Telefon/Internet

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Do którego operatora zapisałaś/eś się na usługę (lub używasz) -- Internet/Telefon

TPSA
8
47%
NETIA
3
18%
POLSAT
2
12%
Sferia
1
6%
GSM
2
12%
Inny
1
6%
 
Liczba głosów : 17

Telefon/Internet

Postprzez Dariusz Kuzma » Wt paź 19, 2010 11:55 am

Chcę poruszyć sprawę położenia kabla telefonicznego.
Kilka lat temu złożyliśmy (ulice Oliwkowa, Chabrowa) wniosek do TPSA o przyłączenie do sieci.
Dostaliśmy odpowiedź odmowną, ze względu na brak możliwości technicznych. (ciekawe jak jest na innych nowych ulicach..)

Czy gmina może nas wesprzeć w TPSA?
Dzisiejsze standardy to szybki internet np. 8MBit. oraz kablowa TV (TPSA coś takiego oferuje też)
Czy jest taka możliwość aby gmina uwzględniała projekt infrastruktury w planie zagospodarowania przestrzennego?

Jeśli nie TPSA, to może jakiś inny operator podjął by się zrobienia inwestycji?

Proszę się wpisywać, kto chciałby być podłączony kablem do sieci telefonicznej/internetowej, oraz czy składał jakiś wniosek.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Telefon/Internet

Postprzez Joanna Biegała » Wt paź 19, 2010 1:16 pm

>> Czy jest taka możliwość aby gmina uwzględniała projekt infrastruktury w planie zagospodarowania przestrzennego?
W planie zagospodarowania przestrzennego w części tekstowej można zapisać np.wymaganie, że dla danego terenu kable telefoniczne muszą być prowadzone ziemią ze względu na....
Natomiast na mapie nie wrysowuje się przebiegu kabli telefonicznych, jedynie można uwzględnić to zwiększając szerokość drogi.

Składaliśmy wniosek do TPSA ponad 2 lata temu.
TPSA nie chciało nas przyłączyć do sieci bo musieliby postawić słupy telefoniczne a podobno to im się nie opłacało finansowo.
Gdyby była możliwość to chętnie byśmy się podłączyli.
Może innemu operatorowi by się opłacało nas podłączyć.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt paź 19, 2010 2:45 pm

Pragnę poinformować wszystkich ,że w ciągu 3 tygodni będę miał odpowiedż ze strony TP dotyczacej linii telefonicznej.
O wybudowanie linii telefonicznej zabiegam od 2 lat.
Dla ciekawostki podam państwu informację ,że w zeszły wtorek przyjechał do mnie monter ,aby zamontować mi telefon .Jakież zdziwienie zobaczyłem na jego twarzy gdy stwierdził -ze tutaj się nie da podłączyć telefonu bo nie ma linii .Ten sam Pan był u mnie 2 lata temu i robił projekt linii telefonicznej,którą porzekazał właściwemu organowi ,a ci mieli wybudować linię.Jadąc teraz ze zleceniem przekazanym jemu z oddziału był pewien ,ze linię wybudowano.Po tym zdarzeniu pozwoliłem sobie napisać pismo do TPSA.

'''Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu .A mianowicie . W dniu 25.07. 2008 roku złożyłem wniosek o przeniesienie numeru ze względu na zmianę adresu zamieszkania.
W BOK poinformowano mnie ze muszę podpisać stosowną umowę ,co uczyniłem.Obiecywano ze w ciągu 10 miesięcy będę miał podłączoną linię.Do dnia dzisiejszego linni nie ma .W międzyczasie podpisywałem chyba z 8 razy /przyjeżdżali pracownicy teltech/ oświadczenie ze nadal podtrzymuję chęc na świadczenie usług. 3 miesiące temu była ekipa z Warszawy na rekonesansie i stanowczo stwierdzili że trzeba jak najszybciej wybudować linię napowietrzną bądż ziemną.
W dniu dzisiejszym był instalator ze zleceniem podłączenia mi telefonu.
Pytam więc : kto daje takie zlecenie skoro nie wybudowano linii? TO JAKIŚ ABSURD.
Jak długo bedę jeszcze czekał na podłączenie telefonu?
Nadmieniam , że teren jest rozwojowy-powstaje dużo nowych domów i każdy z utęsknieniem czeka na linię telefoniczną.''

Takie właśnie pismo wysłałem i oczekuję odpowiedzi.

Pozdrawiam
Marek Zdunkiewicz
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Kamil Wisniewski » Wt paź 19, 2010 3:08 pm

A ja chcialbym przywrocic troche optymizmu w tym watku...

Otoz ja zwrocilem sie do TPSA o przeniesienie numeru do Opyp (ul. Morowowa odcinek od Letniej) bedzie gdzies w 2004 - wtedy oczywiscie otrzymalem opdowiedz obraku mozliwosci technicznych, ale jednoczesnie podpisalem z TPSA jako tzw dostawca uslugi powszehcnej umowe o zapewnienie takich mozliwosci w ciagu jesli dobrze pamietam 1,5 roku od podpisania umowy. Teoretycznie po tym okresie TPSA powinna co miesiac przekazywac na moje konto odszkodowanie ale to pozostalo w sferze teorii. Szczerze mowiac pogodzilem sie juz dawno ze bede musial korzystac z dostepu mobilnego wiec za sprawa nie chodzilem...

Ku mojemu zaskoczeniu gdzies w kwietniu pojawil sie czlowiek ktory powolujac sie na TPSA oswiadczyl ze zostalo mu zlecone zapropjetowanie linii ktora umozliwi mi podlaczenie do sieci TPSA, po kilku miesiacach milczenia w ciagu ostatnich 4-5 tyg rozni podwykonawcy TPSA kontaktuja sie ze mna srednio raz w tyg i zapewniaja ze najpozniej w listopadzie bede podlaczony... Jak cud sie juz stanie to dam na pewno znac.

A wiec pozostaje dopilnowac zeby TPSA podpisala rzeczona umowe i uzbroic sie w cierpliwosc - juz po okolo 6 latach mozna liczyc na realizacje :D

Mam nadzieje ze mimo wszystko to jest optymistyczna wiadomosc.

Pozdrawiam
Kamil Wiśniewski
Kamil Wisniewski
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt paź 19, 2010 1:12 pm
Imię: Kamil

Re: Telefon/Internet

Postprzez Łukasz Zemka » Śr paź 20, 2010 2:18 pm

Witam,
ja tylko jeszcze dodam od siebie taką informację. Do TP SA nawet się nie zwracałem, bo widziałem, że to nie ma sensu.
Od półtora roku mam i telefon i internet (2 Mbit/s) za pomocą łącza radiowego Netii (w Grodzisku stoi maszt z Wi-Max'em)- jeżeli ktoś nie ma widoków na TP SA to Netia jest alternatywą.

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Telefon/Internet

Postprzez krzycytr » Śr paź 27, 2010 8:15 am

........... no tepsa to leci w kulki troszeczke :) My z cytrynowej skladalismy juz wniosek ze dwa razy i ja niedawno 3 raz i wczoraj dostalem esa ze "nie ma mozliwosci technicznych" :D:D takze nic z tego chyba nie bedzie , chociaz sasiad ktory ma popdisana umowe i ktoremu placa abonament za to ze nie ma linii a zawarl umowe , mowil ze nibyu sie do niego odezwali i beda stawiac slupy ale co jkak i kiedy to nikt nie wie :)
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Maciej Muldner » Wt lis 09, 2010 1:59 pm

Witam,
jestem mieszkancem ulicy Morwowej (odcinek pomiedzy Kokosowa a Agrestowa) - i sprawdzilem mozliwosc montazu internetu.

Probowalem wszystkiego: Netia, Sferia, nawet lokalny dostawca (http://szczesne.net/kontakt.php ). Niestety, ze wzgledu na piekne drzewa nie ma szans na sensowne lacze. Latwiej maja Ci, ktorzy maja domy polozone w linii prostej (bez drzew) z widowkiem na Milanowek lub Grodzisk.

Ten lokalny dostawca chwali sie, ze po drugiej stronie Mazowieckiej (po stronie Radoni) osiaga predkosci do 8MB - moze ktos chcialby sprobowac. Ja ostatecznie wyladowalem na antenie samochodowej i IPLUSie - jest ok, do 2MB (wieczorami jednakze ok. 0,5MB). Sasiedzi maja tez BlueConnecta... Ale to nie jest internet, ale minimalny kontakt ze swiatem....
Witamy w 21 wieku!!!

Mam prosbe - jakby ktos mial pomysl jak u nas dobrac sie do prawdziwego internetu (min. 4 MB/sek) - wielka prosba o pomysly...

W pomysl kabla TP SA popieram - ale nie liczylbym na nich. Raczej na lokalnego przedsiebiorce, ktory pusci u nas w Opypach internet bezprzewowodowy o dobrej przepustowosci.

pozdrawiam
maciek
Maciej Muldner
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 12:36 pm
Imię: Maciej

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr lis 17, 2010 9:40 pm

Witam
Zwracam się z prośbą do mieszkańców ulicy OLIWKOWA,FIGOWA,CHABROWA oraz POLNEJ RÓZY rejon do domów p.Kotlarczyk o kontakt ze mną z uwagi na fakt,ze kontaktowali się ze mną z TP odnośnie telefonu stacjonarnego.
Trzeba ponownie złożyć wnioski ale nie pojedynczo tylko wszyscy razem i napisać stosowne pismo przewodnie co do zasadności inwestycji.
Pani z Działu Inwestycji TP deklarowała,że budowa linii i instalacja telefonów będzie uwzględniona w budżecie na 2011.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

Marek Zdunkiewicz'
602 630 682
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lis 19, 2010 4:52 pm

Witam,
zgodnie z rozmową podsyłam ades strony, na której znajdują się dokumenty do pobrania. Wydaje mi się, że to to... http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... linia_tel/
Załączam równieź plik.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr lis 24, 2010 4:51 pm

Pragnę przypomnieć ,że do dnia 25.11.2010 czekam na wypełnione wnioski dotyczące instalacji linii telefonicznej.Jeśli ktoś nie ma takiego wniosku to służe pomocą -mam kilka.
Przypominam ,że sprawa dotyczy mieszkańców ul.Oliwkowej,Figowej ,Chabrowej i część ul. Polnej Róży do p.Kotlarczuk .
Od tego czy złożymy w terminie -zależy czy uwzględnią tą inwestycję w przyszłorocznym budżecie.
W sprawie pytań tel. 602630682
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości