Ścieżka rowerowa

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Ścieżka rowerowa

Postprzez Joanna Biegała » Pt paź 22, 2010 12:59 pm

Obecnie trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1503 etap I.
Jadąc z Opyp do Grodziska widać jak postępują prace po prawej stronie drogi.
Niestety zakres robót dotyczy jedynie odcinka od ulicy Wiejskiej do ulicy Okrężnej w Grodzisku Mazowieckim.
Termin zakończenia 30.11.2010r.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie http://www.pzdgm.pl/index.php?cmd=zawar ... okaz&id=37
W Zarządzie Dróg Powiatu Grodziskiego dowiedziałam się, że planowana jest budowa kolejnych etapów ścieżki ale już nie w tym roku.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn lut 06, 2012 8:24 am

Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Dariusz Kuzma » Pn lut 06, 2012 10:34 am

a czym się różni ścieżka od chodnika?
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn lut 06, 2012 11:31 am

Jerzy Kopeć napisał(a):http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pru&page=artykul&id=8459



Hej,
tak czytam ten artykuł już trzeci raz i się zastanawiam, co Pan Starosta "sprawy będziemy posuwać do przodu" Wierzbicki opowiada???
Jakie w Opypach zrealizował inwestycje co do ścieżki ?....... Przecież u Nas nie ma ścieżki... A nie, no jest przecież pomiędzy Gilewicza wzdłuż "Jelonków" przy Burczybasie, potem zwęża się i dochodzi !!! do Polnych Kwiatów. ..Komedia z groteską...


cyt: " Jednocześnie starosta wskazał na inwestycje już zrealizowane. - Dzięki naszym staraniom powstał ciąg pieszo-rowerowy w ulicy Nadarzyńskiej na odcinku od ulicy Wiejskiej do ulicy Okrężnej – wyliczał Marek Wieżbicki. - Ponadto w ulicy Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim ze względu na lokalizację w terenie miejskim, wybudowane zostały obustronne chodniki. Także we wsiach Kady, Opypy i Marynin w najbardziej newralgicznych i niebezpiecznych miejscach uczęszczanych przez pieszych oraz w rejonie zatok autobusowych, co bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu pieszych i pojazdów.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Joanna Biegała » Pn lut 06, 2012 2:02 pm

Jerzy Kopeć napisał(a):http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pru&page=artykul&id=8459


Panie Jurku,
dobrze, że Pan poruszył temat ścieżki rowerowej wzdłuż ul.Mazowieckiej w gazecie.
Wszelkie naciski na starostę mogą przyspieszyć jej budowę.
Dobra robota. Tak trzymać.

Przy okazji dodam, że w ubiegłą środę w przerwie sesji RM rozmawiałam z redaktorem Kuriera Południowego.
Powiedział mi, że czyta forum Opyp i pisząc powyższy artykuł specjalnie je przeglądał.
Cieszę się, że lokalna prasa interesuje się co piszemy na forum.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn cze 11, 2012 10:22 am

Szanowni Państwo.

Rozpoczynają się prace projektowe nad budżetem powiatu na 2013 rok. Gotowy projekt otrzymają radni pod koniec września. Myślę, że najbliższe miesiące są dobrym czasem aby szczególnie uczulać radnych na problemy mieszkańców miejscowości Kady, Opypy Książenice i Marynin. Brak ścieżki rowerowej wzdłuż ul.Mazowieckiej stanowi duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. W ubiegłym roku na ręce Starosty dostarczyliśmy pismo-wniosek podpisany przez wszystkich radnych z tego terenu, sołtysów i rady sołeckie. My nie sięgamy po tak drastyczne środki jak blokada ul.Mazowieckiej. W sposób stanowczy zwracamy uwagę władz na nasze problemy. Sam w rozmowach kuluarowych jak i też oficjalnie na komisjach i sesjach często mówię o tym problemie. W Radzie Powiatu na 21 radnych aż 10 radnych reprezentuje podgrodziskie wioski. Wydaję się rzeczą prostą przekonanie radnych do naszych racji. Poniżej zamieszczam listę naszych radnych a jak otrzymam od nich zgodę na publikację ich danych mailowych poproszę Państwa o pisanie maili w sprawie ścieżki rowerowej i ul.Polnych Kwiatów. Mam nadzieję, że nasza korespondencja do radnych przyniesie pozytywny skutek podczas głosowania nad budżetem Powiatu na 2013 rok.
Już teraz można pisać maile w tej sprawie na adres:
biuro.rady@powiat-grodziski.pl

Ewa Burzyk
Wojciech Hardt
Jerzy Kopeć
Paweł Pieniążek
Hubert Tuszyński
Jerzy Terlikowski
Małgorzata Sędzińska
Michał Śliwiiński
Marek Wieżbicki
Małgorzata Zacny


Pozdrawiam. Jurek Kopeć
Załączniki
odpowiedź Starosty na petycję w sprawie ścieżki rowerowej do Książenic.jpg
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt lip 03, 2012 9:40 am

nasze dążenia wspiera Burmistrz Grodziska Mazowieckiego
Załączniki
ścieżka do Książenic.pdf
(232 KiB) Pobrane 834 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt lip 03, 2012 12:05 pm

...Burmistrz wspiera, a Pani Podleśna odpowiada...
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn lip 09, 2012 8:18 am

Stosowną interpelację w sprawie ścieżki rowerowej do Książenic, złożyłem na ostatniej Sesji Rady Powiatu. Na ostatniej Komisji Budżetu Powiatu, zarządałem od Pana Starosty szczegółowych informacji o postępach przy wykupach, decyzjach podziałowych i planowanym terminie rozpoczęcia budowy ścieżki. Jak zwykle przedstawicielka Żabiej Woli w Zarządzie Powiatu zwróciła mi uwagę, że radny powinien kierować się potrzebami w tym zakresie całego powiatu. Przypomniałem wtedy radnej, że nie ma w naszym powiecie poza ul.Mazowiecką, drogi powiatowej o natężeniu ruchu 7000 pojazdów na dobę (w tym 2000 tirów) która nie ma ścieżki rowerowej poprawiającej bezpieczeństwo zarówno kierowców samochodów jak i pieszych oraz rowerzystów. Mazowiecka jest niechlubnym wyjątkiem. Przewodnicząca Komisji Budżetowej - radna z Podkowy Leśnej ironicznie stwierdziła, że Kopeć tylko straszy Pana Starostę blokadą Mazowieckiej podczas gdy ja mówiłem, że mieszkańcy są zdeterminowani i rozczarowani brakiem reakcji powiatu na ich słuszne oczekiwania zawarte w wielokrotnych pisemnych wystąpieniach w sprawie ścieżki rowerowej. Ponawiam prośbę do Państwa o maile do radnych powiatowych z Grodziska w tej sprawie. Szczegóły interpelacji jak i mojego wystąpienia na Komisji w protokołach po ich przyjęciu przez Radę.

dla osób zainteresowanych zamieszczam poniżej link do relacji z Sesji w lokalnych mediach.

http://www.obiektyw.info/index.php/arti ... /full/3676
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Ścieżka rowerowa

Postprzez rumianek » Śr wrz 26, 2012 8:07 pm

mamy prawie koniec września,czy wiadomo już coś więcej na temat ścieżki rowerowej ( chodnika ) przy ulicy mazowieckiej ?
rumianek
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 7:05 pm
Imię: jan

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron