Wukadka

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Śr gru 08, 2010 3:24 pm

Witam,
jako że rozgrzebujemy różne tematy na forum, czas chyba przyszedł na Wukadkę.
Wiem, że nie do końca jest to sprawa samorządowa (chociaż w sumie Grodzisk ma parę procent udziałów), ale w sumie skoro nowy/stary Burmistrz zasiada w Radzie Nadzorczej, to można by trochę pomęczyć temat.
Mianowicie wiele się słyszy o różnych planach rozwojowych kolejki itp, itd, ale jak na razie oprócz podpisania umowy na dostawę 14 nowych składów nic więcej nie wiadomo (albo do mnie nie dotarło).
Z tego co udało mi się doczytać, to planowany jest remont torów pomiędzy Warszawą a Komorowem. Oprócz rzucanych czasem info na temat drugiego, tak potrzebnego, toru do Grodziska, nic konkretnego nie słychać. Swego czasu gdzieś się doczytałem, że były też plany zrobienia samej mijanki na stacji Brzózki, ale o tym jest cisza. Jednym słowem rozwój torów zatrzymał się mniej więcej w 1927 roku (przepraszam, skrócono odcinek w Warszawie i zmieniono chyba lokalizację torów w Warszawie).
Czy ktoś z Państwa może ma jakieś bliższe dane na temat rozwoju wukadki ?

Drugie pytanie to chodzi o zakup nowych składów - 14 sztuk (o ile dobrze pamiętam docelowo 20) - czy to pokryje całkowite zapotrzebowanie, ewentualnie bierze pod uwagę rozwój sieci - z tego co się orientuję, obecne składy mogą jeździć jedynie do 2013 roku (albo coś w tym stylu - mogłem pokręcić).

Wątek nt. wkd rozpoczynam jako jeden z tematów, który chciałbym poruszyć na spotkaniu z przedstawicielami Gminy, na które mam nadzieję wybierzemy się w styczniu, jak to swego czasu było planowane.
Kolejne punkty to ul. Polnej Róży, kanalizacja, odwodnienie terenu Opyp, ul. Gilewicza i reszta dróg mniejszych w fatalnym stanie.

I jeszcze może, jak Państwo poprą pomysł, zmiana trasy autobusów w Opypach - myślę, że dobrym rozwiązaniem, po wykonaniu ul. Polnej Róży i Gilewicza, byłaby korekta trasy autobusów (chociaż jednej linii), która zamiast jadąc Mazowiecką gdzie nie ma żadnego przystanku, mogłaby skręcić w Polnej Róży, dojechać do stacji Brzózki, tam zawrócić i pojechać Gilewicza do Mazowieckiej. Wiem, że to sfera dalekich marzeń, ale myślę, że im wcześniej zaczęlibyśmy taki temat drążyć, tym wcześniej udałoby się takie coś załatwić. Ale to zostawiam do Państwa decyzji, czy w ogóle jest sens zaczynać taki temat.

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Śr gru 08, 2010 5:35 pm

WKD wzbogaci się o 14 nowych składów. Pierwszy pojazd wyjedzie na tory pod koniec 2011 r., natomiast wszystkie egzemplarze będą dostarczone do końca III kwartału 2012 r. Zastąpią one wszystkie użytkowane obecnie zespoły trakcyjne z 1972r.
http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/164
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Śr gru 08, 2010 5:59 pm

Już sobie sam odpowiadam na temat pokrycia kursów przez nowozamówione składy. Obecnie przejazdy w dzień powszedni realizuje 11 składów, czyli nie ma problemu - pociągów będzie 15. Czyli przy założeniu zwiększenia zamówienia do 20 sztuk, widać że jakieś rozbudowy linii kolejowej są planowane.

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Śr gru 08, 2010 6:16 pm

Planowana jest budowa drugiego toru między Podkową Leśną i Grodziskiem.
Dzięki temu będą częściej kursować kolejki na tej trasie.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Śr gru 08, 2010 8:01 pm

Pani Joanno,
tak, wszyscy o tym wiedzą, że jest planowana. Problem jest w tym, że nie ma chyba żadnych konkretnych dat (tak jak już pisałem - jakiś czas temu pojawiła się informacja jedynie o mijance na przystanku Brzózki).
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz gru 09, 2010 4:35 pm

witam równiez w tym wątku,
aż mi się uśmiech pojawił , gdy zaczeliście ten wątek o WKD. Wszystko, co napisaliście powyżej jest prawdą. Pozwolę sobie wkleić dwa załączniki, które są moim mailem z 2008 roku do WKDki i ich odpowiedź na moje przemyślenia. Pomysł napisania do Nich maila, wziął się z informacji o kolejnej podwyżce biletów w 2008 roku. Wtedy jeszcze mieszkaliśmy w Pruszkowie, teraz w Opypach. :-).
Minęły ponad dwa lata i NIC , w ogóle NIC się nie zmieniło na WKDce z tego, co napisałem w mailu do nich, oprócz tego, że ogłosili przetarg na zakup składów, których jeszcze długo nie będzie. :-)
Wysłałem tego maila w 2008 roku do wszystkich Gmin do Urzędów leżących wzdłuż linii WKD i do wszystkich najprawdopodobniej gazet obsługująćych swym zasięgiem właśnie gminy, przez które przebiega linia WKD
Jedna gazeta nawet wydrukowała na "rozkładówce" na dwóch stronach :-) tego mojego maila, po wcześniejszej mojej zgodzie....
...Ale cieszmy się, że chociaż WKDka jeździ, a nie jak KM stoi w polu nie wiadomo z jakiego powodu i czy w ogóle przyjedzie :-).

W załączeniu dwa pliki w formacie *.txt

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr gru 22, 2010 5:44 pm

Witam,
Przeglądając "dzisiejszy" internet natknąłem się na taki oto artykuł. Fajne rozwiązanie, zawsze można w razie czego z niego skorzystać. Widać, że zmiany na lepsze powolutku postępują do przodu.
Polecam artykuły na stronach:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 32732.html

http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/173

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Cz gru 23, 2010 8:54 am

Taaa.... już się swego czasu tym interesowałem, jako że raz czy dwa razy zawiodłem się na naszej "kasie biletowej".
Niestety płacenie komórką dotyczy biletów w strefie I, czyli tam gdzie działa bilet ZTM, a to daaaaleko od nas :(

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Cz gru 23, 2010 8:57 am

Ps. Cofam swoje wypociny powyżej - wow, jestem w szoku :O
Jednak u nas działa (napisałem że nie, ponieważ analizowałem ten temat jakieś 3 tygodnie temu i wtedy jeszcze nic na ten temat nie było)

przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Sylwia Juchniewicz » N sty 09, 2011 10:26 am

Z tego co od pewnego czasu słyszeliśmy to nikt nie planuje budowy drugiej linii torów od Podkowy do Grodziska. Po pierwsze są trudności w przeprowadzeniu takiej inwestycji, po drugie - jest to nieuzasadnione ekonomicznie. Koszt ogromne a korzyści niewielkie. Odcinek jest tak krótki, że nowy skład może go przejechać w niedługim czasie. Więc w godzinach szczytu możliwe jest puszczenie pociągów co 15 minut. Ewentualnie planuje się budowę mijanki ale najprawdopodobniej drugi tor nigdy nie powstanie. Bardziej prawdopodobna jest budowa drugiej linii gdzieś w okolicach Nadarzyna, podobno kiedyś ma docierać do Okęcia.
Sylwia Juchniewicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt paź 12, 2010 8:52 am
Imię: Sylwia

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości