WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lis 05, 2010 2:10 pm

Czy ktoś wie, gdzie można zobaczyć ( pzeczytać ) właśnie listę kandydatów na Sołtysa. Może w UM w Grodzisku, bo zapewne tam trzeba się zarejestrować. Postaram się zadzwonić tam, może uda mi się czegoś dowiedzieć.
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez Joanna Biegała » Pt lis 05, 2010 11:33 pm

Kandydaci na sołtysa nie muszą się nigdzie rejestrować. Nie ma więc żadnej listy w Urzędzie Miejskim.
Wystarczy aby zgłosili chęć kandydowania na zabraniu, na którym będą odbywały się wybory
Zachęcam wszystkich chętnych zostać sołtysem, aby zaprezentowali swoje kandydatury na forum.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn lis 15, 2010 12:39 pm

...Tak sobie myślę, że zebranie które odbędzie się w tym temacie właśnie w 2011roku, to będzie najbardziej żywiołowe zebranie, na którym będę - byłem...
Na pewno będzie bardzo ciekawie. Proponuję, aby każdy znalazł wolną chwilę do tego czasu, aby przygotować sobie listę pytań, próśb, zażaleń, ewentualnych pochwał, czy też niespełnionych obietnic.
Niech do tego czasu (jest jeszcze prawie 3 miesiące), Forum OPYP zostanie porozsyłane do jak największej liczby osób, informujmy znajomych, sąsiadów, czy to mailowo, czy poprzez telefon etc. o tym.
Rozwieszajmy ogłoszenia. Tylko poprzez takie społeczne działanie, jesteśmy w stanie doprowadzić do zmian na lepsze Opyp. Oczywiście zachęcajmy również, aby na to spotkanie przyszła jak największa liczba osób, ponieważ KAŻDY GŁOS będzie ważny.
Teraz też idą wybory, tyle że Samorządowe... niestety widać iż dwoje Kandydatów z Naszej Wsi juz po niecałym tygodniu zostało ogółoconych z własnych plakatów, które porozwieszane zostały po okolicznych słupach, czy tablicach. Nie wiem, czy takie " niszczące działanie" na rzecz drugiej osoby jest zgodne z prawem? Co , jeżeli np. zauważymy lub dostaniemy informację, że ktoś specjalnie zerwał lub w inny sposób zniszczył nie swój plakat?
Przecież tablice nie są chyba niczyją właśnością w Naszej Wsi i każdy, kto kandyduje musi zareklamować swoją osobę? Np. jeżeli ja zechciałbym również zaprezentować się Społeczeństwu, to czy musiałbym uzyskac zgodę? Jeżeli tak, to gdzie...?
...a swoją drogą to bardzo ciekawe i intersujące, komu tak bardzo zależy, aby, hmmmmm; właśnie w ten sposób, tak bardzo nieuczciwym sposobem niwelować szansę innych osób?

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez irena świechowska » Cz lis 18, 2010 1:12 am

Witam,moje dygresje na temat wyborów sołtysa zamiesciłam w postach dotyczących ul.Gilewicza ponieważ tam napotkałam pewną opinię,z którą się nie zgadzam,a dotyczącą kwestii przyszłych kandydatów na tę zaszczytną funkcję.Każdy więc może mieć odmienne zdanie,ale pamiętajmy,że NIE NALEZY dzielić mieszkańców Opyp na tych nowych i tych rdzennych,z góry określać tych drugich jako mniej godnych tej funkcji.Z wyrazami sympatii i szacunku wobec tych,którzy odnależli tu swoje miejsce i odkryli piękno Opyp, bez względu na okoliczności,irena zielińska,urodzona w Opypach/ jako trzecie pokolenie Kopciów z Opyp/moje dorosłe dzieci,chociaż urodzone niestety w Warszawie...też są wartościowym,młodym i kolejnym pokoleniem z Opyp.Pozdrawiam bardzo serdecznie z zapewnieniem,że nie będę kandydować w zbliżających się wyborach na sołtysa ale poprę kandydata najbardziej godnego tej funkcji oczywiście według mojej opinii.Trzeba więc pomyśleć aby zaistniała szansa lepszego ICH poznania,to ważne!!!
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez krzycytr » Cz lis 18, 2010 9:47 am

dzis widzialem baner wyborczy pani sołtys :D - jest na nim napisane AKTYWNA I KOMPETENTNA :D:D
czy to taki joke z jej strony jest czy prawda bo juz normalnie nie wiem :/ ....
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez Joanna Biegała » Cz lis 18, 2010 10:26 am

Na zebraniu oprócz Sołtysa wybierana jest też Rada Sołecka.

Skład obecnej Rady Sołeckiej to:
- Józef Baranowski
- Joanna Biegała
- Sabina Borowa
- Adam Borowski
- Zenon Czarnecki
- Grażyna Kleśta
- Stefania Plewińska

Przez ostatnie 4 lata dobrze mi się współpracowało z obecną radą.
Osoby te zawsze chętnie przychodziły na zebrania rady i uczestniczyły w spotkaniach z p.Burmistrzem.
A może ktoś z Państwa chciałby kandydować do Rady Sołeckiej.
Skład Rady wybierany jest w demokratycznym głosowaniu spośród wszystkich kandydatów
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez Piotr Karolak » N lis 21, 2010 7:11 pm

"aktywna i kompetentna" - potrzebna jest głębsza analiza, w jakich przypadkach kompetentna i kiedy aktywna?

PK
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez krzycytr » Pn lis 22, 2010 1:32 pm

:D:D napewno aktywna w swoim sklepie :D no a kompetentna to nie wiem...
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez Piotr Karolak » Pn lis 22, 2010 3:41 pm

Pani GJD uruchomiła swoją stronę o naszej wsi opypy.com.pl. Strasznie się zaczytałem o zaangażowaniu społecznym GJD i całego stowarzyszenia.

PK
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: WYBORY SOŁTYSA

Postprzez krzycytr » Wt lis 23, 2010 11:53 am

ależ super strona, naprawde pani GJD sie angazuje w nasza wies , nic dodac nic ujac .....
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości