Fotoradar

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Fotoradar

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr mar 28, 2012 8:34 pm

Panie Łukaszu.
Dokładnie tak. W tych dwóch przypadkach, chciałem pokazać, co może się wydarzyć. Wysepka, może by i spowolniła trochę piratów. Na odcinku Grodzisk - Błonie, w Natolinie jest taka wysepka i co, notorycznie ścięte są tam słupki. Wysepka jest, źle oznakowana i oświetlona. A już jak pada deszcz - makabra. Tutaj, podejrzewam byłoby podobnie.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Fotoradar

Postprzez Łukasz Zemka » Śr mar 28, 2012 10:33 pm

Max1966 napisał(a):Panie Łukaszu.
Dokładnie tak. W tych dwóch przypadkach, chciałem pokazać, co może się wydarzyć. Wysepka, może by i spowolniła trochę piratów. Na odcinku Grodzisk - Błonie, w Natolinie jest taka wysepka i co, notorycznie ścięte są tam słupki. Wysepka jest, źle oznakowana i oświetlona. A już jak pada deszcz - makabra. Tutaj, podejrzewam byłoby podobnie.
Pozdrawiam
Romek


Panie Romku, może i by była ścięta, ale lepiej żeby była ścięta wysepka niż przód jakiegoś samochodu. Kwestia oznakowania i oświetlenia - no cóż, od tego są fachowcy. Co by nie wymyślić, będzie to raczej bardziej skuteczne niż ograniczenie do 40 km/h...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Fotoradar

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz mar 29, 2012 3:14 am

opinie naszych sąsiadów z Książenic

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=642
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Fotoradar

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn kwi 02, 2012 11:45 am

mamy odpowiedź Policji w sprawie ograniczenia prędkości do 40 km/h na Mazowieckiej.

"Szanowny Panie Jerzy,
Po konsultacjach z komendantem i kolegami z WRD ustalono, że policjanci popierają ograniczenie prędkości w tym miejscu z uwagi na zdarzenia, do których co jakiś czas tam dochodzi i usytuowanie istotnych ze względu bezpieczeństwa obiektów np. przedszkole. Nie zamierzamy występować o zmiany, gdyż mogłoby to spowodować jeszcze większe zagrożenie i przyzwolenie na szybszą jazdę.

Z poważaniem
asp. Katarzyna Zych
"

stosowną interpelację w tej sprawie złożyłem na XVIII Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 29.03.2012 r. zobaczymy jakie stanowisko zajmie inżynier ruchu.

Jurek Kopeć - radny Powiatu
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Fotoradar

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn kwi 02, 2012 12:59 pm

...dla mnie to taka prędkość może być na całej długości od Książenic do Grodziska....

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fotoradar

Postprzez petercobra » Pn kwi 09, 2012 12:53 pm

W 21-szym wieku mamy jechać max 40km/h? To już lepiej chyba przesiąść się na rower albo jeździć ciągnikiem. Swoją drogą to ciekawy jestem kto był na tyle mądry by zezwolić na otworzenie przedszkola w najbardziej niebezpiecznym miejscu w Opypach.
petercobra
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn wrz 26, 2011 6:50 pm
Imię: Piotr

Re: Fotoradar

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn lut 18, 2013 10:14 am

Są pierwsze wymierne efekty spotkania Pana Starosty z Panem Profesorem Skawińskim odpowiedzialnym w Naszej Radzie Sołeckiej za bezpieczeństwo na naszych opypskich drogach. Przed Świętami Bożego Narodzenia Starosta obiecał nam, że fotoradar stanie na Mazowieckiej najpóźniej w lutym. W piątek 15 lutego br. fotoradar stał w Opypach na Mazowieckiej w godzinach od 17 do 20. Rekordzista jechał z szybkością 123 km/h. Średnio co 2 minuty wykonywał zdjęcie przekraczającym dozwoloną prędkość. Wykonał 68 zdjęć. Miejmy nadzieję, że będzie bezpieczniej na naszej powiatówce. W ubiegłym tygodniu w Kałęczynie fotoradar przez 3 godziny w szczycie nie namierzył żadnego kierowcy przekraczającego prędkość. Widać ludzie przyzwyczaili się, że przez Kałęczyn jeździ się tak jak ograniczają znaki. Tak więc na Mazowieckiej noga z gazu kierowcy.
Trzeba jeszcze załatać dziury w Mazowieckiej i dziurę na wjeździe w Gilewicza.

Jurek
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Fotoradar

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt lut 19, 2013 9:07 pm

A czy mogę prosić o informację w którym miejscu ten fotoradar stał ?, bo jak wracałem z Janek to coś błysnęło, że aż zrobiło mi się ciemno w oczach. Do wczoraj myślałem, że to te meteoryty się rozrywały, ale teraz po przeczytaniu postu Jurka, chyba mam fotkę. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o tym fotoradarze, chociaż bym się uczesał, a tak pewnie wyszedłem potargany.
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Fotoradar

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr lut 20, 2013 10:32 am

Romek, to będziesz miał ładną fotkę na forum :) he, he :)
bo teraz to futra nie uczesałeś. :)
Pozdrawiam,
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Fotoradar

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn lip 07, 2014 4:23 pm

Dziś tuż po 15 u zbiegu Mazowieckiej z Polnych Kwiatów i Paprociową doszło do kolejnego wypadku drogowego w Opypach. Z relacji światków wynika, że czerwona osobówka na grodziskich numerach jadąc od Grodziska wyprzedzała "na trzeciego" i zderzyła się czołowo z samochodem dostawczym przewożącym materiały budowlane.
Załączniki
DSC01360.JPG
DSC01358.JPG
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron