Wukadka

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Cz paź 30, 2014 11:30 am

Na sesji obecny był radny powiatowy Jurek Kopeć, który od początku wspiera inicjatywę utwardzenia ul. Łąkowej.
Inwestycja wymaga porozumienia i współpracy gminy Grodzisk Maz. i Milanówek, które należą do jednego powiatu.
Serdeczne podziękowania.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Pt lis 07, 2014 1:26 pm

Otrzymałam odpowiedź na interpelację w sprawie dofinansowania utwardzenia ul.Łąkowej.
Załączniki
WKD_odp_inter.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Wt gru 16, 2014 12:04 pm

Na stronie "Sołectwo Opypy" na fb zaproponowałam umieszczenie w budżecie gminy na 2015r dofinansowanie ul.Łąkowej w Milanówku.
Powyżej zamieszczona jest pozytywna odpowiedź burmistrza w tej sprawie.
Załączniki
wpis na fb WKD.png
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Wt mar 03, 2015 6:50 pm

Na dowód, że możliwe jest dofinansowanie sąsiedniej gminy podaję link do uchwały Rady Miejskiej w Grodzisku Maz.
w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Żabia Wola
http://www.bip.grodzisk.pl/?content=464 ... g5ODY2KQ==
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt mar 03, 2015 8:52 pm

Joasiu, dobrze że zamieściłaś taką informację. Są we wsi osoby, które wiecznie podważają takie decyzje .Wiecznie im coś przeszkadza, może przez to że nie mają w tym swojego udziału ?
Ważne , że można to zrealizować. Miejmy nadzieję , że władze sąsiednich gmin wspólnie doprowadzą do poprawy stanu nawierzchni tej ulicy z pożytkiem dla mieszkańców.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Wukadka

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz mar 05, 2015 8:18 pm

03.03.2015r. o godz. 15 w Urzędzie Miasta Milanówek odbyło się spotkanie mieszkańców ul. Łąkowej z Panią Burmistrz Milanówka.
Korzystając z zaproszenia naszej Pani Sołtys, wspólnie z nią oraz Marcinem udałem się na to spotkanie. Sprawa dotyczyła między innymi fatalnego stanu ulicy Łąkowej od granic Milanówka do kolejki WKD oraz do asfaltu za kolejką.
Mieszkańców ul. Łąkowej reprezentowały trzy panie. Po przedstawieniu argumentów przez te panie za jak najszybszą poprawą tej ulicy, Pani Burmistrz stwierdziła, że każde wysypanie tłucznia na tą ulicę, to pieniądze wyrzucone w błoto. Oczywiście zna stan tej ulicy i będzie się starała wykonać ją kompleksowo z pełną podbudową, jednak dopiero po dociągnięciu kanalizacji oraz otrzymaniu funduszy, bo kasa na razie jest pusta. Jedna z Pań zadeklarowała, że zbierze podpisy od tych mieszkańców, którzy chcą tej kanalizacji bądź nie.
Na tym spotkaniu przekazaliśmy z Marcinem pisma, które dotyczyły dofinansowania przez Gminę Grodzisk kwotą 200 tyś zł. budowę tej ulicy. O dziwo, Pani Burmistrz była zaskoczona tym pismem, tak jak te panie. Nadmieniła, że coś słyszała o tej korespondencji ,ale nic po za tym. Obiecała, że sprawą się zajmie i porozmawia z Panem Burmistrzem Benedykcińskim, czy to dofinansowanie jest nadal aktualne.
Reasumując, jak znajdą się pieniądze, to ulica może będzie zrobiona w tym roku, jeżeli nie, to dopiero w przyszłym. Widząc jednak zaangażowanie tych pań, sądzę, że nie odpuszczą tak łatwo.
My jako mieszkańcy Opyp, powinniśmy je wspierać, bo sprawa dotyczy także i naszych mieszkańców korzystających z WKD. Czekamy na informację, kiedy będzie kolejne spotkanie. Mam nadzieję, że zbierze się nas znacznie więcej.
Pozdrawiam
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Wukadka

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz mar 05, 2015 11:43 pm

Dzięki Romku za pilnowanie tematu i informacje.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Wukadka

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pn cze 15, 2015 8:07 pm

Drodzy mieszkańcy.
Minęło już sporo czasu od naszych wyborów sołtysa. Niestety nie wybrano sołtysa aktywnego, a jedynie sołtysa imprezowego. Widocznie takiego obecnie wieś potrzebuje. Nasze drogi, ulice, woda, kanalizacja, oświetlenie schodzą na plan dalszy. Obecnie czas jest na festyny i zabawy.
Nie zrażając się tym, działam dalej. Nie obce mi są sprawy mieszkańców i będę dalej dążył, aby we wsi na prawdę zagościły tego typu inwestycje.
Jak zapewne pamiętacie, wspólnie z Marcinem zaangażowałem się w odcinek ulicy Łąkowej (Milanówek)do kolejki WKD od ulicy Polnej Róży (Opypy). Tego tematu nie odpuszczę, ponieważ do kolejki WKD chodzi, jeździ bardzo duża grupa osób. Ten odcinek jest praktycznie zawsze fatalny.
W podsumowaniu lat kadencyjności naszej pani sołtys, na facebooku jest takie zdanie: "Były też samorządowe obietnice przedwyborcze w postaci budowy świetlicy w ciągu 4 lat oraz dofinansowania ul. Łąkowej w Milanówku - i na nic zdało się tłumaczenie, że nie ma prawnej możliwości finansowania przez Grodzisk budowy drogi w sąsiedniej gminie - dopiero po wyborach nowa radna Dorota Pieniążek w interpelacji dostała zgodną z prawem odpowiedź - że się NIE DA..."
Postanowiłem to sprawdzić i napisać do pani radnej Doroty Pieniążek, jakaż to prawna możliwość zablokowała to dofinansowanie. Oczywiście pani radna zbyła mnie 3 pismami, o których doskonale wiedziałem i o których sama wspominała na zebraniu wiejskim w Kadach, jeszcze przed wyborami sołtysa. W tych pismach nie ma jednego zdania o prawnej możliwości dofinansowania. Nie wiem, czy pani radna ma mnie za jakiegoś idiotę, któremu można wszystko wcisnąć.
Napisałem ponownie do pani radnej i do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi.
Nie czekając dłużej na tą odpowiedź, znalazłem w Internecie bardzo dużo informacji , że takie dofinansowanie jest jak najbardziej możliwe. Pan burmistrz podpisując wolę takiego dofinansowania doskonale zdawał sobie sprawę, że jest to możliwe. Niestety pani sołtys zna przepisy chyba całkiem inaczej.
W załącznikach wszystkie pisma, a w linku odnośnik do jak najbardziej możliwego dofinansowania gminy (szczególnie art. 10 ust.1 ustawy o samorządzie gminnym).

http://www.partnerstwa.jst.org.pl/8-akt ... zyszen-jst

Pani sołtys bardzo proszę niech pani nie wciska ludziom ciemnoty.
W najbliższym czasie mam zamiar udać się do Pana Burmistrza i zapytać się, jak to jest z tym wciskaniem kitu mieszkańcom Opyp.
Pozdrawiam
Romek
Załączniki
Odpowiedź burmistrza na interpelację.docx
(27.73 KiB) Pobrane 912 razy
Sprawozdanie pani Sołtys 2014.jpg
Pismo do pani Doroty Pieniążek.JPG
Odpowiedź na interpelację.JPG
Pismo byłego Burmistrza Milanówka.pdf
(42.96 KiB) Pobrane 904 razy
Odpowiedź skarbnika Gminy.pdf
(224.29 KiB) Pobrane 935 razy
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Wukadka

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 10:36 am

Życzę powodzenia. Nie potrafię pisać takich pism i apeli (oby były skuteczne) oraz nie mogę zwalniać się z pracy, żeby chodzić po urzędach gminy (nota bene: chyba najpierw należałoby znowu iść do p. burmistrz Milanówka, dowiedzieć się, czy napisała wniosek o to dofinansowanie, czy nie), ale jeśli w jakiś inny sposób mogę pomóc, to chętnie pomogę.

P.S. Ta ciągła krytyka jest niepotrzebna, to niczego nowego nie wnosi....
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Wukadka

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 2:25 pm

Pani Edyto,

bardzo się cieszę, że udało się pokonac techniczne problemy z logowaniem i że jest Pani na forum. Liczę na to, że dzięki temu więcej mieszkańców będzie miało okazję zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez Radę Sołecką i Sołtysa, także Ci którzy nie mają Fejsbuka lub nie zagladają tam.

Super - właśnie o to chodzi, żeby informacje docierały do jak największej liczby osób, różnymi kanałami. Pamiętajmy także o tych, którzy nie czytają "internetów" :-)

Liczę na szybkie zwołanie zebrania wiejskiego. Prośba o wsparcie tej sprawy przez Panią u Pani Sołtys. Rozmowa bezpośrednia jest najważniejsza, a zebranie wiejskie jest doskonałą okazją do rozmowy i wymiany poglądów o sprawach wsi. Bardzo liczę na Pani osobistą pomoc w tej sprawie

Pozdrawiam
Marta Zemka
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron