Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr gru 14, 2011 12:42 pm

Słusznie Mariusz.

Zejdźmy na ziemię. Jako pomysłodawca budowy na Różanej Polanie "Chatki Różanego Trola"(taką nazwę chatki zaproponował Darek Kuźma na naszym forum) proszę Maju napisz co zrobiłaś jako sołtys aby ten projekt ruszył z miejsca. Osobom znającym temat przypomnę a pozostałych poinformuję, że kamienie na budowę zadeklarowała Teresa Kulesza-Leszczyńska, Agnieszka Jakubiak wykonała profesjonalny szkic do zgłoszenia w Urzędach i przekazaliśmy go Tobie we wrześniu. Kilka osób z Opyp w tym między innymi Romek, Marcin, Darek i ja palimy się do tej roboty. Co nas wstrzymuje z rozpoczęciem prac Maju ? Kamienna chatka - grill miała być kameralnym miejscem do integracji mieszkańców zarówno przed jak i po wybudowaniu Świetlicy na Różanej Polanie. Nie podejrzewam Cię nawet o to że będziesz STARSZĄ HAMULCOWĄ. Skoro Grażynka pobudowała namiot na "Paprociowej" to przynajmniej spróbuj pobudować Chatkę na "Różanej". Kadencja sołtysa trwa krótko a czas biegnie szybko. Na co czekamy Maju ????

Poniżej zamieszczam fotografie pierwowzoru chatki które zrobiłem latem tego roku w finlandzkim Rovaniemi u Świętego Mikołaja. Tam wewnątrz chatki mieści się wokół kamiennego stołu 13 osób. Zainteresowanych pomocą w budowie zapraszamy.

Jurek Kopeć
Załączniki
wnętrze chatki Troli.JPG
chatka.JPG
Ostatnio edytowano Wt sty 10, 2012 1:19 pm przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr gru 14, 2011 2:03 pm

Witam,
dobrze, że temat chaty wyszedł. Rzeczywiście minęło już dużo czasu. Te jestem ciekaw, jaki jest status tego tematu i rwniey przyłączam się do pytania? Proszę Panią Sołtys o odpowiedź...

Dodatkowo w związku z tym, że widziałem w weekend, iż na Rózanej Polanie kopara zrobiła miejsce na lodowisko z bandami, chciałem podziękować również za to. Dzieci na pewno się ucieszą, brakuje mrozu do spełnienia i zrealizowania pomysłu.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Śr gru 14, 2011 6:22 pm

Marcin, nie dziekuj bo nie ma za co, tylko załatwiaj mróz ;) Szkoda żeby pomysł nie wypalił. Ja niestety chodów "na górze" za bardzo nie mam.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » So gru 17, 2011 1:49 am

Tak dla rozluźnienia atmosfery- http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 46205.html
Nie to żebym się chwalił znaleziskiem, ale chyba konkurs na największy kamień na Różanej Polanie bym wygrał :)
Ale na serio - mogę jakiś większy kawałek przytargać - jeżeli Muzeum Geologiczne i PIG mogą mieć i się tym chwalić, to czemu my nie :) Co o tym sądzicie ?
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr gru 21, 2011 1:46 pm

Witam,
Szanowna Pani MWC Sołtys Wsi Opypy.
14 grudnia Radny Powiatowy Pan Jurek KOpeć zadał Pani pytanie dotyczące Różanej polany w Poście wcześniejszym. Ja dołączyłem się do Jego prośby i do dnia dzisiejszego nie raczyła PAni odpisać. Minął tydzień. Czy to jakaś kolejna tajemnica rodem z Waszego Herbu?
Czy zwykłe przeoczenie tematu. Ponawiam pytanie w sprawie Chaty Trola. Co Pani zrobiła w tym kierunku?

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Śr gru 21, 2011 2:00 pm

Nie przeoczyłam tematu - po prostu nie mam ochoty odpowiadać na tak delikatnie postawione pytania.
Ciśnie mi się na usta pytanie do Jurka - a co Ty zrobiłeś przez te dziesiąt lat jak jesteś Radnym Powiatowym?
Zastanawiam się również, czy nie wylogować się z forum i coraz bardziej rozumiem postawę GJD
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr gru 21, 2011 2:15 pm

Wylogowanie z FORUM będzie oszukaniem mieszkańców z zapewnień z wyborów Sołtysa z 19 maja, więc raczej bym tego nie robił.
Proszę pamiętać, że zebranie wiejskie nie tylko może zwołac Sołtys, a 15 osób wystarczy, aby wypracować dobre głosowanie i aby było ważne.
Cytując klasyka..." Raczej nie szedłbym ta drogą..." Podczas zebrania nad FS na PP w tym roku nieformalnie nazwałbym to w ten sposób, że dostała Pani szansę...

Nadal oczekujemy odpowiedzi, jaki jest Pani stosunek do Chaty Trola i co Pani zrobiła w tym temacie. Proszę nie ignorować Mieszkańów.
Jest Pani Sołtysem Wsi Opypy jak na razie. Chyba, że Pani nie chce, to proszę powiedziec lub napisać...

Pozdrawiam

P.S.
Z tego co mnie uczono, nie powinno się odpowiadać pytaniem na pytanie.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr gru 21, 2011 2:23 pm

Bardzo proszę Maju.

Zacznę o tych ostatnich sprzed kilku miesięcy. Przywiozłem Dzikie Róże na RP (te przy których fotografowałaś się do prasy).Kupiłem banery reklamujące forum Opyp, odwodniłem posesje GJD i sąsiadów za własne pieniądze, licytowałem jelonka na szlachetny cel wyposażenia placu zabaw na PP, zawsze godnie reprezentowałem Naszą społeczność na forum Rady Powiatu przekazując uwagi i wnioski mieszkańców. Wymieniać dalej?
Zainteresowanych moją działalnością jako Radnego Powiatu, odsyłam do licznych załączników które zamieściłem na http://www.opypy.waw.pl oraz do wszystkich protokołów z posiedzeń kolegialnych Rady Powiatu Grodziskiego. Niszczących przyrodę w Opypach pozwałem do Sądu. Ja jestem skromnym człowiekiem. Nie sądzę, aby forum było właściwym miejscem na którym miałbym się chwalić swoimi osiągnięciami przed Sołtysem. Zostawię sobię tę przyjemność na publiczne spotkanie z mieszkańcami jeżeli oczywiście poproszą mnie o takie informacje.

A może wreszcie odpowiesz Maju na kilka prostych pytań które padły na tym forum pod Twoim adresem. Naprawdę nic nie masz mieszkańcom do powiedzenia ?

Jurek Kopeć
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr gru 21, 2011 3:22 pm

Wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

Tobie Maju i wszystkim Państwu
życzy Jurek Kopeć z Bożenką
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez krzysztofkornat » Śr gru 21, 2011 5:45 pm

Nowy postprzez Sołtys MWC » Śr gru 21, 2011 2:00 pm
Nie przeoczyłam tematu - po prostu nie mam ochoty odpowiadać na tak delikatnie postawione pytania.
Ciśnie mi się na usta pytanie do Jurka - a co Ty zrobiłeś przez te dziesiąt lat jak jesteś Radnym Powiatowym?
Zastanawiam się również, czy nie wylogować się z forum i coraz bardziej rozumiem postawę GJD
Pozdrawiam
MWC


Przypominam Pani, że reprezentuje Pani całą wieś Opypy, a nie wybrany krąg przyjaciół.
Funkcja Sołtysa zobowiązuje do udzielania się w sprawy sołectwa. Decydując się na tą funkcję, musiała być Pani świadoma wyzwań jakie stoją przed Panią ?
Z moich obserwacji wynika, że najlepiej dla Pani jest jak nikt nic nie pisze na Forum.
Forum to jedyna i najlepsza forma obiegu informacji wśród mieszkańców i cieszę się, że funkcjonuje w takiej właśnie formie.
Pozdrawiam
K.K.
krzysztofkornat
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 7:56 pm
Imię: krzysztof

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron