Projekt budżetu gminy na 2012r

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Wt lis 22, 2011 10:34 pm

Projekt budżetu gminy na 2012r http://www.bip.grodzisk.pl/?id=472#Y2xp ... M3OSwxLDAp

Najciekawszą pozycją jest plan zadań majątkowych, który poniżej załączam.
Niestety nie ma ul.Polnej Róży.
Będę zgłaszała poprawkę do budżetu, aby została dopisana.
Natomiast cieszę się, że znalazła się ul.Figowa.
Załączniki
budżet_pzm2012.jpg
budżet_pzm2012_1.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lis 23, 2011 12:05 am

No jestem pod wrażeniem (niestety oddźwięk negatywny).
"Bańka trzysta" na rozwój sieci informatycznej a "4 bańki" na drogi czyli jedyne 25 % - może jednak Gmina powinna się zapytać mieszkańców, co jest bardziej potrzebne...
Fakt, dzięki dotacji z "bańki" zrobią się "3 bańki", ale nie bardzo rozumiem co za tę kwotę może powstać, no bo przecież nie kable tepsy do każdego domu :)
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr lis 23, 2011 10:33 am

Łukasz, a gdzie masz zapisane w budżecie, że będzie robiona ulica Polnej Róży? Wydaje mi się, że nie będzie...
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lis 23, 2011 11:32 am

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie moje słowa:
"I chyba teraz już nikt nie ściemnia, że będzie robiona Polnej Róży - fajosko :)"
Nikt nie ściemnia, że będzie robiona - czyli z góry założono, że nie będzie... No niech Ci będzie, fajosko było niepotrzebne
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt lis 25, 2011 11:34 am

A gdzie jest dotacja do budowanej szkoły w Książenicach? Czy to mi się zdawało?
Bo jeśli nie ma dotacji, to dlaczego się śpieszą z budową? Przecież można by rozłożyć po 4,5 bańki na dwa lata, a by było na drogi..

Czy ktoś wie, gdzie jest projekt rozbudowy tej sieci teleinformatycznej?
Bo powinien być, jeśli jest planowane dofinansowanie... (ciekawe, czy zostanie przyznane, bo jak nie, to gmina w całości pokryje koszt - tak jak było z kanalizacją...)

I jeszcze ciekawostka - Słoneczne innowacje wkład gminy: 1080tyś, a na dole małym druczkiem, że to są wpłaty mieszkańców - to nie powinno być uwzględniane w budżecie gminy - bo co to niby jest? samo-opodatkowanie? To nie jest brane z dochodu gminy.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Pt lis 25, 2011 11:55 am

Nigdy nie było żadnych dotacji na budowę szkoły w Książenicach.
Spieszą się, bo od września 2012r 6 latki mają obowiązkowo pójść do 1 klasy (są plany aby to zmienić ale nie ma jeszcze rządowych decyzji).
W naszej gminie we wrześniu będzie około 500 uczniów więcej w podstawówkach.
Bez szkoły w Książenicach, podstawówki nie mają możliwości lokalowych na przyjęcie takiej ilości dzieci.

Odnośnie słonecznych innowacji to wszystko co jest wpłacane do kasy gminnej stanowi dochód gminy i musi być uwzględnione w jej budżecie.

O projekt sieci teleinformatycznej dopytam się i wtedy napiszę na forum.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 01, 2011 11:06 am

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej zgłosiłam poprawkę do budżetu gminy na 2012r odnośnie uwzględnienia budowy ul.Polnej Róży.
Wypowiedziałam się też jak oczekiwana i ważna jest ta inwestycja.
Podkreśliłam fakt, że od 3 lat budowa ul.Polnej Róży była wpisywana do budżetu i do tej pory nie została wykonana, a dojazd do stacji WKD jest bardzo ważny dla mieszkańców.
Załączniki
budżet_popr2012.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Pn gru 19, 2011 9:00 pm

Na dzisiejszej Komisji Gospodarki i Budżetu omawiane były autopoprawki do projektu budżetu na 2012r.
Jedna z autopoprawek dotyczyła zwiększenie wpływu ze sprzedaży mienia o 1 mln zł z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków na budowę dróg. Do zadań drogowych została dopisana między innymi ul.Polnej Róży. Radni pozytywnie zaopiniowali autopoprawki.
Otrzymałam też odpowiedź na interpelację zgłoszoną na ostatniej sesji Rady Miejskiej.
Załączniki
PolnejRózy_b2012odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 29, 2011 3:12 pm

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej został uchwalony budżet gminy na 2012r.
Do zadań "Budowa dróg wraz z uzbrojeniem" została dopisana ul.Polnej Róży, natomiast Burmistrz niestety wykreślił budowę ul.Figowej. Spytałam o powód wykreślenia. Burmistrz odparł, że na ul.Figowej zameldowanych jest tylko 6 osób. Przypomniałam, że ul.Figowa stanowi łącznik między ul.Gilewicza i ul.Polnej Róży wobec czego dużo więcej osób z niej korzysta, a w momencie budowy kanalizacji w ul.Gilewicza lub budowy ul.Polnej Róży będzie stanowiła objazd. Burmistrz odrzekł, że sprawdzi ile osób korzysta z tej drogi i czy są one zameldowane w gminie Grodzisk. Ciekawe jak to zrobi? Ustawi straż miejską na ul.Figowej?
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2012r

Postprzez Mariusz Jakubiak » Pn sty 02, 2012 4:31 pm

Czyli znów "Obiecanki cacanki a głupi się śmieje". No to zostaje "Akcja zebra"
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron