Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Śr maja 25, 2011 8:56 pm

Dziś na sesji Rady Miejskiej złożyłam interpelację dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego dla Opyp. Mam nadzieję, że wpłynie to na przyspieszenie jego wykonania.
Załączniki
planOpyp2.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr maja 25, 2011 10:40 pm

Pani Agnieszko.
Super projekt, pomyślała Pani o wszystkim, bardzo mi się podoba.
Przyłączam się do słów Pana Marcina. Uważam, że Paprociowa Polana to niewypał. Nie ze względu na zagospodarowanie lecz ze względu na lokalizację. Pani sołtys, sama przyznała, że spotkanie KOBRY obfitowało w atrakcje takie jak komary. A co mają powiedzieć rodzice bawiących się tam dzieci. W bliskiej okolicy są stawy, a przyległe tereny podmokłe. Trzeba było 10 razy się zastanowić nim coś takiego powstało. Niestety konsultacji w szerszym gronie nie było. Ta lokalizacja Na Polnej Róży jest o niebo lepsza.
http://domenazdrowia.pl/zyj-zdrowo/zdro ... ienie.html

Może, ktoś we wsi ma ciągnik rolniczy i kosiarkę rotacyjną, to może było by szybciej z tym porządkowaniem tej działki.
Pozdrawiam
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz maja 26, 2011 10:23 am

Sołtys MWC napisał(a):[quote="Marcin Kotlarczuk" ]
" Może właśnie w przypadku tej działki i jej wykorzystania dla celów publicznych wszystko będzie dokładnie zaplanowane i przedyskutowane z Mieszkańcami, a nie na ura, jak na PP. Aby szybciej i dalej od wszystkiego." - no tu bym dyskutowała, bo sama w niejednych konsultacjach uczestniczyłam i nie była to wąska grupa zainteresowanych, więc proszę tak nie pisać.[/quote][/quote]



Witam,
Pani Maju, chodziło mi o to, że nie było żadnego ogłoszenia na ten temat o "znalezieniu" wolnej działki w zasobach Gminy.
Ile w/g Pani osób wiedziało o tej sprawie i uczestniczyło w ewentualnych konsultacjach. Między innymi ja również nie widziałem żadnych ogłoszeń we wsi o takim zasobie o możliwości zagospodarowania.
Wiele razy również prosiłem i poddawałem do dyskusji temat przeznaczenia FS TYLKO na PP. Jako mieszkańcy wiemy od dawna już o tej działce na Polnej róży i naprawdę ja się dziwię, że wszystkie pieniądze około ( 19000 i kolejne 16000 pln ) ida -poszły TYLKO na PAPROCIOWĄ POLANĘ.
Teraz Pani pisze, żeby zbierać składki od Nas Mieszkanców na zagospodarowanie nowej działki przy Polnej Róży. Moje pytanie...
Czy nie można przeznaczyć tych pieniędzy, które już są właśnie na zabawki i inne sprawy właśnie na działkę na Polnej róży.?????

P.S.
mała podpowiedź..
Jak chce Pani zacytować czyjś tekst w swoim poście, to na końcu należy również wstawić /quote w nawiasach [ ]


Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Sołtys MWC » Cz maja 26, 2011 10:58 am

Pieniądze dopiero będą przyznane przez RM w sierpniu 2011 a Zebranie Wiejskie we wrześniu 2011 ustali na co wydać w 2012 roku.
Fundusz Sołecki na 2011 jest już wykorzystany - karuzela, ściana wspinaczkowa i monitoring - decyzja Zebrania Wiejskiego 15 września 2010r. Przypominam, że po złożeniu uchwały Zebrania Wiejskiego do Rady Miejskiej NIE MA MOŻLIWOŚCI zmiany przeznaczenia funduszu. Zaznaczam także, że jesteśmy jedynym sołectwem, które ma w 100% zrealizowany fundusz. Pozostałe sołectwa pomimo podjęcia stosownych uchwał nie zajęły się dalej tematem i środki im przepadną.
Z tym fundusze to jest tak, że owszem RM przyznaje środki ale dalej nic w tej kwestii nie robi - trzeba samemu pilnować, znaleźć dostawcę (akurat w kwestii zabawek narzuca go Gmina), ustalać terminy i dozorować montaż - Gmina tego za Sołtysa nie zrobi. Niektóre sołectwa przeznaczyły całe fundusze na latarnie uliczne - taka kwota wystarcza na 1szt! (koszt wraz z projektem) - poza tym Gmina nie ma pieniędzy na to i siłą rzeczy fundusz im przepada.... (wyjaśnię na ognisku w czym rzecz - proszę podejść i zapytać). Żeby coś z tego funduszu mieć to należy inwestować w coś innego niż drogi (bo też by przepadł) i latarnie.
Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz maja 26, 2011 10:59 am

...aha, jeszcze jedna sprawa...
Już w Październiku 2010 roku wiele osób zabierało głos o umiejscowieniu Paprociowej Polany daleko od wszystkiego. Większość Mieszkańców zgadza się, co do dwóch placów zabaw i równomiernego rozkładu przyznanych pieniędzy. Wklejam załącznik, w którym widać temat postów o Funduszu Sołeckim. Cofnijmy się do tamtego tematu i porozmawiajmy na ten temat.
Dlatego w/g mnie straciliśmy czas i pieniądze. Przede wszystkim nie dano Nam możliwości zabrania głosu w otwartej dyskusji.
Od września do dnia dzisiejszego było naprawdę wiele możliwości zorganizowania spotkania w tym temacie.
Pani Maju, na Karuzelę, ścianę wspinaczkową i monitoring, poszły wszystkie pieniądze???????????????????????????
Monitoring 4k. czyli reszta tylko na dwie rzeczy, tak.? Nie za dużo jakoś...?

Bardzo proszę w temacie FUNDUSZ SOŁECKI http://opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=2&t=8&start=20#p488, aby Pani sama, czy w porozumieniu z Panią byłą Sołtys napisała na co i kiedy zostało przeznaczone prawie 40000 pln.? Jako mieszkaniec, jestem ciekawy.


Dziękuję i pozdrawiam


Sołtys MWC napisał(a):Pieniądze dopiero będą przyznane przez RM w sierpniu 2011 a Zebranie Wiejskie we wrześniu 2011 ustali na co wydać w 2012 roku.
Fundusz Sołecki na 2011 jest już wykorzystany - karuzela, ściana wspinaczkowa i monitoring - decyzja Zebrania Wiejskiego 15 września 2010r. Przypominam, że po złożeniu uchwały Zebrania Wiejskiego do Rady Miejskiej NIE MA MOŻLIWOŚCI zmiany przeznaczenia funduszu. Zaznaczam także, że jesteśmy jedynym sołectwem, które ma w 100% zrealizowany fundusz. Pozostałe sołectwa pomimo podjęcia stosownych uchwał nie zajęły się dalej tematem i środki im przepadną.
Z tym fundusze to jest tak, że owszem RM przyznaje środki ale dalej nic w tej kwestii nie robi - trzeba samemu pilnować, znaleźć dostawcę (akurat w kwestii zabawek narzuca go Gmina), ustalać terminy i dozorować montaż - Gmina tego za Sołtysa nie zrobi. Niektóre sołectwa przeznaczyły całe fundusze na latarnie uliczne - taka kwota wystarcza na 1szt! (koszt wraz z projektem) - poza tym Gmina nie ma pieniędzy na to i siłą rzeczy fundusz im przepada.... (wyjaśnię na ognisku w czym rzecz - proszę podejść i zapytać). Żeby coś z tego funduszu mieć to należy inwestować w coś innego niż drogi (bo też by przepadł) i latarnie.
Dzięki za podpowiedź.



Joanna Biegała napisał(a):Fundusz sołeckiego na 2011r dla wsi Opypy wynosi 19 450,38 zł.
Od Pani Sołtys dowiedziałam się, że kwota ta została przeznaczona na zakup i montaż monitoringu 3 950,38 zł(wycena ZGK Grodzisk Maz) oraz na elementy wyposażenia placu zabaw 15 500 zł na Paprociowej Polanie.



Michał Sobolewski napisał(a):Rzeczywiście, wydaje się że wybranie Paprociowej Polany na miejsce placu zabaw i spotkań jest niefortunne. Większość mieszkanców Opyp ma tam daleko i poprostu nie będzie korzystała z dobrodziejstw tego miejsca. Dlatego nie wiem czy warto inwestować tam w monitoring. Urządzenia dla dzieci niech już będą. Te ewentualnie można bedzie w przyszłości przenieść na inne miejsce.





Można zmienić przeznaczenie FS, wklejam link do postu z lutego 2011. viewtopic.php?f=2&t=8&start=20#p488


Joanna Biegała napisał(a):Jestem zdecydowanie za zagospodarowaniem ( wykoszenie trawy i krzewów oraz uporządkowanie terenu) , zrobieniem boiska i umieszczeniem kilku huśtawek na działce przy ul.Polnej Róży w ramach funduszu sołeckiego. Zapewniam, że nie ma żadnych przeszkód prawnych aby to zrobić tak ja zostało to zrobione na Paprociowej Polanie ( tam też nie został przekwalifikowany teren na cele publiczne).
Jedynie aby wybudować świetlicę należy zmienić przeznaczenie działki na cele publiczna.
Specjalnie rozmawiałam o wybudowaniu placu zabaw z mieszkańcami ul.Gilewicza i ulic odchodzących od niej oraz z mieszkańcami ul.Polnej Róży oraz ul.Szyszkowej. W tej okolicy mieszka bowiem wiele małżeństw z małymi dziećmi. Prawie wszyscy mówili, że plac zabaw przy ul.Paprociowej jest dla nich za daleko (około 2km) i jeśli mają jechać tam samochodem to wolą już spacer z dziećmi po okolicy. Wiele osób mówiło, że było tam tylko raz na festynie.
Gdyby była wykoszona trawa i choć 2 huśtawki na działce przy ul.Polnej Róży myślę, że byłby to prawdziwy raj dla mnóstwa dzieci.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz maja 26, 2011 1:52 pm

Max1966 napisał(a):
Może, ktoś we wsi ma ciągnik rolniczy i kosiarkę rotacyjną, to może było by szybciej z tym porządkowaniem tej działki.
Pozdrawiam


Wystarczy zadzwonić do Pana Plebana do ZGK czy do Jego pracowników (22-7555197 zgk p.Pleban) . Na pewno przyjadą i wykoszą. Mają cały sprzęt do takich robót.
Pani Maju, może Pani zadzwonić, pójść i poprosić w imieniu Mieszkańców. W sumie Pan Pleban, jako również Mieszkaniec Opyp, na pewno włączy się również w poprawę infrastruktury.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Cz maja 26, 2011 3:43 pm przez Marcin Kotlarczuk, łącznie edytowano 1 raz
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez irena świechowska » Cz maja 26, 2011 2:46 pm

Drodzy Forumowicze.
Uważam,że Paprociowa Polana jest piękna,choć dłuższy spacer jest w tym przypadku konieczny.Musimy jednak pamiętać,że Opypy to nie tylko tzw Dolne/w stronę wkd/ale również i osiedle Na Polanie i zabudowania w stronę Radoń.Okolica przy lesie,pomimo komarów,a one są raczej wszędzie...jest bardzo urokliwa,wielokrotnie widziałam tam przejażdżki konne.Mój wnuk korzysta z urządzeń placu zabaw z prawdziwą przyjemnościa.Zgadzam się,że lokalizacja przy ul.Polnych Kwiatów jest bardzo atrakcyjna,ale nie narzekajmy na to,co już mamy,TO DUŻY TRUD I SUKCES naszych mieszkańców,w tym również byłej p.sołtys.To ona wyszukała ten teren w gąszczu dokumentów,nikt wcześniej nie zadał sobie takie trudu,nikt nie wiedział,że mamy ten teren...Wkrótce więc będziemy właścicielami dwóch placów zabaw.Gratuluję,pozdrawiam
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Sołtys MWC » Cz maja 26, 2011 10:41 pm

Pomyślałam jeszcze o jednej rzeczy - żeby były lepiej widoczne granice działki potrzebne będą długie tyczki (zamiast obecnych krótkich kijków) których górna część zostanie pomalowana jakimś odblaskowym sprayem. Bardzo proszę aby rozejrzeli się Państwo na swoich posesjach - może ktoś może przynieść coś takiego ze sobą?
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt maja 27, 2011 9:32 am

Witam,
ja mam jeszcze parę sztuk kantówek i spray w kolorze mocno odblaskowym - przyniosę.

Pani Maju, czy wiadomo już coś w sprawie ZGK i kosiarki rotacyjnej....?

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt maja 27, 2011 3:10 pm

hmmm.....
albo mamy jako mieszkańcy nie fart, albo to złośliwość rzeczy martwych.
od wczoraj próbuję zlokalizować osobę odpowiedzialną w ZGK za pomoc w koszeniu działki na Ul. Polnej Róży... i tak.
Pod nr. tel: 22-7552006 odesłali mnie pod inny numer 22-7555197 zgk p.Pleban . Tam mila Pani powiedziała, że Pan Dyrektor dzisiaj na urlopie, ale podała tel do Pana Borowego 502198815, który jutro pracuje i opiekuje się sprzętem. Dzwonię do Pana Borowego i co słyszę....
Tak, kosiarkę rotacyjną mamy, ale w ciągniku, który napędza ją padła przekładnia, więc nie mamy do czego jej podłączyć, więc Wam nie pomożemy... :-) Dodatkowo od poniedziałku przesiadamy się na inna robotę, więc kierowcy też nie będzie. Bardzo mi przykro..... :-)

No cóż, czeka nas jutro, jak pogoda pozwoli koszenie ręczne....... No chyba, że sąsiedzi mogliby udostępnić swój traktor z kosiarką.

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron