Wukadka

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Wukadka

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt cze 16, 2015 2:29 pm

A dlaczego ma pani nie chodzić po Urzędach i pism- petycji mieszkańców nie zgłaszać ?
Praca społeczna, czy to Sołtysa , czy to członków Rady Sołeckiej właśnie na tym polega. Pisma redaguje się na podstawie wniosków i potrzeb mieszkańców i skutecznie przy tym chodzi od drzwi do drzwi w urzędzie gminy, a jak ktoś nie chce tego robić to widocznie się do tego nie nadaje.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Wukadka

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 2:46 pm

Marku,
nie nam to oceniać, nie znamy przecież podziału obowiązków jaki ustaliła sobie Rada Sołecka. Może są osoby w radzie które będą się tym zajmować, a Pani Edyta ma inne zadania.

Pani Edyto,
może przybliżyliby Państwo czytelnikom forum jakie macie plany, kto ma jakie funkcje (pamiętam, że w poprzedniej radzie sołeckiej był taki podział), jak zamierzacie działać i w jakich tematach. Myślę, że dzięki temu moglibysmy uniknąć wielu niepotrzebnych nieporozumień.
Jeśli jeszcze nie robiliście planów (w koncu dopiero miesiąc od wyborów), to prośba o przybliżenie wtedy kiedy już coś się skonkretyzuje.
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Wukadka

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 3:15 pm

Panie Marku,
Niestety nie mam wolnego zawodu, ani nie jestem emerytką, a nie zwolnię się z pracy tylko po to, żeby Panu i innym mieszkańcom służyć. Członkostwo w Radzie Sołeckiej to nie zawód, tylko funkcja społeczna i ta funkcja nie jest zakazana dla osób na etacie, posiadających swoje życie, dom, rodzinę, prawda?
I to nie grzech, że nie potrafię przepychać się łokciami, że nie jestem pyskata i że nie umiem pisać urzędowych pism. Zapewniam, że mimo wszystko jednak na coś się przydam w tej Radzie. A jeśli komuś się to nie spodoba, zawsze może mnie wygwizdać lub odwołać na zebraniu wiejskim i przyjmę to na klatę, spokojnie.

Nie, Pani Marto, nie mamy podzielonych między siebie zadań, czy funkcji, natomiast każdy z nas będzie się starał robić to, co potrafi najlepiej.
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Wukadka

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt cze 16, 2015 3:31 pm

cyt: Niestety nie mam wolnego zawodu, ani nie jestem emerytką, a nie zwolnię się z pracy tylko po to, żeby Panu i innym mieszkańcom służyć.

No właśnie i tu jest problem. Praca społeczna nie jest łatwa, dlatego nie każdy chce się jej podjąć, ale skoro się już pani zdecydowała na taką,,społeczną funkcję'', to trzeba i troszkę prywatnego czasu poświęcić, aby zrealizować postawione przed panią zadania.
Nie neguję pani predyspozycji jako społecznika, wręcz przeciwnie jestem pewien że jak to mówią ,, świeża krew '' wniesie pani dużo dobrego dla dobra wsi i mieszkańców.
Skoro już jesteśmy na łączach to mam do pani ogromną prośbę o zamieszczenie informacji : czy podjęte zostały działania w celu wyjaśnienia sprawy budowy dalszego odcinka ul Polnej Róży do ul.Kwiatów Polnych. Sprawa ucichła, a ja jako mieszkaniec chcę wiedzieć co dalej z tą budową ? I czy w ogóle kiedyś ona nastąpi ?
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Wukadka

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 5:12 pm

Pani Edyto,
a ja ze swojej strony gorąco Panią proszę o wstawiennictwo u Pani Sołtys w sprawie zwołania zebrania wiejskiego. Niestety dostałam informację, że przed wrześniem (czyli wtedy kiedy będziemy dzialić kolejny fundusz sołecki) nie jest takie zebranie planowane.

W naszej wsi komunikacja naprawdę kuleje, nie kazdy ma dostęp do internetu, a nawet Ci co mają nie śledzą na bieżąco ani strony Pani Sołtys ani forum. Zebranie by się przydało, bo komunikacja na zasadzie ktoś komuś coś powiedziedział, niestety działa często jak głuchy telefon i te informacje docierają bardzo zniekształcone. Może komuś to pasuje, ale na pewno nie słuzy to dobru naszej wsi. To od nas wszystkich zależy w jakich warunkach i w jakiej atmosferze będziemy tu mieszkać. Zadbajmy o to, aby jedynym źródłem informacji nie były informacje ustne, które to do siebie mają, że naprawdę łatwo o przekręcenie czy niezrozumienie, szczególnie jeśli informacja jest przekazywana na zasadzie: słyszałem od kogoś, że podobno ktoś etc.

Zebranie wiejskie nie powinno służyc jedynie podejmowaniu uchwal w sprawie funduszu sołeckiego, powinno być tez miejscem na wymianę różnych poglądów czy opinii w sprawach ważnych dla wsi.

Dlatego apeluję do Pani, jako osoby która dała się poznać z tego, że jest Pani nastawiona na DIALOG (wielokrotnie to Pani w swoich wypowiedziedziach na fb czy w mailach podkreslała, a wierzę, że Pani intencje i zapowiedzi współpracy są szczere) - proszę spowodować zwołanie zebrania wiejskiego jak najszybciej. Termin jest chyba z tego co pamiętam 5 czy 7 dni, więc można to zrobić jeszcze przed wakacjami.

Będzie to też świetna okazja żeby poznać pozostałych członków rady sołeckiej (większości składu niestety nie znam, a myślę, że poznanie się byłoby z korzyścią dla wszystkich).
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Wukadka

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 8:44 pm

Panie Marku, na razie poświęcam zdecydowanie zbyt dużo czasu prywatnego na odpisywanie na fb i forum :-), a nie mam kiedy zająć sie innymi sprawami, ale to się zmieni, bo w ten sposób wszystkie sfery życia kuleją, nie tylko te społeczne.

Pani Marto, ja też jestem za spotkaniem, dlatego rozmawiałam z Mają na temat zebrania mieszkańców. Przed wakacjami to się nie uda, ze względu na nasze obowiązki zawodowe i prywatne, więc najbliższy możliwy termin, jaki możemy zaproponować to 7 lipca, a więc już w czasie wakacji.
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Wukadka

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 8:48 pm

Nie wszyscy wyjeżdżają na wakacje. A Ci co wyjeżdżają tez pewnie nie na całe 2 miesiące. Lepsze zebranie w lipcu niż żadne. Dziękuje za wstawiennictwo i proszę o rozważenie tej opcji
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Wukadka

Postprzez Romuald Niedźwiedź » So lis 14, 2015 9:29 pm

Tak dla przypomnienia. Minęły przeszło dwa lata od ostatniego filmu i nic się nie zmieniło. Ulica Łąkowa jest jedną z wizytówek Milanówka. Brawo Pani Burmistrz.
https://www.youtube.com/watch?v=HJOzkSazf-o

https://www.youtube.com/watch?v=IFCbtp_R-ZE


Zachęcam do rozpowszechnienia tych filmików na swoich profilach FB.
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Wukadka

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lis 19, 2015 6:20 pm

To może jeszcze stawy karpia w Milanówku, idą przecież Święta.

https://www.youtube.com/watch?v=jQ5xu6vLPhU
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Wukadka

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr gru 02, 2015 9:22 pm

Zobaczymy czy zgodnie z harmonogramem ul. Łąkowa zostanie naprawiona.
Załączniki
26112015_harm_drogi_gr_271104122015.pdf
(30.26 KiB) Pobrane 888 razy
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron