Rada Sołecka - zebranie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt gru 11, 2012 5:26 pm

Do wypowiedzi Łukasza dorzucę tylko tyle, ze w planie budżetowym gminy na 2013r. nie ma wpisanej żadnej inwestycji dla Opyp.
Są tam wymienione inwestycje do zrealizowania w różnych sołectwach. O Opypach nie ma żadnej wzmianki.
Kolejny rok zmarnowany. Brawo. Zainteresowanych odsyłam na BIP Grodzisk Mazowiecki.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr gru 12, 2012 8:45 am

Pani Sołtys napisała do członków Rady Sołeckiej
cytuję:
W środę 5 grudnia sołtysi mają spotkanie z Burmistrzem w sprawie budżetu na 2013 rok - będzie możliwość przedstawiania swoich propozycji także w formie pisemnej.

> W związku z tym proszę abyśmy się wspólnie zastanowili co jest nam potrzebne w przyszłym roku - propozycje wraz ze wstępnym kosztem będę zbierała na Radzie Sołeckiej.

Nasuwa się pytanie : jakie propozycje inwestycyjno-zadaniowe zostały złożone w imieniu mieszkańców naszego sołectwa ,biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców?
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Joanna Biegała » Śr gru 12, 2012 10:30 am

Na zebraniu Rady Sołeckiej zgłosiłam potrzebę zastanowienia się nad budową ul.Polnej Róży.
Jak już wcześniej pisałam na forum są problemy z wykupem gruntów pod tą inwestycje i stąd powstała
potrzeba podjęcia decyzji czy czekamy czy wnioskujemy o wybudowanie drogi w okrojonej wersji.
Przedstawiłam 3 warianty wykonania tej drogi do wspólnego rozważenia przez członków rady.
1.Czekamy aż Gmina wykupi wszystkie grunty i zrobi drogę zgodnie z obecnym projektem (najwcześniej 2014r).
2.Nalegamy na korektę projektu aby jezdnia miała 4,5m od Milanówka do skrzyżowania z ul.Gilewicza (obecnie tak jest w projekcie) a następnie 3,5 metra plus mijanki. Dzięki temu nie ma problemów z wykupami ale tracimy czas na zmianę projektu.
3.Wnioskujemy o wykonanie drogi od Milanówka do skrzyżowania z ul.Gilewicza wg projektu a dalszą część Gmina robi w destrukcie. Wariant najszybszy, do wykonania w 2013r.
Warianty konsultowałam wcześniej z Burmistrzem oraz z p.Urszulą Chrzanowską.
Pan Darek Kuźma zaproponował wariant 4 - wybudowanie ul.Polnej Róży od strony Milanówka do granicy posesji osób, które nie zgadzają się na wykup gruntu oraz wybudowanie drogi od strony ul.Polnych Kwiatów do posesji bez zgody na wykup. Dzięki temu w trakcie budowy drogi byłaby możliwość opuszczenia przepustu przy rowie melioracyjnym. Wariant jest możliwy do wykonania pod warunkiem, że starostwo da pozwolenie na budowę w takiej wersji drogi. Do projektu dołączone są projekty tzw branżowe. Projekt przebudowy wodociągu - ze względu na rów wodociąg musi zostać przebudowany i przebiegać 1m pod ziemią aby nie doszło do zamarznięcia wody. Także dołączony jest projekt przebudowy linii energetycznej - przestawienie słupów.
Po dyskusji został wybrany wariant 4 i p.Sołtys zobowiązała się, że napisze pismo do Burmistrza w tej sprawie.
Na zebraniu poinformowałam też, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie oświetlenia w ul.Polnej Róży. W urzędzie dowiedziałam się, że obecnie przygotowywane są dokumenty do przetargu.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt maja 21, 2013 4:12 pm

Darku, w wątku „Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa” wspomniałeś coś o zebraniu rady sołeckiej. Proszę napisz, kiedy to zebranie się odbyło? Jakie punkty zebrania były poruszane? A może wiesz coś o zebraniu wiejskim, kiedy zostanie zwołane?
Szczytem luksusu, byłoby zamieszczenie protokołu z tego zebrania. Czy takowy posiadasz? Jeżeli tak, to wrzuć proszę na forum.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Dariusz Kuzma » Wt maja 21, 2013 7:33 pm

Poprosilem o protokol pania soltys. Poniewaz musialem wczesniej opuscic zebranie.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Dariusz Kuzma » N maja 26, 2013 12:13 pm

Zebranie Rady Sołeckiej odbyło się w środę 8 maja o godz. 19 w hotelu Cyprus.
Niestety musiałem wyjść o 20, nie byłem na całości zebrania, dlatego poprosiłem p. Sołtys o protokół, który był robiony przez p. Grażynę JD.

W czasie mojej obecności były poruszane tematy:
1. ogrodzenie Różanej Polany.
2. zakup zabawek na Różaną Polanę, pani Sołtys zgubiła załącznik z zebrania Wiejskiego, Asia Biegała jej podesłała na maila z kopią do mnie.
3. mówione było o ul. Polnej Róży, dowiedziałem się, że będzie robiona tylko od ul. Gilewicza w stronę Milanówka.

W związku z tym złożyłem wniosek do gminy o obniżenie przepustu na ul. Polnej Róży, bo poprzednia odpowiedź gminy była taka, że będzie obniżony w trakcie budowy drogi.

Darek - nie ma problemu ale zrozum jutro rano mam prelekcję u Prezydenta RP i szykujemy się do tego. Jak wrócimy to w poniedziałek napiszemy bo też chcemy mieć temat z głowy.
M
----------------------------------------
Dnia Piątek, 24 Maja 2013 14:13 Dariusz Kuźma <dariusz.kuzma@javax.pl> napisał(a)
Cześć,
Przypominam się. Nie było mnie na całości, chciałbym wiedzieć co zostało omówione.
Pozdrawiam,
Dariusz Kuźma
-----------------------------------------
From: Maja Winiarska [mailto:majawiniarska@wp.pl]
Sent: Tuesday, May 21, 2013 11:00 AM
To: Dariusz Kuźma
Subject: Odp: zebranie sołeckie

Darku - jak będzie gotowy to prześlę.
Maja
----------------------------------------
Dnia Wtorek, 21 Maja 2013 10:00 Dariusz Kuźma <dariusz.kuzma@javax.pl> napisał(a)
Maju,
Podeślij mi protokół z ostatniego zebrania rady sołeckiej.

Pozdrawiam,
Darek


Ogólnie to gratuluję pani Sołtys prelekcji u Prezydenta, lecz mam pytanie:
Jak to się ma do Opyp?
- czy zostaną zrobione drogi?
- czy będziemy mieć kanalizację?
- czy będą chodniki?
- a może świetlica?

Dwa tygodnie po zebraniu pisać protokół? To ma super pamięć. (ja niestety taką nie dysponuję)
I pani Sołtys pisze do mnie w liczbie mnogiej? Kto jeszcze był na prelekcji?
Nieśmiało też wspomnę, że pani Sołtys podczas wyborów na sołtysa publicznie zadeklarowała swoją gotowość informowania mieszkańców o swoich poczynaniach także na forum Opyp.
Jakoś tego nie widzę.

Zauważyłem, że już jest link na facebooku Sołectwa Opypy https://www.facebook.com/SolectwoOpypy i 'Wiejskiej Polski':
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 685&type=1

To już wiem, kto był. :)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » N maja 26, 2013 2:51 pm

I tutaj Darek pochwalę cię. Pytania jakie zadajesz na forum, kierowane do pani Sołtys, jak najbardziej właściwe. Dodałbym jeszcze, kiedy zebranie wiejskie ?, co z oświetleniem ulic we wsi? Można pisać dużo, wiem jednak, że pani Sołtys ma to wszystko w ……… tam gdzie słońce nie dochodzi.
Jakoś na tych zdjęciach, co są zamieszczone na fejsie, nie zauważyłem prezydenta RP. Czy nie dojechał?, czy wykład był za nudny? Zastanawiam się gdzie teraz pan senator wkręci obie panie?
Lansowanie się, jest teraz priorytetem, problemy wsi, to sprawa drugo a nawet trzecio-planowa. Widzisz zdjęcia, opisy na facebooku, są zamieszczane błyskawicznie, a protokół, napisze się wtedy, kiedy już pamięć wasza będzie ulotna. Wtedy można coś zmienić, przekręcić, coś dodać. To styl sam wiesz już kogo.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez marek zdunkiewicz » N maja 26, 2013 5:51 pm

Ja dodam że lada dzień będzie zamknięta ulica Gilewicza ze względu na prace przy budowie kanalizacji.
Czy p.sołtys złożyła stosowne pismo o przygotowaniu alternatywnej drogi wyjazdowej dla mieszkańców?
Pewnie nie, bo ważniejsze są sprawy samochwały i pochwały. A sprawy mieszkańców ją nie interesują.
Niech dalej występuje i promuje siebie tylko co my jako mieszkańcy z tego mamy?
Nic nie mamy, a jak chcemy mieć to sami musimy o to walczyć. Zresztą jak powiedziała ,, daje bodżce do działania mieszkańców''.
Więc działamy i nic nie mamy.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 04, 2013 2:57 pm

Czy długo oczekiwany protokół z zebrania został ostatecznie dostarczony członkom Rady Sołeckiej??? Na stronie prywatnej Pani GJD (bo nie będę tej strony nazywać nawet prywatną stroną Pani Sołtys) nie ma tego protokołu, albo ja nie umiem znaleźć. Co takiego tajnego działo się na tym zebraniu że mieszkańcy nie mogą się o tym dowiedzieć?
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Dariusz Kuzma » Wt sie 06, 2013 10:06 pm

Witam,

5 sierpnia odbyło się zebranie Rady Sołeckiej, zwołanej przez p. Sołtys
W zebraniu uczestniczyli:
Maja Winiarska-Czajkowska, Irena Świechowska, Grażyna Jałgos-Dębska, Piotr Skawiński, Dariusz Kuźma

p. Sołtys poruszała tematy:
* kanalizacja - problemy z planami, niezgodności umów z załącznikami graficznymi, podziękowania na 3 osób za zaangażowanie.
* Informacja o 10 sierpnia - Noc Gwiazd godz. 19:00 na Różanej Polanie
* 6 wrzesień - Zebranie wiejskie
* 7 września - zawody strzeleckie

* fundusz sołecki na 2013 stan realizacji:
- problem z zakupem zabawek na Różaną Polanę, do najtańszej oferty zabrakło 2 tyś zł. Znalezione 3 firmy, teraz to gmina wysyła zapytania ofertowe. Została zamieniona jedna zabawka: kosz do koszykówki na stół do szachów.
p. Sołtys 'załatwiła' dodatkowo karuzelę dla dzieci na Różaną Polanę. Jest to poza budżetem. (nie powiedziała od kogo)

- mapy, uchwalone 800 zł na mapy wystarcza tylko na wydruk i oszklenie map. Brakuje na ramy. - Może ktoś ma konstrukcję do przekazania? Inna sprawa prawa autorskie do mapy - będzie rozwiązanie - część mapy, którą posiada gmina.

- ogrodzenie Różanej Polany - uchwalona kwota wystarczy tylko na słupki i siatkę, plus 1 tyś. Potrzeba jeszcze piachu i cementu.
Może komuś trochę zostało z budowy i chciałby się pozbyć - to proszę info do mnie.
Brama wjazdowa będzie podarowana od państwa Kukowskich. Ponieważ brama jest szerokości 4 metry, (a potrzeba min 4,5m) wymyśliłem, że można połączyć jedno skrzydło z dodatkową furtką - będzie wtedy 5 m. Poszukuję spawacza, który mógłby to zrobić.
Montaż ogrodzenia. Na zebraniu wiejskim mieszkańcy uchwalili rozdysponowanie funduszu sołeckiego na materiały i padły deklaracje, że pomogą w budowie ogrodzenia.
Proponujemy 4 terminy do budowy ogrodzenia (soboty start ok. 13:00):
24.08, 14.09, 21.09, 28.09
Proszę osoby, które się deklarowały o informację do mnie mailową, który termin komu odpowiada. (jeśli można to do tego piątku) Musimy mieć informację o ilości osób, bo materiały będą przywożone sukcesywnie. (aby się nie upłynniły za szybko)

Następne zebranie R.S. ogłoszone na 20 sierpnia. Tematem spotkania ma być podział funduszu sołeckiego na rok 2014.
Proszę o propozycje od mieszkańców.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron