Zebranie wiejskie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Zebranie wiejskie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt sie 22, 2014 2:52 pm

Jak widzę, ani pani Sołtys, ani nikt z rady sołeckiej nie zamieścił tutaj na forum informacji o zebraniu wiejskim, więc informuję za zamieszczonym ogłoszeniem na fejsie Sołectwa Opypy:
Zebranie wiejskie odbędzie się 11 września 2014r. o godz. 19.30 na Paprociowej Polanie.
Tematem przewodnim będzie podział funduszu sołeckiego na 2015r oraz sprawy różne.
Ostatnio edytowano Cz wrz 18, 2014 9:56 am przez Dariusz Kuzma, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmiana typu wątku na zwykły.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt sie 22, 2014 3:14 pm

Kwota funduszu sołeckiego na 2015 rok = 29337,13

Na zebraniu 20.08.2014 rada sołecka przyjęła trzema głosami (jedna osoba się wstrzymała) następujący projekt:
fundusz_2015.JPG


Z propozycji 'nieformalnych konsultacji społecznych' wypadły:
Paprociowa Polana – wyrównanie i obsianie trawą - 28900 zł
Paprociowa Polana – urządzenia fitness - 3500 zł
Różana Polana – wąż świetlny do altany 1
Różana Polana – ławki kibica 4
ogrodzenie Różanej Polany

Jeśli ktoś ma inne pomysły, to już jest ostatni dzwonek, aby 15 osób złożyło swój wniosek.
Pani sołtys złoży swój wniosek..

Pozdrawiam,
członek Rady Sołeckiej Opypy

Poniżej mail od pani Sołtys:
Zebranie odbędzie się 11 września w czwartek o 19.30 Za zamieszanie przepraszam MWC

Szanowni Państwo
Zapraszam serdecznie na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się na Paprociowej Polanie w czwartek 11.09.2013 o godz. 19.30 Proponowany porządek Zebrania:
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór protokolanta.
3. Zatwierdzenie porządku zebrania.
4. Przedstawienie wniosków dotyczących wykorzystania
funduszu sołeckiego w 2014 roku.
5. Dyskusja nad wnioskami.
6. Podjęcie uchwały dotyczącej przeznaczenia funduszu
sołeckiego w roku 2014
7. Sprawy różne.
8. Zamknięcie zebrania.

Inne propozycje do porządku zebrania proszę zgłaszać wcześniej do sołtysa.
Wnioski dotyczące wykorzystania funduszu sołeckiego mogą zgłaszać sołtys, rada sołecka lub 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa.
Wniosek musi zawierać przedsięwzięcie (cel), kosztorys i uzasadnienie oraz być zgodny ze Strategią Rozwoju Gminy.
W załączeniu pusty wniosek oraz pismo z Urzędu Gminy dotyczące zasad wydatkowania funduszu sołeckiego w 2015 roku.
Proszę także o przekazanie informacji o zebraniu najbliższym sąsiadom.


Odnośnie utrzymania placu zabaw, to pani sołtys stwierdziła na spotkaniu, że to jest obowiązek gminy i już zgłosiła. (uszkodzenie też)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt sie 22, 2014 8:14 pm

Darku, nie żebym się czepiał, ale wiesz doskonale, że ze mną trzeba konkretnie.
Powiedziała Wam, że zgłosiła utrzymanie placu zabaw gminie oraz uszkodzenie. A ja ci mówię, że w tym konwoju pomocy humanitarnej do Ukrainy ,Rosjanie wysyłają polskie jabłka.
Jeżeli zgłosiła, to konkretnie, kiedy?
W jaki sposób, telefonicznie czy poprzez jakieś pismo , jakim dniem datowane?
O ile wiem, to wyłamanie na tym placu jest już od dobrych kilku miesięcy.
Byłem dzisiaj również na Paprociowej Polanie, myślisz, że tam jest lepiej, wcale nie.
Świadczy to bardzo dosadnie o gospodarności naszej pani Sołtys. Pojedź na Owczarnię i zobacz jak tam wygląda plac zabaw.

A tak na marginesie. Dziękuję za zaproszenie na Walne Spółki Wodnej, ale jak sam wiesz już się z niej wypisałem. Przy najbliżej okazji powiem Ci dlaczego.
Aby pozyskać nowych członków, myślę, że powinna być większa reklama Spółki Wodnej. Szkoda, że nie zapraszacie wszystkich mieszkańców, być może ktoś jeszcze by się zapisał.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr sie 27, 2014 7:33 am

szkoda, że nie wiedziałem o zebraniu spółki wodnej. działalność spółek wodnych pozostaje w kompetencjach powiatu. w poprzednich latach nawet starosta brał udział w walnym spółki wodnej i miał wiedzę o potrzebach członków swo. radny powiatowy informuje zarząd swo o posiedzeniach komisji na których będzie mowa o dotacjach starostwa dla swo. ja nie oczekuję specjalnych zaproszeń bo nie jestem członkiem swo ale informację powinienem jako radny mieć. próbowałem znaleźć informację o problemach poruszanych na zebraniu swo ale otrzymałem komunikat "Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział". Dziwne to jakieś, takie tajne. Do tego, że na zebraniu wiejskim nie wita się radnych gminnych zdążyłem przez te kilka lat przywyknąć i nie jest to problemem bo informacje o zebraniu wiejskim są podawane do publicznej wiadomości. w tym roku to nawet maila dostałem. pozdrawiam jurek kopeć
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Joanna Biegała » Śr sie 27, 2014 9:48 am

Jurku, zebranie spółki w najbliższy piątek
http://swo.opypy.waw.pl/
Walne Zgromadzenie członków
Spółki Wodnej Opypy w dniu 29.08.2014 r.
Szkoła Podstawowa w Książenicach, godz. 19
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr sie 27, 2014 10:07 am

Witam,
Starosta został zaproszony na zebranie walne i miał wyznaczyć osoby, które przyjadą z urzędu.
Na tablicach ogłoszeń są informacje o zebraniu - każdy jest zaproszony.

Jurku, jak zawsze Cię zapraszamy!
Jednak mam pewny dyskomfort - obiecywałeś, że zapiszesz się do SWO! a tego nie zrobiłeś.
Doceniam fakt Twojego zaangażowania, (być może większy niż składka SWO) jednak działasz z ramienia urzędu - i nie wiem, czy też byś tak działał gdybyś nie był radnym.
Mógłbyś się zapisać i dać przykład - bo mamy zbyt dużo osób, które tylko korzystają z SWO a nie płacą i nie chcą się przyłączyć.
Na tym zebraniu będziemy ten temat poruszać - jest światełko w tunelu - zdefiniowanie obszarów konkurencyjnych + nakazy ze starostwa.

Zauważ też fakt, że spółki wodne pomimo, że są nadzorowane przez starostę, są to jednostki, które utrzymują się z wpłat członków (są to prywatne pieniądze + dotacje) - nie można ich porównywać np. do podziału funduszu sołeckiego, do którego mieszkańcy nie wrzucają ani grosza.

Pozdrawiam,
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr sie 27, 2014 12:21 pm

Darku, czy mam rozumieć że Walne Zebranie SWO w 2014 roku jeszcze się nie odbyło i mam szansę w nim uczestniczyć ?
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr sie 27, 2014 2:48 pm

tak, zapraszam.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr sie 27, 2014 3:51 pm

Dzięki , oczywiście będę, nawet będę przychodził jak nie będę już radnym. "Jednak mam pewny dyskomfort" - informacyjny. Dziś w poszukiwaniu informacji o piątkowym Walnym SWO przeczytałem wszystkie tablice informacyjne Naszego Sołectwa. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji o piątkowym zebraniu Spółki. Jaki jest problem aby tam umieścić taką informację dla mieszkańców szczególnie dla takich jak ja którzy pragną zapisać do spółki Wodnej Opypy a nie wiedzą, że jest zebranie ? No przecież spółka nie będzie stawiać swoich tablic informacyjnych. Do zobaczenia w piątek. :-)
Załączniki
DSC01637.JPG
DSC01636.JPG
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Zebranie wiejskie

Postprzez Joanna Biegała » Wt wrz 09, 2014 11:26 am

Zamieszczam plakat informujący o zebraniu wiejskim.
Zachęcam wszystkich do uczestnictwa !!!
Załączniki
zebranieW.png
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron