pytanie do Pana radnego

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

pytanie do Pana radnego

Postprzez aska » Śr kwi 24, 2013 7:35 am

Mam pytanie do Pana Radnego oraz Sołtysa a właściwie proszę o zapytanie Pana Burmistrza jako przełożonego wszystkich Strażników Miejskich w Grodzisku Mazowieckim: jaki procent zdjęć wykonanych przez fotoradar w Opypach jest zakończony mandatem lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu sprawcy wykroczenia ? Znany jest mi przypadek, że nie płacą mandatów pracownicy straży pożarnej lub OSP, policjanci itp . Proszę o zapytanie ich na jakiej podstawie tak się dzieje ? Do zadania tego potania skłoniła mnie historia, że pracownik straży pożarnej napisał oświadczenie, że się spieszył do akcji i nie ukarano go mandatem. Jak wiadomo strażnica jest w przeciwną stronę a raczej jechał z rodziną na zakupy. Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji i innych bo jak wiadomo za wykroczenia drogowe to już nie mają imunitetu Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.


Pozdrawiam
Aska
aska
 
Posty: 2
Dołączył(a): N kwi 21, 2013 7:09 pm
Imię: Aska

Re: pytanie do Pana radnego

Postprzez aska » Śr kwi 24, 2013 6:21 pm

ma też drugie pytanie : czy na terenie Grodzisk Mazowieckiego nie płacą za parkomat pracownicy straży pożarnej i na jakiej podstawie ? Nie mogę nigdzie znaleść przepisu na podstawie któego oni nie płacą. Parkuje przy stacji PKP w Grodzisku Mazowieckiem płacę za parkomat a obok mnie stoi zaparkowany samochód osobowy który na położona na siedzeniu bluzę z napisem "straż" i oczywiście nie ma opłaconego parkingu.
aska
 
Posty: 2
Dołączył(a): N kwi 21, 2013 7:09 pm
Imię: Aska

Re: pytanie do Pana radnego

Postprzez bszpilarski » Cz kwi 25, 2013 2:17 pm

Z tego co mi wiadomo to taka standardowa "uprzejmość" pomiędzy służbami mundurowymi. Każdy każdemu pomaga. To samo jest w Warszawie- smyczka z napisem policja na lusterku skutecznie eliminuje konieczność wykupienia biletu parkingowego.
bszpilarski
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz kwi 18, 2013 1:07 pm
Imię: Bartłomiej


Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron