Projekt budżetu gminy na 2011r

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Joanna Biegała » Wt gru 14, 2010 10:13 am

Właśnie otrzymałam projekt budżetu gminy na 2011r.

Bardzo się zdenerwowałam, gdy zobaczyłam, że w projekcie nie ma wpisanej budowy ul.Polnej Róży.
W najbliższą środę jest sesja Rady Miejskiej na której zamierzam złożyć interpelację o uwzględnienie budowy tej drogi w budżecie na 2011r.

Nie została uwzględniona też budowa kanalizacji w Opypach.
Jeśli nie zostanie dofinansowana przez gminę budowa kanalizacji w 2011r to ZWiK planuje w oparciu o własne środki rozstrzygnięcie przetargu dopiero na IV kwartał 2011r.
Dwukrotnie na sesjach Rady Miejskiej dostawałam od burmistrza zapewnienie, że przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku a więc powinno być to uwzględnione w budżecie.

500 tyś zł zostało wpisane na pomoc dla Powiatu Grodziskiego na zadania drogowe realizowane w porozumieniu ze Starostwem: droga Opypy-Milanówek, ul.Montwiłła oraz ścieżka rowerowa do Książenic.
Nie ma rozbicia jaka dokładnie kwota przypada na każdą z tych 3 inwestycji.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Dariusz Kuzma » Wt gru 14, 2010 4:33 pm

co można zrobić, aby zostało to uwzględnione w projekcie?
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 16, 2010 9:54 am

Wczoraj na Sesji Rady Miejskiej złożyłam 3 interpelacje:
1. Interpelacja dotycząca uwzględnienia w budżecie gminy na 2011r budowy ul.Polnej Róży
2. Interpelacja dotycząca uwzględnienia w budżecie gminy na 2011r budowy kanalizacji w Opypach
3. Interpelacja dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu wsi Opypy
Przed złożeniem interpelacji każdą z nich przedstawiłam Radzie Miejskiej oraz p.Burmistrzowi.
Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ustnej od p.Burmistrza a więc muszę poczekać na odpowiedź pisemną.
Projekt budżetu gminy będzie omawiany na Komisji Rozwoju i Budżetu 17 stycznia 2011r,
a następnie uchwalany na Sesji Rady Miejskiej 26 stycznia 2011r.

Na pewno pomogłyby sprawie wszelkiego rodzaju naciski na p.Burmistrza dotyczące budowy ul.Polnej Róży, budowy kanalizacji oraz planu zagospodarowania przestrzennego w Opypach.
Zachęcam więc do pisania pism indywidualnych i zbiorowych skierowanych do p.Burmistrza, a także umawiania się z Nim na rozmowy.
Załączniki
PolnejRózy.jpg
Interpelacja dotycząca uwzględnienia w budżecie gminy na 2011r budowy ul.Polnej Róży
PolnejRózy.jpg (175.8 KiB) Przeglądane 15549 razy
kanalizacja.jpg
Interpelacja dotycząca uwzględnienia w budżecie gminy na 2011r budowy kanalizacji w Opypach
kanalizacja.jpg (183.1 KiB) Przeglądane 15549 razy
planOpyp.jpg
Interpelacja dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu wsi Opypy
planOpyp.jpg (140.67 KiB) Przeglądane 15549 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Joanna Biegała » Cz gru 16, 2010 10:54 am

Ponieważ Pani Sołtys nie czyta naszego forum, przed chwilą wysłałam do niej mail'a:

"Szanowna Pani Sołtys,

chciałabym Panią poinformować, że w projekcie budżetu gminy na 2011r nie została uwzględniona budowa ul.Polnej Róży ani budowa kanalizacji w Opypach w rejonie ulic Letnia-Gilewicza wg projektu z 2008r.
Na Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 15 grudnia 2010r złożyłam 3 interpelacje:
1. Interpelacja dotycząca uwzględnienia w budżecie gminy na 2011r budowy ul.Polnej Róży
2. Interpelacja dotycząca uwzględnienia w budżecie gminy na 2011r budowy kanalizacji w Opypach
3. Interpelacja dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu wsi Opypy
Przed złożeniem interpelacji każdą z nich przedstawiłam Radzie Miejskiej oraz p.Burmistrzowi.
Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ustnej od p.Burmistrza a więc muszę poczekać na odpowiedź pisemną.
Projekt budżetu gminy będzie omawiany na Komisji Rozwoju i Budżetu 17 stycznia 2011r,
a następnie uchwalany na Sesji Rady Miejskiej 26 stycznia 2011r.

Dziękuję za zaproszenie na wigilijne spotkanie mieszkańców.
Pozdrawiam
Joanna Biegała

W załącznikach ww interpelacje."
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Łukasz Zemka » Cz gru 16, 2010 3:59 pm

Witam,
może w takim razie czas zająć się organizacją wycieczki "krajoznawczej" do Burmistrza. Z tego co się doczytałem, to Burmistrz przyjmuje w czwartki, czyli albo się wybierzemy 13.01 albo 20.01 (tylko pytanie, czy lepiej pojawić się bezpośrednio przez Komisją Rozwoju i Budżetu czy przed Sesją Rady Miejskiej) - nie wiem czy w Komisji Burmistrz uczestniczy, ale chyba lepiej się udać w terminie wcześniejszym. Tak więc stawiam pytanie do ogółu - idziemy czy nie ? Jeżeli tak, to:
1. który termin (wtedy zadzwonię do Informacji Urzędu i zapiszę nas na termin)
2. ustalmy, jakie tematy poruszamy (oczywiście wraz z tymi, które Pani Joanna złożyła w formie interpelacji)
3. czego tak naprawdę oczekujemy od Burmistrza (przypuszczam, że tematów będzie sporo, ale musimy wybrać te, na których najbardziej nam zależy).
4. kto jest chętny na wycieczkę krajoznawczą na ul. Kościuszki (na dzień dzisiejszy mogę się zdeklarować, że będę).

pzdr.
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Michał Sobolewski » Cz gru 16, 2010 10:08 pm

Ten budżet to dla naszej wsi porażka. Już tu zostało wspomniane, że brak w nim inwestycji w jakąkolwiek drogę w Opypach jak i kanalizację. Wogóle patrząc na inwestycje drogowe, to nie dość że przeznaczone środki są niskie to jeszcze większość inwestycji planowane jest w samym Grodzisku. Na drogi lężace poza miastem i przeznaczone na inwestycje stanowią ok 15%. To jawna dyskryminacja obszarów wiejskich. Łączna kwota 4,1 mln stanowi niespełna 8% nakładów inwestycyjnych i niecałe 18% wydatków wydatków własnych (bez dotacji unijnych). Dla porównania Żyrardów (mniejszy budżet) na budowę infrastruktury drogowej wyda ponad 12,5 mln co daje 63% wydatków inwestycyjnych. Chciałem sprawdzić inne sąsiednie gminy ale jeszcze nie wszystkie opublikowały projekty budżetów w BIP. Jesli inwestycje w infrastrukturę drogową będą tak wyglądały w przyszłych latach, to utwardzonych dróg Opypach doczekają się może nasze wnuki. Biorąc pod uwagę że jesteśmy jedną z największych wsi w gminie, śmiało możemy powiedzieć, że zostaliśmy całkowicie pominięci przy tworzeniu budżetu. Ścieżka rowerowa przechodząca przez wieś wzdłóż głównej drogi chyba nie zrekompensuje nam naszych oczekiwań.
A co innego można znaleźć jeszcze w projekcie? Np. planowany 12-krotny wzrost dochodów z tytułu kar i mandatów !!! Ja już się zaczynam bać 
Rzeczywiście wydaje mi się, że trzeba brać sprawy w swoje ręce. Trochę szkoda, że jedno ze stowarzyszeń działających w Opypach nie podejmuje tego typu działań (no chyba że ma inne cele statutowe lub działa w ukryciu).
Wysyłanie pism przez poszczególne osoby na niewiele się chyba zda. Trzeba zastosować bardziej zorganizowane próby wpływania na decyzje władz. Przykłady niektórych miast potwierdziły, że różnego rodzaju stowarzyszenia, grupy mieszkańców mogą więcej. (np. mieszkańcy Sochaczewa i Mszczonowa tylko dzięki swojemu uporowi doprowadziły do budowy obwodnic. Właśnie tam były stowarzyszenia czy grupy protestacyjne i działały w celu załatwienia konkretnych problemów).
W takim działaniu widzę sens i jakieś szanse. Dlatego jeśli ktoś z Państwa chciałby się w coś takiego zaangażować to prosze o kontkat. Może się spotkamy i coś wymyślimy aby zawalczyć w przyszłości o korzystniejsze rozwiązania.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Michał Sobolewski » Cz gru 16, 2010 11:52 pm

Jeszcze uzupełniając poprzedni wpis. Sochaczew na inwestycje drogowe przeznaczył 5,5 mln PLN co stanowi 25% wydatków inwestycyjnych + 2 mln na gospodarkę wodno-ściekową.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez krzysztofkornat » Pn sty 17, 2011 5:29 pm

Pragnę państwa zachęcić do zapoznania się z projektem budżetu naszej gminy.http://www.bip.grodzisk.pl/?id=1191&con ... AsdHJ1ZSk=
Ten budżet moim zdaniem jest nie do przyjęcia.Popatrzcie na inwestycje i ile środków przeznacza się na budowę i utrzymanie dróg.Nie wiem jak wy ale ja tego budżetu będąc na miejscu naszych Radnych bym nie zatwierdził.W oparciu o materiał napisany przez pana M.Sobolewskiego porównałem budżet Żyrardowa z budżetem Naszej Gminy.Dane są przerażające.Napisałem pismo do Burmistrza

Poniżej zamieszczam skopiowane pytanie do Burmistrza .

Wysłałeś(aś) pytanie do Burmistrza o następującej treści:

Imię:
krzysztof

Pytanie:
Witam serdecznie.Bardzo mnie irytuje projekt budżetu na 2011r. Porównując liczby i kwoty ,przeraża mnie stosunek naszych władz /szczególnie Radnych oraz pracowników odpowiedzialnych za projekt budżetu/ do inwestycji drogowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki.Otóż jaki jest stan dróg w naszej gminie ,a w szczególności na terenach wiejskich wszyscy możemy zobaczyć gołym okiem oraz doświadczyć jeżdżąc na co dzień tymi nie wybudowanymi drogami.Nie wiem dlaczego w projekcie budżetu ,gdzie łączne dochody gminy sięgają kwoty 146.011.483 pln na budowę i remonty dróg przeznacza się tylko 8.537.423pln.,gdzie dla porównania sąsiednie miasto jakim jest Żyrardów mający budżet w wysokości 116.939.221pln na budowę i remonty dróg przeznacza kwotę aż 15.078.000 pln. i biorąc pod uwagę fakt ,że tam drogi są w znacznie lepszym stanie niż w naszej gminie.Pomijam fakt w jakim tempie rozwija się Żyrardów / galerie Handlowe, EMPIK, liczne sklepy wielko powierzchniowe ,restauracje i kawiarnie .
Budżet Żyrardowa jest dwukrotnie mniejszy w przeliczeniu na jednego mieszkańca w porównaniu z naszą gminą .

Myślę ,że w tym projekcie budżetu nasze sołectwo jest pominięte i o jakichkolwiek inwestycjach w Opypach zapomnijmy na długo.
krzysztofkornat
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 7:56 pm
Imię: krzysztof

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez Joanna Biegała » Pn sty 17, 2011 8:09 pm

Właśnie wróciłam z Komisji Rozwoju i Budżetu.
Na mój wniosek do projektu budżetu gminy na 2011r została dopisana budowa ul.Polnej Róży.
Burmistrz zwiększył o 4.5 mln zł wydatki na budowę dróg, a więc będzie łącznie przeznaczone ponad 12 mln zł.
Dzisiaj rozmawiałam też z p.Urszulą Chrzanowską.
Dowiedziałam się, że skontaktował się z nią projektant ul.Polnej Róży.
Wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrzeby ogłaszana przetargu na wyłonienie innego projektanta,dzięki temu szybciej uda się ogłosić przetarg na jej wykonanie. Wcześniej odbędzie się spotkanie konsultacyjne - nie jest jeszcze wyznaczony termin.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Projekt budżetu gminy na 2011r

Postprzez kinskyart » Pn sty 17, 2011 11:12 pm

Dobra wiadomość. Czy wiadomo coś o kanalizacji?
kinskyart
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 5:50 pm
Imię: Artur

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron