Telefon/Internet

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Do którego operatora zapisałaś/eś się na usługę (lub używasz) -- Internet/Telefon

TPSA
8
47%
NETIA
3
18%
POLSAT
2
12%
Sferia
1
6%
GSM
2
12%
Inny
1
6%
 
Liczba głosów : 17

Re: Telefon/Internet

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lut 11, 2011 4:22 pm

No właśnie, ja się przymierzam do tego Polsatu. Z tego co wiem, to Wojsko czy inne służby na razie nie zgodziły się na LTE więc można zapomnieć o 150 Mb.
Pozostaje właśnie ten 28 Mb. Czyli co, Polsat oferuje do 28 Mb przepustowość tylko. A powiedz, antenę masz jaką, kominową czy kierunkową czy inną i gdzie ją zamontowałeś. Bo ja myślałem o przymocowaniu jej na kalenicy na kominie a router WiFi na strychu i sieć po całym domu. Jestem ciekawy równiez jak, czym sprawdzałeś w którym miejscu umiejscowić antenę, aby był najlepszy sygnał. Mój kolega, który rpobił mi wszelkie instalacje tv, alarmowe, kamery itp, miał ze sobą jakieś magiczne urządzenie, które podpiął do Antenty sat i ustawiał ją co do 1cm. Z tąd moje pytanie.... a poza tym jakie ceny, jaki okres umowy itp.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Telefon/Internet

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt lut 11, 2011 5:26 pm

nie robiłem żadnych pomiarów.
tylko przestawiałem antenę i wykonywałem test na http://speedtest.pl
oto mój wynik.

Antena: drut 30cm na magnetycznej podstawce - instalacja na parapecie okna. Nie jest to satelita, więc nie kierunkuje się anteny.
Abonamenty są różne od 49 do 69zł miesięcznie, umowa na 15 lub 25 miesięcy. Cena modemu zależna od wybranej umowy.
Można dodatkowo dokupić router wi-fi, który ma slot USB na ten właśnie modem.
Załączniki
speedtest_opypy_oliwkowa.jpg
speedtest_opypy_oliwkowa.jpg (45.22 KiB) Przeglądane 10843 razy
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Telefon/Internet

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lut 11, 2011 5:30 pm

Dziękuję za odpowiedź. Czyli antenę masz w domu. Zapewne większa prędkość była by, jak by antena była górze na kominie czy w innym miejscu dachu. No nic, będę musiał się z tym zmierzyć. Z tego, co wiem, to chyba jest jakiś okres próbny..więc w sumie ryzyko niewielkie :-)
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz mar 31, 2011 5:19 pm

Miło mi poinformować, że po długich przebojach z TP SA /4 lata/ w dniu dzisiejszym podpisałem nową umowę na podłączenie telefonu.
Według umowy do grudnia 2011r. będzie wybudowana nowa linia od strony ul .Polnej Róży i biegła Figową.Widziałem linię naniesioną na mapie.
Dobry znak, że i światłowód zawita do naszych Opyp.
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz mar 31, 2011 10:29 pm

Wow, fajnie. Znaczy się, to będzie pierwsza inwestycja w Opypach od kilku ładnych lat. :-)
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Telefon/Internet

Postprzez Marcin Jarco » N kwi 10, 2011 12:19 am

Ja mam informacje, że generalnie będzie się teraz i u nas poprawiało. Do naszej wsi zostanie dociągnięty światłowód, co pozwoli na podwyższenie obecnych lub nawet umożliwi powstanie warunków technicznych.
W zeszłym roku u nas na Jemiołowej był gość z biura inwestycyjnego TP. Jakiś miesiąc później otrzymaliśmy wszyscy na ulicy odpowiednią dokumentację z projektowanymi przyłączami i informację, że będzie to realizowane już na wiosnę.
No, zobaczymy :).

Pozdrawiam
MJ
Marcin Jarco
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 9:55 pm
Imię: Marcin

Re: Telefon/Internet

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr maja 11, 2011 3:42 pm

Pod tym linkiem jest informacja, co i jak TePsa będzie się rozwijać.

http://www.megaszybki.net


Jeżeli wierzyć ich planowanej inwestycji w Opypach, to ja poczekam do końca roku i posurfuję jeszcze trochę na WiFi pod USB, gdzie raz zasięg jest, a raz nie. :-)
...ale jak technologia VDSL na światłowodzie u Nas zostanie zbudowana, to pięknie będzie.

pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron