Fundusz sołecki

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Fundusz sołecki

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr paź 13, 2010 9:09 am

No właśnie i mamy dowód na to kim jest i co sobą reprezentuje pani Sołtys.Wszystko na nie .
Każda inicjatywa ,która wychodzi od mieszkańców Opyp jest stopowana i kontrowana przez panią Sołtys.
I znów mamy dowód narzucania nam swojego zdania.
Właśnie to forum służy wymianie zdań i przekazowi informacji. Proszę niech wszyscy prześledzą strony z forum innych miejscowości ,a przekonacie się ,ze to bardzo dobrze funkcjonuje i spełnia swoją rolę.
Widocznie pani Sołtys boi się dyskusji na takim forum.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr paź 13, 2010 9:35 am

Panie Dariuszu, z uwagi właśnie na ogrom pytań, które mamy, nie możemy tylko czytać zamieszczanych informacji. Z tak krótkiego czasu działania FORUM i wysłanych w ostatnim okresie dużej ilości informacji mailowych widać już, że MUSIMY zorganizować spotkanie i jawnie, szczerze porozmawiać jako mieszkańcy. Dziwi fakt, iż przedstawiciel Naszej Wsi, nie chce, nie może, czy z innych jeszcze względów uczestniczyć w jawnej otwartej dyskusji. Ja naprawdę mam bardzo dużo pytań, na które do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi; np: Gdzie jest ogólnie dostępny tłuczeń, który został wybrany z Ul. Gilewicza, podczas kładzenia płyt? O dostępności tegoż towaru dla Nas, Pani Sołtys poinformowała w mailu wysłanym do Mieszkańców i zaprzeczyła informacjom o wywożeniu wybranego materiały w niewiadome miejsce.
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr paź 13, 2010 9:44 am

Drogę remontuje gmina a nie p. Sołtys. Proponuję podrążyć sprawę w gminie.
Wcześniejsza odpowiedź p. Sołtys była informacją jaką otrzymała z gminy.

Pani Joanno, może Pani wie co się stało z tłuczniem?
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Joanna Biegała » Śr paź 13, 2010 10:01 am

Dla upewnienia się przed chwilą rozmawiałam z naczelnikiem Wydziału Planowania Przestrzennego p.Hubertem Zalewskim.
Aby wybudować świetlicę na działce przy ul.Polnej Róży musi zostać zmienione w planie zagospodarowania przestrzennego wsi Opypy przeznaczenie terenu na cele publiczne, natomiast dla postawienia huśtawek nie ma takiej potrzeby.
Najlepszym dowodem jest fakt, że działka przy ul.Paprociowej też nie została przekwalifikowana na cele publiczne a powstał tam plac zabaw.

Rada Miejska podjęła uchwałę nr 616/2010 w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu wsi Opypy w Gminie Grodzisk Mazowiecki, między innymi dlatego aby przekwalifikować działkę przy ul.Polnej Róży na cele publiczne.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr paź 13, 2010 10:26 am

I to jest właściwa odpowiedż pani Joanno.
Myślę ,że rozwieje ona wszelkie państwa wątpliwości co do potrzeby i możliwości zorganizowania takiego placu zabaw i świetlicy na ul.Polnej Róży.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Joanna Biegała » Śr paź 13, 2010 10:35 am

Panie Darku,
ponieważ p.Sołtys napisała do nas mail'a, że tłuczeń zostanie przeznaczony na cele wsi, w ogóle nie zajmowałam się tą sprawą.
W gestii sołtysów jest zgłaszanie do p.Krzysztofa Olkowskiego, które drogi wymagają wysypania tłuczniem.

W Radzie Miejskiej reprezentuje mieszkańców wszystkich wsi na terenie naszej gminy, a jest 31 sołectw.
Ze względu na pełnienie funkcji radnej zabiegam więc o wystarczającą ilość środków w budżecie gminy przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg.
Proszę zajrzeć do sprawozdania z sesji z 31.marca 2010r: http://www.bip.grodzisk.pl/#Z2V0Q29udGV ... YyLDQ3Mik=
"Radna Joanna Biegała przypomniała, że na posiedzeniu Komisji Rozwoju i
Budżetu złożyła wniosek, poparty przez komisję, o zwiększenie
środków finansowych na remonty i bieżące utrzymanie dróg. Ponieważ
wniosek ten nie został w przedstawionych zmianach budżetowych
uwzględniony radna podtrzymuje go i ma nadzieję, że zmiana ta zostanie
uwzględniona w kolejnym projekcie uchwały."
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr paź 13, 2010 11:20 am

Pani Joanno, dziękuję za wyjaśnienia.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Piotr Karolak » Śr paź 13, 2010 11:57 am

Witam, dobrze się stało, że powstało to forum z którego w ciągu 2 dni dowiedziałem się więcej niż przez ostatni rok. Tym bardziej nie wiedziałem o spotkaniach mieszkańców naszej miejscowości jak również o spotkaniu dotyczącym przeznaczenia funduszu sołeckiego na plac zabaw, szczególnie to ostatnie było chyba tajne i nie skonsultowane do końca z mieszkańcami a to przecież pieniądze i inwestycje, które mają służyć wszystkim mieszkańcom.
Opinia moja jest taka, że plac zabaw jest potrzebny tylko pytanie gdzie powinien się znajdować, z kolei Opypy nie są aż tak dużą miejscowością, żeby budować 2 place.
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: Fundusz sołecki

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr paź 13, 2010 12:32 pm

Dariusz Kuzma napisał(a) :
> Drogę remontuje gmina a nie p. Sołtys. Proponuję podrążyć sprawę w gminie.
> Wcześniejsza odpowiedź p. Sołtys była informacją jaką otrzymała z gminy.
>
> Pani Joanno, może Pani wie co się stało z tłuczniem?



Panie Darku,
z całym szacunkiem dla Pana; skąd posiada Pan te wszystkie informacje i odpowiedzi. Nas jako mieszkańców reprezentuje na zewnątrz Pani Sołtys, wiec w moim przekonaniu, do NIej jako osoby kompetentnej kierowałem moje pytania i wątpliwości i od Pani Sołtys również oczekiwałem odpowiedzi. Poza tym obiecała w rozmwoie z moim sąsiadem kilkanaście dni temu, iż przywiezie tłuczeń na naszą drogę dojazdową do nasych domów. Nic się w tej kwestii nie zmieniło ze strony Pani Sołtys. Moi sąsiedzi tak samo jak moja cała rodzina, jesteśmy mocno zdziwienie i zaniepokojenie takim obrotem sprawy.Wielokrotne pytania pozostały nadal bez jakiejkowiek odpowiedzi - jakiejkolwiek...
Widzimy jedynie odpowiedzi i zainteresowanie ze strony Radnej Pani Joanny Biegały, za co oczywiście dziękuję.
Podtrzymuję chęć zorganizowania jak najszybciej spotkania wszystkich zainteresowanych mieszkańców w celu omówienia PILNYCH i nie cierpiących zwłoki spraw, które Nas wszystkich porusza.
Dziękuję i pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Fundusz sołecki

Postprzez maciek » Pt paź 15, 2010 9:38 pm

Witam.
Na Pana pytanie "czy plan zagospodarowania działki na Polnej Róży pod świetlicę został zmieniony z zabudowy mieszkaniowej?'' odpowiedż napewno zna Pani sołtys.Realizacja funduszu nie musi się chyba odbyć już w styczniu? Jest na to cały rok!?
Jaki jest sens budowania 2 placów zabaw?? Pomysł paprociowej polany jest nie trafiony z lokalizacją dla mieszkańców Opyp, powstał chyba bardziej dla mieszkańcó Radonii i Książenic , wszyscy mają bliżej niż mieszkańcy Opyp!!!! Trzeba przejść przez bardzo ruchliwą ulicę Mazowiecką !!!- Kiedy Pan puści swoje dzieci bez opieki na ''paprociową polane''??? odp. Moźe za 10 lat. Plac zabaw na Polnej Róży ma Pan jak i większość pod nosem.
I jeszcze jedno specjalne zaproszenia to może Pan wyśle do Burmistrza i jego zastępców , Oni będą bardziej zainteresowani problemami poruszanymi przez mieszkańców Opyp,
Bardzo mnie dziwi postawa P. sołtys " która "preferuje inne rozwiazanie- powstanie strona internetowa Opyp, na której p. Sołtys będzie umieszczać informacje." -do umieszczania informacji są tablice informacyjne umieszczone na terenie wsi Opypy, tylko informacje umieszczane sa na nich wybiórczo np." bezpłatne szczepienie psów", itp. brak na nich aktualnych informacji dotyczących mieszkańców Opyp, np." Debaty u Burmistrza na temat ul. Polnej Róży". "wykładanie płyt i co za tym idzie zamknięcie ul. Gilewicza."
Pozdrawiam
MMK
maciek
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 7:53 pm
Imię: marian

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron