Zwierzęta leśne

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Zwierzęta leśne

Postprzez Joanna Biegała » Śr mar 12, 2014 2:15 pm

Wsie Opypy, Kady i Książenice znajdują się w obwodzie 438, którym zajmuje się Wojskowe Koło Łowieckie "Przyszłość" http://wklprzyszlosc.pl/index.htm
Ostatnio bardzo zwiększyła się liczba zwierzyny leśnej na tym terenie.
Mam zgłoszenia od mieszkańców, że dziki podchodzą bardzo blisko ich domów oraz niszczą uprawy na polach.
Od p.Jacka Mikulskiego, który jest gospodarzem obwodu 438 dowiedziałam się, że trwają polowania na dziki.
Ze względów bezpieczeństwa przepisy zabraniają strzelania do zwierząt na 100m od zabudowań.
Obecnie odstrzał dzików prowadzony jest z ambon myśliwskich.
Pan Mikulski poprosił mnie abym przekazała mieszkańcom wsi
1) aby dziki nie podchodziły pod dom należy nie dokarmiać zwierząt w okolicy domu tylko w lesie.
Często jest tak, że chcemy dokarmić sarny i rzucamy im np chleb, a zamiast nich przychodzą dziki.
2) abyśmy zwiększyli ostrożność na drodze ze względu na niebezpieczeństwo wypadku samochodowego/motocyklowego z udziałem dzika.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Zwierzęta leśne

Postprzez Jerzy Kopeć » So sty 03, 2015 4:56 pm

Dziś były u mnie dziki, jednego nawet mogłem zabić młotkiem z okna. Nie rozumiem myśliwych, którzy mówią, że nie można w terenie zabudowanym strzelać do dzików. Ale po co tu strzelać przecież można tak jak świniaka obuchem potraktować. Po co od razu zabijać ? Sprawdziły czy dobrze segreguję odpady i poszły sobie. :-)
Załączniki
sarenka (6).JPG
segregacja.JPG
dzik.JPG
DSC02068.JPG
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy


Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron