WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz lut 10, 2011 10:56 pm

Panie Romku, w całej gminie nie są jeszcze znane terminy wyborów. Zgodnie z Ustawą muszą się one odbyć do 6 miesięcy po Wyborach Samorządowych, tak więc jest jeszcze czas.
Gdy tylko będę wiedział o planowanym terminie, na pewno taka informacja pojawi się na forum.
Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lut 11, 2011 12:18 pm

Witam,
chętnie równiez służę pomocą w przekazywaniu informacji mieszkańcom o wyborach Sołtysa. Dodatkowo będę mógł przygotować, wydrukować i porozwieszać ogłoszenia, jeżeli uznamy, że będzie to miało sens.
Oficjalnie, zgłoszenie kandydata nastąpi zapewne na spotkaniu w tym celu organizowanym, lecz My możemy już dzisiaj popierać i wspierać zaproponowaną właśnie kandydaturę Pana Marka Zdunkiewicza.
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt lut 11, 2011 9:53 pm

Witam,
Może kogoś zaciekawi ten link odnośnie kto może głosować na sołtysa i radę sołecką, polecam warto to wiedzieć.
Proszę przeczytać także komentarze.
http://www.dabrowka.info/forum/sprawy-l ... na-soltysa
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Mariusz Jakubiak » Pt lut 18, 2011 6:42 pm

Witam. Byłem wczoraj w Urzędzie Gminy i dowiadywałem się o to, kto jest uprawniony do głosowania w wyborach na sołtysa. Usłyszałem, że wybory sołtysa są organizowane na podstawie statutu, który właśnie ma być uchwalany na jednej z najbliższych Rad Gminy. W związku z tym przewidują, ze wybory na sołtysa odbędą się na przełomie kwietnia i maja.
A jeśli chodzi o prawo wyborcze, to ma je osoba, która figuruje w spisie wyborców w danej gminie z miejscem zamieszkania w danej wsi (przy czym nie musi być na danym terenie zameldowana).
Gorąco więc zachęcam tych, którzy chcą wziąć udział w wyborach, a nie wpisali się jeszcze na stałą listę wyborców, do jak najszybszego zarejestrowania się.
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt kwi 05, 2011 9:10 pm

Witam.
Czy znana jest już data wyborów Sołtysa wsi Opypy?
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Joanna Biegała » Cz kwi 14, 2011 6:57 pm

Dziś na Komisji Gospodarki Gminnej pozytywnie została zaopiniowana uchwała w sprawie zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich.
Został podany termin wyborów w Opypach - 19.05.2011r godz 19.00.
Jest to informacja nieoficjalna ponieważ uchwałę tą musi jeszcze przyjąć Rada Miejska 27 kwietnia na sesji.
Radni nie mieli zastrzeżeń to tego terminu więc mam nadzieję, że się nie zmieni.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Łukasz Zemka » Cz kwi 14, 2011 9:40 pm

Ehh... akurat mam urlop i wyjeżdżam :/ No trudno.

Edit:
A jednak mój pracodawca stwierdził, że jednak z tym urlopem to tak nie bardzo więc jednak się pojawię.
Ostatnio edytowano Wt kwi 19, 2011 9:23 pm przez Łukasz Zemka, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt kwi 19, 2011 6:45 pm

Szanowni Państwo.
Zastanawiam się dlaczego w tym wątku "Wybory Sołtysa" jest taka cisza. Przecież to dla naszej wsi bardzo ważna sprawa. Zaproponowałem aby P.Marek Zdunkiewicz wyraził chęć kandydowania na sołtysa. Po uzyskaniu wstępnej zgody (uzależnionej od woli mieszkańców) poparło mnie raptem 3 osoby, a przecież zalogowanych jest już 90 osób. Nie chcę aby wieś przez kolejne 4 lata była we wszystkim pomijana, a może są inni kandydaci? Piszcie, po to jest forum. Będzie niezły cyrk jak, każdy z nas kogoś zaproponuje, a zwycięzca dostanie raptem kilkanaście głosów. Czy wręcz zapytam wprost, chcecie aby dalej rządziła obecna Pani sołtys?
Pozdrawiam
Romek
P.S. Pani Joanno, bardzo dziękuję za informację odnośnie przewidywanych wyborów.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Łukasz Zemka » Wt kwi 19, 2011 9:46 pm

Max1966 napisał(a):Szanowni Państwo.
Zastanawiam się dlaczego w tym wątku "Wybory Sołtysa" jest taka cisza. Przecież to dla naszej wsi bardzo ważna sprawa. Zaproponowałem aby P.Marek Zdunkiewicz wyraził chęć kandydowania na sołtysa. Po uzyskaniu wstępnej zgody (uzależnionej od woli mieszkańców) poparło mnie raptem 3 osoby, a przecież zalogowanych jest już 90 osób. Nie chcę aby wieś przez kolejne 4 lata była we wszystkim pomijana, a może są inni kandydaci? Piszcie, po to jest forum. Będzie niezły cyrk jak, każdy z nas kogoś zaproponuje, a zwycięzca dostanie raptem kilkanaście głosów. Czy wręcz zapytam wprost, chcecie aby dalej rządziła obecna Pani sołtys?
Pozdrawiam
Romek
P.S. Pani Joanno, bardzo dziękuję za informację odnośnie przewidywanych wyborów.


Prawdę mówiąc, to chyba nie ma o czym dyskutować. Poza tym jakoś mało chętnych na to stanowisko, czemu w sumie zupełnie się nie dziwię. Proponować kogoś też za bardzo nie mam zamiaru, ponieważ funkcja łączy się przede wszystkim z problemami...

pzdr.
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Joanna Biegała » Śr kwi 20, 2011 10:58 am

Na zebraniu 19 maja odbędą się też wybory do rady sołeckiej.
Proponuję, aby każdy zastanowił się nad składem rady i ewentualnie rozważył własną kandydaturę.
Jest 7 miejsc do obsadzenia.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości