Kanalizacja

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Kanalizacja

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 18, 2012 10:19 am

...no właśnie, żeby zaraz jakiegoś kolejnego protestu nie było lub skargi, która wstrzyma inwestycje...

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Kanalizacja

Postprzez Michał Sobolewski » Wt wrz 18, 2012 3:00 pm

Jak dla mnie jest to ewidentne złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Przecież tych danych nie musi oglądać każdy kto ma dostęp do sieci.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Pn paź 15, 2012 11:31 am

Został już rozstrzygnięty przetarg na wykonanie kanalizacji w Opypach.
Wybrano ofertę firmy Skanska S.A. z Warszawy, która wykona kanalizację za 2.244.054,64 zł.
Załączniki
ogloszenie_o_wyniku_postepowania_11.10.2012.pdf
(42.39 KiB) Pobrane 606 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Cz paź 25, 2012 5:19 pm

Pan Sebastian Budziszewski - dyrektor ds. Technicznych ZWiK przekazał mi dobrą wiadomość, że
kanalizacja w Opypach będzie wykonana wcześniej niż było podane w harmonogramie . W całości w 2013r, a było planowane do listopada 2014r. ZWiK chciałby, aby odbyło się zebranie w tej sprawie w Urzędzie Gminy w połowie listopada. Na zebraniu mieszkańcy będą mieli możliwość podpisania aneksów do umów o przyłącza kanalizacyjne, jeśli będą chcieli wcześniej niż mają w umowie podłączyć swój dom do kanalizacji.
Załączniki
Zal 2 - harmonogram.doc
Harmonogram kanalizacji w Opypach, który zostanie zmieniony
(30 KiB) Pobrane 701 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Hanna Włoszczuk » Cz paź 25, 2012 9:05 pm

Zazdroszczę sąsiadom. Właśnie dołączycie do cywilizacji :) My jeszcze wywozimy "ciecze". Obecnie niespełna 180 zł miesięcznie.
Hanna Włoszczuk
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 3:53 pm
Imię: Hanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Wt lis 06, 2012 12:06 pm

Zebranie w sprawie kanalizacji odbędzie się 13 listopada o godz 17 w Urzędzie Gminy na dużej sali konferencyjnej. Na zebraniu będą przedstawiciele ZWik'u oraz Burmistrz.
Na zebraniu będzie możliwość podpisania aneksu do umowy, trzeba pamiętać o wzięciu ze sobą dowodu osobistego.
Pani Sołtys ustaliła dziś w Urzędzie termin zebrania i poprosiła mnie o umieszczenie tej informacji na forum.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Śr lis 14, 2012 11:18 am

Wczoraj byłam na zebraniu w sprawie kanalizacji w Urzędzie Gminy.
Obecni na zebraniu byli mieszkańcy Opyp, których dotyczy budowa kanalizacji oraz:
p.Grzegorz Benedykciński burmistrz Grodziska Maz.,
p.Robert Lewandowski prezes ZWiK'u
p.Sebastian Budziszewski dyrektor ds.Technicznych
p.Jerzy Domitr kierownik działu Techniczo-Inwestycyjnego ZWiK
p.Maja Winiarska - Czajkowska sołtys wsi Opypy
Na wstępie Burmistrz poinformował, że przetarg wygrała firma Skanska na kwotę około 2 mln zł.
Z firmą została podpisana umowa o wykonanie kanalizacji o rok wcześniej niż było planowane.
Prosi się wszystkich mieszkańców o podpisanie aneksów do umów z nowymi, wcześniejszymi terminami wykonania kanalizacji. Po wykonaniu kanalizacji planowane jest wyłożenie dróg płytami betonowymi.
Następnie zabrał głos Prezes ZWik'u, który powiedział o konieczności podpisania aneksów do umów oraz informował o technicznych szczegółach dotyczących studzienek kanalizacyjnych między innymi o tym, że nie mogą ścieki przechodzić przez szambo.
Na zebraniu kilkadziesiąt osób od razu podpisało aneksy do umów.
Pozostałe osoby mają czas na podpisanie aneksów do końca listopada.
Aneksy są dostępne w ZWiK'u. Do podpisania potrzebny jest dowód osobisty.
Osoby, które jeszcze nie podpisały umowy a teraz zdecydowały się podłączyć dom do kanalizacji, mogą jeszcze to zrobić.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Michał Sobolewski » Śr gru 05, 2012 9:32 pm

Dziś się dowiedziałem, że niestety ale są duże szanse że inwestycja nie ruszy. Skanska prawdopodobnie niedoszacowała ceny i nie podejmie się robót. Jeśli tak się stanie przetarg będzie rozpisany od nowa, my będziemy musieli podpisywać nowe aneksy. Mam nadzieję że jeżeli tak się stanie ZWiK nie będzie musiał czekać na wyrok sądowy (jesli dojdzie do rozprawy) i szybko rozpisze nowy przetarg.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Kanalizacja

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr gru 12, 2012 4:38 pm

A jednak kanalizacja będzie.W dniu dzisiejszym dowieziono kręgi betonowe. Położono je na ul Letnia róg Gilewicza.
Nie wiem jak wy , ale pomimo ze nie będę jej miał w pierwszym etapie to ciesze się bardzo , ze ta inwestycja ruszy.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt gru 14, 2012 10:54 pm

ciekawe, możliwe dofinansowanie?
więcej na forum książenic:
http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=1321
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron