Fundusz sołecki

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr wrz 05, 2012 10:18 am

Jak ktoś ma konkretne oferty firm to proszę podawać. Ceny muszą być realne.
Odnośnie monitoringu - to może podłączymy go do forum (lub innej strony)? i np. zdjęcia co 5 min.?
Trzeba wycenić bramki, kosze - czy ktoś jest chętny, żeby sprawdzić oferty?
Zabawki/huśtawka - trzeba rozplanować gdzie to ustawić. Jeśli świetlica to marzenie odległe o 5-10 lat to może tam?
A może jakieś bandy rozkładane do utworzenia lodowiska? (tylko nie w miejscu siatkówki - bo znowu trawa nie zdąży urosnąć na czas)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr wrz 05, 2012 1:50 pm

Dariusz Kuzma napisał(a):Jak ktoś ma konkretne oferty firm to proszę podawać. Ceny muszą być realne.
Odnośnie monitoringu - to może podłączymy go do forum (lub innej strony)? i np. zdjęcia co 5 min.?
Trzeba wycenić bramki, kosze - czy ktoś jest chętny, żeby sprawdzić oferty?
Zabawki/huśtawka - trzeba rozplanować gdzie to ustawić. Jeśli świetlica to marzenie odległe o 5-10 lat to może tam?
A może jakieś bandy rozkładane do utworzenia lodowiska? (tylko nie w miejscu siatkówki - bo znowu trawa nie zdąży urosnąć na czas)



Witam,

poszperałem i znalazłem chyba najtaniej zabawki. Oczywiście wszystkie są z wymaganym certyfikatem.
Przy zamówieniu powyżej 10000 brutto dowóz i montaż jest w cenie :-) Na stronie są różne wersje, ale wybrałem wydaje się najrozsądniejsze.
Na dole mojego wpisu, dodałem jeszcze trzy pliki *.pdf z dokładnymi wymiarami i opisem produktów.
Zachęcam do zapoznania się...

A teraz konkrety:



1) ZJAZD LINOWY DŁUGOŚĆ OK. 27 METRÓW Drewno bezrdzeniowe okrągłe na kotwach. Cena PLN; NETTO: 7155, BRUTTO: 8865


http://www.placezabaw.com.pl/zjazd-linowy-tarzan.html

Obrazek


2) BRAMKA Z KOSZEM Również drewno bezrdzeniowe okrągłe na kotwach. Cena PLN; NETTO: 1778,68, BRUTTO: 2187,78


http://www.placezabaw.com.pl/plac-zabaw ... oszem.html

Obrazek


3) STÓŁ DO PING-PONGA Cena PLN; NETTO: 3050, BRUTTO: 3750


http://www.placezabaw.com.pl/stolik-do- ... ponga.html

Obrazek



4) STÓŁ DO PIŁKARZYKÓW Cena PLN; NETTO: 4563,61, BRUTTO: 5613,24


Link do piłkarzyków

Obrazek



5)HUŚTAWKA ( DZIECI małe i większe )Drewno bezrdzeniowe okrągłe na kotwach Cena PLN; NETTO: 2321,40, BRUTTO: 2855,32


http://www.placezabaw.com.pl/plac-zabaw ... -1804.html

Obrazek



Reasumując; pierwsze III punkty z zabawkami - łączny koszt około 14900 PLN, punkt V - huśtawka oczywiście też by sie przydała i to nawet zamiast stołu do ping-ponga. Pociechy mogłyby "pofruwać". Wiem, że wszystkich zabawek nie możemy wziąć i stół do piłkarzyków byłby juz przerostem formy nad treścią, aczkolwiek super by było. Jednakże skupiając się TYLKO na ZJEŹDZIE, BRAMCE Z KOSZEM i STOLE DO PING-PONGA ewentualnie HUŚTAWKA- zostaje przeszło 10000 PLN na zrobienie ogrodzenia. Jeżeli nie poprzez firmę, to wspólnie, a ochotnicy na pewno się znajdą, tak jak w przypadku placu zabaw, gdzie widać było wspaniałą sąsiedzką współpracę,

Powyższa oferta wydaje się być w porządku. Chciałbym, abyśmy się wspólnie nad nią zastanowili. Co raz więcej dzieci z rodzicami przychodzi każdego dnia na plac zabaw i cieszą się, że mają gdzie się bawić, usiąść. Kosz na śmieci Romek zrobi z drewna, które jeszcze zostało z bali.


SPRAWMY, ABY TO MIEJSCE BYŁO JESZCZE CHĘTNIEJ ODWIEDZANE .



Na komary polecam
Obrazek i Obrazek
P.S.
Lodowisko, to też sprawa do omówienia, ale na to chyba jeszcze czas. :-)

POZDRAWIAM SERDECZNIE
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr wrz 05, 2012 8:12 pm

Pani Joanno, Jurku,bardzo zależy mi na Waszym zdaniu odnośnie podziału funduszu sołeckiego. Czy nasze propozycje są przez Was do zaakceptowania, czy może coś jest do zmiany, a może są całkowicie inne propozycje? Proszę napiszcie.
Wg. mnie to co przedstawił Marcin w zupełności jest do zaakceptowania, może tylko upierałbym się przy bramkach do piłki nożnej.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr wrz 05, 2012 8:30 pm

Marcinie, nie obraź się, lecz te zabawki wydają mi się tandetne.
np. zjazd linowy - wydaje się bardzo niski zjazd. popatrzmy na plac w Żółwinie - tam zjazd linowy jest chyba trochę lepszy.
bramki - chyba za mała szerokość bez siatki? nie pasuje mi to z boiskiem do koszykówki.
huśtawka - drogie 5 belek.

jedynie stół do pingponga oraz piłkarzyki wydają się sensowne.
Może ktoś ma jeszcze dostęp do lepszych ofert?

Zróbmy naprawdę coś fajnego, żebyśmy nie musieli się wstydzić i nie zalatywało wiochą.

Moje motto: co masz robić - rób dobrze!

Pozdrawiam,
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr wrz 05, 2012 9:00 pm

Darku, nie sztuką jest wydać kupę kasy. Piszesz dostęp do lepszych ofert, to znaczy jakich, droższych?
Chyba nie powiesz mi, że ściana wspinaczkowa za taaaaakie pieniądze na Paprociowej Polanie to coś wspaniałego. Wydano sporo, za badziewie.
Wiochą jesteśmy i wiochą będziemy, robimy tak jak umiemy, a wstydzić się naprawdę nie ma czego.
Jeżeli komuś nie pasuje ten plac zabaw, to jedzie do Grodziska, pięknego Parku za miliony, tym się niestety różnimy. To wszystko co już zostało zrobione na Różanej Polanie, to wspólna praca mieszkańców, to tym bardziej większa satysfakcja i ja się z tego cieszę.

Sprawa braku odbioru przesyłek poleconych i paczek przez mieszkańców Opyp w punkcie pocztowym w Książenicach, to kolejny temat na zebranie, prosiłeś Darku o tematy, więc piszę.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Fundusz sołecki

Postprzez daniellp » Cz wrz 06, 2012 10:01 am

Szanowni Państwo,
pomimo, że nie jestem mieszkańcem Opyp, chciałbym włączyć się w dyskusję nt. Państwa potrzeb i możliwości wykorzystania funduszu sołeckiego, który uważam za jedno z najlepszych narzędzi włączania mieszkańców we współdecydowanie o własnej okolicy. Jak Państwo zapewne wiedzą (a mam głęboką nadzieję, że tak :) Stowarzyszenie Europa i My od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, inspiruje do działania, pomaga w rozwoju stowarzyszeniom i fundacjom, ale także niezrzeszonym mieszkańcom naszego powiatu (patrz m.in. program Działaj Lokalnie). Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie innych, ale też sami szukamy miejsc, którym moglibyśmy pomóc. Zauważyliśmy, że planujecie Państwo zbudować boisko piłkarskie i jednym z pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego jest zakup bramek. Czy wiadomo już jakiej wielkości ma być to boisko i jakich bramek potrzebujecie? Mamy dwie nowe bramki wraz z siatką, które chętnie przekażemy na rzecz rozwoju młodzieży i integrację lokalnej społeczności. Są jednak dwie sprawy: bramki są duże (ok. 6 m x 2,1 m (wysokość) x 1,5 m (głębokość); po drugie potrzebujemy wsparcia w ich transporcie z Warszawy. Musimy je odebrać w najbliższy poniedziałek.
Jeżeli te bramki byłyby dla Państwa za duże (nie ma co ukrywać, że małe to one nie są :)) czy jest może wśród Państwa ktoś, kto mimo wszystko pomógłby nam w ich transporcie, a następnie wspólnie z nami znalazł dla nich miejsce i przekazał je, aby służyły tym, którzy będą ich potrzebować? Będę wdzięczny za Państwa pomoc i informacje. Sprawa jest dość pilna, ponieważ do jutra musimy zgłosić numer rejestracyjny samochodu, który będzie odbierał bramki.
PS. uważam, że mimo ryzyka szybkiego zapełniania się koszy, pomysł na ich postawienie jest słuszny. Trudno jest bowiem spędzać miło czas i nie móc wyrzucić odpadków na placu zabaw. Pamiętać również należy, że od przyszłego roku wchodzi podatek śmieciowy i gmina będzie odbierać śmieci od wszystkich, co ma szansę spowodować, że już nikomu nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci do lasu czy cudzych koszy.
pozdrawiam serdecznie, DP
Avatar użytkownika
daniellp
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2012 8:49 am
Imię: Daniel

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz wrz 06, 2012 10:18 am

daniellp napisał(a):Szanowni Państwo,
pomimo, że nie jestem mieszkańcem Opyp, chciałbym włączyć się w dyskusję nt. Państwa potrzeb i możliwości wykorzystania funduszu sołeckiego, który uważam za jedno z najlepszych narzędzi włączania mieszkańców we współdecydowanie o własnej okolicy. Jak Państwo zapewne wiedzą (a mam głęboką nadzieję, że tak :) Stowarzyszenie Europa i My od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, inspiruje do działania, pomaga w rozwoju stowarzyszeniom i fundacjom, ale także niezrzeszonym mieszkańcom naszego powiatu (patrz m.in. program Działaj Lokalnie). Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie innych, ale też sami szukamy miejsc, którym moglibyśmy pomóc. Zauważyliśmy, że planujecie Państwo zbudować boisko piłkarskie i jednym z pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego jest zakup bramek. Czy wiadomo już jakiej wielkości ma być to boisko i jakich bramek potrzebujecie? Mamy dwie nowe bramki wraz z siatką, które chętnie przekażemy na rzecz rozwoju młodzieży i integrację lokalnej społeczności. Są jednak dwie sprawy: bramki są duże (ok. 6 m x 2,1 m (wysokość) x 1,5 m (głębokość); po drugie potrzebujemy wsparcia w ich transporcie z Warszawy. Musimy je odebrać w najbliższy poniedziałek.
Jeżeli te bramki byłyby dla Państwa za duże (nie ma co ukrywać, że małe to one nie są :)) czy jest może wśród Państwa ktoś, kto mimo wszystko pomógłby nam w ich transporcie, a następnie wspólnie z nami znalazł dla nich miejsce i przekazał je, aby służyły tym, którzy będą ich potrzebować? Będę wdzięczny za Państwa pomoc i informacje. Sprawa jest dość pilna, ponieważ do jutra musimy zgłosić numer rejestracyjny samochodu, który będzie odbierał bramki.
PS. uważam, że mimo ryzyka szybkiego zapełniania się koszy, pomysł na ich postawienie jest słuszny. Trudno jest bowiem spędzać miło czas i nie móc wyrzucić odpadków na placu zabaw. Pamiętać również należy, że od przyszłego roku wchodzi podatek śmieciowy i gmina będzie odbierać śmieci od wszystkich, co ma szansę spowodować, że już nikomu nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci do lasu czy cudzych koszy.
pozdrawiam serdecznie, DP


Witam,
Panie Danielu, boisko i wszelkie zabawki planujemy stawiac na RÓŻANEJ POLANIE - Placu zabaw, na działce gminnej, która została zakupiona przez GMINĘ Grodzisk Mazowiecki dla Wsi OPYPY właśnie pod ten cel, aby był tam plac zabaw dla dzieci, boiska i w przyszłości Świetlica wiejska.
Posiadam plany zagospodarowania tej działki, wykonane i przedstawione w Gminie w Urzędzie miejskim. Zresztą plany są również na Naszym Forum właśnie. ( jak znajdę post to wkleję ) i Pan może również zapoznać się z nimi. Boisko w planach ma być usytuowane w tylnej części działki, która ma 3000m2 i wymiary ok. 50m. od ulicy i 60m. długości. Bardzo chętnie skorzystamy z Pańskiej oferty bramek. Na pewno nie będą za duże :-) Problem może byc z Transportem. 6 metrów długości to dużo i samochód musi byc odpowiedni.
Proszę podac namiary na siebie, postaram się jeszcze dzisiaj z Panem skontaktować.

Dziękuję i pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Joanna Biegała » Cz wrz 06, 2012 12:32 pm

Panie Danielu,
bardzo nam miło za propozycję dotyczącą przekazania nam bramki.
Bardzo się ucieszyłam z Pana wpisu, ponieważ świadczy on, że coraz więcej osób i to nie tylko ze wsi Opypy zagląda na nasze forum.
Boisko w planach ma mieć 40m * 20m. Bramki co prawda są trochę za duże ale może uda nam się z kimś zamienić kto ma za małe :).
Dołączam plan zagospodarowania działki.
Załączniki
zagospodarowanie.pdf
(96.25 KiB) Pobrane 617 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Joanna Biegała » Cz wrz 06, 2012 1:19 pm

Rozmawiałam z p.Sławomirem Pietraszkiem, który zajmuje samodzielne stanowisko ds. Wsi i Obsługi Sołectw w Urzędzie Gminy. Dowiedziałam się, że tablice informacyjne z mapą wsi były zamawiane przez sołtysów w zeszłym roku. Koszt jednej tablicy w zależności od wielkości 1200 - 1500zł. Na potrzeby naszej wsi dobrze byłoby kupić tych tablic kilka, a co najmniej 2 i ustawić przy przystankach autobusowych w stronę Grodziska.
Różaną Polanę moim zdaniem warto byłoby ogrodzić chociaż od drogi i po 10m boki ( 10 tyś ) oraz zakupić ( podaję orientacyjne ceny)
1) huśtawkę dla dzieci 3 tyś zł
2) kosz to koszykówki 2 tyś
3) stół do pink-ponga 3,5 tyś zł
4) piłkarzyki 5 tyś
Razem 26,5 tyś zł, a więc ponad fundusz sołecki. Niestety trzeba będzie z czegoś zrezygnować :(
a przydałby się jeszcze monitoring i inne...
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marta Zemka » Pt wrz 07, 2012 9:00 am

To może na razie zrezygnujmy z piłkarzyków? Zastanawiam się też nad koszem do koszykówki - poza koszem potrzebne będzie jeszcze jakies podłoże, bo na trawie chyba kiepsko się w kosza gra. Poza tym kosz jest na Paprociowej - może na razie nie dublujmy "atrakcji"? Za resztą propozycji jestem jak najbardziej ZA.
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości