PETYCJA DO BURMISTRZA

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

PETYCJA DO BURMISTRZA

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt gru 17, 2010 8:41 pm

Czytam Państwa wypowiedzi i dochodzę do wniosku ,że jednak wszyscy mieszkańcy chcą zmian na lepsze.Każdemu zależy aby w Opypach żyło nam się lepiej,tylko nikt nie wie jak to zrobić.Piszecie o marszu na Ratusz .Owszem jest to jakaś metoda,ale czy skuteczna?
Już niejednokrotnie pojedyncze osoby czy to radna ,czy sołtys ,czy zwykły Kowalski próbowali pisać i interweniować .Nic z tego nie wyszło.
Załączam Państwu xero pisma, którego byłem inicjatorem,pod którym podpisali się mieszkańcy sołectwa i które wspólnie z Radą Sołecką złożyliśmy na ręce Burmistrza w dniu 26.03.2010r.Jaki jest tego efekt, każdy widzi przed swoim domem ,swoją ulicą i w całej wiosce.
Dlatego apeluję ,aby przemyśleć to wszystko i wypracować wspólną decyzję.
Myślę ,że najrozsądniej będzie jak wszyscy się spotkamy i porozmawiamy ,a termin ? No cóż trzeba ustalić i następne pytanie -gdzie mielibyśmy się wszyscy spotkać.Przecież nie mamy takiego miejsca.
Załączniki
PETYCJA DO BURMISTRZA-2.jpg
PETYCJA DO BURMISTRZA-2.jpg (184.45 KiB) Przeglądane 8457 razy
PETYCJA DO BURMISTRZA 001-1.jpg
PETYCJA DO BURMISTRZA 001-1.jpg (243.65 KiB) Przeglądane 8457 razy
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: PETYCJA DO BURMISTRZA

Postprzez Michał Sobolewski » So gru 18, 2010 5:41 pm

Panie Marku, popieram w 100%. W swoim poprzednim poście też proponuję podjęcie wspólnych działań w sposób zorganizowany, bo tylko takie działanie może przynieść jakiś efekt. Jestem zwolennikiem wspólnego spotkania. Proponuję aby odbyło się na początku roku o godz. 20 tak aby każdy mógł wrócić z pracy i uczestniczyć w spotkaniu. Mi znane są 2 miejsca które mają dobre warunki do takich spotkań. Centrum Kultury lub hotel Cyprus. Pierwsze jest trochę daleko ale w dobrej cenie (100 pln). Hotel jest blisko tylko cena trochę wyższa (ok. 250 PLN). Jeśli zbierze się trochę osób to myslę że można zrobić zrzutę i pokryć takie kwoty. Jeśli ktoś zna inne miejsca niech wpisuje. No niech się wpisują chętni, którzy by na takie spotkanie przyszli. Jak się nas trochę uzbiera to będzie można podjąć kolejne działania w celu zarezerwowania jakiegoś miejsca i rozpropagowania spotkania.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: PETYCJA DO BURMISTRZA

Postprzez Joanna Biegała » N gru 19, 2010 6:10 pm

Gdyby p.Sołtys zwołała zebranie wiejskie to mogłoby się ono odbyć bezpłatnie w Książenicach w budynku straży pożarnej lub na sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim.
Obecnie planowane jest zebranie wiejskie w związku z wyborami Sołtysa i Rady Sołeckiej, ale odbędzie się ono dopiero koniec lutego lub początek marca w jednej z tych dwóch lokalizacji.
Jeśli byłaby potrzeba może zostać podstawiony autobus, który zawiózłby mieszkańców na zebranie.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: PETYCJA DO BURMISTRZA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lut 11, 2011 2:00 pm

Witam,
jestem również za spotkaniem i w tej kwestii. Możemy poruszyć tą spawę albo w najbliższy poniedziałek, albo za tydzień lub w innym bliskim terminie. Na pewno będzie Nas co raaz więcej.
Sala Przedszkolaków nie jest dobrym miejscem na spotkanie ( ostatnio staliśmy na korytarzu i w przejsciu ) - może powyższe miejsca były by lepsze.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol


Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości