Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Marta Zemka » Wt paź 16, 2012 4:26 pm

Czy bedzie zwołane zebranie wiejskie w tej sprawie?
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Piotr Karolak » Wt paź 16, 2012 6:01 pm

Witam, na ogólno dostępnej stronie jest zamieszczona informacja za co 3 października sołectwo Opypy otrzymało wyróżnienie:

"Do tegorocznego konkursu zgłoszono 32 sołectwa, na ponad 7300 znajdujących się na Mazowszu. To ogromne wyróżnienie dla sołectwa, gminy i powiatu. Sukces ten został osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich mieszkańców, wsparciu samorządu lokalnego, jednostek organizacyjnych gminy, organizacji pozarządowych, lokalnych mediów i pracy sołtyski Mai Winiarskiej-Czajkowskiej.

Sołectwo zostało nagrodzone za:
-stworzenie Paprociowej i Różanej Polany,
-coroczne organizowanie festynów wiejskich,
-zainicjowanie Stowarzyszenia Nasze Opypy,
-założenie Spółki Wodnej Opypy,
-kulinarną rywalizację ulic,
-zakup kontenera magazynowego,
-opypskie przydasie,
-zainicjowanie KOBRY ( Kobiety O Bardzo Rozległych Aspiracjach)
-dwukrotne wydanie kalendarza opypskiego,
-zorganizowanie najpierw powiatowych, a w tym roku międzypowiatowych zawodów
strzeleckich,
-prezentację sołectwa podczas otwarcia Targowiska Miejskiego 3 czerwca 2012r.,
-turniej piłki siatkowej zorganizowany przez nieformalną grupę Opypski Team,
-prowadzenie strony internetowej www.opypy.com.pl i profilu na facebook
http://www.facebook.com/SolectwoOpypy?fref=ts oraz niezależnego forum mieszkańców Opyp."

Na pewno wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski się ucieszy, że wręczył nagrody za zainicjowanie "Stowarzyszenia Krzak"
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr paź 17, 2012 12:14 am

Dariusz Kuzma napisał(a):pewnie zaraz się zarejestruje i się okaże, że zawsze istniało :)


Darek, ale tak chyba nie można? Zresztą nie wiem. Przykro mi jest o tyle, że sam z dziećmi byłem na Festynach i dawałem pieniądze i na jazdy na konikach i na jedzenie przygotowane przez mieszkańców, a nawet brałem udział w licytacji Jelonka, którego właścicielem była Pani Teresa Kulesza-Leszczyńska.
Nie ukrywam, że chciałbym się dowiedzieć, dlaczego to stowarzyszenie działało w imieniu również moim jako osoby zameldowanej w Opypach. Czy się dowiem, nie wiem? A czy ktoś próbował zapisać się do tego stowarzyszenia w ciągu tych dwóch lat, o których rozmawiamy i na przykład uzyskał odpowiedź negatywną, że nie można, czy może inną, a może ktoś zapisał się i przyjęto go w poczet członków?
Jak były szczepienia psów, to pomogłem przewieźć Pani Mai ławki i stoły z Paprociowej Polany na Różaną i z powrotem, ponieważ zwróciła się do mnie o pomoc w tej kwestii, nawet rozwieszałem plakaty na tablicach sołeckich o festynie na różanej polanie w maju tego roku.
Kurcze, jakoś opadłem z sił, żeby robić coś więcej dla wsi. Czuję, że wszystkie moje starania o poprawę warunków życia i odnowienie współpracy z Gminą i przede wszystkim z Burmistrzem Grodziska Mazowieckiego Panem Grzegorzem Benedykcińskim poszły na marne.

Czuję się oszukany :-(


Marta Zemka napisał(a):Czy będzie zwołane zebranie wiejskie w tej sprawie?


Marta, tutaj chyba Rada Sołecka musiałaby się spotkać i coś ustalić, ale w związku z rewelacjami, o których się dowiedzieliśmy, to chyba raczej ciężko będzie. W tej sytuacji stosownym byłoby wykonać ukłon w stronę Pana Burmistrza, gdyż On może również zwołać zebranie.

Jeżeli doszłoby do takiego przedsięwzięcia, to proszę członków Rady Sołeckiej, aby zasugerować Panu Burmistrzowi spotkanie w URZĘDZIE GMINY GRODZISK MAZOWIECKI przy Ul. Kościuszki w sali, w której odbywa się np. Sesja Rady Miejskiej. To będzie jedyne neutralne miejsce i w moim przekonaniu jedynie słuszne w całej tej zagmatwanej sytuacji, kolejnej zresztą w naszej wsi.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr paź 17, 2012 1:19 am

Na otarcie łez. Dzisiaj uslyszałem dobry żart.

Co mówi Felix Baumgartner stojący na podeście swojej kapsuły na 39 km. nad ziemią?
"Kto nie skacze, ten z SNO."
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Piotr Karolak » Pt paź 19, 2012 2:23 pm

Właśnie odczytałem oświadczenie GJD, muszę przyznać że trzeba mieć "wysokie aspiracje", aby zaprzeczać samej sobie.
Na stronie opypy.com.pl można znaleźć między innymi informację o statucie "zarejestrowanego" stowarzyszenia jak i o zbiórkach i licytacjach, do tego trzeba dodać handel napojami i kiełbaskami prowadzony na festynach o którym mowy na tej stronie nie ma.

Można by powiedzieć, że wszystko dla dobra mieszkańców i pochwalić za taką postawę ale czy to usprawiedliwia założycieli i członków stowarzyszenia, że działali niezgodnie z prawem?
Po co Pani GJD odwraca uwagę od istotnego tematu jakimś pismem i poucza Pana Jurka skoro wszyscy pamiętają, że używała tytułu prezesa stowarzyszenia a za to nikt nigdy nie słyszał aby stowarzyszenie było "grupą nieformalną".

Uważam, że powinno się zwołać zebranie rady sołeckiej ale nikt jeszcze nie odpisał w tej sprawie.
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt paź 19, 2012 11:13 pm

Ja też przeczytałem oświadczenie Pani Grażyny i jestem tego samego zdania co Pan Piotr.
Romek
Ostatnio edytowano Wt paź 23, 2012 7:37 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 4 razy
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Marta Zemka » So paź 20, 2012 9:03 am

A nas tajemniczy listonosz nie odwiedził i pisma od Mieszkańców do Mieszkańców do skrzynki nie dostaliśmy
Ostatnio edytowano Wt paź 23, 2012 10:56 pm przez Marta Zemka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Romuald Niedźwiedź » So paź 20, 2012 9:16 am

Chyba na zebraniu założycielskim stowarzyszenia był powoływany zarząd ? Czy mam rację? Jeżeli tak, to i pewnie są jacyś członkowie.
Ostatnio edytowano Wt paź 23, 2012 8:33 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez marek zdunkiewicz » So paź 20, 2012 12:45 pm

Odpowiadając na pytanie dotyczące zwołania Zebrania Wiejskiego, jako członek Rady Sołeckiej już się wypowiedziałem na ten temat i zaproponowałem taką potrzebę. Temat został bez odpowiedzi ze strony p.Sołtys jak i pozostałych członków Rady Sołeckiej.
Pozdrawiam
Marek Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Stowarzyszenie "NASZE OPYPY"

Postprzez Piotr Karolak » Wt paź 23, 2012 10:56 pm

wszyscy zacichli w tej sprawie, Rada Sołecka nabrała wody w usta, rozumiem że analizowane jest za i przeciw nielegalnej działalności, zbiórkom pieniędzy, licytacjom i handlowaniem kalendarzami. Skoro ktoś robi to dla dobra ogółu(całych Opyp a nie jej części) to chyba wszyscy mają prawo do informacji o tym co, ile i na co zebrano i wydano.
Z ciekawostek, które ostatnio słyszałem: nagi rowerzysta został złapany i sfotografowany przez fotoradar bo przekroczył dozwoloną prędkość 40 km/h, dostał mandat 200 zł ale się odwołał i niestety sąd przywalił mu 1000 zł za jazdę na golasa. Ludzie na forum się skrzyknęli i chcieli wesprzeć biedaka zbierając pieniądze na mandat, niestety tym razem organizator został ukarany przez sąd grzywną 5000 zł za nielegalną zbiórkę kasy.
Podsumowując, w dobrej wierze czy nie prawo obowiązuje każdego.
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron