Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr maja 13, 2015 8:49 pm

W Opypach mieszkam 18 lat. Żonaty, jedno dziecko. Obecnie pracuję w Błoniu, prowadzę również własną firmę. Zdecydowałem się kandydować do Rady Sołeckiej ponieważ uważam, że sołectwo tworzą wszyscy mieszkańcy.
Nie boję się pytać i walczyć o to co jest dla Nas ważne.Opypy mamy tylko jedne i o nie będę walczył. Chcę, aby każda posesja miała wodociąg i kanalizację, aby ulice w naszej wsi miały przynajmniej destrukt lub kostkę, aby w nocy świeciły latarnie w każdym zakątku Opyp. Chcę współtworzyć wieś od nowa bez podziałów i wspólnie razem.
Proszę Was o poparcie mojej kandydatury do Rady Sołeckiej 21 maja 2015r.
i danie mi szansy.
Zmieńmy Opypy razem.
Wasz głos nie pójdzie na marne. Proszę zagłosujcie na mnie.
Romuald Niedźwiedź
Ostatnio edytowano Pt maja 15, 2015 6:33 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 2 razy
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz maja 14, 2015 1:40 pm

Dla tych osób, które jeszcze mnie nie znają, przedstawiam moją osobę:

Dariusz Kuźma - Kandydat na Sołtysa wsi Opypy
Wybory na Sołtysa oraz do Rady Sołeckiej
21 maja 2015r. godz. 18.00 Świetlica Kady

Nazywam się Dariusz Kuźma. Mam 40 lat. W Opypach mieszkam od 2003 roku. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej instytutu automatyki i informatyki.
Już drugą kadencję jestem w-ce przewodniczącym Spółki Wodnej Opypy, działałem także aktywnie w Radzie Sołeckiej w kadencji 2011-2015. Założyłem dla Opyp forum OPYPY.WAW.PL, gdzie poruszamy sprawy związane z naszą wsią.
Prywatnie jestem żonaty i mam 3 córki. Zawodowo piastuję stanowisko dyrektora i właściciela firmy LikeSoft, która od czterech lat zajmuje się dostarczaniem usług i rozwiązań IT. Posiadam piętnastoletnie doświadczenie w branży IT jako programista, kierownik zespołu oraz sprzedawca.
Jestem otwarty na każdą rozmowę i współpracę. Chcę mieszkańców łączyć a nie dzielić. Nie boję się trudnych wyzwań. Każdego z Was wysłucham z rozwagą. Mam wiele pomysłów jak sprawić, aby nam wszystkim mieszkańcom Opyp żyło się znacznie lepiej.

Czas na konkrety i zmiany aby WSZYSTKIM mieszkańcom Opyp żyło się lepiej !!!

To są moje priorytety:
1. Poprawa stanu dróg, budowa kanalizacji po obu stronach ulicy Mazowieckiej
2. Działania na rzecz budowy świetlicy, wodociąg - w każdej ulicy!
4. Działania na rzecz poprawy infrastruktury: oświetlenie ulic, chodniki, tele-media
5. Rozwój Opyp - przygotowanie planu rozwoju, pozyskiwanie funduszy.

Proszę o Państwa poparcie w głosowaniu.


Jestem przekonany, że z poniższymi kandydatami do Rady Sołeckiej mogę wiele uczynić, dla dobra społeczności naszej wsi.
Razem stworzymy spójny i aktywny zespół.

Proszę zagłosujcie na nich:
    Biegała Joanna
    Jakubiak Agnieszka
    Kopeć Jerzy
    Kotlarczuk Marcin
    Niedźwiedź Romuald
    Zdunkiewicz Marek
    Zemka Marta
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Marta Zemka » Cz maja 14, 2015 10:24 pm

Nazywam się Marta Zemka i od 6 lat mieszkam w Opypach razem z mężem i synkiem. Męczą mnie codzienne przeprawy po dziurawych drogach, wszechobecny kurz, brak podstawowych mediów jak wodociąg i kanalizacja. Uważam, że mieszkańcy wsi zlokalizowanej w podobno najlepszej gminie w Polsce, we wsi odznaczanej wielokrotnie różnymi tytułami mają prawo do życia w przyzwoitych warunkach. Wspólnie z Darkiem, jako Sołtysem oraz koleżankami i kolegami kandydującymi do Rady Sołeckiej chcę działać na rzecz poprawy tej sytuacji. Chciałabym też podejmować REALNE działania na rzecz budowy świetlicy w Opypach, tak żebyśmy nasze Zebrania Wiejskie mogli odbywać na terenie naszej wsi w przyzwoitych warunkach o każdej porze roku.
Jako Członek Rady Sołeckiej chcę też zadbać o to, żeby każda złotówka, która zostanie pozyskana przez sołectwo, czy to z funduszu soleckiego czy z innych źródeł została rozliczona, udokumentowana, a dostęp do tych informacji był łatwy i umożliwiony każdemu z Państwa.
Zapraszam do kontaktu poprzez forum. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.

Proszę o udział w wyborach i o Państwa głosy.
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt maja 15, 2015 2:06 pm

Nazywam się Marek Zdunkiewicz.
W Opypach mieszkam od 2008 roku.
W sprawy wsi jestem zaangażowany od 2001 roku, kiedy to wraz z moją rodziną zakupiliśmy tutaj działkę.
Za namową znajomych, sąsiadów postanowiłem kandydować na członka Rady Sołeckiej, gdyż tak jak większość mieszkańców, mam chęci i czas do pracy społecznej na rzecz rozwoju wsi. W chwili obecnej Opypy to wieś, która bardzo odbiega od innych sołectw pod względem rozbudowy infrastruktury typu: kanalizacja , drogi, chodnik, ścieżka rowerowa, czy tak długo przez nas wypatrywana świetlica wiejska. Są to problemy z którymi mieszkańcy borykają się od bardzo dawna, a na dzień dzisiejszy nie ma działań, które miałyby na celu rozwiązanie tych problemów.
Mam nadzieję , że nowy sołtys i nowa rada sołecka zadba o postulaty , które poruszam.
Dlatego, jeżeli zależy wam drodzy sąsiedzi, mieszkańcy Opyp, aby nam, naszym dzieciom i wnukom żyło się lepiej zagłosujcie na zmiany.
Proszę o udział w wyborach i poparcie mojej kandydatury.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt maja 15, 2015 10:45 pm

Szanowni Mieszkańcy,
Nazywam się Marcin Kotlarczuk. Mieszkam w Opypach od 2009 roku. Jestem żonaty i mam dwóch synów.

Praktycznie od samego początku włączyłem się w życie wsi, a kiedy zostało utworzone forum dla wszystkich mieszkańców Opyp, postanowiłem jeszcze więcej zabierać głos i walczyć o drogi i inne rzeczy, które składają się na poprawę życia i bezpieczeństwo. W tamtym okresie udało się wspólnie z innymi sąsiadami doprowadzić do stanu naszej Wsi, jaką mamy teraz. Pomimo dalszych chęci nastąpił brak wsparcia ze strony ówczesnych władz sołeckich, co przełożyło się na wyłączenie mojej osoby całkowicie z wszelkich prac, zaangażowania i dalszej współpracy. Przez okres ponad dwuletniej przerwy w życiu Wsi, na którą złożyło się wiele czynników (gdzie byłem tylko obserwatorem) widząc, że nie dzieje się nic konstruktywnego postanowiłem ponownie spróbować włączyć się i czynnie uczestniczyć w dążeniu do poprawy warunków naszego sołectwa. Stwierdziłem, że właśnie teraz nadszedł właściwy moment, ponieważ w dniu 21.05.2015 roku odbędą się wybory na Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Opypy.

* Moim priorytetem jest
, abyśmy w naszej Wsi mieli drogi w asfalcie, płytach, destrukcie lub kostce.
* Chciałbym użyć wszelkich możliwych sposobów, aby każda posesja posiadała wodociąg i kanalizację.
* Uważam również, iż na poprawę bezpieczeństwa mają duży wpływ latarnie, których na tą chwilę brakuje w wielu zakątkach naszego sołectwa.
* Będę dążył do tego, abyśmy mieli świetlicę wiejską i boisko do piłki nożnej, którego do tej pory nie ma.
* Pragnę uczestniczyć w życiu Wsi i współpracy z każdym z Nas. Chciałbym, aby Opypy były jedną wsią bez podziałów.
* Wiem, że jesteśmy rozproszeni i nasza wieś nie jest mała, dlatego też uważam, że należy minimum 4 razy w roku organizować zebrania wiejskie, na których rozmawiamy, dzielimy się spostrzeżeniami i zabiegamy wspólnie o dalszy rozwój. Forum i internet nie zawsze dają wymierne możliwości rozmów.

Niestety teraz brakuje mi jasności w działaniu rady sołeckiej i sołtysa. Chciałbym to zmienić. Nikt z Nas nie chce już czytać, czy słuchać ponownych obietnic tych samych Ludzi, którzy przekazują Nam informację, że mają już ustalone to czy to, że jak ponownie nas wybierzecie, to na pewno będziecie mieli. Myślę, że do wielu z Nas już puste słowa nie trafiają. Dość już pustych obietnic bez pokrycia. Przyszedł czas na zmiany tu i teraz. Między innymi ja chcę to zmienić. Chcę, aby Nasza Wieś w końcu się rozwinęła


Moim marzeniem jest aby Opypy były wsią:
- nowoczesną, bezpieczną i wygodną
– z kanalizacją, dobrymi drogami, chodnikami, oświetlonymi ulicami, z dobrymi telekomunikacyjnymi łączami (bardziej dostępny internet),
- z wieloma nowymi gospodarstwami, aby dawały szansę na wypoczynek, sport i rekreację dla dzieci i młodzieży (plac zabaw dla dzieci, boiska, miejsce wypoczynku),
- wsią zintegrowaną, z aktywną i nowoczesną społecznością, wsią dbającą o dzieci i młodzież, a także integrującą wszystkich nowo przybyłych, tak by każdy mieszkaniec czuł się ważnym członkiem naszej społeczności.


Dla realizacji tej wizji konieczne będzie zaangażowanie i współdziałanie władz sołeckich vs. samorządowych Grodziska, zwłaszcza w tych wymagających znacznego wkładu finansowego.
Opypy dzięki własnym wysiłkom wspomaganym przez Gminę oraz pozyskanym funduszom zewnętrznym mogą zmienić się ze wsi "drewnianej" niemalże zapomnianej przez wszystkich w nowoczesną, tętniącą życiem na miarę XXI wieku.

Wiem, że jako Ludzie mamy przyzwyczajenia do osób wcześniej piastujących już funkcję, czy to w Radzie Sołeckiej, czy funkcję Sołtysa. Niemniej jednak bardzo Państwa proszę o danie szansy również innym, w pełni zaangażowanym TYLKO dla swojej Wsi.

Pragnę Państwa uprzedzić, iż nigdy nie będę traktował miejsca w Radzie Sołeckiej jako trampoliny do wybicia się na salony. Nie chcę nigdzie jeździć i pokazywać się w tv jako jednostka, tylko pisać pisma, spotykać się z Burmistrzem i osobami odpowiedzialnymi w gminie i poprzez merytoryczne rozmowy przekonywać do swoich racji.


Mocno wierzę, że już po pierwszych 6 miesiącach będzie widać wyniki i dowody mojego zaangażowania, które będzie trwało cała kadencję, co będzie miało przełożenie na namacalne zmiany we wsi.

Uprzejmie proszę o oddanie na mnie głosu podczas wyborów w czwartek, 21.05.2015 w świetlicy w Kadach. Popieram Kandydaturę Darka Kuźmy na nowego Sołtysa Naszej Wsi wraz z Kandydatami: Joanna Biegała, Agnieszka Jakubiak, Marta Zemka, Jerzy Kopeć, Marek Zdunkiewicz, Romuald Niedźwiedź.


Dziękuję i pozdrawiam

Marcin Kotlarczuk - Kandydat do Rady Sołeckiej
Ostatnio edytowano Pn maja 18, 2015 3:25 am przez Marcin Kotlarczuk, łącznie edytowano 1 raz
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Joanna Biegała » N maja 17, 2015 1:08 pm

W Opypach mieszkam od 2002r. Od początku włączyłam się aktywnie w działalność społeczną na rzecz naszej wsi. Od 2002r jestem członkiem Rady Sołeckiej.
W latach 2006 - 2014 pełniłam funkcję radnej Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.
Jestem magistrem informatyki, ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą.
Jestem mężatką, matką 2 dzieci.
W swojej działalności samorządowej zabiegałam, aby gmina przeznaczała więcej funduszy na inwestycje na wsi: budowę dróg, wodociągów i kanalizacji oraz oświetlenie ulic. Dzięki moim staraniom ( pisma,rozmowy z burmistrzem, zabieranie głosu na komisjach i sesjach Rady Miejskiej) została zakupiona działka "Różana Polana", która obecnie służy mieszkańcom, a zwłaszcza dzieciom, które korzystają tam z placu zabaw. Udało mi się doprowadzić do oświetlona ulic w Opypach w tym ul.Daktylowej, ul.Polnej Róży oraz ul.Gajowej. Doprowadziłam do wybudowania 600m asfaltowego odcinka ul.Polnej Róży, która prowadzi w kierunku kolejki WKD
Także bardzo angażowałam się w doprowadzenie do wybudowania kanalizacji w ulicach Letnia,Wiosenna,Jesienna i Gilewicza. Obecnie dzięki moim staraniom projektowana jest kanalizacja w ulicach Oliwkowa, Figowa i Chabrowa.
Zachęcam do wzięcia pod uwagę mojej kandydatury na członka Rady Sołeckiej Opyp.
Mam duże doświadczenie samorządowe, które chciałabym wykorzystać w doprowadzeniu do realizacji inwestycji, które są tak ważne i konieczne dla naszej wsi
Popieram kandydaturę Dariusza Kuźmy na sołtysa, ponieważ znam Darka od kilkunastu lat i jestem przekonana, że będzie godnie reprezentował mieszkańców. Darek będąc vice-przewodniczącym Spółki Wodnej, dał się poznać jako osoba, która wiele czasu i własnych umiejętność potrafi przeznaczyć dla dobra mieszkańców.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Agnieszka Jakubiak » Pn maja 18, 2015 7:28 pm

Witam
Nazywam się Agnieszka Jakubiak i w tych wyborach kandyduję do rady sołeckiej. W Opypach pojawiłam się już w 2001 roku a mieszkam z Państwem od 7 lat.
Zawodowo od 13 lat zajmuję się projektowaniem budynków i w 2011 roku założyłam własną firmę - biuro architektoniczne.
Do rady sołeckiej zdecydowałam się kandydować aby wspomóc Nowego Sołtysa, Pana Darka w realizacji zadań inwestycyjnych w zakresie zdobytego doświadczenia.
Ze spraw w których można było o mnie usłyszeć mogę nadmienić o pierwszym projekcie zagospodarowania na Różaną Polanę
i rozplanowaniu na terenie istniejących zabawek oraz osobiste interwencje w Warszawie (w tym roku) w sprawie odstrzału interwencyjnego dzików, a przede wszystkim zdobywanie informacji prawnych o takiej możliwości. Mogę Państwu zdać sprawozdanie
z okresu dwóch lat, kiedy to opuszczone i bezpańskie psy, dziczejące, stanowią ogromne zagrożenie dla dzieci poruszających się
po terenie naszej wsi.
Osoby zainteresowane sprawami wsi i uczęszczające na zebrania na pewno miały okazję wysłuchać analiz i wniosków dotyczących racjonalnego i efektywnego wykorzystania środków na poprawę dróg.

Nie boję się nowych wyzwań. Jeśli Państwo obdarzą mnie zaufaniem zajmę się tym co potrafię najlepiej, jak wyżej już wspomniałam.
Najważniejsze informacje na temat moich pomysłów na gospodarne wykorzystanie obiecuję zrelacjonować na zebraniu wyborczym.

Zapraszam na wybory!
Avatar użytkownika
Agnieszka Jakubiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 12:44 pm
Imię: Agnieszka

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt maja 19, 2015 7:44 am

Jurek Kopeć

W 1863 roku mój pradziadek Andrzej kupił od Pana Surały w Opypach 12 mórg ziemii za 750 rubli. Mój dziadek Szczepan był przed wojną członkiem Rady Sołeckiej i budował Dom Ludowy w Opypach który jest teraz własnością spółki FUTURA, tej której Prezesem jest obecna sołtys Pani Maja Winiarska Czajkowska. Przez wiele lat budynek ten służył mieszkańcom Opyp. Po wojnie mieściła się tu szkoła podstawowa w której się uczyłem. Mój ojciec Wacław Kopeć był przez wiele lat sołtysem Opyp. Moja mama Danuta była przez wiele lat radną gminną w Grodzisku a później radną ówczesnego województwa warszawskiego. Ja też byłem radnym gminy Grodzisk Mazowiecki. Przez ostanie 16 lat z woli mieszkańców Opyp pełniłem zaszczytną funkcję radnego powiatu grodziskiego. Teraz kopię rowy żeby woda z rowów we wsi dobrze spływała. Zapytacie Państwo - dlaczego o tym wszystkim piszę. Macie Państwo prawo a nawet obowiązek wiedzieć kto jest kim na wsi w której mieszkacie. Moi przodkowie zawsze pracowali dla dobra wspólnego i ja staram się nie być gorszy od nich bo jestem z ich pracy dumny. W tych wyborach sołeckich wspieram kandydaturę Darka Kuźmy i jeżeli pozwolicie mi Państwo będę wspierał go swoją pracą w nowej Radzie Sołeckiej.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Prezentacje kandydatów do wyborów sołeckich 2015

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt maja 22, 2015 11:14 am

Dziękuję wszystkim mieszkańcom Opyp, którzy stawili się na wyborach za aktywny udział i oddanie głosów na kandydatów.
Szczególnie tym osobom, które przyszły z dziećmi a nawet w zaawansowanej ciąży.

Dobrze, że pogoda dopisała, bo inaczej nie pomieścilibyśmy się w świetlicy.
Dziękuję osobom zaangażowanym w opiekę nad dziećmi - chyba się nie nudziły, bo Kasia nie przybiegała do mnie.

Życzę pani Sołtys dotrzymania obietnic, które złożyła, a które do tej pory nie były realizowane.
Mam cichą nadzieję, że plan odnowy wsi Opypy powstanie, że będzie robiona kanalizacja, drogi, oświetlenie..
Myślę, że głosy Państwa oddane na mnie nie będą stracone - pokazuje to jak bardzo jest dużo do zrobienia w Opypach.
Działajmy razem!
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz


Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości