Fundusz sołecki

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Fundusz sołecki

Postprzez Joanna Biegała » N paź 10, 2010 6:10 pm

Fundusz sołeckiego na 2011r dla wsi Opypy wynosi 19 450,38 zł.
Od Pani Sołtys dowiedziałam się, że kwota ta została przeznaczona na zakup i montaż monitoringu 3 950,38 zł(wycena ZGK Grodzisk Maz) oraz na elementy wyposażenia placu zabaw 15 500 zł na Paprociowej Polanie.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn paź 11, 2010 3:07 pm

Po przeczytaniu maila, wysłanego przez P. Sołtys, dotyczącego Funduszu sołeckiego, z którym w/g mnie powinniśmy się wszyscy zapoznać, gdyż 20 000 PLN to bardzo dużo pieniędzy, chciałbym zabrać głos również w tej sprawie... P. Sołtys pisze...:
"Dnia 7 października 2010 19:36 opypy1 <opypy1@o2.pl> napisał(a):
> W roku 2011 RM przeznaczy w budżecie w ramach funduszu sołeckiego dla wsi Opypy środki w wysokości 19 450,38 zł,
> kwota ta jest związana z liczbą zameldowanych mieszkańców Opyp.Na zakup i montaż monitoringu przeznaczono kwotę
> 3 950,38 zł(wycena ZGK Grodzisk Maz), a na elementy wyposażenia placu zabaw 15 500 zł. Niestety zagospodarowanie placu zabaw w miejscu publicznym wymaga atestów, które znacząco podnoszą cenę "zabawek".
> Do tej pory na PP,z bieżącego funduszu zamontowano dwie huśtawki, dodać należy,że jeden z mieszkańców
> "dosponsorował" nas kwotą
> 1 000,-zł,bo brakowało nawet na te dwie.
> Już niedługo zostanie zamontowany tzw. kiwak na sprężynie za 2 171,-który zakupiliśmy z funduszy zgromadzonych podczas festynu(licytacja,przejażdżki bryczką,sprzedaż ciast i sałatek).Niestety brakuje pieniędzy na ogrodzenie terenu,mam nadzieję,że może uda się nam wykonać je społecznie,przynajmniej część bezpośrednio przylegającą do placu zabaw.Jeżeli ktoś z Państwa posiada jakieś materiały ogrodzeniowe,które mógłby ofiarować na ten cel to bardzo proszę o hojność."

Szanowni Państwo, czy miejsce, które oddalone jest od większości Nas o przeszło.2km, naprawde jest tak wspaniałym i jedynym miejcem na PLAC ZABAW dla Naszych dzieci? W moim przekonaniu, działka, która została zakupiona właśnie pod budowę świetlicy i placu zabaw, znajduje się mniej więcej na przeciwko numeru 19 Polnej Róży. Działka ma niemalże 3000 m2, jest słoneczna i w bliskiej odległości dla Większośći z NAS. To tam powinniśmy zlokalizować miejsce, w którym ma powstać budynek z prawdziwego zdarzenia, gdzie będziemy mogli wszyscy się spotkać czy to na jakiś ważnych zebraniach, czy innych sprawach, gdzie Nasze dzieci mogły by wspólnie uczestniczyć w zajęciach rozwijajacych, a w deszczowe dni, czy też zimowe wieczory, bawić się i miło spędzać czas. Teraz niestety nie mamy takiej możliwości. Z tego co widzimy i czytamy w ogólno dostępnej korespondecji, wszystkie "NASZE" pieniądze mają być rozdysponowane w miejsce, które dla większości z Nas nie będzie przyjemne, kojarzące się z bezpiecznym miejscem i zawsze będziemy się zastanawiać, czy i czym, jechac w miejsce, gdzie niemalże nigdy nie będzie promieni słonecznych, gdzie błoto i wilgoć będzie wszechogarniające i raczej w zimę, czy w mniej sprzyjającą aurę, nie będziemy mogli się spotkać, gdyż w otwartym namiocie bez ogrzewania będzie to niemożlie. Interesuję się też sprawą monitoringu za prawie 4000 PLN. Pytanie moje w tej kwestii... W jaki sposób będzie to miejsce monitorowane? Gdzie będzie przesyłany sygnał? Czy będzie to jakiś serwer, czy bezpośrednio do Straży miejskiej, Policji, czy do Burmistrza do Grodziska, czy jeszcze gdzieś indziej? Czy koszt serwera, utrzymywania domenty - strony internetowej i przesyłanych pakietów danych, również również będzie sfinansowany ze środków Sołectwa OPYPY? Kto będzie trzymał nad tym pieczę i czy My, jako mieszkańcy, będziemy mieli dostęp do nagranych materiałów? Czy jest jakaś szansa, aby pieniądze, które mamy przyznane, i wniosek, który został złożony w Gminie, moglibyśmy JESZCZE AZ przedyskutowqac w szerszym gronie. Może dobrym pomysłem była by PUBLICZNA DYSKUSJA, czy też ANKIETA, którą byśmy gdzieś odczytali i jeszcze raz zdecydowali, czy 20 000 PLN ( dwadzieścia tysięcy złotych ), nie lepiwej przeznaczyć na bardziej potrzebne cele. Zachęcam Nas wszystkich do dyskusji- zróbmy tak, abyśmy wszyscy mogli z radością korzystać z miejsca, które ma być dla Nas miejscem do wspólnych spotkań i możliwości spędzania czasu bez względu na pogodę i temperaturę.
Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fundusz sołecki

Postprzez marek zdunkiewicz » Pn paź 11, 2010 4:42 pm

Witam.
Popieram postulaty Pana Marcina dotyczące rozdysponowania funduszu sołeckiego.
Odpowiadając na list p.Sołtys pragnę poinformować i podkreślić ,że funduszem sołeckim dysponuje cała społeczność wiejska ,a nie kilka osób.Zebrania wiejskie dotyczące tak ważnych problemów ,o których rozmawiamy wymagają obecności jak największej liczby mieszkańców ,ale niestety zebrania są zwoływane w godzinach takich ,gdzie 90 proc mieszkańców jest w drodze do domu ,albo jeszcze w pracy.Może celowo. Nie wiem.

Jak widać Społeczność Książenic wykazuje więcej serca i troski o swoje bezpieczeństwo i poprawę warunków mieszkaniowych.
Przykładem innych sołectw można zakupić tłuczeń i wysypać go tam gdzie są najgorsze do przejechania miejsca w Opypach w okresie jesienno-zimowym , lub we współpracy z Burmistrzem zakupić lampy i powiesić je tam gdzie jest ich brak, a takich miejsc jest pełno.Myślę ze tego typu rzeczy są bardziej potrzebne.

Poniżej link relacji zebrania z Ksiązenic ,gdzie mieszkańcy podjęli decyzję co do rozdysponowania funduszu sołeckiego.Jestem za takimi działaniami które mają na celu poprawę standartu życia ,a nie takimi jakie czyni pani Sołtys

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=589

Dlatego namawiam państwa do ponownego głosowania nad funduszem sołeckim o przeznaczenie tych funduszy na latarnie i tłuczeń. Te dwa problemy są ważniejsze .

Wracając do Paprociowej Polany.wszyscy wiemy ,ze gmina zakupiła działkę na ul.Polnej Róży i tam będzie budowana

świetlica wiejska /przykład- świetlica w Kadach/. i tam będzie również plac zabaw i na jej budowie powinniśmy się skupić i składać stosowne wnioski o jak najszybsze jej wybudowanie.Jak wyobrażacie sobie zebrania w okresie jesienno -zimowym w tym namiocie?

.Po co więc angażować środki w Paprociową Polanę, miejsce z dala od zabudowań ,pozbawione promieni słonecznych. Czy nie lepszym miejscem jest to ,o którym piszę? Większość młodych małżeństw mających dzieci mieszka po tej samej stronie OPYP i w bliskim sąsiedztwie z ul.Polnej Rózy . Do Paprociowej Polany średnio dzieli nas 2.5 km .Czy wyślecie państwo tam swoje pociechy ,aby się bawiły same?

Po co monitoring Papropciowej Polany? Czy to jest ważniejszy problem niż oświetlenie ulic? a może jeszcze stróża zatrudnijmy i opłacajmy.

Plac zabaw jest potrzebny i to bardzo ,ale nie w tym miejscu. Ul.Polnej Róży jest właściwym miejscem ,chociażby dlatego ,że leży w centrum OPYP i każdy ma do niej blisko.



Pozdrawiam

Marek Zdunkiewicz
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Hanna Włoszczuk » Pn paź 11, 2010 8:20 pm

W moim przekonaniu, działka, która została zakupiona właśnie pod
> budowę świetlicy i placu zabaw, znajduje się mniej więcej na przeciwko numeru 19
> Polnej Róży. Działka ma niemalże 3000 m2, jest słoneczna i w bliskiej odległości dla
> Większośći z NAS.

A może orientuje się ktoś z Państwa, co dokładnie urząd miasta planuje na tej działce ? Gdyby się okazało, że również plac zabaw, to byłby to niejako podwójny wydatek. Mówi się o świetlicy wiejskiej. Czy gmina planuje również plac zabaw na tej działce ? W końcu wydano za pewne sporą kwotę na ten teren, więc pewnie w jakimś celu. Może posiadacie Państwo takie informacje ?
Hanna Włoszczuk
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 3:53 pm
Imię: Hanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Dariusz Kuzma » Wt paź 12, 2010 9:38 am

Witam,

Panie Marcinie, prośba, aby nie wypowiadać się w jako 'większość' - Opypy są rozciągnięte na południe i na północ.
Zawsze dla kogoś będzie daleko.

Istnienie 2 placów zabaw i innych ośrodków na naszym terenie to nie jest przesada, lecz raczej konieczność przy tak dużej miejscowości.

Chciałbym też zwrócić uwagę, że działka na Polnej Róży jeszcze nie była wykupiona, gdy była urządzana "Paprociowa Polana".
Paprociowa Polana ma wg. mnie też zalety, o których nikt nie wspomniał - las, fajna trasa na rower, zacisze, cień. Była fajnym przystankiem, gdy z moją córką byłem na 'rajdzie' rowerowym w Opypach. Oczywiście ma też wady, jak każda lokalizacja - zawsze można coś znaleść niewygodnego.

Proponuję skupić się na podejmowaniu nowych rozsądnych decyzji i dyskusjach przed głosowaniem a nie po.
Rozmawiajmy z p. Sołtys - która zawsze chętnie tłumaczy dlaczego podjęto takie a nie inne działania, przedstawicielami Rady Miejskiej - p. Joanną Biegała, która udziela nam wszelkich informacji i przecież jest naszym przedstawicielem podczas głosowania rady.


Forum stworzyłem po to, aby nasze wspólne dobro, nasze Opypy były miejscem dla nas i dla naszych dzieci. Twórzmy je razem.

Zapraszam do dyskusji.

Dariusz Kuźma
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Joanna Biegała » Wt paź 12, 2010 10:48 am

Działka przy ul.Polnej Róży została zakupiona w czerwcu 2010r czyli przed otwarciem Paprociowej Polany, które odbyło się 28 sierpnia.
Natomiast decyzja o przeznaczeniu części funduszu sołeckiego na 2010r na zagospodarowanie Paprociowej Polany została podjęta na jesieni 2009roku a więc przed jej zakupem.

Panie Darku,
ma Pan rację, że "Istnienie 2 placów zabaw i innych ośrodków na naszym terenie to nie jest przesada, lecz raczej konieczność przy tak dużej miejscowości". Dlatego wydaje mi się dobrym pomysłem zorganizowanie także mini placu zabaw na działce przy ul.Polnej Róży.
Ponieważ cały fundusz sołecki na 2011 rok został przeznaczony na Paprociową Polanę to najwcześniej będzie można to zrobić 2012 roku.
Bardzo żałuję, że nie mogłam być na zebraniu wiejskim, na którym została podjęta decyzja o przeznaczeniu funduszu na 2011 rok.

Pani Haniu,
Rada Miejska podjęła decyzję o zakupie działki przy ul.Polnej Róży pod budowę świetlicy wiejskiej oraz boiska wielofunkcyjnego.
Nie ma jednak żadnych przeszkód aby zainstalować tam też kilka huśtawek.

Pozdrawiam
Joanna Biegała
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Hanna Włoszczuk » Wt paź 12, 2010 11:30 am

> Pani Haniu,
> Rada Miejska podjęła decyzję o zakupie działki przy ul.Polnej Róży pod
> budowę świetlicy wiejskiej oraz boiska wielofunkcyjnego.
> Nie ma jednak żadnych przeszkód aby zainstalować tam też kilka huśtawek.
>
> Pozdrawiam
> Joanna Biegała

Dziękuję za informacje. A czy są znane już jakieś terminy realizacji tego przedsięwzięcia ? Czy będzie to może w nadchodzącym roku 2011 ?

Pozdrawiam
Hanna Włoszczuk
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 3:53 pm
Imię: Hanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt paź 12, 2010 4:36 pm

Pani Joasiu, z racji tego, że zna Pani przepisy i jest Pani stałym bywalcem w UM w Grodzisku, to może Pani wie, czy złozony podobno dokument do Gminy o przeznaczenie prawie 20 000 na Paprociową Polanę, został już zatwierdzony? Czy można go wycofać, jeżeli tak, to kto i w jaki sposób musiałby to zrobić. Czy większość mieszkańców musiałaby się podpisać? Jak widać nie tylko w moim przekonaniu, ale w głosach nas, którzy się wypowiadają, chcemy przeznaczyć również te pieniądze na drugi plac zabaw Bliżej NAs wszystkich, w słonecznym miejscu. Powinniśmy zorganizować spotkanie z Panią Sołtys i jako większość mieszkańców ustalić, co naprawdę chcemy zrobić i na co przeznaczyć te pieniądze, a nie dowiadywać się co za nas zostało ustalone. Więszość z Nas wraca wieczorami do domu i godziny wczesno popołudniowe raczej są i będą niewygodne do spotkania.
Panie Dariuszu, od kilku a właściwie kilkunastu dniu próbujemy dowiedzieć się od Pani Sołtys paru ciekawych rzeczy poprzez maile i właśnie to forum. Do dnia dzisiejszego nie ma żadnego odzewu ze strony Pani Sołtys. Właśnie poprzez taki brak zaangażowania i jakiejkolwiek odpowiedzi, ciężko będzie dojśc do konstruktywnych rozwiązań. Oczywiście zgadzam się z Panem, że dwa place zabaw były by idealnym rozwiązaniem, dlatego też nie mogę się pogodzić, o przeznaczeniu WSZYSTKICH pieniędzy na Paprociową Polanę.
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fundusz sołecki

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt paź 12, 2010 9:00 pm

Panie Mariuszu według mojej wiedzy sprawa nie jest przesądzona.Wystarczy tylko zwołać zebranie wiejskie i zgłosić wniosek o zmianę przeznaczenia funduszu na inny cel i sprawa załatwiona.
Jestem tego samego zdania ,że kilka osób nie może i nie powinno decydować za wszystkich mieszkańców.Nie może być tak ,że ktoś nam narzuca swoje stanowisko.To my decydujemy o tym co chcemy mieć ,a nie p.Sołtys .Do tej pory tak było, że mamy wszystko narzucone i stawiani jesteśmy przed faktem dokonanym , a owoce zbieramy takie jak widać .

Pozdrawiam
Marek Zdunkiewicz
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr paź 13, 2010 8:24 am

Mam pytanie, czy plan zagospodarowania działki na Polnej Róży pod świetlicę został zmieniony z zabudowy mieszkaniowej?
Podobno bez tego to nie można tam nic zrobić.
Na nic się zda przeznaczenie funduszu na nią, jak później tego funduszu nie będzie można zrealizować.

Do pani Sołtys wysłałem specjalne zaproszenie do forum. Pani sołtys preferuje inne rozwiązanie - powstanie strona internetowa Opyp, na której p. Sołtys będzie umieszczać informacje.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron