Kanalizacja ul. Letnia i okolice

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Kanalizacja ul. Letnia i okolice

Postprzez Joanna Biegała » Wt lut 08, 2011 4:22 pm

Rozmawiałam dziś z p.Robertem Lewandowskim prezesem zarządu ZWiK.
Przetarg ma być ogłoszony w 3 kwartale a prace wykonawcze rozpoczną się w 4 kwartale w tym roku.
Cała inwestycja wg wspominanego projektu ma być zakończona do końca 2013 roku.
Następnie planowane jest wykonanie projektu kanalizacji w ul.Gilewicza i w ulicach odchodzących od niej.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja ul. Letnia i okolice

Postprzez Łukasz Zemka » Wt lut 08, 2011 9:36 pm

Witam,
jedno zdanie ciśnie mi się na usta - "wow, ale porażające tempo".
Powiem szczerze, gdyby w takim tempie były realizowane inwestycje prywatnych inwestorów, to chyba dalej żylibyśmy w latach z początku XX wieku. 2 lata to się autostradę Łódź-Warszawa buduje, wraz z jej projektowaniem lub odcinek centralny metra w Warszawie a nie kawałek kanalizacji !!!
Zresztą podam przykład - budowa w okolicach Janek, inwestor prywatny, zakres prac kanalizacja deszczowa+sanitarna - w sumie ponad 1 km instalacji (nie pamiętam dokładnie, ale tego rzędu) - czas realizacji 4 miesiące (wraz z nasypami i budową dróg z kostki nad tą kanalizacją). Rozumiem utrudnienia, podłączenia do domów - niech będzie rok, ale nie dwa lata ! Gdybym powiedział inwestorowi, że to będzie trwało 2 lata to by mnie chyba zabił śmiechem, szczególnie że cała inwestycja (wraz z budynkiem) trwała 6 miesięcy. W obecnych czasach koszty jakiejkolwiek budowy (chodzi o koszty zaplecza, nadzoru itp a nie faktyczny koszt materiałów i robocizny) jest na tyle znaczący, że czas inwestycji jest minimalizowany.
No chyba że występują tu jakieś takie specjalne sprawy, że to musi tyle trwać (w co mi się nie chce jakoś wierzyć).
Nawet jeżeli zachodzi tu kwestia ulicy Mazowieckiej, to proszę pamiętać, że i taki czas jest skracany do absolutnego minimum, ponieważ zajęcie pasa drogi to również są niemałe koszty (liczone za każdy metr kwadratowy/dzień). Faktem jest, że piszę to na podstawie inwestycji realizowanych w rejonie Warszawy i może w okolicach Grodziska czas ma inną wartość (co widać m.in. po tym ile czasu trwa położenie jakiejśtam instalacji w ulicy Nowowiejskiej w Milanówku).
Reasumując, albo po prostu nie ma pieniędzy na normalny czas trwania inwestycji, albo są tu jakieś wyższe cele polityczne (niedługo potem będą wybory), albo poprostu Grodzisk to inny świat.

pozdrawiam
Łukasz Zemka
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Kanalizacja ul. Letnia i okolice

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt lut 08, 2011 9:44 pm

Myślę Panie Łukaszu, że Grodzisk to inny świat. Sprowadzając się tutaj miałem inne zdanie i wyobrażenie o tej gminie. Rzeczywistość mnie przerasta.
Może powinniśmy wystąpić o zwolnienie z obowiązku płacenia podatków od nieruchomości odpowiednio to motywując, że np. środki te przeznaczymy na zakup tłucznia i każdy wysypie przed swoją posesją na drodze.Może to jest jakaś metoda?
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Kanalizacja ul. Letnia i okolice

Postprzez Łukasz Zemka » Wt lut 08, 2011 11:22 pm

Na takie rozwiązanie, znając życie, to nikt z gminy nie pójdzie (kwestia kontroli nad mieszkańcami ile kto przeznaczył na tłuczeń, czy w ogóle przeznaczył itp) ale podsunął mi Pan pomysł, żeby może wystąpić do gminy w kwestii przeznaczenia części płaconego podatku od nieruchomości na spółkę wodną ale o tym może napiszę w innym wątku...

pzdr.
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Kanalizacja ul. Letnia i okolice

Postprzez qwerek » Śr lut 17, 2016 9:37 pm

ogólnie gdybyście szukali, to przydomowa oczyszczalnia ścieków dostępna jest w firmie Primeko :)
qwerek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 6:16 pm
Imię: Natan

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron