Projekt budżetu gminy na 2012r

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Wt sty 31, 2012 7:10 pm

W ostatnim nr Bogorii w artykule "Wieści z Ratusza" jest moja wypowiedź dotycząca ulicy Figowej.
Załączniki
Bogoria_sprostowanie_czer.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Śr lut 08, 2012 9:55 am

Zamieszczam moją polemikę z Burmistrzem odnośnie ulicy Figowej, która odbyła się na sesji Rady Miejskiej w dniu 28 grudnia 2011r.
Radna J. Biegała poprosiła o wyjaśnienie dlaczego w załączniku „plan zadań majątkowych” z wykazu ulic przeznaczonych do wykonania w 2012 roku, który otrzymali radni w miesiącu listopadzie zniknęła ulica Figowa w Opypach. Na posiedzeniu Komisji Rozwoju i Budżetu radni zostali poinformowaniu o dopisaniu kilku ulic nic zaś nie było mówione o wykreślaniu innych z planu.
Burmistrz poinformował, że po szczegółowej analizie ze względu na charakter ruchu jaki odbywa się na tej ulicy wystarczy położenie destruktu, którego ułożenie uwzględnione zostały w dziale „remonty dróg”. Ponieważ w planach jest skanalizowanie wsi Opypy nie ma w tej chwili żadnego uzasadnienia aby budować ulicę Figową w drogiej technologii.
Radna sprostowała wypowiedź Burmistrza stwierdzając, że w pozycji remonty dróg również nie ujęto remontu ulicy Figowej.
Burmistrz korygując wcześniejszą wypowiedź poinformował, że przy ul. Figowej nie ma zameldowanych ludzi.
Radna stwierdziła, że jeśli z projektu opiniowanego przez radnych na komisji zdejmuje się jakieś zadanie inwestycyjne należało poinformować o tym fakcie radnego na posiedzeniu tejże komisji problemowej oraz podać powody tej zmiany tak aby radny miał pełną wiedzę co do zakresu zamierzeń remontowych w swoim okręgu wyborczym.
Burmistrz wyjaśnił, ze przez niedopatrzenie ulica ta nie została wykreślona w projekcie. zasada jest bardzo jasna i klarowna. Jeśli przy ulicy nie ma zameldowanych mieszkańców wybudowanie drogi przesuwane jest na dalszy plan.
Radna uważa, że ulica Figowa jest łącznikiem pomiędzy ul. Gilewicza i ul. Polnej Róży i jest wykorzystywana przez wielu mieszkańców, nie tylko tych zamieszkujących przy ul. Figowej.
Burmistrz poinformował radną, że dopóki ludzie nie będą dopełniali obowiązku meldunkowego nie będzie wykonywana żadna infrastruktura ani media na tych ulicach. Potrzeby są tak ogromne, że środki finansowe będą przeznaczane w inne rejony gminy.
Radna J. Biegała poinformowała, że wszystkie osoby mieszkające przy ul. Figowej są zameldowane. Jest to krótka ulica dlatego mieszkańców jest niewielu.

Jest to fragment z protokółu http://www.bip.grodzisk.pl/?id=472#Z2V0 ... g2NzM0KQ==
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Łukasz Zemka » Wt sie 07, 2012 11:15 pm

Nie to żebym reklamował pewną stronkę internetową z nazwą Opypy i info po kropce ;) ale zamieściłem na niej link do ciekawego, moim zdaniem, artykułu na obiektywie na temat budżetu na inwestycje w 2012 roku i dodałem swój skromny komentarz.
Wiem, że to wszystko co jest w artykule było od dawna wiadome, ale tu jest to jakoś przystępnie opisane.
Dla tych, co nie chcą czytać moich "wynaturzeń":
http://www.obiektyw.info/new/index.php/ ... /full/3769
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron