Telefon/Internet

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Do którego operatora zapisałaś/eś się na usługę (lub używasz) -- Internet/Telefon

TPSA
8
47%
NETIA
3
18%
POLSAT
2
12%
Sferia
1
6%
GSM
2
12%
Inny
1
6%
 
Liczba głosów : 17

Re: Telefon/Internet

Postprzez Mariusz Jakubiak » Pt gru 17, 2010 5:30 pm

A do mnie wczoraj zadzwoniła miła pani z TPSA i powiedziała, że w w okresie najbliższych 16 miesięcy TPSA nie planuje budowy linii kablowej do mojej posesji. Zaproponowała mi internet bezprzewodowy CDMA ale odmówiłem. Jak już bezprzewodowy to pewnie wybiorę POLSAT(jak szybkość będzie zadowalająca). Ciekawe, że Darek dostał wezwanie do podpisania umowy. Może Oliwkową i Figowa(główną, a nie ten mój okrawek) pociągną?
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt gru 17, 2010 5:46 pm

Pragnę Państwa poinformować,że interweniowałem w sprawie SMS-ów jak również przyjazdów przedstawicieli TPSA do niektórych mieszkańców ze zleceniem zamontowania telefonu bo takie sytuacje też mają miejsce. Jest to śmieszne i zarazem irytujące ,ze taki bałagan panuje w TPSA.
Pani z którą jestem w kontakcie poinformowała mnie ,że nic nie wie o takich działaniach,ale spróbuje to wyjaśnić i poinformować mnie do 21.12.2010r.
Wiem ,ze wnioski ,które złożyłem w Państwa imieniu są w rozpatrywane i cała inwestycja ma być rozpatrywana przy rozdziale środków na 2011r.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Michał Sobolewski » Cz gru 30, 2010 1:09 pm

Chyba zmienię zdanie o TPSA. Otóż założyli mi telefon. Sposób w jaki do tego doszło był żywcem wycięty z Barei ale teraz mnie to nie interesuje bo mam łączność ze światem :) Teraz czas na internet. Handlowcy wprost zabijają się aby podpisać ze mną umowę. Już dziś miałem 3 telefony od handlowców że to oni chcą ze mna podpisać umowę. Przyjadą do domu wszystko przywiozą, wytłumaczą. Jestem w szoku w kwesti podejścia do Klienta.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Telefon/Internet

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz gru 30, 2010 1:44 pm

czy to jest internet / telefon bezprzewodowy? (3G) czy chcą położyć kabel?
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Telefon/Internet

Postprzez Michał Sobolewski » Cz gru 30, 2010 2:07 pm

Normalnie pociągneli mi kabel ze słupa do domu. Ja mam to szczęscie bo słup stoi przy mojej działce. A internet to normalną neostradę sobie założę.
Pytałem się dlaczego inni mieszkańcy Opyp nie moga mieć podłączenia do sieci TP to instalator powiedział mi, ze to nie jest problem tylko 1 osoba podobno nie chce się zgodzić na postawienie słupa na swojej działce.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Telefon/Internet

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt sty 14, 2011 4:26 pm

Byłem w oddziale TPSA w Pruszkowie. Rozmawiałem z p. Dorotą Nowak.

Zaproponowano mi bezprzewodowe CDMA ofertę 'Orange Freedom Pro'.
Parametry/właściwości:
- CDMA - przestarzała technologia (wcześniej tego pasma 450MHz używał Centertel do swoich telefonów) - która jest zależna od warunków pogodowych. (podobno w Opypach były takie centrale i ich jakość była bardzo słaba)
- max. transfer 1024 Mbit/sec (to jest minimum do przeglądania stron, a na poważniejsze połączenia firmowe, np. VPN'y to za mało)
- nie ma gwarancji żadnego pasma.
- trzeba podpisać umowę na 24/36 miesiące
- nie ma możliwości przerwania umowy lub zamiany na internet kablowy.

Oferują 'na próbę' na miesiąc. Dopóki jest mało odbiorców to może jeszcze działa jako-tako, lecz jeśli by było więcej modemów to się zapcha.

Nie radzę podpisywać umów. Moim zdaniem lepiej tymczasowo korzystać z 3G i modemów chociażby na kartę (lub abonament) Może POLSAT.
Mam nadzieję, że nie jest to ich jedyna odpowiedź na nasze pismo..

Odnośnie inwestycji w Opypach, to radziła wystosować pismo - zapytanie o inwestycję do Centralnej Kancelarii TPSA 40-668 Katowice ul. Bażantów 35.

Michał - pytałem o Twój przypadek, jednak mi nic nie powiedziała (rzekomo nie miała dostępu do inwestycji). Nic nie mówiła o jakiś problemach ze zgodami na postawienie słupów.

Pozdrawiam,
Darek
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt sty 14, 2011 7:30 pm

Tak jak wcześniej informowałem państwa ,nasze wnioski są złożone w BOA w Pruszkowie. W miesiącu lutym 2011 r. TPSA powinna się wypowiedzieć co do planowanych inwestycji i czy Opypy będą w nich uwzględnione.
Swoją drogą to TPSA ma totalny bałagan .W zeszłym roku 7 razy byli u mnie monterzy zakładać telefon nie mając linii . Jakież było ich zdziwienie i oburzenie na swoich zwierzchników ,że takie zlecenia wydają.
Już w tym roku w pierwszym tygodniu stycznia był następny monter celem podłączenia telefonu radiowego.Oczywiście odmówiłem odwołując się do złożonych wniosków i pisma przewodniego pod którym niektórzy z państwa się podpisali.
Poczekajmy do końca lutego ,zobaczymy co nowego wymyśli TPSA.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Michał Sobolewski » Cz sty 20, 2011 8:19 pm

Do postu który umieściłem kilkanaście dni temu: nie zmieniam zdania o TPSA i w dalszym ciągu uważam że ta firma to jest dziadostwo a klient nic niewarty upierd który ma czelność prosić o dostęp do usługi :)
Może nie powinienem narzekać bo pisząc to korzystam z neostrady ale czas i sposób w jaki mi została ta usługa dostarczona to są normalnie jaja. Dziesiątki telefonów, nikt nic nie wiem system nie działa itp. itd. Mówienie, że firmy prywatne działają lepiej niż państwowe w wypadu tej firmy stwierdzenie to ewidentnie kompromitują.
Współczuje Wam starającym stać się Klientem TPSA. POWODZENIA i WYTRWAłOśCI
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Telefon/Internet

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr lut 09, 2011 2:22 pm

Miło mi poinformować Państwa o otrzymanej informacji z TPSA ,że w roku bieżącym w sierpniu mamy mieć wybudowaną linie telefoniczną.
Poniżej ściągnąłem wycinek z planu, który został mi przesłany oraz link do całej informacji na temat inwestycji TPSA w roku bieżącym.
Zachęcam do zapoznania się z harmonogramem.
Mam nadzieję,że niedługo będziemy mieli telefony i internet z TPSA i nie są to plany na papierze.

SCW_885350 mazowieckie grodziski Grodzisk Mazowiecki Opypy 160 wiejski sierpień 2011 1.1 nowe i istniejące budownictwo

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358444/I ... 047557.pdf
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Telefon/Internet

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt lut 11, 2011 3:18 pm

Zanim będziemy mieć telefon, spróbowałem cyfrowy polsat.
Jakość jest dosyć dobra, transfer ok 4Mbps download i 1Mbps upload. (maksymalny jaki osiągnąłem był 8,2Mbps)
Niestety jak to jest z dostępem bezprzewodowym, transfer nie jest gwarantowany.

Antenę wystawiłem od strony południowej domu, bo od strony północnej transfer był kiepski ok 500-700kbps
Model Huawei E182E MIMO - 28, Mb/s (inne modemy mają transfer do 7,2Mbps)


Pomimo tego, czekam na stabilny internet po kablu. Mam nadzieję, że będzie też w nim usługa TV - będzie działać jak kablówka.

Pozdr,
Darek
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości