Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Sołtys MWC » So maja 21, 2011 11:12 pm

Szanowni Mieszkańcy
Serdecznie dziękuję za udział w wyborach a szczególnie tym, którzy mi zaufali oddając na mnie swój głos. Mam nadzieję, że te 4 lata upłyną nam na konstruktywnej współpracy, merytorycznej wymianie myśli oraz kreatywnym podejściu do rozwoju naszej wsi. Chciałabym zaproponować Państwu abyśmy dali sobie szansę na spojrzenie bez uprzedzeń, bo tylko otwartość pozwoli zbudować coś trwałego. Pragnę zaprosić Państwa już w najbliższą sobotę 28 maja od godziny 15.00 na wspólne porządkowanie działki przy ul. Polnej Róży ,zakupionej pod budowę świetlicy wiejskiej. Mam nadzieję, że naszą pracę zakończymy ogniskiem, przy którym będziemy mieli okazję poznać się bliżej. Niech każdy uzbroi się w grabie a jeśli ktoś posiada to w kosy spalinowe i inne akcesoria do karczowania działki. W ramach budowania „fundamentu jedności” proszę o przyniesienie ze sobą kamienia na krąg do ogniska – będzie konkurs na największy obwód kamienia – przewidziana nagroda :) Koniecznie zabieramy ze sobą kiełbaski, coś do picia i dobry humor.
Chętnie odpowiem na Państwa pytania i wątpliwości, czekam również na Państwa postulaty i wnioski dotyczące naszego sołectwa – proszę przesyłać je na adres majawiniarska@wp.pl
tel. 535-720-530
Pozdrawiam
MWC
Ostatnio edytowano Pn maja 23, 2011 4:30 pm przez Sołtys MWC, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » N maja 22, 2011 7:16 pm

Pani Maju,
rozmawiałam z sąsiadami o Pani inicjatywie zagospodarowania gminnej działki przy ul.Polnej Róży.
Wiadomość ta jest bardzo dobrze odbierana przez mieszkańców.
Większość deklaruje przyjście w sobotę z kosami spalinowymi,siekierami i innym sprzętem.
Niestety nie wszyscy byli w czwartek na zebraniu i nie wszyscy czytają forum.
Chciałabym więc zadeklarować pomoc w informowaniu mieszkańców.
Gdyby mogła Pani dodać załącznik z ulotką informującą o sobotnim spotkaniu to chętnie u siebie wydrukuję i
rozniosę po skrzynkach pocztowych.
Forum czyta wiele osób, które w innych akcjach roznosiły ulotki i teraz też pewnie chętnie pomogą.

Z faktów, że zaczęła Pani pisać na forum oraz organizacji sobotniego spotkania wynika, że chce Pani zjednoczyć wieś.
Ja też opowiadam się za zgodą, ponieważ wspólne działanie ma zawsze większe szanse na powodzenie.
Trzymam kciuki aby się udało.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Sołtys MWC » N maja 22, 2011 7:41 pm

Załączam plakat informujący o ognisku - uprzejma prośba do Państwa o rozpropagowanie go wśród sąsiadów. Na tablicach sołeckich zawiśnie dopiero we wtorek. Proszę pamiętać również o kamieniach na krąg do ogniska - ja mam już 1 przygotowany :)
Załączniki
OGNISKO INTEGRACYJNE.doc
Plakat format A4
(38 KiB) Pobrane 741 razy
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Wt maja 24, 2011 9:17 am

Dokładnie działka przy ul.Polnej Róży została zakupiona nie tylko pod budowę świetlicy ale też boiska wielofunkcyjnego.

Dołączam mapkę z lokalizacją gminnej działki przy ul.Polnej Róży, ponieważ kilka osób mnie pytało gdzie ona się znajduje.
Załączniki
uchwala_uzasadnienie.jpg
działka.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr maja 25, 2011 8:56 am

Dodam jeszcze, że planujemy też aktywność - zrobienie banera.
Szczegóły w tym poscie:
viewtopic.php?f=5&t=172&p=1149#p1149

Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.
Pozdrawiam
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Agnieszka Jakubiak » Śr maja 25, 2011 3:39 pm

Witam mieszkańców Opyp

Ponieważ jestem bardzo zainteresowana poziomem edukacji i dostępem dzieci do obiektów sportowych, w ramach działalności społecznej zaprojektowałam plan zagospodarowania dla działki przeznaczonej pod świetlicę. Tuż przed wycinką młodych drzewek warto zapoznać się z planem i możliwością zachowania wartościowych drzew.

W naszej miejscowości są ludzie chcący spędzić czas aktywnie lub chcących mieć dostęp do zajęć edukacyjnych. Taka dobrze zaprojektowana świetlica i jej program to może być dobry początek.

W projekcie uwzględniłam ew. oddanie 3m placu pod budowę drogi. Zaprojektowany parking na 10 miejsc + jedno dla osób niepełnosprawnych. Dwie bramy zapewniają bezkolizyjny ruch na parkingu. Boisko uniwersalne zlokalizowane z daleka od drogi dla bezpieczeństwa młodych sportowców. Do budynku podjazd o nachyleniu 8% dla wózków i osób niepełnosprawnych. Bilans terenu zamieszczony na rysunku. Jest możliwość umieszczenia max. 2 sprzętów w terenie, np. huśtawka. Budynek zlokalizowany jest tak, aby na placu w jesienne dni nadal było słonecznie. Program pozwala na racjonalne wydatkowanie środków pieniężnych, ponieważ poza utwardzeniem terenu i samym budynkiem koszty pozostałych inwestycji są relatywnie niskie.

Proszę ocenić koncepcję zagospodarowania terenu.
Czekam na sugestie na forum.

Z poważaniem

tech. arch.Agnieszka Jakubiak
Załączniki
opypy świetlica.odt
(11.8 KiB) Pobrane 641 razy
zagospodarowanie świetlica opypy.pdf
(96.25 KiB) Pobrane 663 razy
Avatar użytkownika
Agnieszka Jakubiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 12:44 pm
Imię: Agnieszka

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr maja 25, 2011 3:57 pm

Agnieszka,
rewelacja, w pełni profesjonalne podejście do tematu. Może właśnie w przypadku tej działki i jej wykorzystania dla celów publicznych wszystko będzie dokładnie zaplanowane i przedyskutowane z Mieszkańcami, a nie na ura, jak na PP. Aby szybciej i dalej od wszystkiego.
Gratuluję zaangażowania. :-)
Czy taki projekt należy gdzieś zgłosić w celu zatwierdzenia?

Mam pytanie, co do drzewek. Czy zamiast je właśnie wycinać, to może ładnie je wykopać i zabrać do siebie na działki. Ja bym chętnie skorzystał z takiej darowizny, gdyż na mojej działce nie rośnie żadne drzewo a brak cienia doskwiera w upalne dni. Co myślicie....

Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Sołtys MWC » Śr maja 25, 2011 4:38 pm

co do projektu - gmina ma swój, który realizowała już w innych wsiach ale liczę na to, że będzie możliwość konsultacji z mieszkańcami i wtedy pokażemy kontrprojekt.
co do budowy: najpierw musi się zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla Opyp - w tym roku raczej nie ma na to szans bo to koszt rzędu 50 tys. zł a gmina inwestuje (a tym samym zmienia plany z.p.) po drugiej stronie torów wokół A2 (np. na dzisiejszej sesji będzie to robić dla Tłustego i Chlebni, części Żukowa)
dopiero jak będzie nowy plan z.p. będzie możliwe wydanie pozwolenia na budowę i ogłoszenie przetargu - no i oczywiście muszą być środki na budowę. Osobiście jestem za tym, żeby wytyczyć boisko, zebrać społeczne fundusze na zrobienie konstrukcji bramki (ślusarz obiecał spawanie za darmo), i wyznaczyć miejsce pod zabawki - tyle jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy sami zrobić.
Oby pogoda w sobotę dopisała, bo prognozy są coś nam niechętne....
Drzewka można wycinać do 8cm w obwodzie - jeżeli ktoś by chciał do swojego ogrodu to jestem za!
i tak jeszcze przy okazji - wczoraj pracownicy UG wytyczyli i oznaczyli palikami działkę - nie ma już obawy, że przekroczymy miedzę "o dwa palce".
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Sołtys MWC » Śr maja 25, 2011 4:46 pm

[quote="Marcin Kotlarczuk" ]
" Może właśnie w przypadku tej działki i jej wykorzystania dla celów publicznych wszystko będzie dokładnie zaplanowane i przedyskutowane z Mieszkańcami, a nie na ura, jak na PP. Aby szybciej i dalej od wszystkiego." - no tu bym dyskutowała, bo sama w niejednych konsultacjach uczestniczyłam i nie była to wąska grupa zainteresowanych, więc proszę tak nie pisać.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ognisko integracyjne na ul. Polnej Róży

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr maja 25, 2011 4:47 pm

Teraz nie jest najlepszy czas na przesadzanie drzewek.
Proponuje zrobic licytacje lub losowanie na drzewka i je oznakowac. A na wiosne przesadzic.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Następna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron