Deklaracja śmieciowa

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Deklaracja śmieciowa

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz maja 09, 2013 10:19 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:18 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Piotrek » Pt maja 10, 2013 8:59 am

Niestety cały "myk" polega na tym, że my nie będziemy ponosić opłaty z tytułu wywozu śmieci, tylko będziemy płacić PODATEK śmieciowy. Jego wysokość gmina MOŻE ale wcale nie musi dostosować do kosztów ponoszonych po rozstrzygniętym przetargu...
Piotrek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 10:36 pm
Imię: Piotr

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Joanna Biegała » Cz maja 16, 2013 9:24 pm

Panie Romku,
na dzisiejszej komisji Gospodarki Gminnej przedstawiałam Pana opinię radnym oraz v-burmistrzowi p.Piotrowi Galińskiemu.
Dowiedziałam się od p.Galińskiego, że cena za odbiór śmieci będzie niższa niż była prognozowana.
Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty ale oferty, które wpłynęły wskazują, że będzie taniej.
Stosowna uchwała w sprawie obniżenia ceny zostanie podjęta na czerwcowej sesji Rady Miejskiej.
Dopytałam się, że nie będzie potrzeby ponownego wypełniania deklaracji mimo, że podane są w niej ceny.
Na cenę będzie miała wpływ ilość złożonych deklaracji, ponieważ zawierają one informacje o ilości osób zamieszkujących, a płacić podatek śmieciowy będziemy od tej ilości osób a nie ilości osób zameldowanych.
Cena będzie zależała też od ilości i pojemności zadeklarowanych kompostowników, ponieważ im większy procent będzie w gminie śmieci biodegradowalnych tym Gmina zapłaci mniejszą opłatę marszałkowską.
Zachęcam więc do złożenia deklaracji mimo, że termin już minął nadal przyjmowane są w Urzędzie Gminy.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt maja 17, 2013 11:26 am

Czy to oznacza, że jak deklarujemy kompostowniki, to będzie większa opłata?
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Joanna Biegała » Pt maja 17, 2013 1:21 pm

Zadeklarowanie posiadania kompostownika nie ma wpływu na wysokość opłaty śmieciowej.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt maja 17, 2013 4:13 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:18 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Łukasz Zemka » Pt maja 17, 2013 4:16 pm

No cóż - jak na mój gust to wydaje mi się, że nikt z Urzędu nie poinformował, że taką deklarację należy złożyć. Z tego co pamiętam, to zamieszczono tylko info na stronie Grodziska i to tyle. Dla mnie to nie jest informacja, która ma dotrzeć do wszystkich mieszkańców, więc tak jakby jej nie było...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz maja 23, 2013 8:16 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:18 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Joanna Biegała » Cz cze 27, 2013 2:03 pm

Wczoraj Rada Miejska podjęła uchwałę ustalającą nowe stawki opłaty za wywóz odpadów komunalnych:
- przy selektywnej zbiórce - 9,80 zł od osoby
- bez selekcji - 17 zł od osoby

Dziś otrzymałam od firmy Hetman białe i żółte worki do segregacji oraz harmonogram wywozu odpadów.
Dostałam też 2 ulotki:
1. zasady gospodarowania odpadami (częstotliwość odbioru, punkty selektywnej zbiórki, opłaty etc)
2. zasady segregacji odpadów

Jeśli do 1 lipca nie otrzymają Państwo powyższego zestawu należałoby zgłosić to do Urzędu Miejskiego.

Wieś Opypy jest w Rejonie IX.
W lipcu
- odpady komunalne będą odbierane - 1, 15 i 29 lipca.
- frakcja surowcowa (worek żółty) - 8 lipca
- szkło (worek biały) - 22 lipca
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz cze 27, 2013 5:29 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:19 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron