FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez Marta Zemka » Śr cze 17, 2015 9:55 am

Szanowni Państwo,

w związku z zamieszczeniem przez Sołtysa na fejsbuku prośby o informacje na temat funduszu sołeckiego następującej treści:

FUNDUSZ SOŁECKI na 2015 rok !!!! PILNE!!!!
osoby, których wniosek na 2015r został uchwalony proszone są o przekazanie ofert na podstawie których ustalane były kwoty przedsięwzięć.
17.000zł - modernizacja boiska sportowego i budowa ogrodzenia
2.000zł - zajęcia dla dzieci i młodzieży
Wyjaśnienie:
Generalnie mamy przed sobą dwie drogi:
1. (wg zarządzenia burmistrza z 2014r) - czekamy aż UG sam znajdzie wykonawców, napisze specyfikację i uruchomi procedurę zamówień ale wtedy możemy mieć realizację na koniec 2015r
2. sami dostarczymy ("na tacy") oferty z firm, które będą się zajmowały poszczególnymi zadaniami - wtedy jest szansa, że boisko i zajęcia będą jeszcze w wakacje.
Dopiero pod naciskiem sołtysów UG zmienia swoje nastawienie do wydatkowania fs. Dotychczas słyszeliśmy, że na wszystko potrzebne są przetargi - nawet na stolik pod komputer w Odrano Woli za 200zł ponieważ się łączy z innym przetargiem urzędu na meble.
Poza tym w związku z wyborami sołeckimi przez kwiecień i maj na każde moje zapytanie co z wydatkowaniem fs słyszałam, że teraz nie ma jak się tym zająć bo wybory i żeby przyjść po. Skończyły się w czerwcu.
Pracownicy UG odpowiedzialni za fs po wyborach zebrali dane i wychodzi z nich, że nasze przedsięwzięcia (oprócz tłucznia) nie komasują się w gminie z innymi, więc nie wchodzą w przetargi.
Stąd otwierają się inne możliwości.
Teraz od wnioskodawców (osób których wniosek został przegłosowany) zależy dalszy ciąg realizacji.
Co do tłucznia - został zakupiony przez ZGK i już tam czeka, realizacją uchwały Zebrania Wiejskiego nr 1/2015 zajmą się w lipcu.


oraz w związku z tym, że Pani Maja również do mnie osobiście zwróciła się z tym pytaniem poniżej zamieszczam informacje, które udało mi się ogrzebac w pamięci oraz moją odpowiedź do Pani Sołtys w tej sprawie.
Ostatnio edytowano Śr cze 17, 2015 10:00 am przez Marta Zemka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez Marta Zemka » Śr cze 17, 2015 9:56 am

Pani Maju,

Długo wczoraj myślałam na temat tego wniosku i próbowałam odgrzebać w pamięci jak były wyliczane poszczególne kwoty i na jakiej podstawie. Rozumiem, ze ma Pani teraz kłopot bo nie mamy tych ofert, ale podam czym sie kierowaliśmy w naszych wyliczeniach przy przygotowaniu wniosku. Mam nadzieje ze to pomoże, bo wszystkim nam zależy na tym, żeby jak najszybciej zrealizować te wydatki, które przecież maja służyć całej wsi.
I tak - boisko plus ogrodzenie - opieralismy wyliczenia na zaproponowanym przez Panią i radę Solecka wniosku - pozycja " różana polana - wyrównanie, obsianie boiska + łapacze piłek - 15.000". Dodaliśmy do tej kwoty 2 tysiące na zakup słupków i siatki na dokończenie ogrodzenia (tyle ile wystarczy z tej kwoty po zrobieniu boiska).
Zajęcia dla dzieci - tu rownież kierowaliśmy sie wnioskiem sołtysa i rady, pozycja "zajęcia dla dzieci i młodzieży (12godzin) - 1.500". W naszym wniosku było 2.000 bez podania liczby godzin, ale zakładam, ze jeśli skorzystamy z tej oferty która Pani miała formułując wniosek to możemy za ta cenę mieć 16 godzin zajęć.

Tak wiec podsumowując, nie zbieraliśmy już dodatkowych ofert, przynajmniej ja ńic o tym nie wiem. Pisała Pani na fejsbuku, ze zawsze zbiera oferty do składanego wniosku. Mam nadzieje, ze mocno sie nie zdezaktualizowaly ( inflacja w Polsce jest praktycznie bliska zeru, wiec nie spodziewam sie istotnej podwyżki cen w powyższych zakresach).

Pozwolę sobie również zamieścić powyższe wyjaśnienia na forum

Gdyby była potrzebna jeszcze jakaś pomoc, to pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam
Marta
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez Marta Zemka » Śr cze 17, 2015 9:59 am

Zamieszczam też komentarz Pani Sołtys pod tym postem o funduszu z FB - w świetle wyżej przedstawionych faktów odpowiedź ta wydaje mi się całkowicie niezrozumiała:

Sołectwo Opypy To prawda, ale też zadania sołtysa kończą się wraz ze złożeniem wniosku. W poprzednich latach przy tworzeniu wniosków prowadziłam telefoniczne rozmowy z potencjalnymi wykonawcami i to pozwalało znacznie przyspieszyć realizację. Wiedziałam czego dokładnie mają dotyczyć inwestycje i to przedstawiałam wraz ze zdjęciami na wrześniowym Zebraniu Wiejskim. W tym roku na lutowym zebraniu usłyszałam od Państwa dwie sprzeczne informacje: że oby boiska nie robił ZGK bo się do tego nie nadaje oraz niech to zrobi ZGK. Poza tym był głos z sali zdaje się od p. Agnieszki Jakubiak o siatce przeciwko kretom. Ktoś rzucił pytanie czy w tych pieniądzach będzie łapacz piłek. Więc pytanie: to co ma być za te 17.000? w jakich proporcjach boisko i ogrodzenie? co na tym boisku? jakie ogrodzenie? z jaką firmą Państwo na ten temat rozmawiali skoro jest określona kwota 17.000?

Rozumiem, że wątpliwość dotyczącą podziału tych 17.000 między boisko i ogrodzenie rozwiałam poprzednią informacją.
Ostatnio edytowano Śr cze 17, 2015 10:34 am przez Marta Zemka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez Marta Zemka » Śr cze 17, 2015 10:09 am

Załączam równiez do komletu zaczerpniętą z FB Sołectwo Opypy informację na temat wniosku Sołtysa i Rady o podziale funduszu za 2015:
Załączniki
fundusz 2015.PNG
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr cze 17, 2015 4:27 pm

Przecież we wniosku Sołtysa i Rady Sołeckiej w 17 pozycji jest zapis :
Różana Polana-wyrównanie,obsianie boiska+łapacze piłek ---15000pln

Skąd zatem pytania ze strony Sołtysa ? Czy to trudno zrozumieć że chodzi o wyrównanie , posianie trawy oraz zamontowanie łapaczy/siatka/ ?

A tak w ogóle to po co tyle zamieszania ? W innych wsiach gmina buduje place zabaw za 300 000 pln i nikt nikogo o nic nie pyta,tylko u nas jest zawsze sztuczny problem. http://wiadomosci.wpr24.pl/plac-zabaw-j ... 23787.html

Dlaczego u nas ma być inaczej ?
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez marek zdunkiewicz » Pn cze 22, 2015 8:16 pm

Pani Sołtys podała informację, ze ZGK w ramach funduszu sołeckiego zakupiło wreszcie tłuczeń.
Może warto byłoby podać przez władze sołeckie jawnej informacji ile tego tłucznia zakupiono i kiedy będzie rozsypany ?
Co do dróg to może tym nowym rowerem warto pojeżdzić po wsi i zamonitować do ZGK co do naprawy nawierzchni ulic. Na ulicy Gilewicza ciężko się minąć na dwa samochodu bo są doły i każdy boi się w nie zjechać.
Po większości ulic jeżdzi się jak po tarce i po torze z przeszkodami.
Kiedyś to po wsi jeżdziła równiarka i walec a teraz ........ .
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt lip 14, 2015 7:52 pm

Zwracam się z pytaniem do mieszkańców.
Czy może wiadomo Wam, bo od p.sołtys trudno doczekać się jakiejkolwiek informacji na temat realizacji wydatkowania funduszu sołeckiego.
Konkretnie chodzi mi o wysypywanie zakupionego tłucznia. Do dziś nie wiemy ile tego tłucznia było zakupionego oraz kiedy zostanie on rozsypany.
Osobiście zgłaszałem ulicę Figową od ul.Polnej Róży do ul .Oliwkowej. W tym miejscu nie widzę, aby ten tłuczeń był wysypany. Na samym skrzyżowaniu ul.Figowej i Oliwkowej są dziury, które miałem nadzieję zostaną zasypane.
Jeśli ktoś coś wie proszę o informację.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lip 15, 2015 12:48 am

Na Jabłoniowej wysypano, chyba w ostatni czwartek. Zrobiono to na odwal sie i jak będę miał chwilę to napiszę do Mai i ZGK, że nie życzę sobie, żeby w ten sposób marnowano pieniadze z FS. Dziury myślę że się pojawią ponownie w ciagu najbliższego tygodnia.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr lip 15, 2015 3:14 pm

Na ulicy Gilewicza, nie wysypano żadnego tłucznia. Pobocza są w stanie fatalnym . Tam gdzie jest różnica wysokości płyt nad poboczem, tam również trzeba dosypać tłucznia.
Zgadzam się z Markiem, że nie ma żadnej informacji, ile tego tłucznia jest za pieniądze przeznaczone z funduszu sołeckiego.
Czyżby tłucznia już zabrakło? W doprecyzowanym wniosku, wyraźnie zaznaczone jest, że tłuczeń ma być dosypany do ubytków.
Łukasz ma rację na ul. Jabłoniowej zrobiono, na odwal się i wysypany tam gdzie nie potrzeba. Kto tego dopilnowywał?
Może ktoś z rady sołeckiej wie?
Załączniki
ulice do wysypania tłuczniem ubytków.jpg
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: FUNDUSZ SOŁECKI 2015

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt lip 17, 2015 8:37 am

Zwracam się do sołtysa i członków rady sołeckiej z prośbą, aby zabrali głos i poinformowali mnie jak również całą społeczność wiejską w sprawie realizacji wydatkowania pieniędzy z funduszu sołeckiego.
Do dnia dzisiejszego pomimo próśb nie wiemy ile tłucznia zakupiono oraz gdzie został wysypany, jeżeli w ogóle był wysypywany.
Przypominam, ze podjęliśmy uchwałę o dosypywaniu tłucznia w miejsce ubytków , a nie wysypywania go na całej powierzchni jezdni.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości