Zebrania wiejskie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 27, 2011 7:22 am

No nie jest to powod do dumy. Jest tylko jedna roznica - w Ksiazenicach cos się dzieje...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 27, 2011 10:12 am

Łukasz, ale co się dzieje? Wczoraj również byłem i w skrócie napisze parę słów....
Książenice od razu widać było, że są podzielone na OSIEDLE i STARYCH MIESZKAŃCÓW. Ci pierwsi mają praktycznie wszystko, a Ci drudzy w sumie nic. Wieś ma problem na co wydać pieniądze z FS. Drogi w sumie mają, kanalizację w sumie też, szkoła i plac zabaw zaraz będą, boiska już są, miejsce do spotkań też mają, autobus. Ci Starsi toną w błocie bez chodnika, latarni itp. Generalnie po godzinie nawiązała się kłótnia, która niemalże doprowadziła do odwołania Sołtysa. ;-) W końcu zdecydowali, że przeznaczą kasę na szeroko rozumianą " INTEGRACJĘ ".(???????????)
A najśmieszniejsze jest to, że Wszyscy mieszkańcy są święcie przekonani, że kasa z 2009 roku czeka na nich jako niewykorzystana. HeHe.
Rada Sołecka, powtarzała, że przecież mają kasę i tylko Gmina musi zrealizować. A Burmistrz Galiński sprytnie odpowiadał, że tak, pieniądze są w Gminie. ( buahahahahah )Czyli nie skłamał ale prawdy tez nie powiedział. W końcu Pan Galiński się uciszył i tylko czekał na rozwój sytuacji.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Joanna Biegała » Wt wrz 27, 2011 10:58 am

Pani Maju,
proponuję, aby Pani zwołała zebranie wiejskie z udziałem p.Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego.
Nazbierało się tyle spraw, które warto byłoby omówić.
Chętnie pomogę w organizacji.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 27, 2011 12:58 pm

Pani Joanno, w sumie niezly pomysl. Co prawda mielismy się wybrac do Burmistrza, ale chyba lepiej bedzie zaprosic Go do nas (czyli do OSP w Ksiazenicach). Proponuje wczesniej jednak napisac pismo, w ktorym opisalibysmy te sprawy, żeby mogl się wczesniej przygotowac. Niech to bedzie chociaż z naszej strony profesjonalne.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 27, 2011 1:18 pm

Marcin, coś tam się dzieje. Podział mieszkańców na pewno jest na tych co z osiedla i tych z "pradawnych" Książenic - u nas na szczęście to nie jest takie widoczne, ponieważ wszyscy mieszkają przy tych samych zabłoconych drogach. Na Osiedlu ciągle powstają drogi, starają się o kolejne etapy kanalizacji (w sumie u nas jest to samo, tzn też się staramy o kolejny etap - że sfery marzeń do sfery projektu :)).
W sumie to się ludziom nie dziwię, że są rozżaleni, natomiast przeznaczanie funduszu na integracje... Ciekawe, jaki maja pomysł na integrację za pomocą pieniędzy...
Oby tylko nie kolejne jakieś wykłady tylko dla zainteresowanych, ale to już nie nasza sprawa.
Ostatnio edytowano Wt wrz 27, 2011 1:34 pm przez Łukasz Zemka, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 27, 2011 1:32 pm

Łukasz Zemka napisał(a):W sumie to się ludziom nie dziwie, że sa rozzaleni, natomiast przeznaczanie funduszu na integracje... Ciekawe, jaki maja pomysl na integracje za pomoca pieniedzy...

EGIPT - tu wszystko się zaczyna :-) nie ma deszczu, błota, komarów, ciepła woda, żyć nie umierać :-)
Proponuję, aby przeznaczyli te pieniądze z FS na Pana Romana Włosa. Gość wie, co zrobić, aby poprawić byt ludziom. Polecam zobaczyć :

http://www.romanwlos.xwp.pl

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Krawcowa » Wt wrz 27, 2011 8:52 pm

Witam,

Mam nadzieję, że mój krótki post i lektura wątku na forum Książenic rozwieje wasze wątpliwości co do książenickich podziałów. To mit, że na osiedlu nie ma błota, problemów z melioracją, że na całym osiedlu jest kanalizacja - to nieprawdy, które im częściej powtarzane tym więcej czynią szkody.

Od lipca w Książenicach jest realizowany projekt Książenice. Sąsiedzi Sąsiadom (szczegóły na stronie: http://www.razem.ksiazenice.net) nie są to nudne wykłady tylko naprawdę różnorodna oferta zajęć, warsztatów etc od września dołączył projekt Być Rodzicem w Książenicach. Obydwa projekty uzyskały dofinansowanie z niezależnych od budżetu gminy źródeł i zostały najwyżej ocenione w tegorocznym konkursie grantowym Działaj Lokalnie.

Właśnie dlatego, że gmina ustawicznie nie wywiązuje się z naszych zleceń inwestycyjnych związanych z funduszem sołeckim zdecydowaliśmy się na przeznaczenie tegorocznych pieniędzy na: Edukację i integrację mieszkańców Książenic. Z uwagi na prowadzone już jakiś czas działania wiemy na jakie z nich mamy zapotrzebowanie wśród mieszkańców.

Mamy nadzieję, na organizację za te pieniądze drużyny piłki nożnej, dofinansowanie zakupu mundurów dla młodzieży należącej do ochotniczej straży pożarnej. Decyzje nad szczegółowymi zadaniami jeszcze nie zapadły, a dyskusja nad nimi trwa wśród mieszkańców i jej internetowe oblicze można ją prześledzić w wątku na zaprzyjaźnionym forum:

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=596

Co do obecności na zebraniu, biorąc pod uwagę, że zebranie zostało zwołane z niedotrzymaniem statutowych terminów, a sołtys rozwiesił ledwie kilka ogłoszeń w piątek w ciągu dnia, uważam że na poniedziałek na 19.30 było całkiem nieźle.

pozdrawiam

Agnieszka
Krawcowa
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 8:14 am
Imię: Agnieszka

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 27, 2011 9:19 pm

Krawcowa napisał(a):Witam,

Mam nadzieję, że mój krótki post i lektura wątku na forum Książenic rozwieje wasze wątpliwości co do książenickich podziałów. To mit, że na osiedlu nie ma błota, problemów z melioracją, że na całym osiedlu jest kanalizacja - to nieprawdy, które im częściej powtarzane tym więcej czynią szkody.

Od lipca w Książenicach jest realizowany projekt Książenice. Sąsiedzi Sąsiadom (szczegóły na stronie: http://www.razem.ksiazenice.net) nie są to nudne wykłady tylko naprawdę różnorodna oferta zajęć, warsztatów etc od września dołączył projekt Być Rodzicem w Książenicach. Obydwa projekty uzyskały dofinansowanie z niezależnych od budżetu gminy źródeł i zostały najwyżej ocenione w tegorocznym konkursie grantowym Działaj Lokalnie.

Właśnie dlatego, że gmina ustawicznie nie wywiązuje się z naszych zleceń inwestycyjnych związanych z funduszem sołeckim zdecydowaliśmy się na przeznaczenie tegorocznych pieniędzy na: Edukację i integrację mieszkańców Książenic. Z uwagi na prowadzone już jakiś czas działania wiemy na jakie z nich mamy zapotrzebowanie wśród mieszkańców.

Mamy nadzieję, na organizację za te pieniądze drużyny piłki nożnej, dofinansowanie zakupu mundurów dla młodzieży należącej do ochotniczej straży pożarnej. Decyzje nad szczegółowymi zadaniami jeszcze nie zapadły, a dyskusja nad nimi trwa wśród mieszkańców i jej internetowe oblicze można ją prześledzić w wątku na zaprzyjaźnionym forum:

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=596

Co do obecności na zebraniu, biorąc pod uwagę, że zebranie zostało zwołane z niedotrzymaniem statutowych terminów, a sołtys rozwiesił ledwie kilka ogłoszeń w piątek w ciągu dnia, uważam że na poniedziałek na 19.30 było całkiem nieźle.

pozdrawiam

Agnieszka


Witam,
Szanowna Pani Agnieszko, fajnie to Pani opisała. Przeczytałem forum Książenic prawie całe. Swoje słowa podtrzymuję, jako mieszkaniec wsi obok. Wielką rzeczą jest to co robicie ZRÓBMYCOŚRAZEM. Rewelacja. Dodatkowo Wasza determinacja w uzyskaniu ponad 300 000 PLN na projekt z Unii. Super. My mamy forum od roku, a tez wiele spraw się wyjaśniło, wiele jeszcze nie, ale powoli rodzi się coś dobrego, czego efekty już widać. Oczywiście dzięki Gminie również, bo skłamałbym, jak bym tego nie napisał. My również mamy wiele, wiele niespełnionych obietnic, tak jak Wy i właśnie w jedności siła. Już kiedyś na tym forum napisałem, że jak ktoś nie jest zainteresowany poprawą bytu, to niech nie przeszkadza. Powoli idziemy do przodu i to się liczy. Sukces osiągniemy wcześniej, czy później, z pomocą Przedstawicieli wiejskich, lub nie.
Co do zwołania Waszego wczorajszego zebrania. Termin to 7 ( siedem ) dni przed to termin ustawowy. Jeżeli nie został dotrzymany, zebranie nie jest ważne. Pytanie tylko, czy chcecie rozgrzebywać i drążyć, czy Wam pasuje to, co przegłosowaliście.
Wszystkiego dobrego w Waszych działaniach.

P.S.
Nie mniej jednak zazdrościmy pięknych ulic, oświetlenia, kanalizacji, autobusu, Kościoła, Szkoły, która się buduje, i wielu innych inwestycji.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 27, 2011 9:49 pm

Krawcowa napisał(a):Witam,

Mam nadzieję, że mój krótki post i lektura wątku na forum Książenic rozwieje wasze wątpliwości co do książenickich podziałów. To mit, że na osiedlu nie ma błota, problemów z melioracją, że na całym osiedlu jest kanalizacja - to nieprawdy, które im częściej powtarzane tym więcej czynią szkody.


Ależ Pani Agnieszko, czy ja coś takiego napisałem ?
Napisałem, że coś się dzieje, że Książenice starają się o wykonanie kolejnego etapu kanalizacji (w przypadku Opyp to staramy się o to, żeby chociaż kawałek powstał). Jeśli chodzi o drogi, to proszę zobaczyć co się dzieje u nas - na żadnej drodze gminnej nie znajdzie się nawet metr krawężnika, o asfalcie czy kostce nie wspominam. Pierwsza ulica, która będzie miała już wszystkie media (ul. Letnia) i co - może będą płyty MON - no normalnie ŁAŁ. Melioracje - pewnie, że są problemy - my staramy się jakoś je rozwiązać, prawdopodobnie jutro na zlecenie SWO zaczną się prace związane z odbudową rowów, wykaszaniem, wykonaniem przepustów. Mimo uwag Pani Joanny i Pani Mai do dzisiaj nie Gmina nie zajęła się odbudową kawałka rowu na ul. Gilewicza, który został zasypany przy układaniu płyt. Dopiero wczoraj dostałem (jako SWO) z Gminy informację, że zajmą się tym rowem. A w Książenicach proszę spojrzeć jak wygląda rów biegnący wzdłuż ulicy od ronda w stronę południową (nie znam nazwy tej ulicy) - wyłożony płytami eko. Latarnie - proszę spojrzeć na ich estetykę w Książenicach i w Opypach (średniej estetyki i jakości oprawy podwieszone do słupów energetycznych). Z tym, że to o czym piszę w Książenicach dotyczy osiedla - pozostali mają mniej więcej to samo co w Opypach.
Nie twierdzę, że wszędzie w Książenicach jest kanalizacja, zrobione drogi itd. Chodziło mi o to, że coś jest i walka jest nie o to, żeby cokolwiek zrobić, ale żeby zrobić coś więcej.

Krawcowa napisał(a):Od lipca w Książenicach jest realizowany projekt Książenice. Sąsiedzi Sąsiadom (szczegóły na stronie: http://www.razem.ksiazenice.net) nie są to nudne wykłady tylko naprawdę różnorodna oferta zajęć, warsztatów etc od września dołączył projekt Być Rodzicem w Książenicach. Obydwa projekty uzyskały dofinansowanie z niezależnych od budżetu gminy źródeł i zostały najwyżej ocenione w tegorocznym konkursie grantowym Działaj Lokalnie.

Właśnie dlatego, że gmina ustawicznie nie wywiązuje się z naszych zleceń inwestycyjnych związanych z funduszem sołeckim zdecydowaliśmy się na przeznaczenie tegorocznych pieniędzy na: Edukację i integrację mieszkańców Książenic. Z uwagi na prowadzone już jakiś czas działania wiemy na jakie z nich mamy zapotrzebowanie wśród mieszkańców.

Mamy nadzieję, na organizację za te pieniądze drużyny piłki nożnej, dofinansowanie zakupu mundurów dla młodzieży należącej do ochotniczej straży pożarnej. Decyzje nad szczegółowymi zadaniami jeszcze nie zapadły, a dyskusja nad nimi trwa wśród mieszkańców i jej internetowe oblicze można ją prześledzić w wątku na zaprzyjaźnionym forum:
Agnieszka


Czy ja użyłem słowa "nudne" w odniesieniu do wykładów? Nie mnie to oceniać, ponieważ na nich nie byłem. Ale znając życie na wykładach bywa garstka osób i pewnie przede wszystkim z Osiedla (chociaż mam nadzieję, że jest inaczej). Integracja nie polega na tym żeby wydawać pieniądze na tworzenie drużyn piłkarskich, organizowaniu aerobiku itp. bo to jest na mój gust skierowane przede wszystkim do mieszkańców Osiedla. Integracja to raczej "święto pieczonego ziemniaka" i tego typu imprezy, na które znaczących środków z funduszu nie trzeba przeznaczać. Dlatego bardzo mi odpowiada formuła przeznaczenia funduszu sołeckiego w Opypach - jasno i wyraźnie jest napisane, na co pieniądze zostaną wydane. Natomiast "edukacja i integracja" to moim zdaniem jakieś mydlenie oczu. Ale tak jak już wcześniej napisałem - nie mój cyrk, nie moje małpy - nic mi do tego
Ja się cieszę, że mieszkam w Opypach, bo w Książenicach, nawet ze swoimi zaletami typu niektóre drogi w kostce, trochę kanalizacji, nie chciałbym mieszkać.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Krawcowa » Wt wrz 27, 2011 9:53 pm

Witam....

Z tym dofinansowaniem to troszkę nie tak mamy obiecane tylko 6 000 zł (słownie: sześć tysięcy złotych), niestety.... ale mamy nadzieję na kolejne konkursy.

Po naradach uznaliśmy, że nie będziemy kwestionować sposobu zwołania zebrania, gdyż prawidłowe jego zwołanie nie byłoby możliwe przed 30 września a w tym dniu właśnie mija termin przedstawienia uchwały o wydatkowaniu funduszu w gminie.

Co do inwestycji w osiedle to nie zapominajmy, że ciągle w większości był i jest to teren prywatnego dewelopera, który ma prawo inwestować w "swoje" i wiele środków na inwestycje w drogi, krawężniki i rowy pochodziło z prywatnej kieszeni

pozdrawiam
Krawcowa
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 8:14 am
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości