Bezpieczeństwo przy szkole

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Bezpieczeństwo przy szkole

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz wrz 29, 2011 9:03 am

Dzisiaj o godz. 8:05 był wypadek przy szkole w Książenicach.

Nie było patrolu Policji przy szkole..

Czy możemy coś poradzić aby policja była obecna przy szkole codziennie rano?

Mam dosyć martwienia się o dziecko oraz o własne bezpieczeństwo.

Czy musi stać się większe nieszczęście?

A podobno ktoś napisał, że jak nie ma przejścia to jest mniej wypadków..
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Bezpieczeństwo przy szkole

Postprzez irena świechowska » Cz wrz 29, 2011 3:02 pm

Drodzy Państwo.
Uzasadnienie odmowy umieszczenia przy szkole w Książenicach pasów przejścia dla pieszych,firmowane przez Pana Starostę w odpowiedzi na takie sygnały i potrzeby od mieszkańców, są dostępne na forum/posty mojego brata,Jerzyka Kopcia,radnego powiatu/.Tak jak napisał pan Darek przytoczono właśnie ten argument odmowy/ŚMIESZNE!!!!!!!!!!/jako istotny w tej sprawie!
Przypominam sobie działania szkoły i rodziców,dokładnie sprzed trzech lat.W trosce o bezpieczeństwo zostało wystosowane pismo do właściwych władz Powiatu,poparte petycją mieszkańców.I co? I NIC!!!Jedynym urządzeniem jakie udało się wówczas wywalczyć były słupki z łańcuchami w bezpośrednim otoczeniu wyjścia i wyjazdu z terenu szkoły.Pragnę dodać,że aktualnie, w tej placówce uczy się ponad 80 dzieci w wieku 3-10 lat,są one dowożone również z okolicznych wsi,a znaczne przekraczanie prędkości na tym odcinku drogi to niestety NORMA.
Czy i tym razem musi się wydarzyć tragedia,abyśmy doczekali się poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie?
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena

Re: Bezpieczeństwo przy szkole

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz wrz 29, 2011 3:14 pm

Witam,
...i ta właśnie myśl o dzisiejszym zdarzeniu przesądziła o decyzji, jaką podjąłem w sprawie Szkoły.. No niestety :-(

Czy potrzebujecie jakiegoś wsparcia, ewentualnie pomocy, czy sfocusowanych konkretnych działań?. Chętnie pomogę.

Panie Jurku ( Radny Powiatu ), może ma Pan jakiś pomysł?

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Bezpieczeństwo przy szkole

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz wrz 29, 2011 4:38 pm

Może to pomysł głupi ale podpatrzony w kanale National Geographic. Widziałem, że szkoły przy ogrodzeniu instalowały jedno ciągle pulsujące światło koloru żółtego czy jak tam ktoś chce pomarańczowego. Koszt wydaje mi się niezbyt duży a i pozwoleń chyba nie trzeba dużo. W niektórych szkołach zasilanie było z solara umieszczonego na słupku. Sygnalizacja włączana była rano a wyłączana po wyjściu ostatniej osoby ze szkoły. Wiadomo nie od dziś, że kierowca na widok migającego światła zwalnia bo nie wie dokładnie co się dzieje.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Bezpieczeństwo przy szkole

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz wrz 29, 2011 9:16 pm

nieodpowiedzialność powiatowych urzędników przeraża mnie

szczegóły moich interwencji w sprawie bezpieczeństwa dzieci i uczniów w rejonie szkoły , przedszkola i przystanku, są na stronie
www.ksiazenice.net
oraz na naszym opypiańskim forum (tam gdzie pliki nigdy nie pobierane)
viewtopic.php?f=2&t=142
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Bezpieczeństwo przy szkole

Postprzez irena świechowska » Pt wrz 30, 2011 3:35 pm

Dementuję pogłoski jakoby opisany wypadek miał bezpośredni związek ze szkołą!
Bardzo zaskoczyła nas dzisiejsza wizyta radnego powiatu,J.Kopcia,który tuż przed ósmą rano pojawił się w naszej szkole.Dziękujemy za żywe zainteresowanie,za podejmowane próby pomocy!!!
Drodzy Państwo,wypadek miał miejsce na łuku w okolicy skrzyżowania przed szkołą,prawdopodobnie młody kierowca nie zdążył wyhamować i wpadł na betonowe ogrodzenie Brewitera.Gdyby nie ogrodzenie i kępy drzew,samochód wpadłby do stawu...Tuż przed łukiem istnieje oznakowane przejście dla pieszych...
Panie Marcinie,szanuję Państwa wybór,ale przy Tosi i Franku bywa równie niebezpiecznie:zjazd do przedszkola na łuku drogowym oraz BRAK chodnika.A swoją drogą,szkoda,że w naszej Szkole nie ma Was!Czekamy i zapraszamy,pozdrawiam,irena -:)
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena


Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron