WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Pt maja 20, 2011 6:35 am

A kto został Nowy Sołtysem??Czy był Burmistrz??Jakaś mała relacja z tego co się wczoraj działo??
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez krzysztofkornat » Pt maja 20, 2011 7:21 am

Pani Marzeno pragnę powiedziec ,ze Burmistrz był,ale z tego co wiem zebranie tak było pokierowane że nie wiele miał do powiedzenia.
Jak to zwyczajowo w Opypach najwięcej do powiedzenia miała była p.Sołtys. Wszyscy mogli się dowiedziec czego to ona nie zrobiła.
Co do nowo wybranej p. Sołtys mam tylko nadzieję,że nie będzie prowadziła takiej polityki jak jej poprzedniczka .
Z jej deklaracji wynika że będziemy mieli drugi plac zabaw przy ul Polnej Róży, tak długo oczekiwany przez mieszkańców.
Co dalej ? Nic o drogach,nic o rowach,nic o oświetleniu ,nic o kanalizacji,nic o współpracy z Radą Sołecką. Ogólnie zero konkretów. Czas pokaże czy mieszkańcy podjęli słuszną decyzję i czy nadal będziemy mieli jak ktoś kiedyś powiedział ,, Paprociową Polanę'' ,a mieszkańcy będą nadal grzęznąc w błocie i żyli w ciemnościach i kurzu.
- zobaczymy.
Osobiście życzę nowej p.Sołtys owocnej współpracy z Radą Sołecką i mądrego ,upartego i owocnego wstawiennictwa w sprawach mieszkańców u Władz Gminnych.
krzysztofkornat
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 7:56 pm
Imię: krzysztof

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Pt maja 20, 2011 9:52 am

Panie Krzysztofie dziękuje bardzo za info:)
Wiem już tyle że Sołtysem jest Pani jednak nadal nie wiem jak się nazywa ktoś wczesniej wspomniał że udziela się na forum czy to jest Pani Joanna??

Czas pokaże jak to będzie.

Pozdrawiam
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt maja 20, 2011 10:27 am

Witam,
wybrana nowa Pani Sołtys nazywa się MAJA WINIARSKA ( ma drugie nazwisko, ale nie zapamiętałem niestety za co przepraszam )

Co do samych wyborów, to już w ciągu pierwszych 5 minut mieliśmy pokaz krzyku i niedopuszczania do głosu samego Pana Burmistrza Benedykcińskiego. W Kadach czy Książenicach to On prowadził spotkanie wyborcze, u nas niestety nie mógł. Cały czas głos zabierała Pani GJD, która jak zwykle swoim donośnym głosem starała się po swojemu przekazywać jedyną słuszną drogę.

Najważniejsza jednak kwestia to taka, nad którą chciałbym, abyśmy się WSZYSCY pochylili... mianowicie

134 osoby, które zagłosowały, mogły usłyszeć i zobaczyć PEŁNĄ AGITACJĘ I NAKŁANIANIE DO PRZEKAZANIA SWOICH GŁOSÓW NA KANDYDATURĘ, O KTÓREJ POINFORMOWAŁA PANI GJD. Miało to miejsce dwa razy podczas spotkania. Pierwszy raz przed głosowaniem na nowego Sołtysa, drugi raz przed zgłoszeniem kandydatur do Rady Sołeckiej. W Państwie prawa, podczas wyborów czy to Parlamentarnych, czy też Prezydenckich, czy innych, obowiązuje CISZA WYBORCZA, za której złamanie odpowiada się, a WYBORY STAJA SIĘ NIEWAŻNE I NALEŻY JE POWTÓRZYĆ. Widziałem, że przy oknie była kamera, która na pewno nagrywała wszystko, całe spotkanie, czy ktoś wie kto nagrywał i czy można skopiować i obejrzeć wszystko.
Konstruowane jest już pismo, które znajdzie się jak najszybciej w UM i zostanie poddane pod głosowanie w RADZIE MIEJSKIEJ. Kiedy wyszedłem i zgłosiłem ten problem podczas spotkania, członkowie Komisji machnęli ręką i powiedzieli, że to wcale nie jest problem. Pan Burmistrz też coś powiedział, jednakże po raz kolejny został zakrzyczany.
Chciałbym zwrócić Państwa uwagę właśnie na ten problem, bo będziemy musieli się nad nim pochylić. Sprawa musi zostać wyjaśniona.

Wątek ten na pewno będzie się rozrastał. Zapraszam do dyskusji i konstruktywnych wniosków.

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt maja 20, 2011 5:29 pm

Witam.
Panie Marcinie, pozwolę sobie również zabrać w tym temacie głos. Otóż tak, sprawozdanie, które wygłosiła pani sołtys, nie powinno być wygłoszone, a dlaczego, ponieważ pod koniec kadencji, pani sołtys, powinna zwołać zebranie i tam je przedstawić a nie na zebraniu wyborczym. Śmiać mi się chciało jak to pani sołtys jeździ po wsi i rozwozi decyzje o podatku. Rozwoziła tam, gdzie właściciele działek płacili za podatek od ręki, bo były z tego pieniądze. A ja niestety płacąc przelewem dostałem decyzje pocztą. Przypisywanie sobie zasług w załatwieniu płyt na Gilewicza to kpina. Przychylam się do Pana opinii, że ze strony pani sołtys była pełna agitacja na kogo wyborcy powinni oddać głos. Cisza wyborcza została złamana. Powiem jeszcze, że stałem w korytarzu i widziałem jak nerwowo pani sołtys wykonuje pewne telefony. Po kilkunastu minutach (w trakcie trwania już wyborów) zaczęły podjeżdżać samochody z osobami, które po odebraniu kart do głosowania i wypełnieniu obowiązku poparcia osoby wskazanej przez panią sołtys, odjeżdżały (mam na to świadków). Przywieziony został nawet schorowany człowiek z laską (domyślam się kim był ten pan). Niestety polityka jest okrutna i chęć władzy przeogromna. Czy myśli Pan, że ta nowo wybrana pani sołtys będzie reprezentować nas wszystkich ? Niestety nie, ta pani będzie dalej sterowana przez byłą sołtys. Niestety nie wiem, kto nagrywał, ale jest to nauczka na przyszłość, że trzeba także przynosić kamery i wszystko nagrywać. Jeżeli chodzi o podpisanie się pod pismem do Rady Miejskiej z całą odpowiedzialności je podpiszę.
Pozdrawiam
Romek
P.S. Czy mógłby ktoś napisać, kto został wybrany do rady sołeckiej?
Nie zapisałem nazwisk.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Dariusz Kuzma » So maja 21, 2011 6:41 am

Witam,

Wyniki głosowania:
1. Maja Winiarska-Czajkowska - 84 głosy
2. Marek Zdunkiewicz - 50 głosów

Gratuluję obu kandydatom za tak wyrównaną liczbę głosów.

O protokół z wyborów poprosiłem naszą radną p. Joannę Biegała. Będzie umieszczony na forum.

Max1966 napisał(a):Otóż tak, sprawozdanie, które wygłosiła pani sołtys, nie powinno być wygłoszone, a dlaczego, ponieważ pod koniec kadencji, pani sołtys, powinna zwołać zebranie i tam je przedstawić a nie na zebraniu wyborczym. Śmiać mi się chciało jak to pani sołtys jeździ po wsi i rozwozi decyzje o podatku. Rozwoziła tam, gdzie właściciele działek płacili za podatek od ręki, bo były z tego pieniądze. A ja niestety płacąc przelewem dostałem decyzje pocztą. Przypisywanie sobie zasług w załatwieniu płyt na Gilewicza to kpina. Przychylam się do Pana opinii, że ze strony pani sołtys była pełna agitacja na kogo wyborcy powinni oddać głos. Cisza wyborcza została złamana. Powiem jeszcze, że stałem w korytarzu i widziałem jak nerwowo pani sołtys wykonuje pewne telefony. Po kilkunastu minutach (w trakcie trwania już wyborów) zaczęły podjeżdżać samochody z osobami, które po odebraniu kart do głosowania i wypełnieniu obowiązku poparcia osoby wskazanej przez panią sołtys, odjeżdżały (mam na to świadków). Przywieziony został nawet schorowany człowiek z laską (domyślam się kim był ten pan). Niestety polityka jest okrutna i chęć władzy przeogromna.

Panie Romku,
Odnośnie sprawozdania z poprzedniej kadencji - jest to przywilej byłego sołtysa. Jest to moim zdaniem, jak najbardziej odpowiedni moment. (zresztą porządek spotkania też został przegłosowany).
Chcę zwrócić uwagę, że sołtys to funkcja społeczna, nie jest uregulowana przez prawo, tylko reguluje to prawo gminne. W naszej gminie sołtysi nie dostają żadnych diet. Dostają tylko 'inkasenckie' za zbieranie podatków. Nie dziwi mnie też, że sołtys może trochę 'ignorować' osoby, które płacą przez internet bezpośrednio do gminy, bo od tych przelewów gmina nie wypłaca nic dla sołtysa.

Odnośnie telefonów, które jak Pan twierdzi wykonywała była pani sołtys, - ja też dzwoniłem do żony aby już przyjechała. Wiedziałem, że zebranie będzie długie i nie chciałem, aby dzieci się bardzo nudziły i żeby mogły zjeść kolację. Niestety nie mam tutaj nikogo, kto mógłby zostać z dziećmi w domu. A nie widziałem zbyt dużo rodzin z dziećmi na wyborach, co może świadczyć, że nie tylko ja mam taki problem.

Marcin Kotlarczuk napisał(a):134 osoby, które zagłosowały, mogły usłyszeć i zobaczyć PEŁNĄ AGITACJĘ I NAKŁANIANIE DO PRZEKAZANIA SWOICH GŁOSÓW NA KANDYDATURĘ, O KTÓREJ POINFORMOWAŁA PANI GJD. Miało to miejsce dwa razy podczas spotkania. Pierwszy raz przed głosowaniem na nowego Sołtysa, drugi raz przed zgłoszeniem kandydatur do Rady Sołeckiej. W Państwie prawa, podczas wyborów czy to Parlamentarnych, czy też Prezydenckich, czy innych, obowiązuje CISZA WYBORCZA, za której złamanie odpowiada się, a WYBORY STAJA SIĘ NIEWAŻNE I NALEŻY JE POWTÓRZYĆ.

Panie Marcinie, p. Grażyna została zgłoszona przez kogoś jako kandydatka na sołtysa, moim zdaniem miała prawo to powiedzieć.
Została wybrana p. Maja - dajmy jej szansę na przedstawienie własnej postawy. (wiem z innych źródeł, że pani Maja jest bardzo inteligentną i energiczną osobą oraz ma swoje zdanie)
Nie oceniajmy człowieka tylko po tym, że dostał rekomendację od osoby, której ktoś może nie lubić.
Pani sołtys jest już na forum jako 'Sołtys MWC'

Na koniec, dziękuję też za głosy, które oddane były na mnie do rady sołeckiej. Mam nadzieję, że skład rady niedługo się pojawi, ja go nie wpiszę, bo nie pamiętam jednego nazwiska.

Pozdrawiam,
Dariusz Kuźma
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Jerzy Kopeć » So maja 21, 2011 7:01 am

Rada Sołecka wybrana 19 maja 2011 r

Józef Baranowski
Joanna Biegała
Grażyna Jałgos -Dębska
Dariusz Kuźma
Piotr Skawiński
Marek Zdunkiewicz
Irena Zielińska


Pozdrawiam. Jerzy Kopeć członek Komisji Skrutacyjnej powołanej do wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Joanna Biegała » So maja 21, 2011 8:47 am

Gratuluję Pani Mai Winiarskiej-Czajkowskiej wyboru na funkcję sołtysa.
Bardzo podoba mi się jej inicjatywa zagospodarowania działki gminnej przy ul.Polnej Róży.
Zapraszam p.Sołtys aby przedstawiła szczegóły na forum.
Gratuluję też wszystkim, którzy zostali wybrani do Rady Sołeckiej.
Serdecznie dziękuję za głosy oddane na mnie.

PS Protokół umieszczę na forum jak tylko zostanie podpisany przez przewodniczącego p.Piotra Skawińskiego
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » So maja 21, 2011 9:32 am

Witam.
No tutaj Panie Darku pojechał Pan po całości. Co to znaczy, że sołtys ma przywilej wygłosić sprawozdanie z mijającej kadencji na spotkaniu wyborczym, gdzie to jest zapisane? W statucie na pewno nie. Mówi Pan o przegłosowaniu porządku obrad, a kto liczył głosy za takim porządkiem lub przeciw? Wszystko odbyło się na oko. Jaki to sołtys co "ignoruje" osoby które płacą przelewem za podatek? Osób, które przyjechały na zebranie podczas wydawania głosów było dużo. Stojąc z sąsiadem w korytarzu liczyłem ich, było ponad 30. Pewnie tak jak Pan wspomniał, oni także spożywali kolację. Może i źle oceniłem nowo wybraną Panią Sołtys, że będzie "sterowana" przez byłą Panią Sołtys, czas pokaże, ale powtórzę jeszcze raz, będąc w totalnej opozycji do P. Burmistrza, nic się nie osiągnie. Nie usłyszałem nawet, że nowa Pani Sołtys będzie współpracować z Radą Sołecką (jak widzę z forum, nie tylko ja).
Mam niestety, żal do swoich sąsiadów, że nie wzięli udziału w głosowaniu, są to osoby mieszkające już w Opypach, jednak nie zameldowane tutaj. Oczywiście, mogli pojechać i tak jak inne osoby, dopisać się do listy, niestety tego nie zrobili. Widać jak bardzo zależy im na naszej wsi. O zebraniu byli wszyscy powiadomieni.
Trzeba jednak byłej Pani Sołtys pogratulować, kampanię nowo wybranej P.Sołtys zrobiła perfekcyjnie, zarówno przed wyborami jak i w trakcie wyborów. Tak niestety trzeba to robić.
Dziękuję P.Jurkowi za przedstawienie Rady Sołeckiej.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Łukasz Zemka » N maja 22, 2011 1:33 am

Ale fajnie :) Jeszcze kurz po wyborach nie opadł i już się "zaczęło" na forum :)
Panie Romku, proponuję odłożyć na półkę konflikt "Pani Grażyna wraz ze swoim obozem vs Pan Marek wraz ze swoim obozem", ewentualnie "Ci z forum vs Ci ze strony internetowej" - do niczego to nie prowadzi.
Może czas rozpocząć współpracę z nowym Sołtysem, nie patrząc na przeszłość. Jeżeli ma Pan jakieś "zadania" dla Pani Sołtys - proszę pisać, a potem będzie można weryfikować podjęte przez Panią Sołtys kroki. Np. uważam, że jednym z takich zadań jest uwaga zgłoszona przez Pana Marka nt. organizacji ruchu na Gilewicza.
Moje "zadanie" dla Pani Mai (czy Maji, bo nie wiem) to oświetlenie Gilewicza na całej długości. Dodatkowo, może warto pomyśleć nad koszami na śmieci wzdłuż ulicy Mazowieckiej, Paprociowej, Polnej Róży i Gilewicza - to jest tylko propozycja do rozważenia.
Jest jeszcze jedna sprawa, o której już wspominałem, ale nikt na razie "nie podjął tematu" ani "za" ani "przeciw" - chodzi o zmianę trasy autobusów przez Opypy - myślę, że połączenie ul. Mazowieckiej ze stacją WKD Brzózki byłoby z korzyścią dla wielu osób (nie tylko mieszkańców Opyp). Obecnie autobusy przejeżdżające przez Opypy ul. Mazowiecką, na odcinku Polnych Kwiatów-Gilewicza nie mają żadnego przystanku, więc nikomu "krzywda" by się nie stała. To są moje propozycje, które uważam za godne rozważenia przez mieszkańców, a następnie powierzenie Pani Sołtys, jako naszego przedstawiciela, celem próby załatwienia w Gminie.

Panie Romku, uważam, że jeżeli konkretnie sprecyzujemy, czego oczekujemy od Gminy i przedstawimy to Pani Sołtys, to później, biorąc pod uwagę podjęte kroki, będziemy w stanie stwierdzić, czy mamy dobrego Sołtysa czy nie (i tu jeszcze mój komentarz: nie chodzi mi o to, co się uda załatwić, ponieważ moje zdanie na temat tego co sołtys może, to Pan już zna - chodzi mi o to, czy sołtys zainteresował się sprawą i czy próbował coś załatwić). Wracać do przeszłości nie ma sensu, bo nikomu w niczym nie pomoże.

A tak swoją szosą - gratuluję Nowej Pani Sołtys.

pozdr.
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron