Zebrania wiejskie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Śr wrz 21, 2011 10:18 am

Marcin Kotlarczuk napisał(a): W sumie ja również mógłbym założyć stronę, wykupić miejsce na serwerze i napisać na moje stronie co mi się podoba.


I ja właśnie to zrobię.
Totalnie się na tym nie znam, ale w internecie jest tyle szablonów, propozycji itd. że dam radę - muszę obrobić się jeszcze z kilkoma prywatnymi sprawami i się za to zabiorę.
Strona będzie skierowana do mieszkańców, przyszłych mieszkańców oraz osób, które zastanawiają się nad zakupem działki.
Wszystko "czarno na białym", żadnych osobistych tekstów - tylko "suche" informacje.
Planuję również wykonanie mapy z aktualną lokalizacją mediów (prąd, woda, gaz, kanalizacja, telefon) - taka pomoc dla przyszłych mieszkańców oraz osób, które byłyby zainteresowane zakupem działek.
Chciałbym również zamieścić informacje nt. komunikacji (dojazd do Warszawy samochodem, WKD, KM), aktualnych wydarzeniach we wsi itp.
Dodatkowo trochę linek typu Gmina Grodzisk, Powiat Grodziski, SWO, forum oraz prywatna strona Pani Grażyny i Pani Mai.
Jako że sponsoring stron jest u nas popularny, to sam ją sobie zasponsoruję :) - Opypy będą ciemne, błotniste bez kanalizacji ale z kilkoma stronami internetowymi.

Zapytacie się po co - po prostu stwierdzam, że większość mieszkańców wsi ma głęboko to co się w niej dzieje i stwierdzam prawidłowość, że zwykle jakieś inicjatywy wychodzą od osób, które od niedawna w danym miejscu mieszkają (tu nie chodzi tylko o Opypy). Dlatego mam nadzieję, że taka strona zachęci osoby szukające miejsca na dom do spojrzenia w stronę Opyp.

I jeszcze na koniec dodam, że w sumie nieważne czy strona będzie odwiedzana czy nie - pojawi się i najwyżej sam ją będę odwiedzał.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Śr wrz 21, 2011 10:28 am

Ps. Link do OpypyTV oczywiście również się pojawi.
Oraz każdy link, który jest powiązany z Opypami.

Tak jeszcze dla jasności - strona nikogo nie będzie dzielić - jej zadanie będzie raczej odwrotne.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr wrz 21, 2011 4:45 pm

Łukasz Zemka napisał(a):
Marcin Kotlarczuk napisał(a): W sumie ja również mógłbym założyć stronę, wykupić miejsce na serwerze i napisać na moje stronie co mi się podoba.


I ja właśnie to zrobię.
Totalnie się na tym nie znam, ale w internecie jest tyle szablonów, propozycji itd. że dam radę - muszę obrobić się jeszcze z kilkoma prywatnymi sprawami i się za to zabiorę.
Strona będzie skierowana do mieszkańców, przyszłych mieszkańców oraz osób, które zastanawiają się nad zakupem działki.
Wszystko "czarno na białym", żadnych osobistych tekstów - tylko "suche" informacje.
Planuję również wykonanie mapy z aktualną lokalizacją mediów (prąd, woda, gaz, kanalizacja, telefon) - taka pomoc dla przyszłych mieszkańców oraz osób, które byłyby zainteresowane zakupem działek.
Chciałbym również zamieścić informacje nt. komunikacji (dojazd do Warszawy samochodem, WKD, KM), aktualnych wydarzeniach we wsi itp.
Dodatkowo trochę linek typu Gmina Grodzisk, Powiat Grodziski, SWO, forum oraz prywatna strona Pani Grażyny i Pani Mai.
Jako że sponsoring stron jest u nas popularny, to sam ją sobie zasponsoruję :) - Opypy będą ciemne, błotniste bez kanalizacji ale z kilkoma stronami internetowymi.

Zapytacie się po co - po prostu stwierdzam, że większość mieszkańców wsi ma głęboko to co się w niej dzieje i stwierdzam prawidłowość, że zwykle jakieś inicjatywy wychodzą od osób, które od niedawna w danym miejscu mieszkają (tu nie chodzi tylko o Opypy). Dlatego mam nadzieję, że taka strona zachęci osoby szukające miejsca na dom do spojrzenia w stronę Opyp.

I jeszcze na koniec dodam, że w sumie nieważne czy strona będzie odwiedzana czy nie - pojawi się i najwyżej sam ją będę odwiedzał.



Łukasz,
mogę Ci pomóc, można na przykład postawić ''WIKI.OPYPY.WAW.PL" - będzie to strona, na której sami mieszkańcy będą mogli umieszczać informacje o których wspomniałeś.
(WIKI to sposób prezentacji informacji, które wykorzystuje np. Wikipedia.)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr wrz 21, 2011 4:54 pm

Jeszcze chciałbym dodać podziękowania osobom: (wcześniej nie pisałem, bo się rozchorowałem...)

pani Joannie Biegała - za deklarację sponsorowania domeny i serwera forum przez najbliższy rok.
panu Jurkowi Kopciowi - za deklarację zrobienia i rozwieszania banerów z reklamą forum

dodatkowo panu Maciejowi Świechowskiemu, który obiecał mi, że popracuje nad stroną graficzną naszego forum.
oraz wszystkim forumowiczom, którzy piszą i czytają forum.

Czyli będzie się działo.

Ponadto, wystartuje strona wiki.opypy.waw.pl - dostępna będzie do edycji przez zarejestrowanych na forum użytkowników.
Szukam chętnych do pisania artykułów o naszej społeczności, przydatnych informacji, map, połączeń kolejowych czy nadchodzących wydarzeń.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Śr wrz 21, 2011 5:00 pm

Dariusz Kuzma napisał(a):
Łukasz,
mogę Ci pomóc, można na przykład postawić ''WIKI.OPYPY.WAW.PL" - będzie to strona, na której sami mieszkańcy będą mogli umieszczać informacje o których wspomniałeś.
(WIKI to sposób prezentacji informacji, które wykorzystuje np. Wikipedia.)


Darek, myślałem o tym, ale wolałbym chyba tego uniknąć.
Niech to będzie zwykła strona informacyjna, z przejrzystym układem itd. Tzn. nie ma problemu żeby ktoś coś dodał, oczywiście będzie to opatrzone podpisem autora, tylko chciałbym to kontrolować, zarówno pod względem treści jak i przejrzystości strony.
Adres też będzie inny, bo jak będzie opypy.waw.pl to zaraz będą skojarzenia, że to forum itd.
A Wikipedię oczywiście znam i nie do końca jestem do niej przekonany (czasami są tam napisane bzdury).
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr wrz 21, 2011 5:24 pm

Wikipedia nie jest tak mocno kontrolowana, nie wpisują się tam ludzie z imienia i nazwiska. Są tylko moderatorzy, którzy sprawdzają treść.
Odnośnie adresu, to się nie upieram, jak masz jakiś pomysł na adres to chętnie pomogę.

Stronka może być jakimś CMS'em (joomla, wordpress, i inne) jak też i wiki.
Problem będziesz miał, bo skąd będziesz wiedział, czy ktoś się nie podszywa itd.

Forum też mogłoby być moderowane, tylko wtedy nie byłoby forem..
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Śr wrz 21, 2011 5:30 pm

Pomysł na adres mam, ale na razie nie będę się rozpisywał, żeby ktoś mi nie zarezerwował :)
Reszta to już priv - i tak już wątek zaśmiecony...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez marek zdunkiewicz » Pn wrz 26, 2011 9:36 pm

W dniu dzisiejszym uczestniczyłem gościnnie w zebraniu mieszkańców Książenic, którego tematem był podział funduszu sołeckiego i nasunęło się mi pytanie do Pani Sołtys.
Czy organizując nasze zebranie zaprosiła Pani Burmistrza ?
W Książenicach obecny był Burmistrz, który przedstawił plan działania Gminy w stosunku do Książenic oraz odpowiadał na pytania mieszkańców.
Uważam, że obecność Burmistrza na zebraniach wiejskich jest mile widziana, a nawet obowiązkowa. Jest to jedyna możliwość rozmowy o naszych problemach w szerszym gronie. A rozmawiać naprawdę jest o czym.
Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 26, 2011 10:33 pm

A tak z ciekawości - ile było osób?
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Zebrania wiejskie

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt wrz 27, 2011 6:46 am

Co do ilości osób. Nie była to powalająca liczba. Około 50 osób. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Książenic
około 1020 zameldowanych osób, to my jako wieś wypadliśmy porównywalnie jeśli chodzi o frekwencję.
Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości