. Mogę napisać, że proponuję zmianę terminu w takim razie, ale to i tak nic nie zmieni.
Trzeba się będzie po prostu ciepło ubrać, chociaż osobiście to w ogóle nie rozumiem początku tego pomysłu ze spotkaniem na PP we wrześniu.
Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn wrz 19, 2011 10:16 am

Witam,
jako, że zebranie jest dzisiaj o 19.00 w namiocie na PP, to pozwolę sobie wkleić wypowiedź Łukasza:

Łukasz Zemka napisał(a):Tak jeszcze tylko dodam parę słów na temat Paprociowej Polany:
data 17.09.2011, środek dnia (ok. 13.40), piękna pogoda i ani jednej osoby, żadnego dziecka.
I w sumie się nie dziwię , bo tam nawet nie widać jaka jest pogoda...
Poza tym średnio widzę, kto miałby tam przychodzić - domów wokoło jest niewiele (w stosunku do "północnej części Opyp).
Wielokrotnie pisałem, że nie mam nic przeciwko istnieniu PP i dalej to podtrzymuję, natomiast sensu przeznaczania tam pieniędzy na razie nie widzę. Jednak na razie chyba trzeba zająć się Różaną Polaną, o co do wszystkich apeluję.


JA RÓWNIEŻ APELUJĘ PO RAZ KOLEJNY, ABY PRZEZNACZYĆ FUNDUSZ SOŁECKI NA RÓŻANĄ POLANĘ. NASZA WIEŚ MA DZIAŁKĘ ZAKUPIONĄ PRZEZ GMINĘ 3000m2 WŁAŚNIE PO TO, ABY STWORZYĆ TAM PLAC ZABAW I ŚWIETLICĘ WIEJSKĄ, ABYŚMY JAKO MIESZKAŃCY MOGLI SIĘ TAM SPOTYKAĆ I ABY NASZE DZIECI MOGŁY W KOŃCU PÓJŚĆ NA PLAC ZABAW POBAWIĆ SIĘ. 21000 PLN ( DWADZIEŚCIA JEDEN TYSIĘCY ZŁOTYCH ) TO NAPRAWDĘ DUŻO PIENIĘDZY I MOŻNA ZA ICH POMOCĄ ZAKUPIĆ WSPANIAŁE ZABAWKI. BARDZO CHĘTNIE ZAJMĘ SIĘ TYM TEMATEM, PRZEDSTAWIAJĄC KONCEPCJĘ I WSZELKIE PROPOZYCJE. ZE WSTĘPNYCH OGLĘDZIN PO INTERNECIE MOGŁO BY TO BYĆ NP: DOMEK ZE ZJEŻDŻALNIĄ, ŚCIANKA WSPINACZKOWA, HUŚTAWKI, KARUZELA, LINKI ITP:

Marcin Kotlarczuk napisał(a):Dziękuję Pani Irence Zielińskiej, Pani Joasi Biegała, Panu Darkowi Kuźmie, Panu Markowi Zdunkiewiczowi i Panu Józefowi Baranowskiemu za zagłosowanie i chęć stworzenia placu zabaw na RÓŻANEJ POLANIE, bliżej wszystkich rodzin z dziećmi. Może właśnie takim działaniem sprawimy wspólnie, że stworzymy prawdziwe magiczne miejsce w Naszej WSI.

Tak jak Pani Joasia napisała. Już dwa razy FUNDUSZ SOŁECKI został przeznaczony na PP prawie 40000 pln ( czterdzieści tysięcy złotych ), a na RÓŻANĄ POLANĘ NIC !!!

Po raz kolejny napiszę: Większość młodych rodziców z dziećmi mieszka bliżej RÓŻANEJ POLANY., na której nie ma jeszcze żadnych zabawek, oprócz słupków, które wkopiemy i zamontujemy w sobotę. Na PP jest już pełno zabawek i jest pięknie zagospodarowana.

DOPROWADŹMY DO TEGO, ABY STWORZYĆ NA RÓŻANEJ POLANIE PLAC ZABAW, ABY W KOŃCU MOŻNA BYŁO PÓJŚĆ Z DZIEĆMI, CZY NAWET SAMEMU SIĘ TAM SPOTKAĆ NIE UŻYWAJĄC SAMOCHODÓW. NIE POZWÓLMY, ABY W TEJ KADENCJI PO RAZ KOLEJNY NAKAZYWANO NAM JAK I CO ROBIĆ.



NIE ZMARNUJMY SZANSY, ZAGŁOSUJMY ZA RÓŻANĄ POLANĄ


Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 19, 2011 10:04 pm

To jeszcze tak na gorąco po Zebraniu napiszę.

Nie wiem w sumie, czy to sukces czy porażka.
Sukces - niby tak, bo zajmiemy się na poważnie Różaną Polaną. Sukces, bo omówiono kilka istotnych spraw. Sukces bo wiemy, że można zebrać 200 podpisów i złożyć projekt uchwały w Gminie lub Powiecie, co mamy zamiar zrobić.

Natomiast poraziła mnie ilość obecnych mieszkańców - to była totalna porażka. Nie bardzo to rozumiem, bo z jednej strony słychać głosy jak to jest źle, jakie mamy drogi, nie ma kanalizacji itd, a z drugiej strony wygląda to tak, że znakomita większość wsi ma to głęboko w d..ie (przepraszam, ale inaczej tego wyrazić się nie da) i czeka, aż ktoś za nich coś zrobi, a w tzw. "międzyczasie" narzeka kolejno na Burmistrza, Sołtysa, Radnych i kto się tam jeszcze na rękę nawinie. Tym wszystkim, którzy pewnie forum i tak nie czytają, a sprawami wsi się nie interesują (przy okazji narzekając) gratuluję postawy, tumiwisizmu itd.
Rozumiem - sprawy losowe, ktoś nie mógł, albo coś, ale 90 % mieszkańców nie mogło albo wypadły sprawy losowe ???
Dzięki Wam dalej będziemy żyli w błocie, ciemnościach a szczytem rozwoju kanalizacji będzie przykanalik do szamba.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt wrz 20, 2011 8:05 am

I ja pozwolę sobie na chwilę refleksji.
Sukcesem na pewno jest to, że powstanie plac zabaw na Różanej Polanie.Jest to miejsce długo oczekiwane przez rodziny z małymi dziećmi. Za rok będziemy widzieli jak nasze pociechy bawią się na placu zabaw, a nie jak do tej pory widzieliśmy spacerujące mamy z wózkami w tumanie kurzu . Jeszcze jak by gmina dołożyła asfalt na Polnej Róży , to już by było super. No i może jak będziemy czynić starania i usilnie zabiegać to zostanie wybudowana też długo oczekiwana ŚWIETLICA.
Co do frekwencji. Też jestem zawiedziony. Każdy tylko narzeka , ale jak trzeba coś zrobić to jak zwykle jest ,,garstka stałych aktywistów'', którym zależy na poprawie warunków życia we wsi. Pozostali czekają jak inni coś zrobią. Wiem,że nie wszyscy mogli przyjść z różnych względów, ale frekwencja powinna być znacznie wyższa , przynajmniej o drugi tyle.
Co do projektów uchwał /powiat i gmina/ jestem całkowicie za , jak również jestem za drążeniem tematu ,,nawierzchnie ulic''.
Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Sołtys MWC » Wt wrz 20, 2011 9:19 am

marek zdunkiewicz napisał(a):jestem za drążeniem tematu ,,nawierzchnie ulic''.
Pozdrawiam

Panie Marku - jak najbardziej, skoro jest Pan w Radzie Sołeckiej odpowiedzialny za stan ulic.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 20, 2011 9:25 am

Witam,
dlatego też dokonamy po raz kolejny wyprawy zgodnie z wczorajszymi ustaleniami. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem oprócz zwykłych mieszkańców, będzie również Sołtys i wspomagające Stowarzyszenie NO, które również zabiega o poprawę życia na wsi.
Mam nadzieję, że na protokole są wpisane osoby, które wczoraj zgodziły się na wykaligrafowanie liter i przekażą dalej, abyśmy wszyscy mogli się podpisać. Oczywiście termin poniedziałkowy 26. IX. również mam nadzieję jest aktualny.

Pozdrawiam

P.S.
Pani Maju, Pani Grażyno, Kiedy na forum umieścicie spisane wczorajsze spotkanie ( protokół )???
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt wrz 20, 2011 10:03 am

Zamieszczam poniżej w całości Statut Powiatu i uchwałę 231/2005 która wprowadza do Statutu zmiany wynikające z przystąpienia Naszego Powiatu do programu PRZEJRZYSTA POLSKA. Głosowamie imienne, inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców to tylko niektóre dobrodziejstwa jakie niesie przystąpienie Samorządu do Programu. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć jak ich przedstawiciele głosują na Sesjach gminy czy powiatu. Tak dzieje się w samorządach Milanówka i Podkowy Leśnej gdzie wszystkie głosowania z wyjątkiem głosowań tajnych o których mówią ustawy samorządowe są głosowaniami imiennymi. Na stronie Podkowy Leśnej możemy znaleźć też sprawozdanie z realizacji programu PRZEJRZYSTA POLSKA. Program, to przede wszystkim przejrzystość obowiązujących reguł i zasad dysponowania naszymi pieniędzmi. Pora abyśmy zaczęli korzystać z dobrodziejstw Programu, domagać się jawności i przejrzystości działań władz, rozliczać radnych z aktywności i głosowań. Być możę wtedy unikniemy pytań na zebraniach wiejskich o to dlaczego utwardzono 3 ulice w Maryninie, Floriańską i Śląską w Grodzisku a obiecane nam 3 ulice które wskazała Rada Sołecka w Opypach nie. Jestem dumny z aktywności obywatelskiej mieszkańców Opyp. Nie tylko na forum internetowym ale na zebraniach wiejskich i imprezach integracyjnych. Ta aktywność wyróżnia nas spośród sołectw w gminie. I chć być może jeszcze mało są widoczne efekty tej aktywności to pozostajemy przykładem jak buduje się społeczeństwo obywatelskie. Podobnie jak Marek i Marcin ubolewam nad frekwencją na wczorajszym zebraniu ale obserwuję pozytywny tręd ponieważ w ubiegłym roku jak dzieliliśmy wiejskie pieniądze było o połowę mniej osób. Kiedy ostatnio wybieraliśmy sołtysa było nas ponad 120 osób. Zainteresowanych inicjatywą uchwałodawczą mieszkańców proszę o szczegółowe sugestie na temat przedmiotu proponowanych uchwał abyśmy uniknęli zarzutu popełnienia błędów formalnych w projekcie. Przypuszczam, że projekty dotyczyć będą budowy dróg, kanalizacji, ścieżek rowerowych, oświetlenia ulicznego, drugiego toru WKD etc. To musimy ustalić przed zebraniem 200 podpisów.

Pozdrawiam Jurek Kopeć
Załączniki
Uchwała nr 199.doc
statut powiatu i uchwała wprowadzająca do Statutu zasady wynikające z przystąpienia samorządu do Programu PRZEJRZYSTA POLSKA.
(172.5 KiB) Pobrane 464 razy
Ostatnio edytowano Wt wrz 20, 2011 11:57 am przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Joanna Biegała » Wt wrz 20, 2011 10:26 am

Niestety statut gminy Grodzisk Mazowiecki nie dopuszcza inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców.

W statucie w paragrafie 27 pkt 2:
Inicjatywa uchwałodawcza przysługuje:
1) Przewodniczącemu
2) grupie Radnych, co najmniej1/4 składu Rady,
3) Komisji,
4) Klubowi,
5) Burmistrzowi

http://www.bip.grodzisk.pl/?id=472#Z2V0 ... kwLDk3KQ==

Panie Jurku,
w którym miejscu statutu powiatu jest informacja o inicjatywie uchwałodawczej mieszkańców?
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron