Kanalizacja

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Cz maja 16, 2013 9:47 pm

Na Komisji Gospodarki Gminnej został pozytywnie zaopiniowany projekt uchwały przedłożony przez prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w sprawie planowanych inwestycji na lata 2013-2015.
W wykazie znalazły się inwestycje w Opypach:
1.budowa kanalizacji w rejonie ulic Gilewicza, Letnia, Jesienna ( obecnie trwają prace )
2.budowa wodociągu w ul.Polnej Róży
3.budowa wodociągu w ul.Polnych Kwiatów
Na komisji upomniałam się o kontynuację budowy kanalizacji w Opypach.
Otrzymałam odpowiedź od prezesa ZWik'u, że planowana jest ta budowa kanalizacji w ul.Gilewicza i ulicach przyległych w późniejszym terminie, a więc po 2015r.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt maja 17, 2013 4:23 pm

Czyli od złożenia mojej pierwszej deklaracji w 1997r. i obietnicach Pana Burmistrza, na zebraniu wiejskim w Opypach, że w 1999r. rozpocznie się budowa kanalizacji, minie 16 lat, zanim ktoś znowu pomyśli o składaniu kolejnej deklaracji na kanalizację w dalszej części ulicy Gilewicza.
Myślę, że tu płakać trzeba, A nie się śmiać. Tak się mieszka w najlepszej gminie w Polsce.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Kuzma » Pn maja 20, 2013 10:22 pm

Ja się ostatnio od szwagra dowiedziałem, że istnieją instalowane w Polsce kanalizacje np. podciśnieniowe - instalowane tam gdzie jest płasko, trudno zrobić grawitacyjną kanalizację oraz gdzie jest rzadka zabudowa domów. Jest to miejscowość pod Piasecznem - Głosków Letnisko.
Tam zrobiono kanalizację podciśnieniową. Koszt przyłącza (studzienki przy domu to 7 tyś) Działa bardzo dobrze, nie ma teraz problemu z wywozem nieczystości.

Znalazłem też opisy w internecie jak ktoś chce poczytać:
http://www.inzynierbudownictwa.pl/techn ... cz__i,4543
http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... %C5%9B-PLN!

Może by taką zrobić kanalizację w Opypach? Kto się przyłączy?
Zbieram grupę chętnych. Proszę o wstępną informację mailem.

Na grawitacyjną nie chcę czekać do emerytury. Mam dość pustych obietnic.

Pozdrawiam,
Darek
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Cz cze 27, 2013 10:39 am

Wczoraj mieszkańcy ul.Daktylowej zwrócili się do mnie z prośbą o udrożnienie łącznika między ul.Daktylową i ul.Chabrową, aby mogli dojechać do domów na czas budowy kanalizacji w ul.Gilewicza.
Łącznik między ulicami jest ciągiem pieszym ale o szerokości wystarczającej, aby mógł przejechać tam samochód.
Zgłosiłam sprawę p.Plebanowi, który następnie interweniował u firmy wykonującej kanalizację.
Wczoraj po południu firma zaczęła układać tam płyty aby samochody mogły przejechać.
Mam nadzieję, że dziś wieczorem skończą układanie i łącznik będzie przejezdny
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez bszpilarski » Pt lip 12, 2013 2:12 pm

Dariusz Kuzma napisał(a):Ja się ostatnio od szwagra dowiedziałem, że istnieją instalowane w Polsce kanalizacje np. podciśnieniowe - instalowane tam gdzie jest płasko, trudno zrobić grawitacyjną kanalizację oraz gdzie jest rzadka zabudowa domów. Jest to miejscowość pod Piasecznem - Głosków Letnisko.
Tam zrobiono kanalizację podciśnieniową. Koszt przyłącza (studzienki przy domu to 7 tyś) Działa bardzo dobrze, nie ma teraz problemu z wywozem nieczystości.

Znalazłem też opisy w internecie jak ktoś chce poczytać:
http://www.inzynierbudownictwa.pl/techn ... cz__i,4543
http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... %C5%9B-PLN!

Może by taką zrobić kanalizację w Opypach? Kto się przyłączy?
Zbieram grupę chętnych. Proszę o wstępną informację mailem.

Na grawitacyjną nie chcę czekać do emerytury. Mam dość pustych obietnic.

Pozdrawiam,
Darek

Czemu nie-ja jestem chętny jakby co -chałupa dopiero zacznie się budować, tylko nie wiem czy sięgnie to do agrestowej...
bszpilarski
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz kwi 18, 2013 1:07 pm
Imię: Bartłomiej

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Mastalerski » N lis 17, 2013 2:30 pm

Joanna Biegała napisał(a):Pan Sebastian Budziszewski - dyrektor ds. Technicznych ZWiK przekazał mi dobrą wiadomość, że
kanalizacja w Opypach będzie wykonana wcześniej niż było podane w harmonogramie . W całości w 2013r, a było planowane do listopada 2014r. ZWiK chciałby, aby odbyło się zebranie w tej sprawie w Urzędzie Gminy w połowie listopada. Na zebraniu mieszkańcy będą mieli możliwość podpisania aneksów do umów o przyłącza kanalizacyjne, jeśli będą chcieli wcześniej niż mają w umowie podłączyć swój dom do kanalizacji.


Postanowiłem nieco odświeżyć temat. Wyrobią się do końca 2013 roku? Kiedy będą realizowane przyłączenia poszczególnych posesji?
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Pn lis 18, 2013 1:53 pm

Rozmawiałam z p.Ireneuszem Kierys menadżer firmy Skańska.
Do końca tego roku firma planuje zakończenie budowy kanalizacji wraz z jej uruchomieniem ( przyłączenia posesji w grudniu ).
Plany w dużym stopniu uzależnione są od pogody, która jak na razie sprzyja inwestycji.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 19, 2013 4:51 pm

Wczoraj na sesji Rady Miejskiej został przyjęty Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2013-2015,
w którym uwzględniona jest budowa wodociągów i kanalizacji w Opypach:

pkt 50. Budowa sieci wodociągowej ul.Bratkowa na kwotę 30 tys zł (wykonanie 2014r)
pkt 53. Projektowanie i budowa kanalizacji ul.Oliwkowa, ul.Figowa i ul.Chabrowa na kwotę 837 tyś ( projekt 2014r, wykonanie 2015r)
pkt 58. Projektowanie i budowa wodociągu w ul.Polnej Róży na kwotę 115 tyś ( projekt 2014r, wykonanie 2015r )


Budowa kanalizacji pkt 53. wiąże się z budową przepompowni co otwiera możliwość na skanalizowanie dalszej części Opyp w stronę Milanówka.
Przypomnę, że skanalizowana została tylko część Opyp tam gdzie można było pociągnąć kanalizację grawitacyjną.
Załączniki
ZWiK.pdf
Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2013-2015
(9.23 MiB) Pobrane 649 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Cz mar 27, 2014 1:22 pm

Zgodnie z Wieloletnim planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2013-2015
pkt 53. Projektowanie i budowa kanalizacji ul.Oliwkowa, ul.Figowa i ul.Chabrowa na kwotę 837 tyś ( projekt 2014r, wykonanie 2015r)
powstała koncepcja budowy kanalizacji w tych ulicach.
kanalizacja.jpg


W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji http://www.zwik-grodzisk.pl/front/index ... n/run/home
dowiedziałam się, że do 17 właścicieli nieruchomości, które zostały zaznaczone na żółto na mapce, zostały wysłane umowy do podpisanie ze ZWiK'em.
Termin podpisania umowy upływa 4 kwietnia.
Także właściciele nieruchomości, na których nie ma domów, mogą podpisać umowę ze ZWiK'em (powinni do 4 kwietnia zgłosić się do ZWiK'u).
W ich przypadku jeśli w przeciągu 3 lat od zakończenia inwestycji podpiszą umowę na odbiór ścieków, nie będą musieli zwrócić kosztów ZWiK'owi w kwocie 3 tyś zł.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron