ADVENTURE WORLD WARSAW

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez Sołtys MWC » Pn sie 01, 2011 12:20 pm

to tak wygląda jakby to była "firma krzak"
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez Łukasz Zemka » Pn sie 01, 2011 12:25 pm

Powiem szczerze, że kilku roznych inwestorow przezylem i prawde mowiac ja bym aż takiej wagi nie przykladal do siedziby - nie musi to być od razu wiezowiec w centrum Warszawy (z naszego podworka - prosze chociazby spojrzec na Inwestora Blue City).
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez Łukasz Zemka » Pn sie 01, 2011 12:36 pm

I jeszcze jako odpowiedz na post Pana Mariusza - to nie jest z mojej strony żaden hurraoptymizm. Po prostu bedzie fajnie jak powstanie, a jak nie powstanie to trudno - po prostu bedzie tak jak dzisiaj czyli nic nie stracimy. A to czym się jakis czlonek zarzadu zajmuje - to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, co przyniesie zysk inwestorowi, co było widac pare lat temu, gdy rozne dziwne firmy rzucily się na "deweloperke".
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez mariusz » Wt sie 02, 2011 11:29 am

Miałem na myśli raczej huraoptymizm burmistrza co do tego pomysłu, niż nasz...
Powiem tak, jeśli coś z tego wyjdzie, będę pozytywnie zaskoczony.
Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem (może dlatego, że ta inwestycja nie na naszym podwórku jest planowana. Gdyby miało być to w Opypach, to pewnie innym głosem bym spiewał ;)
W poprzednim moim poście starałem się przedstawić obiektywnie to, co udało mi się znaleźć. W mojej prywatnej opinii inwestor wydaje się być nie do końca wiarygodny. Dlatego jeszcze raz podkreślę - będę pozytywnie zaskoczony jak to wypali.
Mariusz Śliwka
http://www.estimare.pl
mariusz
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 6:36 pm
Imię: Mariusz

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez Malkowicz » Śr sie 03, 2011 11:12 pm

O tak, będzie to wyjątkowe wydarzenie kulturalne:-), jak wskazuje tytuł wątku. Zresztą mają tam też sprzedawać ubrania. Coś dla nas!
Z postu Pana Mariusza, który dokonał skrupulatnych badań (dzięki):
"Spółka Las Palm, z siedzibą w Strzeniówce.
- firma założona 24.02.2009
- od 2009 3 razy zmieniano nazwę. Ostatnio na "LAS PALM" w 2010
- kapitał początkowy to 5.000zl, który dopiero w 2010 podwyższono do 1.755.000zl."

Sama nazwa tej firmy jest komiczna i od czapy. Zgoda z Panią Sołtys, wygląda na to, że stanowi ona przykrywkę. Ktoś większy sonduje rynek i bada opinie forumowiczów. Na przykład tutaj. Nazwą to potem niezbędną "potrzebą" i włączą do PR-u. Bo to, że powstanie ta Adventura, nie jest pewne, choć wmawia się nam, że już klamka zapadła. Musi być cala procedura, i mogą polec na decyzji środowiskowej (240 ha to wielki kawał ziemi - może dobrej klasy - i przeznaczony na zabawę). A nie lepiej posadzić las w powiecie o najniższej lesistości? Jest nawet taki program, ale na papierze.
A propos: kto katuje obrzeże lasu na ulicy Polnej Róży? Dlaczego wycięto osiki (a korzenie na wierzchu?). Czy Pani Sołtys widziała, jak pokaleczono drzewa przy lesie? Czy tam też rów będą kopać? A może nie wiedzą decydenci, ze to właśnie drzewa najlepiej odwadniają? Ktoś się bawi w te rowy i wycinanie drzew, widzę i robi z Polnej Róży - Champs d' Elisses.
"W co się bawić, w co się bawić?", jak śpiewał Młynarski. I nie było to o dzieciach, prawda? Pozdrawiam Państwa.
Malkowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lip 25, 2011 12:28 am
Imię: Malkowicz

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez mariusz » Śr wrz 07, 2011 2:01 pm

Z aktualności: 1 września burmistrz wydał obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej:
http://www.bip.grodzisk.pl/upload/6312/ ... czeciu.doc

Od 02 września 2011 roku do 22 września 2011 roku włącznie można zapoznać się z dokumentacją i składać wnioski lub uwagi.

MS
Mariusz Śliwka
http://www.estimare.pl
mariusz
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 6:36 pm
Imię: Mariusz

Adventure World Warsaw

Postprzez Sołtys MWC » Pt gru 16, 2011 10:50 am

Znalazłam dzisiaj taki oto artykuł:
http://www.horecanet.pl/Budowa-Adventur ... ,2011.aspx

pamiętam, że był gdzieś wątek o parku rozrywki ale nie mogę go znaleźć - Darku gdybyś mógł to przenieść to byłabym wdzięczna

admin:> done
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Adventure World Warsaw

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt gru 16, 2011 11:20 am

Jest pod tym samym tytułem na Forum tylko z wielkich liter. Wypowiadała się Pani również w tamtym wątku. Najlepiej przeszukać na swoim użytkowniku posty i sie znajdzie. Dobrym pomocnikiem jest również wyszukiwarka, czyli funkcjonalność tegoż forum.

Co do informacji na ten temat, to dzisiaj w Metrze na telewizorach w wagonach był artykuł właśnie o AWW. Z tego co przeczytałem, to budowa ma sie rozpocząć w połowie ( lipiec chyba ) 2012 roku, czyli zaraz po kompromitacji z mistrzostwami Euro2012. :-) Się zobaczy ...

Darek, usuń ten POST i przenieś go do juz istniejącego, bo robi się bałagan.
admin:> done

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez Joanna Biegała » Pt gru 30, 2011 12:12 pm

Na sesji Rady Miejskiej w dniu 28 grudnia 2011r Burmistrz poinformował o sytuacji AWW.
AWW ma zajmować 240h powierzchni w tym 130h ziemi klasy 2 i 3.
Nie ma jeszcze zgody ministra na odrolnienie tych 130h.
Jest pozytywna opinia marszałka województwa mazowieckiego i izb rolnych.
Jak tylko będzie zgoda ministra Gmina przystąpi do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego.
Firma podpisała umowy wstępne z właścicielami gruntów.
Joanna Biegała
 
Posty: 588
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: ADVENTURE WORLD WARSAW

Postprzez Tadek » So gru 31, 2011 5:23 pm

Witam,

zapraszam do poczytania Gazety Grodziskiej nr 85 i 86, pewnie w redakcji jeszcze mają. Tam jest wszystko na temat obu firm, bo jak wiecie ma być drugi park pod Mszczonowem i ten jest realny.

Acha, uwaga! powstał bardzo fajny nowy portal o Grodzisku i okolicach. Chętnie tam zaglądam, dobre teksty, szybkie informacje. Z ostatniej sesji budżetowej, gdzie mówiono także o sołeckich funduszach, nie ma jeszcze nic na oficjalnej stronie Grodziska, a na tym portalu było chyba pisane podczas sesji i znalazł się materiał natychmiast. Brawo dla redakcji i tak trzymać. Moim zdaniem to jedyny niezależny portal na tym terenie


http://www.tugrodzisk.pl

Pozdrawiam noworocznie Wszystkich Mieszkańców Opyp
Tadek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 11:18 pm
Imię: Tadeusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron